Výběr podlahy: což je lepší - laminát nebo linoleum

Oprava podlah je problematická a nákladná. Z tohoto důvodu si každý majitel vybere podlahu, která by trvala tak dlouho, jak je to jen možné, a zároveň byla snadno udržovatelná. Vyvstává tedy rozumná otázka: co je lepší - laminát nebo linoleum? Z hlediska nákladů a vzhledu jsou tyto nátěry v rozpočtovém segmentu, což znamená, že je třeba porovnat další vlastnosti těchto materiálů. To uděláme v našem materiálu.

Krásné a praktické patro - záruka úspěšné opravy

Vše, co potřebujete vědět o linolea

Pro ty, kteří o tomto populárním nátěru nevědí nic, vás informujeme: linoleum je jiné. A liší se nejen barvou a tloušťkou.

Linoleum se liší v materiálovém složení

Linoleum od moderních výrobců má pět hlavních typů:

Zobrazit Vlastnosti
Přírodní Co je to - přírodní linoleum? Vyrobí se povlak z jehličnaté pryskyřice, dubové kůry a lněného oleje. Pro barvení se používají pouze přírodní barviva. Základem materiálu je jutová tkanina. Tento přírodní materiál se nebojí ultrafialového záření, neztrácí barvy a nereaguje na tuky, alkoholy a zásady.
PVC Povlak z polyvinylchloridu se vyrábí na různých typech podkladů, které používají netkanou textilii, tkaný materiál a pěnové PVC. V prodeji najdete materiál bez základů a odrůd s několika vrstvami.
Nitrocelulóza Tenký bezbarvý povlak se vyznačuje odolností proti vlhkosti a zvýšenou elasticitou. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je nebezpečí požáru.
Glyphthalic Tento základmateriál - tkanina. Charakteristickými rysy glyftalového materiálu jsou zvýšená zvuková izolace a schopnost udržet teplo. Podlahové krytiny mohou být během provozu deformovány.
Guma Dvouvrstvý nátěr se skládá ze syntetického kaučuku a dřevěného prášku. Nebojí se vody a dobře sedí na jakémkoliv povrchu. Tento typ materiálu se nedoporučuje používat v obytných oblastech z důvodu uvolňování toxických látek pro člověka.

Linoleum přírodní a PVC jsou považována za nejoblíbenější domácí nátěry.

Přírodní materiál má v důsledku relativně vysokých nákladů nižší distribuci, ale PVC překonává záznamy o prodeji v důsledku dostupných cen

Pokud se používá linoleum

Podle oblasti použití je linoleum rozděleno do několika poddruhů:

 • Linoleum pro domácnostlze použít pro obytné místnosti v domech a . Vyznačuje se dobrou odolností proti opotřebení a je vyroben s odlišným vzorem a texturou. Hlavní ukazatele domácího pokrytí:
 • hmotnost na m² - do 2,25 kg;
 • tloušťka povlaku - do 3 mm;
 • absorpce zvuku - až 18 dB;
 • tepelná vodivost - do 0,035 VI /mK;
 • smrštění - do 0,2 mm na 1 m.

Levný domácí materiál je u zákazníků velmi oblíbený

 • Obchodní krytíje určeno pro kanceláře a výrobní zařízení, kde se očekává zvýšené zatížení materiálu. Povrchová vrstva linolea je zvláště trvanlivá a odolná proti mechanickému namáhání. Tento typ linolea má různé směry: pro sportovní zařízení - protiskluzový, měkký materiál, pro zdravotnická zařízení - odolný proti chemickému napadení, pro kanceláře - s dobrou zvukovou izolací a antistatickými vlastnostmi. Technické ukazatele komerčního linolea:
 • hmotnost na m² - do 2,8 kg;
 • absorpce zvuku - do 10 dB;
 • smrštění - do 0,1 mm na 1 m.

Trvanlivé a odolné komerční linoleum lze také použít v obytných zónách

 • Poloobchodní materiálje průměrný z hlediska charakteristik mezi komerčními a obytnými podlahami. Trvanlivější, odolnější než jednoduchá domácnost. Hlavní ukazatele:
 • hmotnost na m² - do 2,5 kg;
 • 163) absorpce zvuku - až 16 dB;
 • smrštění - do 0,1 mm na 1 m.

Kompromisem mezi cenou a kvalitou je poloobchodní linoleum

.

Trvanlivost a odolnost proti mechanickému namáhání je dána tloušťkou ochranné vrstvy PVC. V závislosti na tomto indikátoru by měly být podlahy vybrány pro různé místnosti: pro školky, stačí 0,2 mm, chodby a kuchyně - 0,25 mm, kanceláře - od 0,3 do 0,5 mm.

Související článek:

Jaký druh linolea zvolit pro dům​​ nebere jen jednu rolku a vloží ji do všech místností. Je nutné zvolit podle účelu místnosti. Budeme o tom mluvit v materiálu.

Vlastnosti základny linolea

Linoleum má několik vrstev:

 • ochranná, transparentní;
 • dekorativní část;
 • horní pěna;
 • nosná vrstva ze skleněných vláken;
 • spodní pěnou.

Struktura vrstev linolea

Hlavním úkolem nadace je vyrovnání povrchu. Základna navíc plní funkce ochrany proti teplu a zvuku. V závislosti na výrobní technologii může základna sestávat z netkaného materiálu - syntetických vláken, uspořádaných chaoticky a připomínajících plst. Další možností je syntetická nebo jutová tkanina. A nejběžnější je polymerová pěna. Je to dobré, protože rychle vrací svůj původní tvar, to znamená, že pokud někdo prošel vašimi patami ve vašem bytě, stopy zmizí během několika minut. Přiléhal příznivě s dobrou tepelnou izolací, ale mírně se smršťuje.

Tkáňová základna - tenká, takové linoleum špatně udržuje teplo

Co si položit na podlaze v bytě - rozhodnete. Ale pokud často chodíte naboso na podlaze, dejtePřednost plsti nebo pěny.

Jaká je tloušťka nátěru

Čím více vrstev v povlaku, tím silnější je. Bezdřevé materiály jsou nejtenčí. Tloušťka linolea závisí na třídě a rozsahu. Zde je malý stůl pro orientaci:

Ukazatel PVC linoleum s tepelně izolačním základem Linoleum PVC, tkaná základna PVC linoleum na pěně PVC linoleum bez podkladu
Tloušťka, celkem, mm 3,6 2 1,5 1,5
Tloušťka přední vrstvy, mm 1,2 0,15 0,2 0,2
Oděr, µm 90 210 90 120
Tip!Oko, určení tloušťky linolea je poměrně obtížné, takže při výběru materiálu je lepší kontaktovat prodejce a požádat o produktový list.

Třídy linolea na odolnost proti opotřebení

Každý nátěr v charakteristikách musí nést třídu odolnosti proti opotřebení. Je označena dvoumístným číslem. První číslo v označení je doporučený typ místnosti. Číslo 2 znamená obývací pokoje, 3 kanceláře, 4 místnosti s intenzivním využitím. Druhou číslicí je přípustná úroveň zatížení pro nátěr. Jeden znamená minimální zatížení, čtyři znamenají maximum. Na základě těchto dat rozdělíme linoleum na třídy:

 • 21−23 třída- linoleum pro domácnost;
 • 31−34 třída-poloobchodní materiál;
 • 41−43 třída- nátěry průmyslových zařízení a kanceláří.
Informace!Údaje o povaze výrobku by neměly nutit vás opustit používání linoleum třídy 31 nebo 43 v domě. Jsou uvedeny, aby reprezentovaly trvanlivost materiálu.

Tabulka použití linolea podle třídy

Výhody a nevýhody linolea

Vzhledem k tomu, že naším úkolem je rozhodnout, které z nich je lepší: lamino nebo laminátové podlahy, je třeba zvážit všechny klady a zápory nátěru.

Pros Nevýhody
Přiměřená cena výrobků vám umožňuje zakoupit takové pokrytí za celý dům Ve většině případů jsou vyrobeny ze syntetických materiálů, které mají silný zápach. Po pokládce by měl být po dlouhou dobu důkladně vzduch v místnosti.
Odolnost proti vlhkosti - v koupelně lze bezpečně použít linoleum
Odolnost proti mechanickému namáhání. Materiál se nebojí bot s podpatky, pohybu židlí a stolů Nátěr nemá rád boty s černou gumovou podešví. Obtížné skvrny zůstávají z těchto bot
Snadné čištění. Linoleum neabsorbuje nečistoty, snadno se čistí čistou vodou
Nepotřebuje dodatečnou ochranu, jako je deska nebo parkety. Není třeba malovat nebo lakovat Pro instalaci linolea by měl být pečlivě vyrovnán povrch. Jakékolivnepravidelnosti jsou okamžitě patrné a nakonec se objeví jako praskliny v povlaku.
Pokrytí není kluzké, je velmi výhodné, zejména pokud jsou v domě děti nebo starší lidé
Materiál lze kombinovat s „teplou podlahou“, umístěnou na přídavném substrátu pro tepelnou izolaci Linoleum se smršťuje v různé míře. Je nežádoucí ponechat švy ve středu podlahy nebo na jiném viditelném místě. Za pár let se rozptýlí a to bude velmi znatelné.
Povlak dokonale zachovává svou barvu a vzor, ​​nebojí se přímého slunečního světla

Laminát a jeho vlastnosti

Laminát - jedná se o nátěr déle než jeden rok a volba materiálu není snadný úkol. Není posledním kritériem - výrobcem a zemí původu.

Čím je název slavnější, tím větší je záruka, že vaše podlaha potěší jeho vzhled po dlouhou dobu

A nyní více o dalších důležitých kritériích.

Deskové zařízení

Laminát svým tvarem a velikostí připomíná běžnou desku, ale je o něco menší. Délka prvku je až 170 cm a tloušťka je až 14 mm. Šířka desky je 20 cm, v nedávné době výrobci uvedli na trh čtvercové desky připomínající dlaždice.

Laminát zařízení

Základem laminátu je dřevovláknitá deska nebo dřevotřísková deska. Horní vrstvy jsou dekorační nátěr a transparentní ochranná vrstva. Spodní vrstva desky se skládá z voskovaného papíru, který nepropouští vodu. Pro větší odolnost proti nárazu vNěkteré modely používají mezivrstvu mezi dřevovláknitými deskami a dekorativní vrstvou - speciální fólii, která zvyšuje odolnost výrobku proti nárazu.

Laminátové třídy a pevnostní kritéria

Klasifikace laminátu se podobá klasifikaci linolea. Zde, stejně jako v prvním případě, první číslice - dvoumístné číslo - označuje rozsah použití. Dva - domácí účel, tři - komerční. Ale ve skutečnosti je nyní obtížné najít laminát třídy 21−23. Většina kupujících preferuje více tříd odolných proti opotřebení - 31−34. V technických specifikacích naleznete další ukazatel, který hovoří o odolnosti laminátu vůči mechanickému namáhání. Obvykle se jedná o označení AU a číslo od 3 do 6. Například označení AC3 znamená, že laminát je vhodný pro místnosti s nízkým zatížením, jako jsou obytné místnosti. AC4 lze použít pro chodbu a kuchyni.

AC5 může být položeno i na tanečním parketu, vydrží nejméně osm sezón společenského tance

Nejodolnější laminát - AC6. To může být položen v tělocvičně. Cena tohoto pokrytí je poměrně velká - začíná od 2 000 rublů na 1 m². Používá se na veřejných místech: na letištích, ve školách, na klinikách. Výrobci dávají záruku kvality za 10 let, a pokud položíte takový materiál v domě, bude sloužit více než jedné generaci.

Související článek:

Co znamená laminátová třída? Podrobný popis existujících tříd laminátů s příklady použití vsamostatná publikace našeho portálu.

Vzhled desky: možnosti designu

Konstrukce laminátu může být velmi různorodá. Nebude pro vás těžké vybrat si materiál, který odpovídá barvě a designu vašeho interiéru:

Podle obrázku:

 • pod stromem- laminát může úspěšně napodobit jakýkoli druh dřeva: dub, buk, javor a další. Umělci velmi přesně sdělují texturu a barvu přírodního materiálu. Současně, deska může také vypadat jako zručný parkety s multi-část vzoru různých druhů dřeva;

Dobrý laminát je obtížné odlišit od parket

 • pod kůží- tato zajímavá možnost je vhodná pro rafinovaný a původní interiér. Mnozí designéři nabízejí takovou laminátovou úpravu nejen jako podlahu, ale i stěny. Deska je vydávána imitací krokodýla, hada, býčí kůže, různých reliéfů a zbarvení;

Pohlaví "pod krokodýlem" - módní trend v interiéru

 • pro kovje dalším módním trendem v designu high-tech stylu. Tento nátěr dokonale zapadne do interiéru kuchyně nebo dospívající místnosti;
 • pod kamenem- imitace kamene vypadá úžasně a zároveň taková podlaha není studená, jako přírodní mramor nebo žula. Laminátové podlahy s takovým vzorem dobře ladí se skutečným krbem nebo kuchyní s výzdobou v podobě imitace kamenných obkladů.

Taková podlaha dává jen dojem z kamene

Kromě těchto typů je k dispozici speciální typový laminát. Jedná se o neobvyklé výrobky od renomovaných firem, které se stanou jedinečnou poznámkou ve vašem interiéru.

Originální barvy a nápisy zaujmou vaši podlahu

Výhody a nevýhody laminátu

Pokračovat v řešení dilematu, že je lepší položit v bytě - laminát nebo linoleum, považovat kladné a záporné strany desky za podlahovou krytinu:

Pros Nevýhody
Laminát je mnohem snazší přepravovat než linoleum. Velký válec se nehodí do žádného automobilu a kompaktní brikety z desek lze snadno umístit na zadní sedadlo automobilu. Povlak se obává nadměrné vlhkosti, je deformován a bobtná, když je velké množství vody požito.
Konstrukce desky umožňuje její použití téměř v každém interiéru.
Laminát se snadno udržuje - otírá se vlhkým hadříkem. Laminátová podlaha udržuje teplo horší, podlahy jsou studené.
Položení správní rady nevyžaduje zvláštní dovednosti a další materiály.
Laminát lze použít v jakékoli místnosti, je to materiál šetrný k životnímu prostředí. Povrch dřevovláknité desky je velmi hlučný, sousedé budou vědět o všech vašich pohybech.
Povlak je odolný, nevypadá pod nímvystavení ultrafialovému záření.
Přirozené procesy v prkně umožňují její rovnoměrné roztahování a kontrakci se změnou teploty. Povlak nedává praskliny nebo praskliny. Laminátová kluzká, podpatková nebo jen na kluzké botě hrozí nebezpečí zranění.

Pokud se rozhodnete během procesu opravy vyměnit podlahovou krytinu za laminovanou, uvědomte si prosím, že se o ni musíte postarat.

Pro čištění budete potřebovat speciální mop, který nezanechává úniky vody a antistatická činidla by měla být přidána do vody k čištění

Škrábance na laminátu mohou být skryty pomocí speciálních barevných tmelů. Pokud se řádně postará o radu, bude to trvat velmi dlouho.

Související článek:

Který laminát je vhodnější zvolit pro byt? Doporučení pro správnou volbu, typy uzamykatelných spojů, přezkum výrobců ve speciální publikaci našeho portálu.

Linoleum a laminát: což je dražší, což je silnější? Porovnat možnosti

\ t

Podrobně jsme prozkoumali všechny klady a zápory laminátu a linolea. Je na čase porovnat oba nátěry pro všechny důležité vlastnosti.

Instalace

Instalace jakéhokoliv potahu začíná přípravou podkladu

U vrstveného laminátu není třeba vyrovnávat každou malou vadu - všechny budou skryty podkladu a plochou deskou. Ale linoleum určitěpraskne v místě každé zkumavky. Ale je tu další aspekt: ​​linoleum lze bezpečně položit na povrch s výškovým rozdílem. Chcete-li to položit, budete potřebovat doslova půl hodiny - vyválcovat rolku, zabezpečené základové desky a máte hotovo.

S laminátem je o něco těžší, musíte fragmenty upravovat a upravovat tak, že položíte mozaiku desek

Související článek:

Pokládka laminátu vlastníma rukama, instrukce, která je podrobně popsána v tomto článku, je jednoduchá, ale při práci s ní jsou některé nuance.

Kontakt s vodou

V každém domě nebo bytě jsou místnosti, ve kterých jsou podlahy často v kontaktu s vodou. Nouzové situace se často vyskytují v kuchyni a v koupelně - konstantní vlhkost způsobená častým používáním sprchového koutu nebo písma. Praktičtí vlastníci si pro takové prostory vybírají linoleum. Nejenže se nebojí vody, ale také si to nenechte ujít, aby náhodně rozlitá vlhkost neunikla svým sousedům.

Linoleum vydrží i „palubní“ čištění

Ale laminát je nevyhnutelně deformován a v případě nehody budete muset nátěr zcela změnit. Výjimkou může být speciální laminát odolný proti vlhkosti .

Pohled odborníka
Jaroslav Galayko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Použijte kombinovaný nátěr v kuchyni: v pracovním prostoru - linoleum a vjídelní - laminát. "

Zvuková izolace

V případě soukromých jednopodlažních domů není problém zvukové izolace podlah relevantní. I když máte malé děti, mohou skákat a běhat kolem domu pro vlastní potěšení, nikomu to nebolí.

Ale ve výškových budovách, v nepřítomnosti zvukové izolace podlahy, je dětská bezprostřednost plná problémů se sousedy zdola

Linoleum na podkladě z plsti nebo pěny bude svědomitě pohlcovat veškeré otřesy a absorbovat nadměrný hluk. Naopak laminát perfektně drží každé klepání. Jedinou možností je použít speciální korkovou podložku, která však nezaručuje zvukovou izolaci jako měkké linoleum.

Co je teplejší: laminát nebo linoleum

Ve ​​skutečnosti není odpověď na tuto otázku snadná. Zda bude podlaha teplá nebo ne, nezávisí ani na povrchu jako na podkladu. Pokud položíte tepelně izolační vrstvu pod laminát, například isolon, nebude horší udržet teplo než linoleum na tlustém plstěném podkladu. A nepodložené linoleum na betonové podlaze vám nedá radost z běhu naboso.

Kombinace s podlahovým vytápěním

Nyní je velmi populární používat různé systémy podlahového vytápění.

Vodní nebo elektrické podlahy jsou zárukou příznivého vnitřního prostředí

Jaký druh krytí pro ně zvolit?

 • Lze použít laminát do tloušťky 7 mm se zvláštním označenímpro vodní a elektrické podlahy. Vezměte prosím na vědomí, že produktový štítek říká WarmWasser, což znamená, že je vhodný pro vytápěné podlahy.

V žádném případě nelze použít laciný laminát pro „teplé podlahy“, při zahřívání může uvolňovat toxické látky

 • Linoleum může být také položeno na "teplou podlahu", ale zde byste měli věnovat pozornost označení. Tento nátěr může bezpečně odolávat teplotám až + 26 ° C. Pokud je podlaha teplejší, linoleum začne deformovat a rozptýlit nepříjemný chemický zápach po celém domě.

Aby se tomuto problému vyhnulo, je nutné instalovat automatickou regulaci teploty ve vašem systému

Bezpečnost

Orgány dozoru vyžadují, aby výrobci stavebních materiálů absolvovali povinnou certifikaci, takže je v zásadě nepravděpodobné, že byste mohli nakupovat výrobky, které jsou škodlivé pro zdraví ve stavebnictví.

Otázka může být způsobena pouze neexistencí osvědčení, v tomto případě je lepší odmítnout nákup zboží pochybné jakosti

Jinak obsahují oba povlaky fenolové sloučeniny. Technologie výroby je činí stabilní a škodlivé odpařování může nastat pouze při silném zahřátí nebo vznícení materiálu. A pokud budete mít například přírodní linoleum, skládající se z přírodníchkomponenty, pak se na to vůbec nevztahují žádné stížnosti a během hoření nikomu neublíží.

Životnost

Záruční doba provozu linolea je 10 let. Eminentní výrobci, jako je Tarkett, prohlašují tři desetiletí pokrytí. Levný laminát, i při pečlivé péči, netrvá déle než 5 let. Pokud se vám líbí dělat opravy a aktualizovat interiér každých 4-5 let, pak je to vaše volba.

Drahé laminátové modely se mohou natahovat po dobu 10 let za předpokladu, že pečlivě používáte podlahu

Péče

Milovníci častého mokrého čištění lépe volí sedlo ve prospěch linolea. Nebojí se vody ani chemicky účinných látek na čištění. Ale tato obálka se velmi obává popálenin.

Popel z cigaret, vypálené horké železo nebo svítící zápalka zanechají na podlaze nesmazatelnou značku

Listy a listy velkého nábytku nebo ostrých předmětů. Laminátový "ostrý" přístup se nebojí. Bude to vypadat perfektně za jakýchkoli okolností, pokud si to záměrně nepoškrábnete a to neplavilo.

Vzhled: co si vybrat - laminát nebo linoleum

Zde lze říci, že síly jsou si rovny. Někdy je obtížné rozlišit, co je položeno na podlaze: laminát nebo linoleum velmi podobné tomu a naopak.

Příklad takové vizuální iluze: šedé linoleum pod laminátem

Oba nátěry úspěšně napodobují kámen, dřevo a mohou být vyrobeny v návrhářizpůsobem. Moderní výrobci již dlouho rehabilitovali linoleum jako morálně zastaralý nátěr a nyní je opět na koni.

Co je levnější: laminát nebo linoleum

Vysoce kvalitní linoleum se silným substrátem není levné. Tyto materiály mají levné modely, cenově nejvýhodnější možnosti pro linoleum jsou asi dvakrát levnější než laminát. Drahý kvalitní laminát je asi 2,5 krát dražší než linoleum podobné kvality.

Pokud budete mít průměrnou kvalitu, která je vhodná pro spolehlivý provoz v rezidenční oblasti, pak 1 m² linolea bude stát asi 300 rublů, laminát - 450-500 rublů. Životnost těchto nátěrů se však bude lišit, což již bylo řečeno. Takže s trochou natahování můžete v této bitvě udělit vítězství v linoleu.

Video: co je lepší, podle odborníka, linolea nebo laminátu

Než učiníte konečnou volbu, poslechněte si názory odborníků a lidí, kteří v praxi provozovali toto nebo takové pokrytí po mnoho let. Nabízíme Vám malý videozáznam od odborníka na výběr mezi laminátem a linoleum:

Recenze od skutečných uživatelů: což je lepší - linoleum nebo laminát

\ t

Na mnoha fórech se diskutuje o otázce, která nás zajímá. V rámci dnešního přehledu jsme pro Vás připravili výběr z nejzajímavějších recenzí z různých zdrojů. Pomohou vytvořit představu o výhodách a nevýhodách volby:

Recenze skiffi: Doufám, že jste ještě neučinili svou volbu, jinak jsem byl pozdě ... Ale můžu vám dát tisíc důvodů, proč byste neměli ležet linoleum, a jen jeden důvod, proč to prostě nemůžete položit. Vzhledem k tomu, že je polyester, jakékoliv linoleum je syntetické a má velmi destruktivní, toxické vlastnosti. A věřte, že moje vzdělání, jako specialista, jsem vám zakázal, abyste to udělali, pokud máte děti. Pod ní položte laminátové podlahy a korek. A při výběru, konzultovat s prodejci, podívejte se na nálepku "šetrné k životnímu prostředí", doporučuji německým výrobcům, pak určitě nebudete mít něco, co vrčí (to je nějaký druh nesmyslů), ale můžete se vyrovnat s instalací sami. Mimochodem, laminát není jen velký výběr textury, ale textury. A celá kolekce je aktualizována každé tři měsíce, takže pro splnění stejného patra pro hosty je velký problém. A pokud se bojíte, že budete zaplaveni, uklidním vás na toto téma, existují zákony, které za to odpovídají. Podle těchto zákonů budou vráceny nejen materiální a morální škody. Je však lepší nemyslet na to, stejně tak to není situace, ve které se chcete zúčastnit. No, jak se říká, „bojte se vlků, nechodte do lesa.

Přečtěte si vícena adrese https://forum.ivd.ru/topic/22933 - jaký je nejlepší způsob výroby - linoleum nebo laminát /? Page = 3

Recenze skissa, Petrohrad:Jsem v mém bytě již 11 let, nepamatuji si, kterou třídu jsem si vzala nejlevnější. Všechny zálohy se mu staly v prvním měsíci provozu, protože nevěděli, jak s ním zacházet (například noční stolek se železnými "botami"lehce). Voda byla opakovaně rozlitá (což znamená velké množství), pokud ji ihned otřete, nic se nestane a vy jste nemohli otřít rozlitou vodu ze skla, pokud na to už nemáte žádné síly. A kočka, kterou jsem označil několikrát. Nikde se nic nebránilo, ani když se ze sousedů vylili sousedy. A co klepání paty - a co linoleum na patách? Zvláště na patách? Možná klid, ale linoleum okamžitě Khan! A já ho zapálím v laminátu, když na něco zapomenu a vrátím se. Ale obecně, proč v ulicích chodit v domě?

Když si koupili dachu, byl jsem překvapen, když jsem viděl laminát na podlaze, byl už 2,5 roku starý, dům nebyl v zimě zahříván, laminát by byl tak špatný. Půl roku výstavby ho nezabil, železné nástroje se na něj valily, stavební materiály, antiseptikum se rozlévaly a teď, cokoliv zametali, otírali je jako nové (i když to bylo spravedlivé, říkám, že je tak tmavé pod tmavým dubem a na tom není nic viditelné) jak zametat a umýt pěkně, ve srovnání s linoleum!

Zde se ukázala celá éra na laminát. Tolik k psaní bylo možné jen z velké lásky k Burjatovi. Samozřejmě, že mám rád vysoce kvalitní podlahovou desku více, ale tady to neporovnává s ní, ale s linoleum, takže moje volba je určitě laminát.

Přečtěte si vícena adrese https://www.forumhouse.ru/threads/10394/

Recenze Yury, Moskva:Nemyslím si, že z hlediska ekologie jsou velmi odlišné. Laminát je dalším z hlediska přirozenosti. A pokud jde o estetiku, linoleum je nyní dobře ochchchen pěkné. Pod nímje zapotřebí pouze hladký povrch, který není v žádném případě lepen. Šitím se lze vyhnout nákupem širších a odpadů. Bylo by možné přemýšlet o přechodu z parket na linoleum a zde by neměla být žádná morální mučení.

Přečtěte si vícena adrese https://www.forumhouse.ru/threads/10394/

Fotografie v interiéru: linoleum pod laminátem a naopak

Oba tyto materiály vypadají skvěle v různých konstrukčních řešeních. Často je obtížné porozumět tomu, co leží pod nohama, dokud nezkontrolujete materiál na dotek. Podívejte se na tyto dvě galerie.

Linoleum pro laminátLaminátové podlahy pod linoleumSouhlasíte s tím, že esteticky, oba povlaky vypadají víc než zaslouženě.

Závěr: co je lepší - laminát nebo linoleum

Podařilo se nám tedy odpovědět na otázku, co je v domě lepší: laminát nebo linoleum? A navíc, a ve druhém pokrývají spoustu výhod a je velmi těžké si vybrat. Ale abych byl upřímný, linoleum vyhraje malé, ale jisté vítězství. Je levnější, teplejší, odolnější a snadněji se instaluje. Ale volba, bezpochyby, vy, milí čtenáři. A proč hlasujete a proč? Napište o tom v komentářích.