Zahradní lavice se zády to udělat sami: kresby, fotografie a technologická tajemství

Aby byl váš osobní pozemek pohodlný a krásný, musíte použít takové prvky krajinářského designu, jako jsou květinové zahrady, cesty, altány a přístřešky. Zvláště důležitý zahradní nábytek. Že je to záruka vašeho pohodlí. V našem přehledu zjistíme, jak se zahradní lavička se zády staví z vlastních rukou. Výkresy a detailní fotografie budou nejlepší design.

Pohodlný zahradní nábytek je nádherným doplňkem zahradního souboru

Vlastnosti zahradních laviček: fotografie různých typů a vzorů

Než uděláš lavičku pro své vlastní ruce, podívejme se, jaké typy tohoto návrhu existují. Klasifikaci lze provést s přihlédnutím k faktorům, jako je materiál, funkčnost a vlastnosti.

Lavice mohou být pouze nábytkem určeným k sezení nebo multifunkčním účelem. Například, používá se jako houpací křeslo nebo stůl. Původní houpačky jsou také populární. Vzory se zády, které jsou stacionární, jsou v poptávce. Jsou vyrobeny z cihel nebo betonu. Také existují lavice skládací typ.

Pro výrobu nejčastěji používaných materiálů:

 • Plastové verzejsou lehké a mají odolnost vůči všem druhům klimatických změn;

Výrobek z plastu

 • Dřevoje výborným řešením pro každou letní chatu. Toto je tradiční verze, která má mnoho výhod;

Neobvyklá dřevěná konstrukce

 • kovmůže být použit ve dvou konfiguracích, z jádrových linií nebo jako kovaná konstrukce;

Kombinovaná verze

 • nejodolnějším materiálem jekámen . Pro obchod si můžete vzít dva balvany, stejně jako použít zakoupený materiál.

Vhodné složení kamene

Výrobek je možné vyrobit i z betonu. K dispozici jsou také kombinované verze zahradních laviček se zády vlastními rukama. Výkresy pomohou vytvořit strukturu z jakéhokoliv materiálu. Můžete kombinovat kovový rám s dřevěnými lištami. Můžete také kombinovat kámen a dřevo.

Lavice mohou mít odlišný design:

 • jednoduchá možnost - lavice bez zad;
 • můžete postavit lavičku se zády vlastními rukama;
 • lavice se stolem vhodná jako možnost do zahrady;
 • Jako miniaturní altán se používá obchod s baldachýnem.

Při vytváření vzorů v uměleckém stylu je zvláštní pozornost věnována vzhledu. Místo bočních částí lze použít všechny druhy obrázků.

Luxusní verze prvků kování a dřeva

Při vytváření výkresů je důležité vzít v úvahu celkový vzhled výrobku, jakož i všechny rozměry konstrukce.Nábytek ze dřeva, kované oceli nebo kameneNádherné zapadají do zahrady, vytvořené v klasickém stylu. Plastové výrobky jsou vhodné pro krajinářský design v moderním stylu. Je důležité, kam umístit lavici. Můžete ji dát do blízkosti verandy, a také se nachází v hlubinách zahrady pod krásným stromem.

Kresba jednoduché zahradní lavičky

Informace!Obchod s dřevem lze s komfortem používat kdykoliv během roku, protože úroveň tepelné vodivosti je nižší než u kamene a kovu.

Originální lavičky pro dávání kovu a stromu

Můžete se pokusit udělat kovovou nebo dřevěnou lavici se zády vlastními rukama. Kovové výrobky jsou známé svou specifickou pevností. Nepotřebují však neustálou pozornost. Mohou být potaženy speciální antikorozní směsí pouze jednou ročně. Moderní konstrukce využívající kované prvky se provádějí pomocí svařovacího stroje.

Kombinované složení zahrady

Ze dřeva jsou lavičky s krásným designem. Takové výrobky jsou vhodné pro téměř jakýkoliv design krajiny.K ochraně těchto konstrukcí lze použít speciální lakovací směsi.

Nejsložitější formy lze postavit ze dřeva

Tím se ochrání dřevěný povrch před vznikem plísní, hub a slunečního záření.Zřídka platí, kdo plně uplatníkovové výrobky, protože během chladného období velmi chladnou a zahřívají se v teple.Nejčastěji z tohoto materiálu jsou nosné prvky a nohy, a záda a sedadlo jsou vyrobeny ze dřeva.

Krásná volba pro tradiční zahradu

Obdélníky jsou vyrobeny z tvarované trubky a potom jsou svary přivařeny k bočním stěnám pro podporu. Můžete postavit více funkční design s područkami, měkkými polštáři a opěradlem.

Výkres výrobku z profilové trubky

Pro vytvoření hladších čar můžete trubky ohýbat. Výsledkem bude nábytek se zaoblenými hranami. Jsou to populární obchody z desek. Design může být proveden ve formě pohovky, a dát polštáře na vrcholu.

Můžete také postavit jednoduchou lavičku s vlastními rukama ze dřeva. V tomto případě mohou být nohy ve tvaru písmene X. Z desek můžete vytvořit lavičku ve tvaru písmene P. V tomto případě musíte zajistit, aby sedadlo a nohy byly pevně upevněny.

Informace!Použití speciálních nátěrových hmot umožní dlouhodobě zachovat přirozený vzor těchto materiálů.

Foto lavičky si to sami z kamene

Zahradní lavice se zády s vlastními rukama může být vyrobena z kamene. Tento materiál má vysoké výkonové vlastnosti, stejně jako značnou pevnost. Kamenné vzory mohou být použity pro jakýkoliv styl a design zahrady.Použití kamenných prvků pro doplnění celkového designu. Není to špatný takový nábytek vypadá proti konstrukci, má oddělené detaily z kamene. Kamenná lavička vytvoří nádhernou kombinaci s kamennými záhony, schody, rybníky a stezkami. Tyto lavičky jsou často kombinovány se dřevem.

Konstrukce přírodních prvků

Informace!Pro stavbu těchto laviček se často používá mramor. Někdy se používá křemen a dokonce i hrubá žula.
​​

Fotografie zahradních laviček vlastníma rukama: jak vyrobit ze šrotu

Výrobky z plastů mají také určité výhody. Zde jsou:

 • nízká hmotnost konstrukce, která zajišťuje její lehkost;
 • přiměřená cena;
 • široká škála barev;
 • praktičnost.

Návrh polen

Můžete použít všechny druhy kombinovaných kombinací, které se budou lišit nebo kombinovat do textur, barevných palet a materiálů. Dobré řešení kombinace kamene a dřeva.

Kombinované výrobky

Snažte se vytvořit originální kombinovaný design. To může být pískoviště pro děti, stejně jako lavice na záhon.

Informace!Neobvyklé návrhy mohou být vyrobeny ze starých kusů nábytku. Například ze starých křesel.

Jak vytvořit zahradní lavičky a lavičky vlastníma rukama: oblíbené technologie a nápady

Chcete-li vytvořit lavičku s dřevěným hřbetem vlastními rukama, musíte nejprve pochopit její design. Jednoduché zařízení zahrnuje posezení na všech podpěrách. Existují však i produkty, které mají nestandardní konfiguraci, provedení s kovanými nebo vyřezávanými detaily, stejně jako nábytek s područkami.

Plnohodnotný design s područkami

Jednoduchým řešením je použití dvou zásuvek a dvou desek. V tomto případě budou krabice instalovány jako nosné prvky. Mohou být naplněny půdou a učinit z nich krásný záhon. Z desek namontované sedadlo, které je instalováno mezi boxy. Ujistěte se, že jste povrch posypali smirkovým hadrem. Pro praktičtější provedení mohou být krabice nahrazeny kamennými nebo betonovými podstavci. Sedadla mohou být vyrobena z polovin kulatiny nebo z ošetřených desek. Sedadlo musí být zajištěno kovovými rohy. Hmoždinky se používají k jejich připevnění k betonovým podkladům. Upevnění ke stromu lze provést pomocí šroubů a průchozích šroubů.

Výkres jednoduché konstrukce se zády

Obrázek Pracovní stupně
Bude vyžadován podrobný výkres se všemi rozměry
Sochory musí být uzemněny. Zadní nohy představují a podporujípro záda. Všechny polotovary jsou předem označeny.
Ve výšce 40 cm označte místo pro upevnění sedadla. Pak se deska ořízne pod úhlem 20 stupňů. Přední a zadní nohy jsou připevněny barem.
Boční díly jsou připevněny pomocí sedací desky. Přišroubovali šrouby. Chcete-li opravit strukturu, musíte provést vázání s paprskem. Pro zadní dvě desky upevnit.
Nakonec je k dispozici speciální nátěr, který chrání před srážením.
Užitečné informace!Jako podpěry můžete použít hrnce s okrasnými keři a trpasličími stromy.

Lavička s odkládací schránkou

Můžete vytvořit pohodlný design s odkládacími boxy. Současně stojí za to použít starý nábytek. Před prací musíte najít správné šrouby. Jejich tloušťka by měla odpovídat tloušťce dřevěných prvků.

Multifunkční konstrukce

Lavička se zásuvkou je skvělým řešením pro lodžii a balkon. V tomto případě můžete využít starý balkon. Konstrukce s krabicí se skládá ze dvou stěn, sedadla a bočních stěn. Také se doporučuje, aby spodní část krabice. Jako spojovací materiál se používají rohy kovu. Konstrukce může být lakována. A aby bylo pohodlné sedět, dodatečně uspořádat měkké polštáře.

Vlastnosti zahradní lavičky ze dřevarukama

Není těžké vyrobit lavičku ze dřeva s područkami. K tomu potřebujete speciální tyče pro podpěry, desky pro záda a sedadla, lepidlo, pily, hmoždinky, frézky. Nejdříve se zhotoví kresba dřevěné lavice se zády. Pak jsou schémata vyříznuta. Všechny polotovary jsou tvarovány a proč jsou díly řezány pilou. Sekce musí být uzemněny. Otvory jsou provedeny v lamelách opěradla. Nejdříve je musíte naplnit lepidlem a hmoždinky zasunout do nosné tyče. Lamely jsou upevněny hmoždinkami. Pak je lavice pokryta speciální lakovou kompozicí.

Tajemství vybudování lavičky na zemi to udělejte sami z protokolu

Praktickým řešením je zahradní lavička z kulatiny. K sezení je kmen stromu rozřezán na dvě části. Zadní část může být postavena z kmene, mající menší tloušťku než prvek pro sezení. Nohy mohou být postaveny ze zbytků protokolu. Připojení se provádí pomocí kovových čepů. Zde je postup:

 • díry pro čepy jsou provedeny v detailu;
 • kolík je vtažen do středu délky;
 • druhá část je umístěna na horní straně volného okraje a je také ucpaná.

Robustní soubor polen

Upevňovací prvek se instaluje kladivem. Špendlíky předpokládají pevné spojení, které zvyšuje držení. Povrchová úprava musí být broušena.

Jak udělat zahradní lavičky s opěradlemudělej to sám v etno stylu

Lavička v rustikálním a etnickém stylu dokonale zapadne do výzdoby dvora. S ním můžete vytvořit nádherný přírodní koutek. Pro konstrukci takových konstrukcí se používá dřevo s kůrou nebo bez ní. Při výrobě obchodů můžete použít různé zakřivené tvary. Před výstavbou musí být všechny díly broušeny a zpracovány. K vytvoření sedadla se používá deska s nepohyblivou deskou. Všechny detaily designu mají zaoblené tvary.

Původní návrh

Lavičky v etnickém stylu se krásně mísí s proutěnými živými ploty. Zároveň je možné postavit záda ve formě tkaní. Pobočky by měly být umístěny pevně. Mezery mezi nimi by však měly být ponechány. Chcete-li vytvořit nábytek ve stylu ethno vhodné materiály, jako je kámen, dřevo, bambus nebo dokonce ratanový.

Zde jsou některé oblíbené možnosti designu:

 • pro marocký styl mohou být použity závitové části;

Barevný výrobek se závitem

 • bambusové lavičky jsou vhodné pro terénní úpravy v čínském stylu;

Výrobky v čínském stylu, ale ze dřeva

 • malý nábytek se používá v japonském stylu;

Stavba v japonském stylu

 • Nábytek v britském stylu zahrnuje použití pevných hornindřevo, stejně jako složité vzory.

Klidný anglický styl

Výkresy laviček pro dávání vlastníma rukama: fotografie a schémata

Při provádění zkoušky se berou v úvahu individuální potřeby, jakož i určité parametry. Chcete-li vytvořit kvalitní design, potřebujete výkres se všemi velikostmi.Důležitým bodem je výpočet množství materiálů, které bude záviset na konečných parametrech konstrukce.Zvláštní výhodou je profilované dřevo. K zaoblení hran můžete použít speciální frézu.

Zahradní lavice se zády s vlastními rukama kresby: dvojité konstrukce

Lavice mohou mít různé kapacity. Nejčastěji jsou určeny pro 2-4 osoby. Pro dvojitý design bude třeba tyče a desky. Vybudování takového produktu netrvá déle než jeden den. Před provedením řezu je třeba vybrat správné výkresy.

Výkres malého výrobku

Lavička pro dávání ze stromu vlastníma rukama: jak to udělat krok za krokem

Nejprve se připravují zasedací komise. Současně je materiál řezán a zpracováván. V tom vám pomůže bruska nebo mlýn. Můžete použít brusný papír, ale bude to trvat mnohem déle. S pomocí tyčí můžete stavět silné nohy. Měly by být zaznamenány oblasti, kde budou upevňovací prvky umístěny.

Jako spojovací prostředkykovové kolíky. Pro větší pevnost můžete použít speciální lepidlo. Kolíky se používají pro spolehlivé upevňovací prvky zpět. Po provedení značení musíte měřit vzdálenost od okraje.

Jednoduchá volba pro zobrazení

Shromáždění probíhá takto:

 • tyče jsou položeny na sebe;
 • všechny části jsou upevněny svěrkami;
 • otvory jsou vytvořeny ve středu a podél okrajů;
 • skrz díry vyrobené díly jsou upevněny kolíky.

Jak udělat jednoduchou konstrukci na video:

Poté jsou sedací desky připevněny k nohám nehty. Poté mohou být hlavy nehtů maskovány směsí tmelu a pilin. Povrch zakryjte barvou nebo lakem.

Zahradní lavička si udělejte sami ze šrotu: z palet

Lavici můžete vyrobit z palet vlastníma rukama. Fotky zajímavých možností, které můžete vidět na našich webových stránkách. Takový nábytek může být umístěn nejen v zahradě, ale také v venkovském domě nebo na verandě. Pro instalaci budete potřebovat tři palety.

Krásné složení palet

Stejně tak sestava:

 • paleta je rozdělena na dvě poloviny. Tyto poloviny budou aplikovány na záda;
 • dvě palety jsou spojeny nehty;
 • , pak je k nim připojen hřbet;
 • matrace vhodných rozměrů.
Informace!Měkké předměty lze upevnit pomocí popruhů.

Video: jak udělat jednoduchou lavičku z palet Video: jak udělat jednoduchou lavičku z palet

Výkresy zahradní lavičky se zády ze dřeva vlastníma rukama: možnost transformátoru

Transformační struktura je konstruována sama. K tomu budete potřebovat desky a tyče.

V tomto diagramu můžete vidět variantu tohoto návrhu

Výrobní technologie transformátorové lavice

\ t

Konstrukce může být postavena provedením následujících akcí:

 • Na nosný díl jsou připevněny 3 desky, z nichž se vytvoří sedadlo. V každé desce je třeba vložit 4 šrouby;
 • Při montáži uzlů je nutné do těchto zón aplikovat lepidlo na dřevo;
 • nohy pro podpírání opěradla by měly být umyty z přední strany. Pak musí být nohy spojeny ve dvojicích;
 • pak musíte udělat zpět, který se během transformace transformuje do stolního počítače.
 • desky jsou namontovány tak, že existuje mezera;
 • v nosné desce je nutné vytvořit 3 otvory o průměru 0,8 cm.

Zde je výhodná konstrukce transformátoru:

Pro vytvoření osy otáčení je třeba na zadní noze vytvořit dva otvory. Opěradlo je upevněno k základně pomocí šroubů.

Článek oPředmět:

Zahradní houpačky s kovem ve vašich rukou. V prodeji existuje mnoho možností pro hotová zařízení, ale je mnohem zajímavější je vyrobit sami. Výkresy, velikosti a fotografie různých návrhů popsaných v tomto článku pomohou zvládnout tento úkol.

Zajímavé nápady pro lavičky do-it-yourself: úspěšné domácí výrobky, foto

Neomezujte se na jednoduché návrhy. Můžete použít nestandardní řešení. Zde je několik nápadů, které si můžete prohlédnout níže:

Můžete vyrábět originální výrobky s použitím dílů, jako jsou např. Štípačky, dekorativní kování a palety. Při vytváření krásných laviček můžete použít různé materiály.

Konstrukce větví a polen

Dřevo by měli používat začátečníci, protože tento materiál se snadno zpracovává. Můžete si udělat jednoduché návrhy z tlustých větví, paluby ze dřeva nebo desek. Pro získání estetického povrchu musí být povrch ošetřen vysoce kvalitním lakem a mořidlem. Krásné ocelové lavice jsou vyrobeny z ocelových pásků. Područky lze snadno ohnout.

Pomocí jednoduchých doporučení můžete najít vhodnou volbu pro vaši zahradu. Zvláštní pozornost věnujte výrobním materiálům a neobvyklým designům. JsteMůžete použít výkresy a technologie z Internetu nebo vyvíjet své produkty. Doufáme, že informace v naší recenzi budou pro vás užitečné.