Vysoce kvalitní čištění provádíme po opravě: vyřešíme všechny nuance

Oprava, kolik problémů je v tomto slově pro nás ... A pokud bez poezie, pak ve skutečnosti ten, kdo přežil opravu musí stále získat sílu pro poslední spurtu a dát vše v pořádku. Dnes v revizi vydání HomeMyHome vám řekneme, jaké čištění by mělo být po opravě, vezměte v úvahu nuance a jemnosti tohoto procesu.

Čištění - nevyhnutelné, ale velmi nezbytné

Akce 1: sběr a odstraňování stavebního odpadu

\ t

Je nemožné vyrábět vysoce kvalitní čištění bez odstranění veškerého odpadu, který je v rozporu s procesem. Chcete-li shromáždit všechno, musíte nejprve se vyzbrojit tlustými rukavicemi, nejlépe gumou a pevnými taškami. Kdo se stará o jehozdraví, které se starají o ochranné brýle a respirátor. Mimochodem, brýle a plavky.

Nejdříve provádějte objemný odpad

.

Zbytky dlaždic, beton, sádrokartonové desky, kusy desek a linoleum, klapky na tapety ], oříznutí z pěny. Všechno je ponořeno do sáčků a vyndáno z úkrytu. Tašky by měly být zabaleny kompaktně, ale počítat jejich váhu: každý vak může být velmi vážný.

Sáčky můžete vyjmout jeden po druhém, ale ujistěte se, že okamžitě: brání pohybu a zavírají pohled

.

Je důležité nepoškozovat vztahy se sousedy a nepoškozovat životní prostředí: vše je vyloučeno na místech, která jsou přísně vyhrazena pro odpadky.

Další krok: odstranění prachu ze stropu a stěn

Odpad je odstraněn, můžete pokračovat k odstranění stavebního prachu. Je lepší zvolit nejšpinavější oblast nebo místnost, čímž se sníží znečištění ovzduší v domácnosti.

Je nutné začít od stěn a stropu, postupně snižovat proces čištění na podlahu.

Prach se hromadí všude a není vždy jasně viditelný

Pokud není včas odstraněn, vzduch v místnosti nemůže být čistý. V plicích se postupně hromadí prach.

Nejdříve se odstraní zbytky pěny a cementu. Jsou čištěny špachtlí, někdy potřebujete brusnou houbu namočenou ve vodě.

Prach se dobře vyčistí konstrukčním vysavačem. Pokud se vám to nepodaří, můžete si to vzítkonvenční jednotka s pohodlnými tryskami: vysávání je lepší v každém rohu. Je dobré použít teleskopickou trubku.

Po vyčištění prachu musíte po povrchu projít vlhkým hadříkem

.
Poradenství!Prach dokonale zmizí, když jsme šli s látkou z mikrovlákna navlhčenou roztokem octa a soli.

Acetický roztok může odstranit prach z povrchů, jako je laminát, MDF, sklo, plast, žula a kámen. Stejné složení pomůže odstranit vodní kámen.

Prach byl odstraněn a povrch očištěn od skvrn

.

Oprava bez skvrn není možná. Mohou zůstat z oprav. Ale ne všechny skvrny snadno vzdát, jsou zcela odstraněny ve fázi obecného čištění.

Barva a tmel

Proti nátěru zůstává účinné jakékoli rozpouštědlo. Není však vhodný pro všechny povrchy. Skvrny barvy s MDF by měly být odstraněny ostřím, namočte je alkoholem.

Pokud potřebujete odstranit nátěr z otryskaného skla z matného skla, pak použijte rozpouštědlo a s hladkým skleněným oknem se skvrny očistí škrabkou. Abrazivní tření matné sklo nemůže být!

Vodní emulze se jednoduše vypere teplou vodou a zmizí bez stopy

.

Bude také nutné omítku omýt. S MDF se seškrabuje špachtlí, mírně se šíří nečistoty vodou. Pak začnou pracovat s brusnou stranou houby nebo smirkovým papírem.

Odstranění stop polymerního tmelu je již obtížnější, protože vyžaduje mechanickou práci.

Stavební pěna a cement

Věřte mi, že je lepší odstranit sprej z pěny, než ztuhne. Ale jakmile se objeví otázka o odstranění pěny, znamená to, že moment je beznadějně ztracen. To je ještě jedna „přítomnost“!

Trh stavebních materiálů nabízí speciální čističe pěn: toto bude nejjednodušší a nejrychlejší řešení. A kdo chce investovat do úklidu po opravě většího množství práce, může řezat pěnu ostrým předmětem. Pak musíte použít dimexidum (pamatujte na ochranné rukavice).

Společnost Dimexide se nakupuje v běžné lékárně

.

Skvrny z pěny se odstraňují z linolea, dříve napuštěného vodou: na sprej se na chvíli nanese vlhký hadřík.

Po vytvrzení také není snadné odstranit cement. Jsou připraveny speciální prostředky: nanesou se na skvrnu a potáhnou se filmem. Po několika hodinách se nečistoty omyjí. Ne každý nástroj je vhodný pro dlaždice, umělý kámen nebo hliníkové prvky.

Ostatní skvrny

\ t

Skvrny od původu vápna se promyjí vodou a octem. Tuková místa z podlahy zmizí, pokud na ně položíte talek. Po vystavení denaturovanému alkoholu opustí parkety.

Často jsou po opravě stopy po skotské. Obyčejný slunečnicový olej nebo odstraňovač laku na nehty

se s nimi bude věnovat.

Na některých povrchech se mastné skvrny otírají terpentýnem.

Povrchy čištění různých typů

\ t

V ideálním případě by měly být všechny povrchy očištěny dvakrát. Ale jednou si můžete udělat všechno s myslí, pokud uvažujete o typu povrchu, který má být čištěn.

Venkovnípovlaky

Typ podlahy určuje podmínky čištění. Pokud neberete v úvahu materiál podlahy, můžete ji zkazit nebo použité prostředky budou prostě zbytečné.

Laminátové a parketové desky

Parkety se nepovažují za lehké z hlediska péče. Existuje celá řada produktů pro péči o olej nebo vosk. Po hlavním čištění musí být naneseny na podlahu. Trasa laku sestoupí z parket nebo laminátu, pokud ovlivníte znečištění denaturovaným alkoholem.

Lehké skvrny od nečistot odstraní obyčejný alkohol. Pro laminát se používá 30% alkoholu

Linoleum a koberce

Po opravě se linoleum promyje mopem s teplou vodou s přídavkem octa. Skvrny od barev jsou odstraněny jakýmkoliv možným způsobem.

Koberce jsou nejprve vysávány a poté mokré. Budete potřebovat kartáč a mýdlový roztok

Ale efektivněji lze koberec ošetřit speciálními suchými směsmi pro tyto povlaky.

Keramické dlaždice

Keramiku čistí Schumannom: tato účinná látka po opravách odstraní různé stopy. Nastříkne se a pak se vymyje vlhkou houbou.

Škrabáky, špachtle, šroubováky pomohou po opravě dlaždice po čištění: bylo by vhodné pracovat

Pokud je základní nátěr absorbován do dlaždice, budete potřebovat čerstvou porci nebo aceton, který se pak vyčistí spolu se zmrazeným.

Cementová spárovací hmota, vápno a sádra se omývají teplou vodou, zatímco epoxid se odstraňuje zvláštním způsobemrozpouštědlo pro tento materiál.

Silikonový tmel a stopy barvy se odstraní mechanicky a pak se odstraní rozpouštědlem (aceton nebo lakový benzín).

Dřevěné nátěry

Dřevěné povrchy jsou po opravě opraveny vodou, sódou a, pokud je povrch nenatřený, pískem. Všechno je otíráno a tak leštěné.

Dveře by měly být leštěny a sokly jednoduše omyty mýdlovou vodou

Plastové rámy

Profily PFH se čistí různými detergenty na bázi amoniaku a kyselin. Nářadí se aplikuje na vlhkou houbu a zpracuje rám.

Všechny nálepky z okenních profilů je třeba odstranit mytím rámu mýdlem a alkoholem a přidáním alkoholu

.

Zpracování vodoinstalatérských prací

Instalatérské práce, které byly při opravách znečištěny, se čistí gumovými rukavicemi. Čerstvé nečistoty lze snadno omýt čistou teplou vodou, ale při opravách je vzácné, že někdo okamžitě umyje něco znečištěného.

Pokud je vodovodní povrch metalizován a pochromován, je třeba překonat pokušení používat činidla obsahující kyseliny: nechat je na keramiku a na takovém čištění se objeví kovové skvrny.

Pokud má smaltovaná lázeň čas vytvrdit skvrny barvy a lepidla, je nutné vrstvu smaltu vyměnit. Již nemohou být zcela odstraněny.

Akrylovou koupel nelze prát abrazivy. Je vhodné předem prostudovat seznam skladeb vhodných pro jeho čištění

.

Pokud během opravynábytek špinavý

Také, když po opravách můžete do místnosti přivézt nový nábytek, stále zabalený v plastu. V tomto případě jednoduše instalujeme kusy nábytku do požadovaných míst a užíváme si práce.

A kdyby nábytek během opravy zůstal v poli, pak by byl dokonce pokryt ochranným filmem, který by se mohl ještě znečistit.

Vysavač je nezbytný pro čištění nábytku: vše je důkladně vysáváno pomocí trysek určených pro tento účel

Starý nábytek po opravě nevypadá vždy dobře. Někde budete muset odstranit skvrnu, nebo dokonce úplně nahradit čalounění.

Získat prostředky pro čištění textilních, kožených a dřevěných povrchů

Mastné skvrny se odstraňují alkálií nebo naopak kyselinou (například citronovou). Normální mléko pomůže z mnoha skvrn: bude tlačit znečištění z hlubokých vrstev materiálu ven.

Kromě čalouněného nábytku jsou všechny skříně a regály vysávány a omývány: uvnitř i vně

Odstraňte nepříjemné zápachy z opravy

Má zápach oprav? Jak to voní! Ale tento zápach nelze nazvat takovým, který chcete znovu a znovu dýchat. Chcete-li rychle zapomenout na těžké dny oprav, je třeba, aby všechny doprovodné příchutě.

Je nutné otevřít okna, ale stále není možné zcela odstranit zápach z chemie

Je zbytečné sprej s aromatickými spreji: i když je vůně oprav maskovaná, všechny škodlivé látky zůstanou v bytě.

Do pachušel rychleji, musíte udělat návrh a nechat ho, aby vládl v domě několik hodin.

Všechny volně uzavřené sklenice s barvami, rozpouštědly jsou pečlivě zkroucené a zakryjeme ty, které nebudou v blízké budoucnosti užitečné. Pokud není možné pevně uzavřít banku, měla by být zlikvidována - zdraví je nesrovnatelně dražší

V zimě nebudete okna dlouho otevírat a ti, kdo je mají klimatizovat, by je měli používat, ale pouze v případě, že mají filtr.

Dobrým nápadem boje proti zápachu při opravách by bylo koupě zvlhčovače vzduchu. Tato věc a pachy budou odstraněny zbytečné, a vzduch bude mnohem užitečnější a příjemnější dýchat. Během jeho provozu budou částice pachu ulpívat na rozstřikované vlhkosti. To vše se na povrchu rychle usadí a jak je umýt, víte a umíte.

Důležité!Během provozu zvlhčovače jsou dveře a okna zavřená.

Mokré čištění velmi dobře odstraňuje usazený zápach po opravách, a proto je po dokončení práce prováděno co nejčastěji.

Nezanedbávejte práci neutralizátorů zápachu: cibule, citron, ocet, vonné svíčky, mokré listy.

Likvidace odpadu: důležitá součást práce po opravě

Na žádost odpadu SanPiN 42-128-4690-88, který zůstal po opravě a výstavbě, je nutné vyvážet do určených oblastí. Všechna pravidla pro nakládání s odpady jsou upravena federálním zákonem č. 89-FZ.

Pro obyvatele vícegeneračních a soukromých domů ve městechjsou zde licencované společnosti zabývající se vývozem pevného odpadu. Pokud má Vaše správcovská společnost smlouvu s takovou společností, můžete si do určité doby objednat speciální přepravu nebo kontejner pro odvoz stavebního odpadu.

Tyto služby jsou placeny podle zvláštního ceníku

.

Další možnost: stavební odpad můžete vložit do kontejneru nejbližšího developera. Hodně zbývající z výstavby a opravy, dokonce prodávat na internetových stránkách, jako je Avito.

Musíme se zeptat, zda ve vašem městě existuje projekt „Dump“: můžete si tam vzít zbytečný nábytek a jiné věci.

Pokud odstraníte zbytky opravy na neautorizovaném místě, můžete narazit na pokutu 2000 rublů (civilistů) a napravit vše po určitou dobu na zvláštním místě vyhrazeném pro tento druh odpadu.

Nebojte se velkého množství práce. Hlavní věc je, že oprava je u konce! A pokud nemáte sílu nebo touhu dělat úklid sami, pak práce úklidové společnosti, která bude čistit všechno na profesionální úrovni rychle a efektivně, je vám k dispozici.

Video: obecné čištění po opravě