Záclony v obývacím pokoji v moderním stylu: fotografie nejlepších modelů a nové předměty v interiéru

Žádný obývací pokoj není úplný bez takové důležité vlastnosti jako záclony. Bez textilu na oknech místnosti je nepohodlné, prázdné a nedokončené. Kromě toho, krásné záclony vytvořit pohodlí v domě a chránit před průvanem. Pohodlná atmosféra umožní realizovat záclony v obývacím pokoji v moderním stylu. Fotky z různých modelů uvidíte v této recenzi. Při výběru vhodné varianty zvažte návrh designu, tkanin a barev.

Moderní design interiéru má minimální dekor

Jak vám styl místnosti pomůže vybrat záclony?

Poslední částí výzdoby sálu jsou závěsy, které musí nutně odpovídat celkovému stylu místnosti. Záclony pro sál v moderním stylu jsou vybaveny funkčností a výzdobou;Můžete vidět na webu. Moderní interiér by měl obsahovat kombinaci několika vlastností specifického designu a funkčnosti.

Hlavním zaměřením mohou být textil

V závislosti na interiéru se vybírá veškeré příslušenství nábytkové díly a textilní dekorace. Věnujte pozornost materiálu a odrůdám. Pro klasický interiér se doporučují například francouzské modely a rolety pro ultramoderní.

Jak vybrat záclony v obývacím pokoji v moderním stylu: fotografie originálních návrhů

V obývacím pokoji v moderním stylu si můžete vybrat různé modely záclon. Fotky vám pomohou vybrat nejoblíbenější modely. Zvláštností moderního designu je směs různých stylů: minimalismus, moderní nebo vintage. Jeho hlavními rysy jsou stručnost a odstíny světlých tónů. Záclony nových designů jsou rovné, závěsné nebo průchodky. Materiál může být také velmi odlišný a design závisí na konfiguraci a rozměrech oken.

Moderní design nevylučuje volány, volánky a všechny druhy záhybů

Fotografie krásných záclon a záclon v obývacím pokoji v klasickém stylu

Pokud dáváte přednost tradičnímu designu, můžete si vybrat interiér v klasickém stylu. Okenní záclony nejčastěji představují kombinaci průhledných záclon a tlustých neprůhledných tkanin. Klasický design záclon zahrnuje staré barvy a texturu.

Propracovaný design pro podobný styl

Následující doporučení vám pomohou správně používat okenní textil v klasickém provedení:

 • pro vytvoření krásné zakrytí, záclony by měly být 1,5-2 krát větší než velikost okna;
 • barva záclon a záclon by měla být odlišná, s použitím možnosti kombinovaných záclon ve dvou barvách, fotografie ukazuje zajímavý nápad.Barevné schéma by mělo být kombinováno s jinými prvky dekoru.

Použití běžných textilií

Užitečné informace!K dekoraci okenního otvoru můžete použít tři závěsy. V tomto případě jsou dva umístěny jako obvykle a jeden je hozen přes okapy. To tvoří trojitou spirálu. Vynikající řešení by bylo francouzské, rakouské nebo římské.

Co si vybrat v místnosti ve stylu hi-tech nebo minimalismu?

Design v takových stylech má hlavně funkční účely a výzdoba většinou chybí. Používají se transparentní modely s metalizovaným leskem. Barevná paleta se pohybuje od šedavého tónu ke zlatému.

Pro nejnovější návrhy interiérů návrháři doporučují používat římské nebo válcované výrobky.

Stručný návrh

Návrh záclon pro místnost orientálního stylu

Orientální záclony v obývacím pokoji v moderním stylu, jejichž fotografie jsou na místě, jsou populární. Pro podobné nastaveníJaponské modely jsou vhodné pro vzhled panelů. Pomocí těchto funkčních struktur můžete místnost snadno rozdělit do zón.

Japonské záclony nejsou látkou, skládají se z velkého počtu pravoúhlých pláten.

Není nutné používat japonskou verzi, můžete zkusit arabštinu

Záclony pro téma Provence

Pokud máte rádi originální provensálský design, můžete jej vytvořit pomocí speciálních materiálů, textur a záclon v hale. Fotografie ukazuje nejlepší nápady. Provence Provence navrhuje pastelové odstíny: káva, ořech, levandule, olivová nebo světle modrá. Přidejte jas, který pomůže květinový ornament. Pro lehké záclony. Mimochodem bude bavlna, len, chintz a další přírodní látky.

Textilie Provence vytvářejí útulnou atmosféru

Záclony pro eklektický styl

Eklekticismus je často přirovnáván k úplnému nedostatku stylu. Jeho vlastností je kombinace detailů interiéru, které je obtížné kombinovat. Současně mohou být podobné výrobky vyráběny v jakémkoliv provedení. A kromě obvyklých prvků, které se používají pro krejčovství, lze použít různé detaily dekoru v představě o korálcích, korálkových špercích nebo stuhách.

Neobvyklé moderní záclony se dívají do obývacího pokoje v podobném prostředí. Na fotografii můžete vidět výrobky s lambrequiny a bez nich.

Barevný a nestandardní stylzdobí interiér

Jaké záclony si vybrat, zda obývací pokoj se dvěma okny?

Pokud je v místnosti několik oken, následující doporučení jim pomohou:

  Tkanina na obou oknech by měla být stejná, pokud jde o strukturu, strukturu a kvalitu;
 • Způsob připevnění by měl být stejný pro každé okno;
 • Pokud jsou okna umístěna na jedné straně, použijte zajímavé řešení - umístěte část závěsů do středu stěny.

Jednoduchá možnost pro dvě okna

Související článek:

Tabulka barevných kombinací v interiéru. Budeme hovořit o tom, jak kombinovat barvy v interiéru a vliv barvy na náladu člověka. Učíme se, jak plánovat návrh prostor.

Původní výběr záclon v obývacím pokoji s balkonem

Pečlivě zvažte design, pokud má pokoj balkon. Často se otevírá, což vytváří určitý test na textil. Žaluzie jsou praktickým řešením. Obyčejné posuvné závěsy budou dělat. Územní prostor pomůže a zvedne modely v japonské verzi.

Otevřená verze s balkonem

Odrůdy záclon

Vytvoření určitého stylu interiéru, nezapomeňte na existující typy záclon. V rámci každého rozhodnutí o návrhu si můžete vyzvednout určitý typ textilních výrobkůvarianty:

 • Klasické výrobky mají tvar obdélníku a zapadají do každého interiéru.Jedná se o cenově dostupné produkty, které se snadno udržují;

Klasický design

 • Záclony s lambrequinem nejsou tak populární. Montují se pomocí kroužků nebo přímo na okapu. Ideální pro nábytek s víceúrovňovými stropy a malovanými stěnami;

Podobné výrobky mohou být skutečnou výzdobou

 • Italské modely se krásně skládají na podlaze. Nicméně, oni se nepohnou, a popadl šňůru. Perfektně se hodí pro místnosti s vysokými stropy;

Kombinace útulné barevné palety a tradičního designu

 • Japonské záclony jsou vyrobeny z pláten, které jsou nataženy na lamely. Odkvap má komplexní zařízení, jako skříň. Současně by se měl pohybovat rámem. Produkty mohou mít různá provedení;

Pohodlné oddělení závěsy

 • Římské modely jsou často používány v kombinaci s klasickými modely, protože nepokrývají baterie v délce. Jsou to kapely, které se skládají do plochých horizontálních záhybů. Pro takové konstrukce se používá tuhý materiál;
​​

Římské stavby neobsazujídostatek místa

 • válcované konstrukce jsou jednobarevné materiály, které se instalují na okno bez římsy.

Kompaktní výrobky

V obývacím pokoji je lepší zvolit výrobky z hustých materiálů. Při výběru produktů s lambrequiny si všimněte, že barva tohoto prvku je tmavší než hlavní produkt. Při šití záclon se používá také kombinace několika tkanin. Satén, hedvábí nebo rep jsou kombinovány se sametem a organzou.

Neobvyklé záclony pro sál

Všechny varianty jsou vhodné pro dekorace ve vašem obývacím pokoji. Barevné schéma, tloušťka tkaniny a textury by měly být přizpůsobeny stylu interiéru, ostatním prvkům textilu a čalounění nábytku. Rozhodnete se, které záclony si vyberete. Jedna věc je důležitá - měli byste je mít rádi.

Moderní design opony - nové nápady, krásné látky, expresivní styl (video)