Zajištění rychle rostoucí trvalky evergreen: jak používat?

A Živá zahrada, rychle rostoucí trvalka ve formě dekorativní stěny, se stává zcela ekologickou alternativou k betonovým, kovovým plotům. Vzhledem k intenzivnímu růstu plantáže nebude muset majitel čekat několik let, než plot dosáhne úrovně 1,5 m. Je mnohem snazší chránit úseky složitých konfigurací s křovinami než u dlouhých konstrukčních materiálů vysoké tuhosti.

Příklad zajištění

Video: krásné nápady pro živé ploty

Druhy vytrvalých rostlin

\ t

Nejznámějším živým plotem je rychle rostoucí trvalka stálezelených listnatých a jehličnatých rostlin. Kromě tradičních keřů, plevelů, jsou hojně využívány i malé stromy. Výběr konkrétních plemen závisí na preferencích majitele, rozpočtu, krajinářství, architektury hospodářských budov.

Využití stromů pro „živý“ plot

Jehličnany

Jedle tradičně slouží jako šlechtický živý plot rychle rostoucí trvalky stálezelené. Pro bariéry se však používají pouze dekorativní odrůdy. Před nákupemDoporučuje se vzít v úvahu směr světla, odstín pozemku. Například u stromů s tmavými jehlami je vhodnější částečný stín, s modrými, zlatými jehlami - slunnými oblastmi.

Smrk je nenáročný a nenáročný závod na zdobení plotu

.
Dobrá rada!Jehličnany špatně snášejí hlínu (nízká prodyšnost na kořenech), vysokou podzemní vodu. Doporučená četnost koní v řadách 25 - 55 cm, přistání v jedné linii.

Studny se vyrábějí v době vykládky po celé září nebo v oblačném počasí na konci léta. Shluky směsi zemin na kořenech by měly být přeneseny do díry, aby nedošlo k jejich náhodnému poškození.

Transplantace smrku do sklizených otvorů

Listnaté

Plemena listnatých rostlin jsou mnohem větší, a proto se v živých plotech používají keře a sekavce. Sazenice dosáhnou v prvním roce výšky 1 m, v příští sezóně 2 m značky.

Zajištění listnatých rostlin

Je třeba poznamenat, že péče o keře, popínavé rostliny musí být pravidelná:

 • Zelení různých druhů se nevyvíjejí stejným způsobem, proto by měla být vytvořena výsadba
 • Sousedé a vlastní postele by neměli trpět pronikáním rákosí;
 • Uvnitř pouzdra můžete vyříznout oblouky, abyste uspořádali další vstup na místo;
 • S výjimkou okrasných můžete pěstovat plodnice.

Nápady pro návrh plotu a vchodu

Je-li požadována maximální odolnost místa proti vandalismu a samotným rostlinám, optimálně půjdou trvalky s trny a trny.

Trnité rostliny jsou dobrou dodatečnou ochranou vaší lokality

Popis nejoblíbenějších možností

V závislosti na klimatu, půdě a topografii lokality je navržen rychle rostoucí trvalý živý plot. Některé rostliny si spolu dobře sedí v různých úrovních plotu a získávají potřebné množství světla, aniž by se navzájem poškodily. Ostatní netolerují okolí.

Hlavní druhy keřů pro živý plot

Je-li třeba vysoký plot, zvažte plemena, která se vyznačují hustotou větví, která nepociťuje nepohodlí s těsným stykem:

 • Arcorona - velké krásné kužely, vzpřímené, tmavé jehly, visící nohy, zúžená koruna, šířka /výška 3/4 m;

Arcorona pro živý plot

 • Inverzní - mrazuvzdorné, závěsné kartáče, kufr potřebuje podvazek;

El Inverse

 • Kuželovité - šedé tvrdé nohy, mrazuvzdorné, měkké jehly, kuželovitá klenba, výška do 2,5 m.

Spruce Canadian Konica

Malé dekorativní ploty se získávají z trpasličích jedlí:

 • Ekhiniformis - korunka ve tvaru polštáře nebo koule;

Smrk Dwarf Ehiniformis

 • Malý džem - s výhodou kulovitý korunkový účes.

Smrk obecný "Little Jam"

Jehličnany jsou méně populární:

 • Lawsonův cypřiš;

Lawson's Cypress

 • balsamiková nebo Arizona jedle;

Jedle Arizona

 • Thuja Brabant;

Pohled na Tui Brabant

 • kupressociparis dekorativní Leyland.

Leyland kupressoparis

Mezi listnatými odrůdami jako živý plot olovo:

 • zimostráz - nenáročný, vám umožňuje stříhat si vlasy v jakémkoli tvaru, bude zasazen na jaře s kořenovou frekvencí 15 cm, koruna by měla být vyrovnána měsíčně (první rok nebude řezán);

Zajištění evergreen boxu

 • vavřínová třešeň - rychle rostoucí je pouze léčivá odrůda, květenství je velké, bílé, nenáročné na světlo, nenosí ovoce, kvetou bez zalévání, četnost rostlin v plotu ] 50 - 60 cm, stříhání jednou za šest měsíců;

Lavrovishnya Drug

 • dřišťál - živá zeď je neprůchodná, protožepichlavé keře, je nejlepší zasadit v jedné řadě na jaře /na podzim, oříznutí v létě (hlavní), na jaře (ztenčení), suché větve jsou odstraněny, takže plodnice je stabilní.

Náhrobní keře

Aby se snížily náklady na pracovní sílu při péči o plot z různých rákosí, je lepší zvolit trvalé rostliny:

 • břečťan - nenáročný na zavlažování, ale potřebuje podzimní prořezávání, periodické krmení, v zimě je pokryté listy, větvemi;

Ivy

 • euonymus - vyžaduje se časté zavlažování, rostlina je náchylná k nadbytku vlhkosti, půda je potřebná úrodná, květy jsou jedovaté, a proto se nedoporučují pro rodiny s mladšími dětmi;

Euonymus na místě

 • Brčál - táhne do 1,5 m, je velmi houževnatá rostlina, která snáší mrazy, květenství je velké, často modré barvy, stabilní během sucha, roste na chudých půdách.

Brčál

Příklady použití

Vzhledem k různorodosti klimatu, provozním vlastnostem lokality by nejlepší radou na téma živého plotu, z něhož by se dalo udělat lépe, byla rada sousedů, kteří tyto ploty realizovali ve svých domovech.

Výsadba sazenic

Pro horké oblasti je nejvhodnější skalník, když se do vrtů přidává písek,velké odvodnění, nejlépe slunečné plochy. Výška plotu dosahuje 3 - 5 m, rostlina kvete dva týdny (březen /duben).

Plot z skalníku

Rozpočtové řešení pro zahradu, dávání je trpasličí obrat, za který se nemusíte neustále starat. Během kvetení získává majitel další výhodu - neobvykle jasnou vůni mandlí v celém areálu.

Obrat jako živý plot

Na rozdíl od keřů, stromů, šašků neposkytují ochranu statku, ale poněkud maskují místo před zvědavými kolemjdoucími. Roční kvetoucí panely lze získat z propletení žerucha, ozdobných fazolí, sladkého hrachu, Kobe.

Čarodějnice na plotě

Horolezecké růže jsou velkolepější (horolezectví), ale nedoporučuje se jejich výsadba jako venkovní plot. Tato rostlina netoleruje vlhkou půdu s GWL nad 2 m od kořenů. S vertikální podvazek, účinek živého blokování je téměř chybí, proto je lepší použít horizontální mřížoví.

Oplocení lezeckých růží

Závěr

Majitel venkovského sídla tak může bez pomoci odborníků zajistit vlastní ploty. Postačuje stanovit požadovanou hustotu plotu, aby se zohlednilo složení půdy, úroveň hladiny podzemní vody a reliéf.

Video: zajištění do-it-yourself