Zajímavé domácí řetězové pily vlastníma rukama

Nezapomeňte na slavný brutální film Mel Gibson? V postapokalyptickém světě lidé bojují o vodu, bojují o neuvěřitelnou techniku ​​a využívají mechaniky pro přežití. To může být argumentoval, že většina z tohoto pracoval na benzínových motorech, protože jen oni jsou plně autonomní vybavení. A v reálném světě je tento nástroj v arzenálu téměř každého letního rezidenta. Pokud máte řetězovou pilu - nezmizí v žádných situacích. V tomto článku pro vás redaktoři časopisu HomeMyHome.ru připravili přehled o domácích nástrojích z řetězových pil. S vlastními rukama, pomocí jednoduchých zařízení, můžete udělat na základě "přátelství" nebo "Ural" mnoho užitečných zařízení pro ekonomiku.

Nespěchejte, abyste se zbavili „staré“ motorové pily, je pro vás stále užitečná!

Nápady pro přežití: Co můžete udělat s vlastními rukama z běžné řetězové pily

Tento nástroj je vhodný v tom, že nezávisí na zdroji proudu. Můžete s ním pracovat mimo domov. Pokud budete náhle potřebovat čerpadlo, generátor, zařízení na čištění sněhu nebo cepín - řetězová pila bude srdcem každého domácího stroje. Takže nejen šetříte, ale také získáte opravdu výkonné a spolehlivé vybavení. Vychází z benzínového motoru o výkonu 4–8 l. c. Můžete postavit domácí pilu, sáňkařský skútr, generátor pro osvětlení a dokonce i kultivátora. Zvažte nejoblíbenější domácí řetězové pily a jejich výrobní technologie.

Výkonný sněhový dmyk

Majitelé venkovských domů se zřídka radují z těžkého sněžení. V takové době mají jeden hlavní zájem - vyčistit přístupové cesty a průchod do domu, odstranit parkoviště od sněhu a vydat se na cestu k dálnici. Ne každý má dost času a energie na práci s lopatou. Sněžné pluhy jsou proto během sezóny velmi oblíbené.

Na chalupě se neobejde bez pluhu

Takový nástroj má však hodnotu nejméně 30 000–35 000 rublů, což není pro každého dostupné. A jaké jsou technické vlastnosti tohoto zařízení? Stejný benzínvýkon motoru 5−8 l. c. A pokud tomu tak je, znamená to, že síla řetězové pily je teoreticky dostačující pro samoobráběcí frézu. Zařízení, sníh pluh je jednoduchý, věnujte pozornost diagramu:

Co se skládá ze sněhové frézy

A teď malá master-třída na výrobu zařízení:

Obrázek Popis prací
Pro hlavní hřídel, na které bude lopatka upevněna, budou vyžadovány kovové stojany. V tomto případě byly z VAZ 2110 použity regály, které je třeba přivařit do jedné jednotky pomocí kovové objímky.
Jízda bude potřebovat hvězdu z motocyklu. Je přivařen v hřídeli.
U šneku budete potřebovat dva plechy obdélníkového tvaru a spirálovité segmenty. To vše je vyřezáno z odolného kovu o tloušťce nejméně 2 mm.
Čepele a spirály jsou přivařeny do zrcadlového obrazu k hřídeli.
Případ lopaty je vyroben z kovu o tloušťce nejméně 1 mm. Hřídel je namontován dovnitř na automobilových ložiskách.
V horní části trupu by měl být vytvořen otvor pro vyprazdňovací trubku.
Na sněžnou trubku by měl být instalován pohyblivý kryt tak, aby bylo možné nastavit směr průtoku.
Hvězda z pily musí být nahrazena přední hvězdou motocyklu. K tomu je nutné vyrobit otvor.
Samotný motor musí být namontován na rámu s pryžovými podložkami pro odpružení.
Pro upevnění volantu vytvořte pevný stojan z ocelové trubky.
Nastavení zapalování a otáček lze provést z mopedu nebo motocyklu.

Po montáži hlavního dílu zůstává pouze montáž na konstrukci lyže a palivové nádrže. Celá konstrukce nebude vážit více než 35 kg, takže ji zvládne i křehká žena.

Jak bude vypadat celé zařízení, viz tento pohled:

Univerzální řetězová motorová pila na kutily

\ t

Zimní rybolov nebo lov je oblíbenou činností mnoha lidí. Bez sněžného skútru se nedostanete k vyhledávanému jezeru a běh po lese pro hru ve sněhu ve sněhu není potěšením. Tam je taková "hračka" hodně - od 80 000 rublů. A řetězová pila vám znovu pomůže. Co je třeba připravit: vhodné sáně s lyžemi nebo stopami. Sam sáně mohou být svařeny z oceli a nejlépe z hliníkového rohu. Čím světlejší je design, tím rychleji se spustí. Podle tohoto schématu si můžete vzít přístroj na sněžném skútru pro děti na tři lyže podle tohoto schématu:

Kresba lopatky na sněhu z řetězové pily

Impulz k pohybu na samohybnou samohybnou motorovou pilu přenášejí housenky s háky, které posouvají sáně dopředu. Stopy můžete vyměnit za čepel s 7–8 čepelemi, která je instalována pod sedadlem. Princip instalace motoru je stejný jako na sněžném skútru - s pohonem a převodovkami z motocyklunebo moped.

Jako motor pro sněžný skútr s motorovou pilou můžete použít „Přátelství“ nebo modernější modely, například „Klid“. Volant vychází ze starého kola, na něm je zobrazeno ovládání motoru, nebo, pokud je to možné, okamžitě přizpůsobit design mopedu - vše je připraveno.

Brzdy na sněžných skútrech byly vynalezeny zbabělci. Ale ve skutečnosti, s motorem z řetězové pily, se nevyvíjí nebezpečná rychlost, takže stačí jen resetovat plyn. Nespoléhejte se na takové vozidlo, které nebude kontrolovat žádnou kontrolu vozidla. Je tedy nemožné jet po silnicích. Ale nemusíte platit daň a projít kontrolou. Chcete-li jet ve tmě, nezapomeňte dát lucernu na design.

Jak vyrobit sněžný skútr z motorové pily na videu:

Domácí motorová pila z domácí motorové pily

\ t

V soukromé domácnosti se stavba nikdy nezastaví. Dům jsem přestavěl - naplánoval jsem si altán, dokončil jsem altán - potřebuji garáž, plot, kůlnu, psí dům. A tak dále do nekonečna. Pokud neexistují žádné další finanční prostředky, je levnější koupit kulaté dříví a zavěsit ho na desky požadované velikosti. Domácí motorová pila může být postavena ze stejné řetězové pily.

Obrázek Popis práce
Standardní matice vyměňujeme za speciální upevňovací prvky, které jsou vyvrtány ze šestiúhelníku.
Na řezací stůl na kovové trubce instalujeme pohyblivou spojku s plošinou pro montáž pily.
Tloušťka desky je nastavitelná pomocí pohyblivých regálů. Čím vyšší stojan zvednete - tím silnější bude deska.
Zbývá pouze upevnit pilu na pohyblivé spojce pomocí šestiúhelníků a práce.

Na místě kácení může být také zhotoveno primitivní řezací zařízení. Chcete-li pracovat, nemusíte měnit konstrukci jednotky, stačí jen vytvořit malý nástroj pro řetězovou pilu, který řídí pohyb pneumatiky. Podívejte se, jak to udělat:

DIY řetězová pila do-it-yourself: schéma a praxe

Říká se, že bez práce nemohou být ryby z rybníka vytaženy, ale v zimě bych chtěl tuto práci omezit škubáním přípravku. Vášnivý rybář není nikdy omezen na jednu díru.

Tři, pět nebo dokonce více děr je zárukou úspěchu

Ale pokud je led tlustý 0,5 m, strávíte většinu času vrtáním, ztrátou síly a nálady. Šrouby na led budou rychle a bez námahy zvládat tento úkol. Podíváme se na to, jak moc takové náklady na miniaplikaci stojí: od 8 000 rublů. Proč nakupovat, pokud máte řetězovou pilu? Pro výrobu šroubů na led vyžadují starou elektrickou vrtačku. Jak udělat vrták na led z řetězové pily vlastníma rukama:

Obrázek Popis prací
Elektrické vrtačky vyžadují vrtačku.
Z části kotvy z vrtáku je třeba udělat průchodky a hlavy pro 27takový nástroj. Přímo předá rotaci boraxu.
Další prvek musí být vytvořen vlastními rukama z kusu kovu a trubky. Tento držák pro převodovku.
Upevňovací konstrukce je připevněna na pilu dvěma šrouby.
Takto vypadá převodovka s nábojem.
Do objímky je vložen vrták. Ve své budoucnosti si nasaďte na trubku vrtáku a upevněte šroubem.
Důležité upozornění!Klíčem k úspěchu a bezpečnosti nástroje je přítomnost vodítka pro pohyb vrtáku. Mnoho lidí tuto část designu zanedbává a v důsledku toho se vrták v prvních minutách používání rozbije.

Na videu je znázorněno, jak bude fungovat domácí design:

Motocyklová motorová pila vlastními rukama

\ t

Motobur je uspořádán podle stejného principu jako iceburger. Rozdíl může být pouze v trysce. Při zemních pracích by rychlost otáčení spirály neměla být příliš vysoká, proto je v domácím provedení nutné zajistit otáčení a jednoduché vypnutí.

Je vhodnější použít šnekový převod pro motorový vrták

Motor lodí z motorové pily vlastními rukama

Pokud porovnáme náklady na nafukovací člun a motor, ukazuje se, že loď je nejméně dvakrát levnější. Nejjednodušší benzínový přívěsný motor ve 4 koních bude stát 40 000 rublů. Drahé říct. A tadyŘetězová pila PATRIOT PT 6220 s objemem 4,35 litrů. c. - pouze 8 900 rublů. Výkon je stejný a náklady na motor jsou pětkrát levnější! A co, řekni mi, je to důvod, proč získat drahý lodní motor?

Ano, na takovém malém motoru se nedostanete od kontroly rybolovu, ale pokud jste pro čestný rybolov, bude stačit dostat se na místo

.

Výrobci řetězové pily již dávno objasnili všechny tyto body a oficiálně oficiálně propustili všechny druhy trysek - od vrtáku po pohon s vrtulovým šroubem. Cena trysek pro lodě - 5 000 - 6 000 rublů. Současně není třeba provádět významné změny v konstrukci pily, což znamená, že po rybaření budete snadno měnit trysku a řezat dřevo pro oheň. Nyní o tom, jak domácí jízda na lodi funguje:

Obrázek Popis prací
Vyjměte pneumatiku a napínač z pily.
Spodní část stojanu se šroubem je vyrobena z převodovky z vrtáku, kužele z benzocos, omentum a samotného šroubu.
Trubka s výztuhou je vyrobena z hliníku.
Pro připevnění motoru k příčníku lodi používáme svorku. K tomu je přivařena plošina pro upevnění motoru.
Pro připojení šroubu k motoru používá autor projektu spojku druhé vrstvy.
Plošina s motorem je mobilní, její pohyb je řízen rukojetí. Je také umístěn a řízení výkonu.
Pila je instalována tak, aby hvězdička ležela ve spojce a běžné šrouby upevňovaly motor na plošině.
Pro montáž budete muset připravit vhodné matice, ty běžné se nehodí.

A nyní materiál o tom, jak toto zařízení funguje v praxi:

Jak vyrobit moped z kola a řetězové pily

Toto domácí z řetězové pily "Přátelství" - nejoblíbenější z možností, které můžete udělat vlastníma rukama. Ten na mopedu je vždy prvním chlapem v obci, takže tolik řemeslníků začíná s takovým zařízením.

Otáčení jízdního kola do mopedu vlastníma rukama z řetězové pily vyžaduje vynalézavost a minimální technické znalosti

Důležité!Konstrukce kola s motorem s motorovou pilou musí být mimořádně pevná. Pokud tomu tak není, upevněte rám dodatečnými regály.

Na zadním kole je namontována poháněná řemenice, motor je pevně přivařen k rámu. Jak to bude vypadat jako výsledek tohoto příběhu:

Druzhba řetězová pila moped je docela silný, takže buďte velmi opatrní a nezapomeňte na pravidla silnic!

Pokračování autototom: motokáry s vlastními rukama z řetězové pily

Trenéři mladých kartistů vědí, že v procesu učení se více než jeden motor spálí. Problém je v tom, že dítě, které řídí stroj, je ztraceno rychlostí. Z tohoto důvodu, pro začátek tříd, to je docela dost učit se motokáry s vycházkovým traktorem odřetězové pily

Kartingové zařízení je primitivní: rám, sedadlo, volant a ve skutečnosti motor. Princip instalace motoru je stejný jako u mopedu, jediný rozdíl je v jeho umístění. Jak to vypadá:

Na takové motokáry mohou děti jezdit bez rizika podél silnice, která je k tomu přizpůsobena, a rychlost bude celkem slušná - až 80 km /h.

Pokud jste v náladě, můžete z takové mapy vybudovat auto Mad Maxa, což způsobí pocit mezi vašimi sousedy

.

Generátor z řetězové pily vlastníma rukama

Mezi nástroji pro přežití za všech podmínek není generátor poslední. Co dělat, když se elektřina náhle vypne na vašem dacha, a vy, nejenže zůstanete bez elektřiny, takže i topení přestane fungovat bez čerpadla. Pro Vaši vlastní bezpečnost je lepší předem připravit nejjednodušší generátor řetězových pil.

Všechno, co je potřeba, je starý alternátor z auta, řetězové pily a řetězu jízdních kol s hvězdičkami

K přenosu momentového členu použijte převodovku jízdního kola. Pila by v tomto případě měla pracovat při minimálních otáčkách.

Takto to funguje:

Naviják řetězové pily

Na farmě je často potřebný naviják: je vhodný na staveništi pro zvedání stavebních materiálů, tahání vozidel z neprůchodného jarního bahna a v mnoha dalších nepředvídaných situacích. Řetězová pila opět pomůže mechanizaci tohoto zařízení.

Ale pamatujte: při silném zatížení může motor motorové pily spálit

V prodeji jsou připravené trysky - navijáky. Pracují takto:

Ale můžete udělat jednoduché zařízení vlastníma rukama. Budete muset vytvořit pevný kovový rám, ke kterému bude motor připojen, a namontovat hřídel převodovky.

Dělá to benzorez sám z motorové pily, nebo Jak udělat mlýnek: video

Benzorez - to je stejný bulharský, nezávislý na elektrickém pohonu. Souhlasím, že nástroj v domácnosti je nutný. K tomu potřebujete uzel z brusky, dostatečně výkonnou řetězovou pilu, pás a pár pneumatik. Jak vyrobit brusku řetězové pily:

Výhodou získaného nástroje je, že je zcela autonomní a má dobrý výkon. Možná, že překonává všechny tovární elektrické koleno v jeho vlastnostech. Je nutné vzít v úvahu pouze to, že zařízení je nebezpečné a vyžaduje velmi pečlivý přístup k sobě. Nejběžnějším problémem je roztržení disku, jeho fragmenty mohou způsobit vážné zranění. Proto je zakázáno pracovat s takovým nástrojem bez ochranného krytu.

Hračka pro dospělé: rádiově řízené auto z řetězové pily

A tato hračka rozhodně není pro děti. Je těžké říci, jakou praktickou aplikaci můžete najít v řetězové pile pomocí rádiového psacího stroje, ale jeho tvůrci ho sotva hledali. Pro nadšené modeláře je k dispozici kompletní přehled o zařízení:

domácí řetězové pily "Ural"

Proč nejčastěji můžetenajít informace o domácích pilách z "Ural"? Je to jednoduché: mocná, ale těžká a hlučná pila se spolehlivou sovětskou kvalitou byla pro mnoho lidí z obchodu. Byla nahrazena lehkými a pohodlnými modely evropské a čínské výroby.

Ukazuje se tedy, že dvoutaktní nebo čtyřtaktní „Ural“ se stal populárním základem mnoha vynálezů

"Přátelství" a domácí z této řetězové pily vlastními rukama

„Přátelství“ je předchůdcem „Uralu“ a stal se oblíbeným základem pro domácí výrobky ze stejného důvodu. Výkonný dvoudobý motor "Přátelství" ve 3 litrech. c. Přístroj má dokonce řetězovou brzdu.

Tento model má velmi pohodlné rukojeti a tělo je vyrobeno z vysoce kvalitního kovu

"Ural" a "Friendship" se vyznačují zvýšenou silou a vytrvalostí, jako většina technických řešení SSSR. Navíc doplňují nízkooktanový benzín, což je výrazná úspora. Jediná mínus této techniky je hmotnost.

Související článek:

Řetězová pila: která značka si vybrat. Je těžké si představit život na chalupě bez práce se dřevem. Důležitým nástrojem je řetězová pila. Jaký model Vám bude vyhovovat přesně podle vašich cílů a rozpočtu?

Nástroje pro přežití

Nabídli jsme vám mnoho možností pro domácí řetězové pily a věříme, že to není celý seznam. S benzínovým motorem si můžete vymyslet více nových a užitečných a zábavných zařízení.

A víte, co jiného můžeteudělat řetězovou pilou "Přátelství"?

Máte-li zkušenosti s výrobou takových přístrojů, sdělte své nápady čtenářům v komentářích!