Vyhřívaná podlaha pod dlaždicí - která je lepší?

Když se vlastník nemovitosti rozhodne, která podlaha je pro dlaždici nejlepší, je hlavním úkolem udržet racionální kombinaci zdrojů, počátečních nákladů, úspor energie a snížení provozního rozpočtu na užívání podlahy.

Podlahové vytápění pod keramickou žulou

Video: teplá podlaha: klady a zápory

Druhy pohlaví, charakteristiky, výhody, nevýhody

Domácí řemeslník, který nemá specializované vzdělání a provozní zkušenosti s dalšími topnými systémy, musí vědět, která je lepší teplá podlaha pod dlaždicemi pro specifické provozní podmínky. S vynálezem superplastických lepidel mohou být dlaždice lepeny na vícevrstvou 18 mm překližku, a to nejen na beton, maltové potěry.

Pokládání dlaždic na překližku

Proto mohou být systémy podlahového vytápění umístěny v lepicí nebo betonové vrstvě, což výrazně ovlivňuje intenzitu ohřevu dlažby.

Umístění topného kabelu ve vrstvě cementu a lepidla

Voda

Vzhledem k tomu, že dlaždice je namontována na lepidlech, bude standardně každá smyčka TPv podlahách. Vodní potrubí jsou ve srovnání s topným kabelem, elektrickými rohožemi příliš velké, proto nemohou být uloženy v lepicí vrstvě. Jsou vsazeny do potěru, což snižuje jeho udržovatelnost na nulu, takže všechny obrysy jsou kousky celých trubek bez spojů od přívodního potrubí k vratnému potrubí.

Utěsněná vodní smyčka před nalitím potěru

Otázkou je, co je nejlepší podlahou vyhřívanou vodou pod dlaždicí, která by měla být rozdělena:

 • voda TP nebo elektricky?
 • Jaké potrubí použít ke zvýšení zdroje?

Pokud je odpověď na poslední otázku jednoznačná - trubka vyrobená ze zesítěného polyethylenu PE-X, spojeného s posuvnými objímkami od výrobce Rehau, pak je třeba nejprve zohlednit faktory:

 • v bytech je zakázáno spojovat obrysy trafostanice s ústředním vytápěním bez vydání příslušného povolení od dodavatele teplé vody;
 • instalace a provoz samostatného ohřívače vody dramaticky zvýší provozní rozpočet, místo aby zákazník ušetřil překročení;
 • tato možnost je proto vhodnější pro chaty s autonomním vytápěcím systémem;
 • potěr vážně překládá mezilehlé překrytí, „jí“ 7–12 cm pracovního prostoru.

Zařízení je teplá voda

Poslední okamžik je velmi důležitý pro byty, ve kterých normy společného podniku předepisují úroveň čisté podlahy v koupelnách, toaletách a toaletách nižší než v ostatních místnostech, v případěmožný průnik vodovodu, kanalizace. Obrysy TP jsou obvykle namontovány v místnostech se specifikovanou funkčností.

Rozdíl v úrovni podlahy mezi koupelnou a chodbou

Důležité!Rychlé odstranění případných netěsností je v zásadě nemožné, a proto vždy přetrvává nebezpečí zaplavení nižších úrovní.

Elektrický TP

Výrobci poskytují záruční povinnosti pro elektrické trafostanice během 5 až 10 let. Udržovatelnost přídavných topných systémů zůstává nízká, protože pro výměnu vypáleného kabelu nebo rohože je nutné v některých oblastech otevřít dlaždice.

Elektroizolační podlahy elektrické

\ t

Hlavní přednosti rozvodny elektrických transformátorů jsou:

 • nedostatek pravděpodobnosti záplav sousedů;
 • snadná instalace, nižší počáteční rozpočet na opravy;
 • kompaktní zařízení, schopnost integrovat se do lepicí vrstvy přímo pod dlaždice.

Srovnání zařízení elektrických a vodních podlah

Důležité!Topný kabel musí být vložen do potěru, tloušťka vrstvy je však menší než tloušťka vodních okruhů TP. Koordinace s dodavatelem elektřiny může být vyžadována, pokud není přidělený výkon pro topný kabel dostačující.

Elektro vodivé

Výška koláče systémů TP je podobná výšce vodních okruhů, není však nutné přivádět do centrálního vytápění. Trubky jsou naplněny nemrznoucí kapalinou , spotřebovává se pouze elektřina. Při přijetízvláštní povolení nejsou nutná, ale provozní rozpočet bude vyšší.

Zařízení pro elektricky vodivé podlahové krytiny

Při výběru této technologie bude užitečné spočítat pevnost podlah, protože zatížení na potěru bude také významné.

Vlastnosti a montážní schémata, srovnávací analýza

Při výběru vytápěné podlahy pod lepicí deskou je třeba vzít v úvahu nulu instalačních a provozních technologií:

 • Vodní okruhy.

Povrch bezprašného stropu je potažen fólií nebo vodotěsným materiálem. Okraj plátna je nanesen na stěny a nahoře je nalepena páska klapky. Teplo z kontur TP musí být udržováno uvnitř, takže izolace je umístěna na hydroizolaci (EPS pěna nebo XPS s vysokou hustotou).

Instalace vody TP

Další možnosti jsou možné:

 • profilové rohože - trubka je upnuta zabudovanými nástavci, může být uložena v libovolném uspořádání;

Rohože pro teplou podlahu

 • fólie z polyethylenového pěnového polyethylenu - odráží energii záření, zvyšuje účinnost systému, nad ním je uspořádáno drátěné pletivo, které je připevněno ke spletům drátu trubky.

Montáž vodního okruhu na fólii

Obrysy TP jsou natlakovány před tím, než jsou naplněny přetlakem, po kterém se sníží na pracovní tlak, položí a zhutní.vibrační směs. Pro urychlení procesu jsou namontovány majáky, podle kterých je řešení vyrovnáno pravidlem.

Plnění potěru nad majáky nad vodní smyčkou

 • Electrowire TP.

Rozhodnutí ovlivňují tyto faktory - což je lepší než elektricky vyhřívaná podlaha pod kameninovým a porcelánovým kameninem :

 • instalace je podobná předchozímu případu;
 • systém již byl pod tlakem, snížily se pracovní náklady během instalace.

Instalace elektricky vodivého TP

Vedoucím výrobcem elektrického TP je Hot Tube, sortiment výrobního sortimentu zahrnuje úpravy pro všechny prostory.

 • Elektrická energie.

Při výběru odporových TP je nutné vypočítat obvod, vybrat výkon vodiče, vzít v úvahu přidělený výkon objektu. Systémy používající kabel (normální a samoregulační), rohože, fólie jsou mnohem výhodnější:

 • je zakoupen připravený soubor nezbytné kapacity;
 • veškeré informace o instalaci jsou uvedeny v příručce;
 • zakoupeno pouze termostatů.

Instalace elektrického TP pod dlaždice

Systém TP se umisťuje na podklad uložený ve vrstvě lepidla na dlaždice, čímž se snižuje ztráta výšky prostor.

Související článek:

Schémata zapojení podlah vytápěných vodou v soukromém domě . Jaké jsou režimy teplých podlah? V čemvýhody každého druhu? Který z nich je pro vás to pravé? Číst!

Tipy, doporučení

Při řešení problému, který je vhodnější zvolit teplou podlahu pod dlaždicí v závislosti na provedení potěru, zvažte následující nuance:

 • Rozpočtové možnosti jsou pouze komfortní vytápění, ale ne úplné vytápění;

TP rohože

 • Ve stejné oblasti je kabel levnější než kterýkoli jiný výrobce, zdroj je o dva roky delší;

Samoregulační kabel pro TP

 • Kombinovaná elektricky vodivá podlaha (topný kabel uvnitř trubice naplněné nemrznoucí kapalinou) má průměrnou cenu, rozteč kontur je podobná jako u polořadovky.
 • ​​

Levný jednožilový topný kabel se obvykle používá v jednoduchých obvodech, protože oba jeho konce musí být vedeny do termostatu. Silné kabely lze použít k vytvoření smyček složité konfigurace - jeden konec nastavovacího zařízení se vejde, na druhé straně stačí umístit propojku se zástrčkou.

Pokládka samoregulačního kabelu pod dlaždice

Při volbě kabelového samočinného lokálního ohřevu podlahové krytiny se může lišit po celé délce. To umožní hospodárné využívání elektřiny.

Je tedy racionálnější používat elektrické, infračervené nebo elektrické systémy podlahového vytápění pro obklady v bytech. V venkovských domech je provoz vody TP levnější.

Video: teplá podlaha poddlaždice