Výběr penoplex: technické vlastnosti, vlastnosti, typy a náklady

Při provádění tepelné izolace se používají různá topná tělesa. Tyto materiály mohou výrazně snížit chladič do okolního prostoru. Obzvláště populární je Penoplex, jeho technické vlastnosti umožňují jeho využití v různých regionech. Volbou desek vhodné tloušťky je možné zajistit dostatečnou tepelnou izolaci stěn, podlahy a stropu. Promluvme si o tomto ohřívači podrobněji.

Penoplex - univerzální izolační materiál

Co je Penoplex: vlastnosti, výhody, typy

Penoplex - extrudovaná polystyrenová pěna, dostala své jméno od ochranné známky stejného jména. Díky svým unikátním technickým vlastnostem a příznivým nákladům patří do kategorie nejoblíbenějších tepelně izolačních materiálů. Aktivně se používá k ohřívání různých druhůpovrchy při výstavbě a rekonstrukci domů a veřejných budov.

Vhodný tepelný izolátor pro výškové budovy

Ve výrobním procesu jsou polystyrénové granule pěny za podmínek vysokého tlaku a teploty. Oxid uhličitý a lehký freon působí jako katalyzátor. Hotová hmota, podobná smetaně, šlehaná směšovačem je vyfukována speciálními tryskami vytlačovací jednotky. Zde se freon vypařuje a vytvořené dutiny jsou naplněny vzduchem.

Extrudér - nepostradatelné vybavení

Tato výrobní technologie umožňuje získat jemně porézní materiál, uvnitř kterého jsou od sebe odděleny sousední buňky se vzduchem. Průměr vzduchových kapes nepřesahuje 0,1-0,2 mm. Díky rovnoměrnému rozložení v celém materiálu poskytuje výrobce potřebnou úroveň vlastností. Materiál má vysokou pevnost a vykazuje vynikající tepelně izolační vlastnosti. Při výběru materiálu dostatečné tloušťky můžete dosáhnout požadovaného účinku.

Unikátní struktura - záruka vysoké kvality

Informace!Penoplex 50 mm se používá pro izolaci budov, silnic, RWY.

Izolované plátno bude trvat dlouho

Výrobce nabízí tepelně izolační materiál různých typů:

 • Nadace , schopná odolávat značnému zatížení procesuprovozu. Minimální tloušťka desky 50 mm. V případě potřeby si můžete objednat silnější tepelný izolátor, pokud bude konstrukce provozována v severních oblastech;
 • Střecha , která má speciální tvar, který usnadňuje proces pokládání desek. Pomocí tepelně izolačního materiálu tohoto typu lze zajistit vysoce kvalitní ochranu střechy před vnějším chladem. V tomto případě je možné použít obydlí jako obydlí;
 • Komfort . Pro kvalitní tepelnou izolaci stěn obytného domu nebo lodžie postačuje zpravidla tloušťka penoplexu 30 mm.
 • Zeď . Vhodná volba pro izolaci stěn uvnitř i vně práce. Tloušťka materiálu může být 20-50 mm. Pokud bude práce provedena zevnitř, je lepší zvolit tenčí materiál. Pro fasádu je nutno objednat desky tlustší.

Výrobce nabízí různé typy

Varování!Tloušťka Penoplexu 10 mm nestačí pro kvalitní izolaci stěn budovy, provozovaných v zimě. Měli byste zvolit desky tlustší, například 70 mm.

Související článek:

V našem článku se dozvíte, jaké typy penoplexu jsou, jak dochází k izolaci fasády s technologií penoplex (technologie), jakož i klady a zápory tohoto materiálu.

Základní technické vlastnosti pěnového jádra pro základ

\ t

Podle technických vlastností odpovídá penoplex GEO starému typu Penoplex 35, výrobakterý byl proveden bez zpomalovače hoření. Používá se pro tepelnou izolaci povrchů, na které není zvýšena požární odolnost. Materiál patří do skupiny G4.

Nadace je požadována v soukromé výstavbě

.

Hlavní oblastí použití tepelného izolátoru je izolace nosných konstrukcí s následným nanesením ochranné vrstvy. Materiál je žádoucí se zařízením cement-pískový potěr, izolace základu, podlahy, suterénu budovy nebo zahradní cesty. Desky se stávají spolehlivou ochranou pro hydroizolační vrstvu, zajišťující odvodnění podzemních vod a snižující jejich vliv na podzemní stavby budov.

Základ musí být spolehlivě chráněn

Informace!Trvanlivá izolace odolná proti oboustrannému opotřebení je vyžadována při stavbě mělkého základu na těžkých půdách.

Životnost mělkého základu se zvyšuje

.

Minimální tloušťka základu penoplex - 50 mm. V případě potřeby můžete také zakoupit desky o tloušťce 80 mm. Desky jsou schopny odolat značnému zatížení po celou dobu životnosti. Jejich pevnost s lineárním napětím 10% je 0,25 MPa. Absorpce vody objemově za 4 týdny nepřesahuje 0,5%. Izolace může trvat více než půl století, včetně použití v drsném klimatu severních oblastí.

Hlavní technické vlastnosti Penfolex Comfort

Tento pohled je univerzální.Technické vlastnosti Penoplex Comfort 50 mm umožňují tepelnou izolaci mnoha povrchů. S jeho pomocí se provádí současné zahřívání střechy, suterénu, stěn, podlahy a základů budovy.Nízká úroveň nasákavosti vody, která nepřekračuje 0,5% po dobu 4 týdnů, umožňuje používat Comfort pro ohřívání saun, bazénu nebo lázní.Je možné izolovat další předměty, které jsou provozovány v podmínkách vysoké vlhkosti.

Komfort je vhodný pro ohřívání saun

Těsné spojení prvků navzájem pomáhá zvýšit stabilitu stěn. Není biologicky odbouratelný. Není třeba se obávat, že se uvnitř tepelně izolačního materiálu objeví hmyz, který zničí strukturu desek zevnitř. Schopen sloužit více než 50 let při zachování svých technických vlastností. Lze jej použít v různých regionech, včetně severu.

V domě bude teplo v zimě

Materiál je poměrně hustý, a proto není při připevnění ke svislé konstrukci prověšen. Je nutné správně provést instalaci a spolehlivě chránit všechny desky. Hustota Penoplex Comfort je regulována TU 5767-006-54349294-2014. Při řezání nepraskne ani se nerozpadne. Pevnost v tlaku závisí na tloušťce desek: pokud je menší než 60 mm - 0,12 MPa, více než 70 mm - 0,18 MPa.

Tepelná izolace svislých ploch je možná

Varování!Na zahřátém povrchu.dokončení.

Použití dokončovací vrstvy umožňuje:

 • Dej penoplexu esteticky přitažlivý vzhled. Materiál sám o sobě neumožňuje vytvořit krásný povrch, který by mohl být využíván bez dalšího zpracování;
 • Zabránit změnám barev desek;
 • Zabraňte zničení materiálu.

Požadovaná povrchová úprava

Hlavní technické vlastnosti střešní krytiny Penoplex

\ t

Penoplex Střešní desky jsou požadovány ve stavebnictví. Materiál charakteristického oranžového zbarvení je vydáván s hustotou 35 kg /m3. Umožňuje vytvořit pevnou a vlhkost odolnou izolační vrstvu s nízkou hmotností. Lze jej použít pro zastřešení různých typů, zateplení fasád budov, podlahy a stěn postavených a rekonstruovaných budov, sklepů, pokládky inženýrských sítí.

U izolačních desek bude střecha teplá

Materiál je klasifikován jako středně hořlavý. V procesu hoření vydává velké množství kouře. Tuto vlastnost je třeba vzít v úvahu při volbě topného tělesa pro obytné prostory.

Je třeba zvážit vlastnosti spalování

Speciální spojení prvků s drážkou umožňuje vytvořit jednotnou vrstvu, která nemá studené mosty. V důsledku odmítnutí překrytí sousedních prvků během procesu instalace je možné optimalizovattloušťka uspořádané izolační vrstvy a racionálnější využití volného prostoru.

Listy těsně přiléhají k sobě

Absorpce vody objemem desek nepřesahuje 0,5%, a proto tepelně izolační vrstva prakticky neabsorbuje vlhkost. Vysoká pevnost umožňuje odolávat značnému zatížení, které může být vystaveno tepelně izolačním materiálům při montáži desek a následnému provozu izolovaného předmětu.

Můžete chodit po střeše

Pokud musíte zahřát fasádu budovy, namísto zastřešení Penoplex, můžete použít speciální typ tepelného izolátoru. Jeho vlastnosti jsou zpočátku přizpůsobeny pro tento typ práce. Cena izolace Penoplex pro stěny mimo dům je přijatelná pro mnohé. Záleží na tloušťce desky. Pro tepelnou izolaci balkonu je možné zakoupit materiál o tloušťce 20 mm, pro bytový dům - 50 mm.

Stěna je vhodná pro fasádu budovy

Extrudovaná polystyrenová pěna: technické vlastnosti a cena desek jakosti

\ t

Tento typ izolačního materiálu byl zpřístupněn uživatelům před více než půl stoletím. Extrudovaná polystyrenová pěna, někdy označovaná jako extrudovaná polystyrenová pěna, se okamžitě stala univerzálním izolátorem při provádění různých prací. Výrobci nabízejí standardní velikosti listů, které mohou být průhledné a barevné. Plastová fólie díky speciální struktuře a jedinečnostiTechnologie výroby vykazuje vysoký výkon při provozu.

Absorpce vody materiálem je minimální

Pozor!Před nákupem stojí za to znát požadované vlastnosti izolace. Penoplex musí splňovat požadavky.

Technické vlastnosti polyethylenu o tloušťce 50 mm se mohou mírně lišit v závislosti na typu materiálu. Ve většině případů se však liší v poměrně úzkém rozsahu.

Dobré technické ukazatele - hlavní k úspěchu

Technické vlastnosti Penoplex 35 zahrnují:

 • Nízká absorpční kapacita vody.Hlavní výhodou tohoto ohřívače. Tepelný izolátor absorbuje molekuly vody pouze na úsecích, protože vzduchové články jsou v těchto zónách otevřené;
 • Nízká tepelná vodivost.Tento ukazatel je v průměru 0,03 W /m · S;
 • Všestrannost.​​Výrobce nabízí materiál různé tloušťky, který umožňuje izolovat mnoho povrchů. Používá se pro tepelnou izolaci stěn, základů, lodžií a balkonů;

Na balkoně bude teplo

 • Nízký koeficient propustnosti par ;
 • Dlouhá doba provozu.Penoplex je schopen vydržet opakované zmrazování /rozmrazování bez ztráty základních provozních charakteristik. Takový materiál může v průměru trvat asi 50 let;
 • Vysoká pevnost.Během provozu může izolace vydržet značné zatížení a tlak v důsledku přítomnosti v nejmenších vzduchových bublinách, které zabraňují stlačování materiálu;

Vysoká pevnost zajištěna

 • Snadná instalace.Materiál lze snadno řezat ostrým nožem, který dává elementům požadovaný tvar. Místo řezání se nerozpadá. Instalační práce lze provádět po celý rok, protože tepelný izolátor se nebojí vystavení UV záření a vysoké vlhkosti. Desky lze fixovat kdykoliv během roku;

Instalační práce lze provádět po celý rok

 • Bezpečnost životního prostředí.Freon se používá ve výrobním procesu izolace, který nemá nepříznivý vliv na atmosféru. Během provozu nevytváří izolace látky, které mohou mít negativní vliv na lidské tělo;
 • Ohnivzdorné.Materiál je odolný vůči hoření;
 • Minimální chemická aktivita a biologická inertnost.Při provádění stavebních prací se používá velké množství látek se zvýšenou povrchovou aktivitou. Pouze jednotky jsou schopny interakce s penoplexem. Tepelný izolátor se neotáčí a nerozkládá se.

Penoplex není jedinou extrudovanou polystyrenovou pěnou, kterou lze zakoupit pro izolaci domu. Podobné technologie používají i jiní výrobci, nabídkyvysoce kvalitní izolace.

Technoplex - jiný druh extrudovaného polystyrenu

Technické vlastnosti Technoplexu se poněkud liší od vlastností společnosti Penoplex. To přispívá ke změně složení použitých surovin. Ke složení hmoty, která má být vytlačována, se přidává určité množství grafitu. Výsledkem je vysoce účinný izolační materiál, který je odolný vůči vodě.

Technoplex dobře absorbuje hluk a má dlouhou životnost. Ve stejné době, poněkud nižší v síle. Dobře pracuje při poměrně nízkých teplotách, charakteristických pro daleký sever a má nižší úroveň absorpce vody. Pouze 0,2%. Nicméně při nákupu tohoto typu izolačního materiálu bude muset zaplatit více. Vzhledem k tomu, že pro izolaci stěny je obvykle vyžadováno velké množství materiálu, může být tento faktor rozhodující při výběru.

Video Review: Extrudovaná polystyrenová pěna

Penoplex rozměry: jak si vybrat ten správný?

Speciální technologie výroby extrudovaného polystyrenu umožňuje vytvořit materiál s unikátní strukturou, která zajišťuje vysokou pevnost desek a zajišťuje jedinečnou tepelnou vodivost. Pro tepelnou izolaci různých povrchů se zpravidla používá materiál o malé tloušťce. Při výběru vhodné varianty by se měla zaměřit na doporučení výrobce.

Rozměry listu jsou normalizovány

Pokud musíte provést izolaci objektu, jehož provoz bude prováděn v mírném podnebí, můžete použít desky o tloušťce 35-50 mm. Jejich technické vlastnosti zajistí potřebnou úroveň izolace stěn nebo střech.

Pro regiony v chladných klimatických pásmech stojí za to koupit izolaci o tloušťce 70 mm. I když je mráz vyšší než -30 ° C, bude uvnitř budovy udržována pohodlná teplota.

U pěnových desek jsou rozměry standardizovány.Výrobce nabízí desky o délce 1,2 ma šířce 0,6 m různé tloušťky. Poslední rozměr může být v rozmezí 20-150 mm.Volba vhodné tloušťky by měla být provedena s přihlédnutím k provozním podmínkám izolovaného povrchu.

Před nákupem tepelně izolačního materiálu vypočítejte požadované množství. K tomu potřebujete znát oblast tepelně izolovaného povrchu. Určitě byste se měli přesvědčit volbou penoplex 50 mm, kolik m² na balení. Z toho bude záležet na počtu balíčků, které stojí za nákup. Listy se také prodávají jednotlivě, a proto lze chybějící množství zakoupit samostatně.

Počet listů v balení se může lišit

Pro ty, kteří kupují penoplex, kolik kusů v balení věci. Tento indikátor závisí na tloušťce a typu desek. Pro materiál o tloušťce 50 mm je tento poměr:

Typ izolace Obrázek Počet desek v balení, kusů
Komfort 7
Zeď 10
Nadace 8

Cena Penoplex 50 mm: hlavní faktory ovlivňující náklady

V Penoplexu jsou velikosti a ceny přímo závislé. Čím tlustší deska, tím více bude muset zaplatit za nákup izolace. Kromě toho má typ materiálu významný vliv Ve výrobním procesu se do složení použitých surovin zavádí jedna nebo jiné složky. To nevyhnutelně ovlivňuje cenu vyrobeného materiálu.

Poradenství!Chcete-li zjistit, kolik penoplexu je, řekněte prodávajícímu požadovanou tloušťku izolace a její vzhled.

Pokud vás zajímá cena za list penoplexu určitého typu a tloušťky, můžete se zaměřit na následující údaje:

Jméno Tloušťka plechu, mm Počet listů v balení, ks Cena za list, rub.
Comfort 20 18 77
30 12 115
40 9 153
50 7 187
100 4 385
Nadace 50 8 199

Znát cenu za kus a rozměry penoplexu je snadné spočítat náklady na práce na oteplování povrchu. Nákup izolačního materiálu by měl být s rezervou. To zajistívysoce kvalitní povrchová izolace.