Výběr venkovní klimatizace bez vzduchového kanálu pro váš domov - nejlepší modely a doporučení pro instalaci

Mnoho lidí přemýšlí o instalaci klimatizace pouze v sezóně, kdy jsou vyprodány v prodejnách domácích spotřebičů, a musí několik týdnů zapisovat do instalačního průvodce. V létě není tolik horkých dnů, takže stojí za to strávit pár hodin denně na split systému a jeho instalaci kvůli pohodlí? Existuje logická cesta z této situace - koupit podlahovou klimatizaci bez vzduchovodu pro dům. Žádné náklady na instalaci, plus není třeba porušovat integritu stěn. Můžete ji umístit kdekoli v bytě. Vše o výhodách a nevýhodách, výběru modelu a pravidlech instalace - v tomto materiálu.

Mobilní zařízení pro klimatizaci - skvělá volba pro pronajatý byt

Klimatizační zařízení pro domácnost bez potrubí: typy zařízení

\ t

Podlahové konstrukce pro klimatizaci jsou rozděleny do několika typů:

 • systém podlahového stropu;
 • monoblok;
 • mobilní klimatizace;
 • podlahová klimatizace.

Pro optimální volbu je třeba podrobně studovat vlastnosti těchto zařízení.

Klimatizace podlah

Zařízení tohoto typu se skládají ze dvou částí - vnitřní a vnější. Venkovní jednotka klimatizací typu od podlahy ke stropu je umístěna mimo dům, na stěně domu, vnitřní - v místnosti pod stropem nebo na podlaze.Tyto konstrukce jsou stacionární, ovládány dálkovým ovládáním a mají různé provozní režimy.a další funkce.

Toto zařízení může sloužit jako ohřívač vzduchu

Profesionálové Minusy
Široká škála funkcí a nastavení Nutnost porušit integritu stěn během instalace
Spolehlivost Náklady na instalaci
Vysoká účinnost Omezený dosah
Vysoké náklady na údržbu

Monoblok

V tomto zařízení je pouze jedna jednotka, která kombinuje funkce externího a interního.U některých modelů mobilních klimatizačních zařízení je k dispozici přídavná vnější část - sběrač kondenzátu. Pokud takový detail neexistuje, kondenzát se bude hromadit ve speciální pánvi, ze které by se měl pravidelně vylévat.

Poradenství!Aby bylo méně pravděpodobné, že se zapojí do odvodnění kondenzátu, vyberte model přenosné podlahové klimatizace s velkou jímkou ​​nebo vestavěným výparníkem, který automaticky odstraní vlhkost.

V monobloku je horký a studený vzduch rozdělen do dvou proudů. Ochlazená vzduchová hmota vstupuje do místnosti a horký proud je vypouštěn do ulice vlnitou trubkou. Vzduchový kanál je umístěn v okně nebo větracím systému. V soukromých domech je vlnitá trubka obvykle posílána otvorem v podlaze do suterénní části budovy.

Mobilní podlahové klimatizace mohou sloužit až 40 metrů čtverečním. Nástroje jsou řízenydálkové ovládání nebo ručně přes přístrojovou desku. Funkčnost systémů je téměř stejná jako funkčnost analogů stěn.

Mimo jiné jsou biofiltry pro čištění vzduchu instalovány v zařízeních známých značek

.
Profesionálové Nevýhody
Mobilita zařízení Vysoká hladina hluku může dosáhnout 50 decibelů (u analogu na zdi je maximální indikátor 37)
Není třeba pokládat potrubí ani zařízení Zvýšená vlhkost v místnosti v důsledku odpařování kondenzátu. pokud zásobník včas nečistíte, může dojít k nepříjemnému zápachu.
Možnost samočinné instalace bez použití speciálních nástrojů Neatraktivní pohled na dýchací cesty
Demokratická cena
Vhodné pro malé místnosti a pokoje s nestandardním uspořádáním
Důležité!Je třeba věnovat pozornost místu, kde je umístěna hadice a pečlivě utěsnit všechny spoje. I malá mezera vede ke ztrátě napájení zařízení.

Mobilní split systém

Kromě stacionárního provedení mají tyto systémy dva bloky. Jsou propojeny elektrickým vedením a freonovou trubkou. Jsou stejně hlučné jako monobloky, ale silnější. Mobilní rozděluje chladné místnosti až na 60 metrů čtverečních. Odchozí kapacita je regulovánana přístroji. Péče o zařízení je velmi jednoduchá - přední panel lze snadno vyjmout.

Podobně jako monobloky jsou tyto systémy dodávány s biofiltry a mají širokou škálu nastavení. Pracují na vytápění místnosti.

Některé modely mají zabudované ionizátory vzduchu

Profesionálové Nevýhody
Mobilita systému Vysoké náklady
Snadná péče Vysoká hlučnost
Schopnost samoinstalace Masivní design
Potřeba odstranění proudu vzduchu mimo místnost

Podlahové klimatizace

Zařízení bez vlnité hadice vypadá mnohem atraktivněji než jiné mobilní modely, ale nemůže být nazýváno klimatizačním zařízením v plném slova smyslu.V jeho systému není kompresor proudu vzduchu. Zde je princip fungování zcela odlišný. Vzduch je chlazen kontaktem se studenou vodou nebo ledem.

Podobná zařízení jsou velmi podobná mycím zařízením a běžným zvlhčovačům. Jsou velmi populární mezi lidmi s onemocněním dýchacích cest

.
\ t
Profesionálové Nevýhody
Malé velikosti Nízký výkon
Mobilita Potřeba neustálého doplňování vody a ledu
Minimální spotřeba energie pouze malé pokoje
Snadná instalace a údržba
Bezhlučnost

Rozdíl přenosného kondicionéru pro domácnost od tradičních split systémů

Za prvé, pojďme se zabývat zařízením jednotky. Mobilní klimatizace se skládá ze dvou vnitřních bloků: kondenzátoru a výparníku. Radiátory zařízení jsou v jednom případě kombinovány s freonem cirkulujícím uvnitř. Ve výparníku odebírá chladivo plyn z proudu vzduchu a zpětný chod dochází v kondenzátoru.

Vzduchová hmota se přivádí do střev přístroje pomocí odstředivých ventilátorů. Vzduch shora je dodáván pro proces chlazení zespodu - pro snížení teploty v kondenzátoru. Ve spodní části přístroje je nádoba na odvod kondenzátu.

Takto vypadá konstrukce mobilní klimatizační jednotky se vzduchovodem

Zařízení bez vzduchového kanálu má jiné provedení. Ve spodní části zařízení je kapacita, do které se nalije studená voda nebo led. Potom kapalina z nádrže vstupuje do porézního filtru. Odstředivý ventilátor čerpá vzduch z místnosti do tohoto filtru. Vlhkost ve filtru se postupně odpaří a proud vzduchu se ochladí kontaktem se studeným filtrem.Mobilní klimatizační jednotky bez vzduchového kanálu nejsou tak účinné jako spotřebiče s kondenzátorem, ale spotřebovávají minimální množství elektřiny, protože ve skutečnosti fungují pouzeventilátor.Všechna tato zařízení jsou dodávána s výměnnými biofiltry, které čistí vzduch od prachu, škodlivých plynů, zvířecích chlupů a pylu rostlin.

Klimatizační jednotka bez potrubí

Takže je lepší koupit: split systém nebo mobilní klimatizaci? Nejprve určete, jak dlouho a jak dlouho chcete zařízení používat. Pokud je přístroj potřeba jen několik hodin v těch vzácných dnech, kdy se teplota ve vaší oblasti zvedne nad 30 stupňů, neplýtvejte při dělení. Volba ve prospěch mobilního systému je také odůvodněna, pokud chodíte do chaty o víkendech. Přístroj se snadno vejde do kufru auta.

Dalším významným rozdílem mezi split systémy a mobilními chladiči vzduchu je cena. K nákladům na rozdělení, přidat asi 30 procent na zařízení a 10 na roční údržbu. Mobilní zařízení nevyžaduje služby instalátorů ani drahé čištění.

Článek na toto téma:

V tomto článku byl podrobně rozebrán split systém . To, co je, bude jasné s pomocí poskytnutých informací. Budou vám užitečné při nákupu, během instalace a při budoucím provozu.

Nejdůležitější věc týkající se zásluh podlahové klimatizace pro domácnost

Nelze jednoznačně konstatovat, že mobilní podlahové klimatizace jsou tou nejlepší volbou pro městský byt. Existuje mnoho nuancí, ale nejdřív uvažujme o nepopiratelnémvýhody tohoto zařízení:

ctnosti Popis
Mobilita Zařízení lze snadno přenášet do místnosti, ve které se právě nacházíte. Není třeba, aby malá rodina instalovala v každém pokoji rozděleného systému. Pracujete v kuchyni - umístěte zařízení vedle sebe, relaxujte za televizí - a pak tam bude. Rozhodli jsme se jít do země - dát ji do kufru. Prodali byt a koupili si nový - přesunuli se s monoblokem.
Snadné použití Zařízení bez vzduchového kanálu je ve své konstrukci primitivní a snadno se udržuje. Veškerá práce spočívá v přidávání studené vody a vhazování ledu. Poté zůstane pouze zapnout ventilátor a nasměrovat proud vzduchu. Snadnější se nestane.
Snadná instalace Instalace podlahových mini-kondicionérů nevyžaduje zapojení montérů se schopnostmi průmyslového horolezectví (pokud žijete ve výškové budově). Navíc není nutné vyvrtávat otvory ve stropě, stěně nebo poli pro vývod kanálu.
Moderní design Malá kompaktní zařízení vypadají moderně a stylově, nevyžadují spoustu místa a perfektně se hodí do každého prostředí.
Užitečné funkce Taková zařízení jsou vybavena systémem trojitého čištění vzduchu v místnosti. Navíc se samočistí a samodiagnostikují. Některá zařízení mají systém vytápění vzduchem.

Onevýhody klimatizačních jednotek podlah bez vzduchového kanálu pro byt

\ t

Nenechte se lichotit - jsou zde nevýhody přenosné klimatizace podlahy. Cena těchto výrobků není tak malá. Ano, obecně platí, že taková zařízení jsou levnější než procenta pro 20-30 stacionárních klimatizačních jednotek namontovaných na podlaze, ale ne mnohokrát, jak říkají někteří lidé. Kromě toho existují i ​​další nevýhody:

Důstojnost Popis
Hluk Taková zařízení jsou velmi hlučná, zvláště znatelná v noci, kdy majitelé domu chtějí klid a pohodu.
Nízká účinnost Výsledek provozu mobilního zařízení není vůbec stejný, jako když je místnost chlazena split systémem. Teplota vzduchu není nastavena na požadovaný indikátor.
Potřeba stálého dozoru Při plnění nádrže vodou a ledem je třeba postupovat opatrně.

Před přijetím konečného rozhodnutí zvážit klady a zápory. V některých situacích je získání stacionárního zařízení oprávněnější.

Vyberte výrobce mobilní klimatizace bez potrubí

Poté, co jste se na zařízení konečně rozhodli, musíte zvážit rozsah modelů a rozhodnout o výrobci. Jaké společnosti získaly dobrou pověst na našem trhu? Zvažte tucet:

 • TOSHIBA.Tato značka je již 120 let stará, ale s důvěrou se drží v prvních třech. Inženýři této společnosti vynalezli azavedla mnoho nových technologií, včetně výroby klimatizačních jednotek. Mimochodem, jsou autorstvím prvního split systému na světě. Produkty této společnosti se vyznačují spolehlivostí a trvanlivostí a ceny zaujímají průměrný rozsah, který je cenově dostupný pro většinu kupujících.

 • PANASONIC.Výrobky této společnosti jsou v kvalitě blízké prémiovým modelům. Tato společnost vyrábí klimatizační zařízení již půl století, jeho sortiment je velmi velký. Můžete vyzvednout zařízení za cenu a sílu, sadu funkcí. Nejlepší je koupit malajské montážní zařízení, které jsou považovány za lepší a spolehlivější. Ale čínské továrny této společnosti často pustily svou značku.

 • BALLU.Čínské výrobky této společnosti patří k nejvyhledávanějším vzhledem k jejich nízké ceně a dobré kvalitě. Konstrukce zařízení má zařízení pro filtrování a ionizaci proudění vzduchu. Mnozí kupci dávají přednost tomuto výrobci za promyšlený a atraktivní design zařízení.

 • HYNDAI.Chladicí zařízení tohoto výrobce lze přičíst prvotřídní třídě, ale zároveň jsou jejich náklady ve středním cenovém segmentu. Všechny výrobky mají jiný originální design, účinné filtry. Uživatelé si v porovnání s modely všimnou nízké hladiny hluku těchto zařízení.výrobci.

 • LG.Jihokorejský výrobce je pevně zakořeněn na domácím trhu díky dobře promyšlenému poměru ceny a kvality. Inženýři společnosti aktivně pracují na řešení problému s hlukem nástroje a snížením spotřeby energie. Design výrobku je činí neviditelnými v každém interiéru.

 • HITACHI.Kvalita japonského výrobku je téměř mimo konkurenci. Produkty společnosti jsou velmi snadno ovladatelné, ergonomické, odlišný stylový design. Nízká cena výrobků láká mnoho kupujících.

 • SAMSUNG.Produkty této společnosti jsou vyráběny v Jižní Koreji. Každý rok se z továren Samsung vyrábí více než tři miliony klimatizačních jednotek. Všechna zařízení mají řadu nezbytných funkcí a design výrobku se těší jeho jednoduchostí a nenápadností. Klimatizátory a split systémy tohoto výrobce jsou nejprodávanější na světě.

 • ELEKTROLUX.Tato společnost začala svou činnost ve výrobě vysavačů a nyní má obrovskou škálu nejrůznějších domácích spotřebičů. Klimatizační jednotky Electrolux vyráběné od roku 1929. Vývojáři společnosti neustále zlepšují své výrobky a usilují o maximální kompaktnost, která je u zákazníků velmi oblíbená.

 • BORK. Výrobky tohoto výrobce patří do prvotřídní třídy. Zahrnuje mezinárodní produkci v Japonsku, Koreji, Švýcarsku a Austrálii. Více než padesát mezinárodních ocenění potvrzuje vysokou kvalitu produktů této společnosti.

 • ZANUSSI.Přístroje tohoto výrobce používají pouze chladiva bezpečná pro člověka. Produkty přitahují svou dokonalou kvalitou a demokratickou hodnotou. Vývojáři koncernu používají inovativní techniky čištění vzduchu, které zvládnou i chemické znečištění.

 • BIMATEK.Německou značku koupila tuzemská společnost, která si úspěšně udržuje reputaci společnosti. Výrobky jsou vyráběny v podnicích Turecka a Číny a mají atraktivní design a plnou funkčnost.

 • BEKO.Turecké výrobky získaly mnoho obdivovatelů díky využití inovativních technologií při navrhování klimatických technologií. Veko nyní s jistotou vstupuje do pěti největších výrobců domácích spotřebičů v Evropě.

A nyní se podívejme na nejvíce hodnocené, podle Yandex-Market, modely podlahových klimatizačních jednotek, které jsou zastoupeny těmito společnostmi na našem trhu.

Charakteristika podlahové klimatizace BORK Y502

Mobilní klimatizační jednotky Bork nejsou nejlevnějšína našem trhu. Jejich kvalita je však vysoká.

\ t
Model Specifikace Náklady, rub.
BORK Y502 Mach. plocha m2 - 32

Příkon, W - 1000

Hladina hluku, dB - 50

Hmotnost, kg - 27

Alt. Vlastnosti: dotykové ovládání, režim větrání, automatický výparník
31600
Igor, 28 let, Samara:„Velmi pohodlné zařízení, jeho váha vám umožňuje nosit v bytě, ale podle mého názoru je velmi hlučný. Vyžaduje odstranění horkého vzduchu. Je důležité správně namontovat potrubí, jinak se účinnost zařízení dramaticky sníží. “

Vlastnosti mobilní klimatizace Ballu BPAC-07 CM

Klimatizační jednotky Balu jsou zastoupeny několika modely. Nejoblíbenější z nich je BPAC-07 CM.

Model Specifikace Náklady, rub.
BPAC-07 CM Mach. plocha m2 - 30

Příkon, W - 785

Hladina hluku, dB - 51

Hmotnost, kg - 25

Alt. vlastnosti: nastavení uložení, režim větrání
10370
Olga, 38 let, Vologda:„Efektivní zařízení s velmi pohodlnou funkcí odvzdušňování všech oken. Zřídka používáme, ale jsme velmi spokojeni a cena je malá, každý si to může dovolit. “

Informace o podlahovém kondicionéru Electrolux EACM-10HR /N3

\ t
Model Specifikace Náklady, rub.
EACM-10HR /N3 Mach. plocha m2 - 25

Příkon, W - 840

Hladina hluku, dB - 50

Hmotnost, kg - 27

Alt. vlastnosti: automatická regulace teploty, samočisticí
15130
Vladimír, 36 let, Pskov:„Před tímto modelem jsem měl mobilní elektrickou klimatizaci EACM-14, to bylo pro mě v pořádku, tak jsem se rozhodl, že výrobce nezměním. Dokonale ochlazuje, radost z koupě to úplně zapnula a chňapla. Silný a já bych neřekl, že je to velmi hlučné. “

Nejlepší vzorek podlahového kondicionéru Zanussi: ZACM-09 DV /H /A16 /N1

\ t
Model Specifikace Náklady, rub.

ZACM-09 DV /H /A16 /N1
Mach. plocha m2 - 25

Příkon, W - 863

Hladina hluku, dB - 47

Hmotnost, kg - 21,5

Doplňky. Charakteristika: režim autodiagnostiky, odvlhčování
18990
Inga, 42, Oryol:„Mobilní klimatizační jednotka Zanussi ZACM-09 DV /H /A16 /N1 má automatickou regulaci teploty, je velmi pohodlná a funguje téměř jako normální systém dělení. Přístroj je poměrně lehký, mohu ho snadno pohybovat kolem bytu. V zimě zapnuli topení v dětském pokoji. Celkově velmi spokojen s nákupem. “

Mobilní klimatizace Bimatek AM401

\ t
Model Specifikace Náklady, rub.
Bimatek AM401 Mach. plocha m2 - 30

Příkon, W - 1000

Hladina hluku, dB - 48

Hmotnost, kg - 25

Alt. vlastnosti: odvlhčování a autodiagnostika
27990
Oleg, 48 let, Bryansk:„Jsem velmi spokojen s nákupem, dokud jsem nenašel jednu chybu. Koupeno začátkem léta a poměrně často. Když se teplo plus 35 udržuje v místnosti 24 stupňů. Po měsíci práce se ikona filtru rozsvítila, umyla mýdlem, nastavila a vše funguje jako dříve. Nyní doporučuji klimatizaci Bimatec přátelům. “

Charakteristika podlahové klimatizace BEKO BNP-09C

\ t
Model Specifikace Náklady, rub.
BEKO BNP-09C Mach. plocha m2 - 25

Příkon, W - 996

Hladina hluku, dB - 65

Hmotnost, kg - 32

Alt. vlastnosti: režim odvlhčování, 3 rychlosti, automatická regulace teploty
16275
Svetlana, 28, Volgograd:„Koupili jsme mobilní kondicionér pro rodiče Veka u dachy, můj otec onemocněl teplem kvůli srdečním problémům. Velmi spokojen. Dejte ji na verandu a na pokoj v noci. Jediný negativní je hlučný, ale můžete si na všechno zvyknout. “

Příklad podlahové klimatizace DeLonghi PAC N81

Model Specifikace Náklady, rub.
DeLonghi PAC N81 Mach. plocha m2 - 20

Příkon, W - 900

Hladina hluku, dB - 54

Hmotnost, kg - 30

. Vlastnosti: autodiagnostika, udržování teploty, odvlhčování
19650
Egor, 28, Stavropol:„Velmi výkonná klimatizace a je vhodné, abyste nemuseli neustále vypouštět kondenzát. Okamžitě ochlazuje, bez kývání. Pronajímáme byt, takže nemá smysl instalovat split. A takové zařízení je pohodlnou cestou ven. Hlučné, ale ne moc na výběr. "

Podlahové klimatizace Mitsubishi Electric PFFY-P20VLRM-E

Model Specifikace Náklady, rub.

Mitsubishi Electric PFFY-P20VLRM-E
Mach. plocha m2 - 22

Příkon, W - 1000

Hladina hluku, dB - 40

Hmotnost, kg –18,5

Alt. vlastnosti: řízení střídače
107869
Stanislav, 37, Krasnodar:„Koupili jsme tento spotřebič v kanceláři, tak se stalo, že není možné instalovat běžnou klimatizaci. Navzdory skutečnosti, že je plocha místnosti větší, než by měla být podle produktového pasu, dobře zvládá. Hluk nezasahuje do práce, v této místnosti pracuje několik mechanismů. Obecně platí, že není špatné, ale já bych si to takhle nekoupil, drahý. “

Novinka mezi podlahovými klimatizátory: Alaska MAC2510C

Model Specifikace Náklady, rub.

Alaska MAC2510C
Mach. plocha m2 - 26

Příkon, W - 1000

Hladina hluku, dB - 53

Hmotnost, kg –25

Doplňky. charakteristiky: časovač, režimspánek, 3 rychlosti
18810
Natalya, 40, Rostov-on-Don:„Přístroj je na kolečkách, je snadné ho převést z místnosti do místnosti, je ovládán z konzoly. Koupil ji za zvýhodněnou cenu, nelitoval. Když se jeho manželka věnuje šití kuchyně, dává to tam, velmi potěšena. Plně odůvodňuje jeho cenu.

Související článek:

Jak si vybrat klimatizační zařízení pro byt s nezbytnými parametry, bez přeplateku, jak provést instalaci bez chyb, běžné problémy zařízení? Více v tomto materiálu.

Nejdůležitější údaje: Mobilní klimatizace pro domácnost

Hrubá představa o nákladech na zařízení na podlahu, která jste již obdrželi, zbývá pouze analyzovat, kde koupit mobilní podlahovou klimatizaci bez vzduchového kanálu. To lze provést v jakémkoliv klimatizačním zařízení a domácích spotřebičích.Mnozí uživatelé poznamenávají, že ceny klimatizačních jednotek namontovaných na podlaze pro domácnosti v internetových obchodech se výrazně liší od nákladů stejných modelů v běžných prodejnách.Zbývá koupit zvlnění pro kondicionér podlahy - to lze provést v jakémkoliv železářství, takovéto zvlnění se používají pro kapuce v kuchyni a pro jiné účely, takže zjištění není obtížné.

Proč potřebujete pozorně přečíst recenze mobilních klimatizačních jednotek bez potrubí

Žádná oficiální informace na internetových stránkách výrobce vám nepomohou způsobem, který je skutečnýhodnocení. Podlahové klimatizační jednotky pro domácnost mají nejen výhody uvedené prodejci. Každý z nich se liší v řízení a malé nuance v provozu, pouze uživatelé, kteří se v praxi setkali se zařízením, o tom mohou říci.Věnujte pozornost tomu, co píšou o hladině hluku klimatizační jednotky. Některé modely v oficiálních zdrojích prohlašují malé množství decibelů, ale v praxi špatně osazené části zařízení přidávají rachot k obecnému hluku a někdy je to prostě nesnesitelné.

Dalším důležitým aspektem přezkumu je názor na sílu zařízení. I zde je snadné udělat chybu bez rady „zkušeného“. Další důležité detaily: délka šňůry v soupravě, zejména čištění filtrů, důležité informace o upevnění potrubí a spotřeba elektřiny.

Všechny tyto informace vám poskytnou rozsáhlou představu o vlastnostech konkrétního modelu a pomohou vám rozhodnout se, zda si jej koupíte

Montáž podlahové klimatizace v bytě a doporučení pro údržbu

Instalace podlahy je nejjednodušší. Mobilní klimatizace je instalována v místnosti, takže je vhodné držet potrubí do okna. Pokud je přístroj bez vzduchového kanálu, pak je úkol zcela elementární - umístěte jej na libovolné místo, jen tak, abyste na něj náhodně ne narazili.K odstranění zvlnění pro podlahovou klimatizaci potřebujete větrání, speciální otvor v rámu okna nebo přístup k ventilačnímu systému. Pokud porovnáme instalaci klimatizační jednotky od podlahy ke stropu stacionárního typu a mobilního zařízení, rozdíl je v tom, že není třeba vytvářet stěny a zavěsit venkovní jednotku na zeď domu.

Některá užitečná doporučení:

 • pro připojení nepoužívejte prodlužovací šňůry;
 • nestiskněte tlačítko napájení, pokud není ochranná mřížka;
 • zajišťují volný přístup k výpusti pro nouzové odstavení;
 • se ujistěte, že žádné části nábytku neblokují zařízení a nenarušují volný pohyb vzduchu;
 • neinstalujte zařízení v koupelně a na volném prostranství mimo dům.

Doporučení k instalaci podlahové klimatizace v bytě

Oprava podlahových klimatizačních zařízení není snadná. Není to pro každého. Pokud je výrobek v záruce - neopravujte se k opravě vlastních rukou. Servisní dílna nepřijme zařízení, pokud má vnější poškození nebo stopy neodborného zásahu.

Je možné vyčistit filtr. Všechno ostatní je lepší svěřit profesionály

Shrnutí

Pokud si pronajmete byt nebo pravidelně navštěvujete chatu, je nejlepší volbou mobilní klimatizace. To se liší od stacionárních modelů zvýšeným hlukem a méně energie, ale pro dočasné použití to není tak důležité. Získatzařízení od osvědčených výrobců, pozorně si přečtěte recenze před nákupem a v důsledku toho nebude těžké najít spolehlivé a účinné zařízení.