Vyberte si elektrické požáry s živým ohněm? Zde je několik tipů a variant pro nákup!

Elektroinstalace s efektem živého ohně jsou posledním dotekem pro vytvoření útulnosti a pohodlí obývacího pokoje nebo kuchyně. Samozřejmě, že skutečný plamen dává teplo a vypadá lépe, ale bezpečnost je nepřijatelná, zejména pokud jsou v domě děti. Zbývá jen určit výběr různých možností umělých krbů a připojit ho doma, čímž vytvoří iluzi tohoto zdroje tepla.

Dokonce i malý oheň ozdobí váš domov

Proč potřebuji krb bez skutečného ohně

Elektroinstalace s účinkem živého ohně lze uspokojit ve všech bytech a soukromých domech. Toto konstrukční řešení je každoročně stále více využíváno, a to nejen bohatými lidmi.

Klasiky jsou vždy v módě

Zpočátku byla zařízení vyrobena ve formě šarlatových nebo červených proužků, které byly pod vlivem proudění vzduchu zkrouceny. S rozvojem moderních technologií bylo možné dosáhnout přesného přenosu plamene, existují i ​​variace3D efekt.

Nyní jsou elektrické krby ztělesněním inženýrství, které přenáší tanec ohně složitou kombinací blikajících plynových lamp, které osvětlují odpařování vody.To vše nám umožňuje dát pokoj skutečně útulnou atmosféru klidu.

Účinek přítomnosti

Elektrický krb s efektem živého ohně může být ideálním řešením pro vytvoření interiéru v anglickém stylu nebo provence, stejně jako zaujmout centrální místo v místnosti, které by rušilo drobné konstrukční nedostatky.

Vyberte si vhodný typ elektrického požáru

\ t

V závislosti na prostoru a konstrukčních nápadech si můžete vybrat ideální variantu pro váš domov. K dnešnímu dni existuje několik typů elektrických krbů:

 • stojící na podlaze;
 • vloženo;
 • pozastaveno;
 • úhlové.

Místo v rohu

A také lze rozdělit podle metody napodobování ohně:

 • Elektromechanické (u motoru existuje nevýhoda - hluk zařízení).
 • Použití parního generátoru (studená pára se rozsvítí pomocí LED, čímž se dosáhne účinku D);
 • Se zabudovaným LCD monitorem (nepřetržitý záznam pohybu plamene);
 • Práce na principu iluze (kombinace maket a záři plamene s jiskrami).

A na konstrukčních řešeních:

 • Klasika (mají tvar písmene U a vyjadřují pocit práce na dřevě);
 • Země (symbol pohodlného a nespolehlivého života);
 • Moderní (míchání několika směrů s použitím různých materiálů);
 • Hi-tech (přísné linie a minimální design).

Tranquility Country style

Z takové odrůdy je obtížné zvolit variantu elektrického ohniště s plamenným efektem. Proto se zabýváme výběrovými kritérii a možnostmi montáže, jakož i nejoblíbenějšími modely.

Elektroinstalace s efektem živého ohně: jak si vybrat a navrhnout možnosti

Chcete-li určit výběr elektrického ohniště, musíte se nejprve rozhodnout, jaký styl chcete ozdobit svůj interiér. A myslet na místo, kde takové zařízení bude vypadat nejlépe.

Provedení vestavěné lampy

Poté pokračujte na zhotovený materiál, na kterém bude záviset přenos tepla. Například kámen a keramika se dlouhodobě zahřívají, ale po dlouhou dobu vydává teplo.

Nezapomeňte na technické vlastnosti. Velikost obrazovky, režim vytápění a režimy nastavení teploty - to vše je důležité při výběru. Modely s velikostí obrazovky 40 palců patří k luxusní verzi.

Můžete si vybrat model s dálkovým ovládáním, vestavěnou aromatizací místnosti a hudebním doprovodem. Všechny tyto maličkosti jsou nejrealističtějším elektrickým krbem.

High-tech styl

A nezapomeňte věnovat pozornost vystavení ohně. Nejkrásnější jsou ty varianty, které zobrazují různé stupně spalování dřeva, a také vypadá skvěle v obývacím pokoji elektrickým ohněm s účinkem vody (s parním generátorem).

Příklady použití elektrických krbů

V závislosti na stylu celého pokoje nebo domu je zvolen vhodný krb, takže klasika nikdy nevyjde z módy. Zde je několik příkladů takových rozhodnutí o návrhu:

Klasická řešení

Prvky anglické klasiky

V moderní společnosti existovala touha po minimalismu, která byla vzata v úvahu vývojáři zařízení, která napodobují oheň. Malý krb dokonale zapadá do ložnice nebo jídelny.

Minimalismus

Je možné stlačit imitaci komínu, aby se vytvořil maximální realismus plamene

S iluzí komína

Styl země také nezaostává ve své kráse a rozmanitosti výběru zařízení. Dokonalý pocit harmonie a pohodlí je přítomen i v záři ohně.

Země

Pokud chcete vytvořit něco v moderním stylu, podívejte se na následující možnosti instalace krbu. Dávají design místnosti exkluzivitu a originalitu, osvěžující prostor.

Moderní vize krbů v moderním stylu

Instalace krbůelektrická s plamenným efektem 3D

Zařízení elektrotechnického zařízení je přemýšleno k maličkostem, proto je nutné jej pouze zřídit na vyhrazeném místě, připojit a konfigurovat. Před připojením krbu zkontrolujte elektrické vedení, v případě potřeby položte nové vodiče. Současně zvažte výkon zakoupené verze, který je uveden v pasu zařízení.

Provedení montáže s ohništěm

Pokud si vyberete model podlahy, nebude s instalací problém, protože stačí umístit na správné místo a připojit se k síti.Situace je komplikovanější u varianty stěny, protože je třeba zvážit spolehlivost vašich zdí a hmotnost krbu.

Existují možnosti, pro které budete muset vytvořit zvláštní výklenek, obvykle se uvažují ve fázi hrubého dokončování bytu nebo domu. Ale krb, který se vejde do nábytku a má malé rozměry, naopak nevyžaduje spoustu síly k upevnění.

Aby bylo jasné, jak sestavit elektrické centrum s efektem 3D plamene levně (bez volání odborníků), sledujte záběry.

Video sestavy ostření Helios (s účinkem živého plamene)

Hodnocení nejvíce neobvyklých modelů

\ t

Pokud chcete ve svém bytě nebo domě vytvořit originální a jedinečný design, podívejte se na hodnocení nejpamátnějších možností pro krby podle spotřebitelů.

Za prvé je to společnost Dimplex. Její modely poskytujímaximální podobnost se skutečným plamenem, zatímco připojení jde do jakéhokoliv typu vývodek. Nejoblíbenější elektrický oheň - Electraflame, který prakticky nevyžaduje další příslušenství. Cena těchto výrobků se liší v oblasti 75 tisíc rublů.

Jeden z modelů Dimplexu

Moderní designéři Attiky Feuer také nejsou ve své dokonalosti horší. High-tech styl je dokonalostí tvarů a rovných čar, které dokonale zapadají do každého moderního interiéru. Samozřejmě, že dávají méně tepla, ale estetická radost z takové techniky je neuvěřitelná. Cena se může pohybovat od 40 do 80 tisíc rublů, v závislosti na vybraném modelu.

Attika Feuerova variace

Na třetím místě by podle spotřebitelů měla být společnost Twin-Star International, která vyrábí elektrické krby již od roku 1996. Modely mají jedinečný klasický design, vyrobený pouze z přírodních materiálů, přičemž se snadno instalují a udržují. Takový model může pracovat s nebo bez topení, což je vhodné ve smíšeném klimatu.​​

Interiér s Twin-Star International

Tipy a triky

Můžete si vybrat mezi parními krby s efektem ohně, v high-tech stylu s obrazovkou nebo s největší funkcí topení, to vše závisí na vašich potřebách.

Efekt ohně v páře

Pokud plánujete používat elektrický krb pouze jakodesignový prvek, je vhodné zvolit model s malým počtem funkcí, aby vaše oprava byla levnější. Pokud však chcete tuto techniku ​​použít jako další zdroj tepla, podívejte se na materiál výroby a podrobně prostudujte technické vlastnosti ještě před nákupem.

V každém případě, bez ohledu na to, jaké rozhodnutí učiníte, bude elektrický krb skvělým doplňkem interiéru vašeho bytu nebo domu.