Vytvořte si jedinečné fotoalbum vlastníma rukama

Ačkoli dnes je hlavním způsobem prohlížení fotografií gadget, mnoho lidí chce, stejně jako dříve, držet fotoalbum ve svých rukou. Ruce mohou vytvořit úžasnou a originální položku pro prohlížení a ukládání fotografií. Redakční HomeMyHome také postrádá starý způsob prohlížení fotografií, takže nabízí nejen vytvořit album fotografií, ale i plnohodnotnou kreativní práci, která pečlivě uchová vaše nezapomenutelné okamžiky!

Je to chytřejší, než jen procházet obrázky na smartphonu

Jak vytvořit fotoalba vlastníma rukama

Proces práce na takovém projektu je fascinující. To není půlhodinová lekce: vytvoření alba může trvat i více než jeden den.

Takový zázrak je obtížný, ale je to možné

.

Každý projekt začíná myšlenkou. Objekt a styl jsou vybrány.

V jakém stylutřeba album

Můžete udělat více než jednu knihu, ale několik, věnovat každému tématu, rozdělit je do roku, distribuovat je na nezapomenutelné výlety nebo dokonce na ročních obdobích.

Po přemýšlení o tématu je materiál vybrán. Může se jednat o textilní, tlusté nebo tenké lepenky, zápisníky a příslušenství pro scrapbooking, související nástroje, dekorační předměty, lepidla.

Po vytvoření základny, která může být na kroužcích, na laně, ve formě knihy nebo skládacího lůžka, je vymyšlen samostatný design každé stránky. Teprve po takovém uspořádání je vše nastaveno na svém místě. To vytváří skutečné mistrovské dílo.

Master class: uděláme krásné fotoalbum

S cílem pomoci těm, kteří se s výrobou takových výrobků nesetkali pro ukládání fotografií, poskytuje jasnou mistrovskou třídu.

Co je potřeba v

Připravte si tkaninu na obálku, sintepon na podšívku, 7 listů lepenky na pivo (z nich 2 použijete na obálku), album zpět (na knihy), kartonové rohy, děrovačku pro vytvoření rohů pro fotografii, dekor, lepící tyč a PVA, nůžky, jednoduchá tužka a pravítko, šicí stroj.

Vše pro tvorbu alb pod fotografií lze zakoupit v každém obchodě pro vyšívání a scrapbooking.

Proces tvorby

Ponořme se do mistrovské třídy a snažíme se vše opakovat sami.

\ t
Ilustrace Popis akce
Připravte vše, co potřebujete. Za prvé, pojďme pracovat s tvorbou vnitřních listů. K tomu přidáme úhel apřipojte k ní 1 list lepenky. Není třeba se podrobně zabývat, pro dobrý ohyb potřebujete trochu ústupu od okraje. Označte toto místo tužkou a nakreslete tam čáru. Na zadní straně rohu udělejte totéž.
Před dosažením označené čáry naneste lepidlo PVA, naneste ho a nalepte na něj 1 list lepenky. Uděláme totéž na druhé straně rohu. Takže sbíráme 4 další listy, slepíme rohy dohromady.
Připravit krytí. Nejprve se podívejme, jak to bude vypadat ve sběrném formuláři, připojíme ho ke kancelářským klipům k páteři. Pak se podívejme, jak to všechno spojíme dohromady.
Nejdříve přilepíme hřbet a dva listy krytu.
Venku jsme potáhli kryt lepící tužkou.
Vezměte si list sinteponu a nalepte ho na kryt. Poté, co jsme odřízli další hrany výplně.
Žehličku na víčku vyžehlíme železem a položíme ji lícem dolů. Okraje látky by měly trochu vyčnívat, jakmile je přilepíme. Naneste lepidlo kolem okrajů a přeložte látku dovnitř.
Vše, co je třeba šít, je nejprve nalepeno na obálku pomocí PVA a poté prošité krásným ozdobným stehem. Vyrábíme několik podkladů pro umístění fotografií z akvarelového papíru s hustotou 220.
Každý substrát zdobíme podle předmětu.
Speciální děrování umožňuje správný počet rohů pro vložení fotografie.
Přilepíme každý roh k místu, které je pro něj rezervováno ve skladbě alba.
Kryt ozdobíme na konec a všechny vložky přilepíme na místo.

Video: plná verze hlavní třídy autora

Lisování a ořezávání

Z dekoru se můžete pokusit použít razítkování a oříznutí. Razítka jsou zakoupena ve formě silikonových desek s konvexním rytím. Aby systém fungoval, musíte si koupit inkoust ve vhodném formátu: na kresbu naneste barvu houbičkou a objekt přitiskněte na papír.

Existuje mnoho známek na jakékoli téma

Oříznutí označuje akce s fotografiemi pomocí nůžek nebo vyžínače. Podstata je jednoduchá: fotografie se nelíbí, odřezává se přebytek, přetváří ji novým způsobem.

Decoupage a jiné dekorace

\ t

Decoupage je dobře znám. Použití ubrousků a lepidla PVA promění předmět na nádherně zdobený zázrak. Album lze také jednat tímto způsobem.

Odtrhneme potřebný kus ubrousku rukama, naneseme ho na místo, které má být ozdobeno, a jemně použijte štětec k rozptýlení lepidla PVA na řezu.

Jakmile ubrousek zaschne, spojí se s pozadím a ozdobí jej

.

Alba jsou také zdobena krajkou, stuhami, peřím, předměty v podobě korálků, tematickými obrazy, kovovými a dřevěnými vzory.

U těchto výrobků je volba velmi velká. Nebude obtížné najít tematicky vhodný dekor.

Související článek:

Decoupage pro začátečníky: krok za krokem od fotografie láhve k výzdobě nábytku. Tento dekor je obzvláště populární při vytváření objektů ve stylu vintage. V článku se budeme zabývat podrobnými fotoreportážemi decoupage: nábytku, na skle z ubrousků, na krabici.

Žurnálování

Žurnalistiky osloví lidi, kteří rádi vše zařídí v kreativním, moderním stylu. Jak název napovídá, časopisy a noviny jsou potřebné pro výzdobu. Řezy mohou být jakékoliv, jsou vyrobeny stejným způsobem jako v decoupage. Ale to není konec žurnálování. Nelze použít hotové tištěné výrobky vůbec, hledat v nich potřebné fráze - můžete psát text na psacím stroji, na počítači, nebo psát ručně.

Příklad talentovaného deníku

Vyrábíme fotoalba v různých stylech

Nejen domy a apartmány mohou být vyzdobeny v nějakém stylu. Fotoalba vypadají originálně v minimalismu, chebbi-chic stylu, vintage designu a americkém. Nejtěžší je vybrat prvky dekoru a bude snazší přemýšlet o složení s nimi.

Minimalismus

Samozřejmě to není minimalismus, který vidíme v interiéru, ale celkový je minimální objem výzdoby. Jedná se o lakonické stránky, které jsou nejčastěji získávány začátečníky, kteří se bojí přehánět dekorací.

Je možné, aby se kompozice „nepořádala“ a na stránkách a na ní zůstaly jednoduché geometrické obrazcemalý počet dodatků.

Chebbi-chic

Elegantní design vhodný pro různá tematická alba. Základem je umělé stárnutí, craquelure na stránkách. Povinnými prvky budou krajka, tónovaná bílým akrylem, opotřebovaná.

Krásné a nádherné

Základem budou pastelové barvy, proto se v takových odstínech vybere papír scrapbooking.

Je přípustné odebírat papír v bodkách, proužcích, sbíraných sušených květinách, stuhách, hudebních stránkách

.

Papír je navíc pomačkaný a roztrhaný, aby se dosáhlo požadovaného efektu.

Ročník

Ročník vhodný pro svatební fotoknihy. To, jako v chebbi-chic, ve věku stránky a výzdoba, spojené s něhou.

Ročník sám se již dávno stal starověkem, a proto musí téma výzdoby odpovídat éře

Můžete dokonce uvést do provozu starý ciferník z náramkových hodinek, některých převodů, starých fotografií, novinových výstřižků z tohoto časového období. Krajky, žurnálování, razítkování jsou vítanými hosty.

Americký styl

Nejoblíbenější styl v designu scrapbookingu. Charakteristické rysy lze označit za umístění ze tří až šesti fotografií a důraz bude kladen na jeden. Kolem bude umístěna celá kompozice. Tato fotografie je tedy větší než ostatní a je vycentrována.

Ozdobte album v americkém stylu se samolepkami, papírnictvím, brady, květinami. Další prvek dekoru můžestát se lístky na filmy, štítky, sušené aranžování květin, výstřižky z novin.

Nápady pro tvorbu fotoalb na různá témata

Tématická alba nejoblíbenější. Neexistuje nic lepšího než vyzvednout si knihu se svatebními fotografiemi, které jsou umístěny ve vhodném úložišti, což samo o sobě symbolizuje svatbu? Stejné jasné a příjemné emoce způsobují fotografii v malém dětském malém albu. Pro výročí vytvořte speciálně navržené knihy, které s každou stránkou vrátí osobu na oslavu a dají mu dobrou náladu.

Cestovní album

Cestovatelé často dychtí sdílet své dojmy, zobrazují na fotografii, kde se nacházeli, jak to vypadalo. Prostě jen listujete obrázky na smartphonu, necítíte mořský vánek ani horský vítr, ale vzhledem k fotografiím v odpovídajícím provedení alba se emoce a dojmy stávají skutečnými a silnými.

Každá stránka je vytvořena tak, aby odpovídala místu na fotografii

Jakákoliv fotografie ožívá díky designu

Obálka, jako by naléhala na její otevření dříve a na vlastní oči

Svatba

Nejoblíbenější téma mnoha jehličnatých žen. Všechno dobré a romantické je často spojeno se svatebním dnem. Proč to neudržovat ve speciální knize.

Obálka vyvolává překvapivě citlivé a romantické pocity

.

Děj je jeden, ale existuje mnoho způsobů, jak ho navrhnout. Je dobré použít různé tkaničky, bílé, růžové,modré tóny, květiny, které dodají romantický vkus.

U každé fotografie vyberou vhodné místo a zamyslí se nad jeho designem.

Děti

Dětská témata jsou bohatá na výběr: může to být něco jasného a barevného, ​​možná jemného, ​​v pastelových barvách.

Pro dětské fotoknihy používají chytlavý dekor, malé hračky, vhodné dekorativní prvky, jako jsou knoflíky, šablony, známky s oblíbenými postavami, samolepky a samolepky.

Na obálce je uvedeno jméno dítěte, které je u mladého majitele obvykle velmi oblíbené

.

Jubilejní

Alba pro výročí - široká oblast představivosti a skvělý dárek. Výročí může být spojeno s datem života, sňatkem, datem odchodu do důchodu. A to může být velmi kreativní téma pro fotografii z oslav.

Na obálce uveďte „viníka“ oslavy

Datum promoce jubilejní školy může být také předmětem fotoknihy

Pracujte na své osobní fotografické knize, protože je to vytvoření celého světa, který ožívá nejen díky grafům na obrázcích, ale také chytrému designu! Co si myslíte o vytvoření takového fotoalba?