Výběr správného rohu kuchyně: nestandardní příklady designu s podrobným popisem a fotografiemi

Kuchyně je krbem rodiny. Místo, kde se shromažďují všechny domácnosti, vyměňují si zprávy dne, diskutují o naléhavých otázkách. Malé oblasti vyžadují od nás nestandardní řešení, která by pomohla rozšířit využitelný prostor. Pro kompletní výběr nejlepšího designu rohové kuchyně, fotografie s úspěšnými řešeními, vám dnes ukážeme, že je třeba prozkoumat všechny nuance provozu takového nábytku. Redaktoři HomeMyHome.ru připravili pro vás řadu doporučení, která vám pomohou učinit nejvědomější a promyšlený přístup k výběru kuchyňského setu.

Vysoce kvalitní nábytek znamená snadné ovládání a harmonické vnímání interiéru

Výhody rohových kuchyní, přípravné práce

Nábytek v této kategorii má několik významných výhod:

 1. Rohové umístění umožňuje racionální využití objemu místnosti.
 2. Minimální vzdálenost od funkčních bloků zjednodušuje organizaci pohodlného pracovního prostoru.
 3. Odolnost vůči těžkým nákladům poskytuje pevnou pracovní desku, silné spojení jednotlivých částí karoserie.
 4. Neoddělitelná fasáda představuje harmonický design.

Je-li v přípravné fázi věnována pozornost pouze vzhledu, nejvýznamnější nuance budou vynechány. Komplikované hledání správných věcí, léčba těžkých jídel. Značkové skvrny musí být odstraněny denně.

Otevřené regály vypadají velkolepě. Pravidelné odstraňování prachu a mastných nečistot ze složitých šperků rychle změní laskavou hostesku na zlého šejka.

KvalifikovánoNávrhář bere v úvahu při přípravě projektu mnoho faktorů:

 • růst uživatelů;
 • relativní poloha desky, praní, jiného zařízení;
 • osvětlení pracovního prostoru ;
 • 81) usnadnění přístupu k úložištím;
 • snadnost výměny filtrů a jiné běžné údržby;
 • Vlastnosti čištění viditelných a skrytých povrchů.
Informace!Prohlédněte si popisky pro obrázek rohu kuchyně níže. Tato užitečná doporučení vám pomohou provést správné opravy při přípravě vlastního projektu.

Pro přípravu projektu je nutné použít moderní software

.

Trojrozměrný obraz zjednodušuje výběr parametrů pro budoucí nábytek. Rozložení lze provést podle velikosti vašeho pokoje. Tato volba je užitečná pro kontrolu vzdáleností v úzkých oblastech nebo při výběru konečné povrchové úpravy a jejího barevného gamutu. Pokud chcete, můžete zahrnout recenzi z různých úhlů.

S pomocí modulárních modelů sestav sestavte komplexní kuchyňské soupravy

V předběžné fázi je nezbytné určit základní materiály. Následující příklady jsou obecné charakteristiky. Měla by být odděleně seznámena s výhodami a nevýhodami možností, které se vám líbí

Fasády přírodního dřeva jsou jedinečné kresby vytvořené přírodou

Tyto povrchy vypadají slušně. Pěknébarevný gamut má uklidňující účinek. Významným plusem je šetrnost k životnímu prostředí. Omezuje rozsah nízké odolnosti vůči vlhkosti a teplotě. Je třeba také poznamenat vysoké náklady na výrobky z tvrdého a vzácného dřeva.

Fasády MDF se používají k vytvoření nenáročných rohových kuchyní

V této variantě existuje mnohem více příležitostí pro pokusy s konstrukcí. Pomocí laminace jsou přirozené vzory přírodních analogů reprodukovány s vysokou přesností. Nejnovější polymerní povlaky mají následující výhody:

 • odolnost proti poškrábání, otěru a otřesům;
 • zvláštní profil povrchu, na kterém nejsou viditelné otisky prstů;
 • dlouhodobé zachování integrity s rostoucí teplotou do + 160 ° C.

Tyto materiály jsou chemicky neutrální. Splňují hygienické normy. Některé povrchy mohou být obnoveny bez demontáže pomocí lokální topné techniky.

Matné, průhledné a barevné skleněné plastové desky se vkládají do hliníkových rámů

.

Nábytek je vyroben z dřevěných laminovaných desek o tloušťce 10–14 mm. Hrany na ochranu před vlhkostí těsně uzavřené proužky z PVC. Pro výrobu desek používá přírodní žula nebo umělý kámen. Použijte drobek různých kamenů, křemenný písek, barevné pigmenty,ostatní plniva. Jako pojivo se často volí akrylové pryskyřice.

Pevná pracovní deska se zabudovaným umyvadlem z umělého kamene

Tato technologie umožňuje vytvořit odolné výrobky odolné proti opotřebení s vynikajícími vlastnostmi pro spotřebitele. Další výhodou je nízká cena spotřebního materiálu.

Online kuchyně Designer

Vliv umístění funkčních prvků na konstrukci

\ t

Dokonce i malé rohové kuchyně jsou dobře vybaveny moderními spotřebiteli. Řešení problému je zjednodušeno demokratickými náklady na kvalitní domácí spotřebiče.

Různá montážní místa

Na prvním obrázku je trouba instalována v klasickém provedení, pod varnou deskou. Pro vizuální kontrolu nádobí je nutný sklon. Při zvedání těžkých vyhřívaných jídel bude mít potíže.

Je vhodnější umístit zařízení s výklopnými dveřmi na úrovni hrudníku. Pokud je instalace příliš vysoká (druhý obrázek), bude obtížné zařízení používat. Nesmíte zapomenout na potřebu pravidelného čištění vnitřních povrchů před přetrvávajícími mastnými nečistotami. Níže jsou uvedena řešení dalších typických problémů.

Jednoduché řešení: kuchyň s rohovými skříněmi

V rozích těchto staveb je poněkud obtížný přístup k zadním dveřím a skříňkám. K vyrovnání této nevýhody, zjednodušení provozu, nabízejí výrobciŠiroká nabídka otočných a posuvných polic.

Pro větší pohodlí jsou masivní dveře vyrobeny ze dvou křídel

Rohové kuchyně s umyvadlem nebo sporákem v rohu: foto modely

Rohová kuchyně poněkud komplikuje proces zabudování domácích spotřebičů a praní. Pokud je dřez připojen dovnitř, pod ním, zpravidla namontujte průtokový filtr pro čištění pitné vody. Některé prodejny nábytku mají speciální police. Dále je možné instalovat drtič potravinového odpadu, jakož i prostor pro skladování pracích prostředků a vybavení pro domácnost.

Standardní mytí

Specializovaný model se sušárnou a několika pracovními nádržemi

Podobně je třeba vzít v úvahu zvláštnosti umístění jiných zařízení do rohu.

Montáž standardního plynového sporáku

Je vhodnější používat specializovaný výrobek. V této variantě je vzdálenost všech hořáků pro uživatele pohodlná

Hledisko expertů
Igor Svetlakov
Obchodní asistent maloobchodní sítě "Eldorado"
Položit otázku
„V každém případě je třeba mít na paměti, že nad povrchem vaření by měl být instalován produktivní kryt. Vyberte techniku ​​s ohledem na zvláštnosti rohové montáže. “

Toto ujednání předpokládá"Prázdná" zóna v rohu. Instalují dekorativní předměty nebo otevřené police v příslušném tvaru.

Související článek:

Dřez do kuchyně. Vlastnosti zařízení, typy, velikosti, materiály pro výrobu, ceny, výrobci, postupná instalace, užitečné tipy a doporučení - v naší publikaci

Plán pro rohovou kuchyň bez chyb

Chcete-li vybrat vhodnou rohovou kuchyň, fotografie všech modelů, které se vám líbí, by měly být doplněny o přesné rozměry. Take velký list lepenky (tlustý papír), aby vzory podél kontury nábytku, stůl a židle. Pomocí těchto zařízení můžete upřesnit uspořádání jednotlivých prvků interiéru v konkrétní místnosti. Tato metoda je lepší než počítačové modelování, objasní použitelnost. Pro otestování zopakujte práci s troubou, chladničkou, dalšími typickými pracovními operacemi, pohyby.

Dalším způsobem je formulovat zadávací podmínky a svěřit přípravu projektu specializovaným odborníkům obchodního /výrobního podniku. V tomto případě můžete realizovat plány se spolehlivými profesionálními zárukami. Zhotovitel s příslušným návrhem smlouvy bude zodpovědný za kvalitu rohové kuchyně a správnost instalačních prací.

Prodejci zpravidla nabízejí několik možností na základě pokynů zákazníka

Jiné než výkresys rozměry přidejte do dokumentace:

 • vizualizace sady nábytku v interiéru;
 • montážní schémata s linkami pro pokládku elektrických sítí, vodovod, kanalizaci, plyn;
 • seznam nábytkových komponent /spotřebičů pro domácnost.

Jako úhlová kuchyňská sada instalovaná podél prázdných stěn: fotografie s příklady

Takové umístění nábytku není doprovázeno zbytečnými obtížemi. Následující ilustrace vysvětlují typické techniky návrhářů.

Pro vytvoření pevného obrazu je konstrukce namontována proti stěnám a dveřím

S nedostatečným osvětlením v pracovních oblastech jsou zřízeny umělé zdroje

Rohová kuchyně umístěná podél prázdné zdi a okna

V tomto případě je užitečný přirozený zdroj světla.

U okna se často instaluje dřez, protože toto zařízení se intenzivně používá

.

Určitá hodnota je dobrý výhled

Topná zařízení jsou tradičně instalovaná pod okenními jednotkami. Je nutné zachovat jejich funkčnost s použitím vstupních a výstupních kanálů vzduchu. Pokud je to nepohodlné, přeneste radiátory na jiné místo.

Rohová kuchyně s barovým pultem: vnitřní foto

Tato volba je vhodná pro vybavení dostatečně velkých místností.

Podíl barového pultufunkční plochy

Vnitřní vybavení polic pro skladování nádobí, kuchyňského vybavení. Průhledné osvětlené fasády usnadňují stavbu

Rohová kuchyně s kuchyňským ostrovem nebo jídelním stolem

Tato řešení jsou vhodná pouze pro velké prostory. "Ostrov" slouží jako jídelní stůl. Instaluje varné desky, dřezy, ostatní spotřebiče.

Je nezbytné uvést do provozu odpovídající inženýrské sítě

Vzhledem k značnému objemu práce se tyto projekty provádějí ve fázi výstavby nebo během generální opravy. Kabelové a trubkové drážky jsou vyrobeny v podlahové stěrce. Ventilační kanál je ukrytý v provedení stropního obložení.

Volba designu rohové kuchyně s ohledem na stylistické vlastnosti: interiérové ​​fotografie

V dnešní době je módní kombinovat různé styly. Realizace takových technik je však lepší, aby bylo možné svěřit zkušeným odborníkům. Je mnohem jednodušší vytvořit harmonickou atmosféru s použitím stejných barevných a designových řešení.

Klasika

Tento styl je spojen s úctou, vysokým statusem. Očekávejte použití drahých materiálů, elegantní a vysoce kvalitní povrchové úpravy. Dostatečná pozornost by měla být věnována výběru materiálů záclon, pravosti lamp, kování, dalších drobných detailů.

Pro ideální přizpůsobení stylu je nutné mít místnost dostatečné velikosti

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Za účelem odstranění disonance je moderní technologie maskována ozdobnými fasádami. Se stejným účelem používají modely kuchyňského vybavení s neutrálním vzhledem. “

Pro zdobení stropů se používají sádrové výlisky, lehké imitace z polyuretanové pěny. Obložení zástěry je vyrobeno z dlaždic. Stolní deska je vyrobena z přírodního kamene (drahé odrůdy žuly). Nábytek je vybrán s dokonalými estetickými vlastnostmi. Použití ručně vyřezávaných, originálních dekorativních vložek.

Provence a skandinávský styl

Znalci pohodlí upřednostňují Provence. Tento styl je spojen s pastelovými odstíny. Na kresbách dominují květinové a přírodní motivy. Předpokládá se použití přírodních materiálů, individuální kované předměty. Použití umělých odřenin, jiných známek „pravého starověku“ je přípustné.

Nad sporákem můžete vytvořit "krb" keramiky s dřevěným portálem

Je snadné najít vhodné vybavení

Čerstvost a jednoduchost, šetrnost k životnímu prostředí a volný prostor. Pokud se vám líbí tyto definice, prostudujte skandinávský styl. Je vhodný pro zdobení malých místností. Následující fotografie ukazují malé rohové kuchyně, které můžetenákup za přijatelné ceny.

Dokončení zástěry a stěny levnými dlaždicemi

Vizuální zvětšení prostoru se světlými tóny vytváří příjemné pocity i v kompaktních prostorách

Související článek:

Provensálský styl v interiéru: foto, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dokončovacích materiálů, doporučení návrhářů a výběr nejnáročnějších interiérů - v naší publikaci.

Moderní rohové kuchyně ve stylu minimalismu a high-tech

Tyto pokyny jsou založeny na praktičnosti, plném využití možností moderní technologie.

Minimalismus činí v designu společenské místnosti specializovaný kuchyňský nábytek neviditelný

High-tech je rozšířené technické vybavení

Návrh projektů rohových kuchyní v závislosti na rozloze pokojů s interiérovou fotografií

Při volbě parametrů projektu je nezbytné volné místo. Pečlivě zvažte fotografie rohové kuchyně ve stylu klasiky. I z fotografie, bez osobního obeznámení s interiérem, je potřeba vysokých stropů a prostoru jasná. Pouze v takovém prostředí vypadají luxusně zdobené sloupy a velké křišťálové lustry. V následujících částech publikace jsou prezentována návrhová řešení s rozdělením podle oblastí.

Navrhněte malé kuchyňkys vnitřní fotografií

Ve starých panelových domech je podlahová plocha kuchyně 6-7 m². Výška stropu je 2,6-2,7 m. V takových omezených podmínkách je nutné použít speciální techniky.

Boční jídelní stůl je spojen s hlavní konstrukcí. Je vyrobena bez podpory, určená pro dvě osoby

Rozšíření obytného prostoru o izolaci balkonu

Sjednocení s obývacím pokojem

Související článek:

Tento článek popisuje, jak plánovat renovaci kuchyně: design, skutečné fotografie, popisy různých stylů a další tipy vám usnadní rozhodování.

Návrh rohové kuchyně v místnosti o velikosti 9 - 12 m² s fotografiemi interiéru

Nárůst plochy o ploše 2–4 m² umožňuje pracovat s projektem bez významných omezení. V těchto místnostech nastavte rohovou kuchyňku na objednávku, kterou lze provést na fotografii, s přihlédnutím k dalším přáním. Zde si můžete zakoupit sadu nábytku pro vlastní montáž.

Fotografie potvrzuje, že 9 m² rohová kuchyně je velmi vhodná pro pohodlné ubytování tříčlenné rodiny

Designová fotografie pro rohovou kuchyň s čalouněným nábytkem v místnosti o velikosti 10 m²

Design rohové kuchyně v prostorné místnosti

Zvětšení oblasti rozšiřuje potenciál. Styl a technická omezení zmizí. Můžete si vybrat v katalogu s fotografiemi připravenými rohovými kuchyňkaminízká cena nebo objednat soubor individuálního projektu.

Ve velkých místnostech jsou vybudovány ostrovní stavby, je vytvořeno několik funkčních zón

Přehled nejnovějších trendů v designu rohových kuchyní 2017–2018. s fotografiemi nových produktů

\ t

V následujících příkladech jsou uvedeny rysy současných trendů. Kromě módních trendů musíme věnovat pozornost materiálům, technickému vybavení, praktičnosti.

Minimální počet vyčnívajících knoflíků není pouze styl, ale také zvýšení bezpečnosti

Pečlivá příprava pomůže vytvořit krásnou a funkční kuchyni v omezeném množství

Přírodní materiály jsou vždy v trendu. Chcete-li ušetřit peníze, lze velkolepou kamennou vložku instalovat pouze na jednom dobře viditelném místě

Bez ohledu na styl je nezbytné kvalitní osvětlení

Barevný kontrast se používá k vytvoření velkolepých interiérů

Podělte se o své vlastní nápady na toto téma v komentářích. Zveřejněte své vlastní projekty, recenze produktů různých výrobců. Zeptejte se, abyste získali doporučení od HomeMyHome.ru.

Video: proces montáže sady nábytku bez pomoci