Základ na šneku hromadí vlastníma rukama: fázová konstrukce

Rozpočtová stavba vyžaduje rozumný přístup k materiálům a úsporám. Nadace je jednou z nejnákladnějších stavebních etap, což představuje zhruba třetinu všech nákladů. Je možné nějakým způsobem snížit množství odpadu? Ukazuje se, že je! Kromě toho, tento způsob uspořádání základny domu umožňuje nejen ušetřit peníze, ale také zaručuje vysokou pevnost a odolnost budovy. Seznamte se: základ na pilotách šroubů. S vlastníma rukama, aby takový design je docela schopný jakéhokoli více či méně kompetentního stavitele. Její výhody a nevýhody, vlastnosti instalace a povrchové úpravy - to vše v našem materiálu.

Použití pilotových podpěr umožňuje vytvářet původní struktury bez narušení přírodní krajiny

Základ na vrutech šroubů: hlavní výhody

Základ piloty je vhodný pro dřevěné, rámové domy a budovy z pěnových bloků. Tuto technologii nelze nazvat novou - již dlouho se používá v průmyslové výstavbě. Pro jednotlivé vývojáře jsou tyto základy stále nové, ale stále více získávají popularitu díky impozantnímu seznamu výhod. Podívejme se podrobněji na to, proč stojí za to, abychom se na tomto typu nadace zdrželi:

 • Impozantní rychlost výstavby. Pro instalaci takového základu, a to i při naprosté absenci zkušeností, to bude trvat jen asi 12-14 hodin. A můžete nainstalovat piloty bez pomoci speciálního vybavení, ručně. K této práci potřebujeme jen dva lidi. Pokud tedy nejsou na staveništi žádné dobré přístupové cesty, není to překážka pro práci.
 • ​​

S mechanizovaným zařízením bude celý proces trvat pouze tři až čtyři hodiny

.
 • Schopnost instalovat prakticky na jakékoli místo. Šroubové podpěry vytvoří pevný, vysoce kvalitní podklad i na bažinaté půdě. Chcete dům nad vodou - snadné! Chcete budovu na strmém svahu - také žádný problém. A co je nejpozoruhodnější, terén a ekologický stav lokality netrpí žádným způsobem během práce, ani během následnéhoprovozování stavby.

Minimální bodový zásah do ekosystému umožní zřídit dům i v lese mezi stáří stromů bez narušení přírodní krajiny

.
 • Působivá životnost. Dům na pilotové základně stojí necelé století. Takže bezpečnostní rozpětí je dostačující pro více než jednu generaci jeho vlastníků. A pokud přistoupíte ke stavbě se speciální péčí a dodatečně upravíte piloty ochranným nátěrem, životnost takového základu se zvýší alespoň dvakrát.
 • Možnost instalace kdykoliv v průběhu roku. Teplo, mráz nebo déšť - nic nebrání instalaci pilot. Jediné, co stojí za to se obávat, je zdraví stavitelů, ale jinak může být instalace provedena v případě potřeby. Povětrnostní podmínky neovlivní výsledky.
 • Vynikající údaje o zatížení a pevnosti. V závislosti na velikosti mohou podpěry šroubů vydržet až osmnáct tun. Například u dřevěného domu stačí mít nosnost tři tuny, pro cihly a blok - devět. Zatížení na zemi v této variantě základu je rovnoměrně rozloženo. Další důležitý aspekt - SVF (pile-šroubový základ) je vysoce odolný vůči seismickým vibracím.

V oblastech, kde je hrozba zemětřesení možná

, se doporučuje použití těchto konstrukcí.
 • Žádná omezení formuláře. U SVF je možné budovat struktury libovolného tvaru - čtvercové,kulaté, s arkýřovými okny a věžemi, sloupy a terasami. Je-li to nutné, lze k budově snadno připojit křídlo nebo verandu. Je nutné jednoduše nainstalovat další podpěry a připojit mřížku.
 • Nízké náklady. Konstrukce pilot lze označit za jednu z nejlevnějších staveb ve stavebnictví. To bude stát asi polovinu nákladů na pás základ.

A pokud máte stále nějaké pochybnosti o vhodnosti výběru ve prospěch pilotové základny, srovnejme dva typy struktur:

Hromada Pás
Délka podpěr je volena tak, aby kompenzovala rozdíly v terénu. V přítomnosti obtížného terénu se vyžaduje vyrovnání plochy.
Zařízení nevyžaduje ražbu, krajina lokality zůstává ve své původní podobě. Uspořádání vyžaduje velké množství zemních prací.
Podpěry jsou instalovány snahou dvou osob bez použití speciálního vybavení. Svařování potřebné pro vyztužení. Plnění betonem bez mechanizovaných zařízení zabere spoustu času.
Nadaci lze využít okamžitě. Po vylití musí základna stát alespoň jeden měsíc, aby získala potřebnou sílu.
Montáž pilot se provádí kdykoliv během roku bez ohledu na teplotu vzduchu. Betonářské práce se s výhodou provádějí při teplotě ne nižší než plus pět stupňů.

Po všech těchto argumentech ve prospěch šroubových pilot, zůstávají jen takové otázky:

 • Jak si vybrat podpěry pro dům?
 • Jak správně upevnit pilotový základ?
 • Jak udělat plachetnici a zda je nutné nějakým způsobem páskování posílit?
 • Potřebujete pro takovou dům slepý prostor a jak oplácet nadaci?

Pokusíme se odpovědět na všechny tyto otázky.

Související článek:

Pilotové založení: výpočet. Pro uspořádání pilotové konstrukce je nutné přesně vypočítat počet a velikost sloupků, jejich hloubku a umístění. Tyto výpočty můžete provádět sami pomocí informací, algoritmů a doporučení, která jsou navržena v našem materiálu.

Pilotová základna s monolitickým roštem: spolehlivá a trvanlivá

Základ na pilotách s monolitickým betonovým roštem se obvykle umisťuje na místa s obtížným povrchem. Nosníky pilot přenášejí zátěž z budovy do hustších vrstev zeminy a monolitické rošty rovnoměrně rozdělují toto zatížení. Tyto základy jsou vhodné pro téměř všechny typy budov: z pěnových bloků, dřevěných, rámových.Podobný základ lze použít nejen pro obytný srub, ale i pro lázně, pro cihlový plot, garáž nebo přístřešek.

Vynikající příklad použití šroubových pilot pro kovovou podpěru

Taková stavba na pozemku je pro každého užitečná.motoristovi. Nadjezd lze instalovat z 9-14 pilot bez použití betonového lití. Dostatečný kovový svařovaný rošt.

Kombinovaný železobetonový základ na pilotových podpěrách má mnohem vyšší pevnost než obvyklý mělký základ. Dřevo nebo kovová mříž vystavená nepříznivým účinkům vnějších faktorů a tvarovaných betonových konstrukcí může stát po staletí.

Druhy SVF s betonovou mřížkou:

 • namontováno.Mezi úrovní podlahy a zemí je vzdálenost až jeden metr vysoká;
 • zem.V tomto provedení je mříž umístěna přímo na zem nebo prohloubena do země, čímž se vytvoří nízká základna požadované velikosti. Zapuštěná konstrukce není umístěna na vyvýšených půdách, sezónní pohyby mohou betonovou desku rozdělit.
Důležité!Betonová konstrukce v SVF by neměla být v přímém kontaktu se zemí. Je-li vytvořen ponořený základ, je dno mřížky izolováno hydroizolačními materiály.

Pro základ s betonovými rošty se používají šroubové, hnané nebo vrtané piloty

Zabivny málokdy používá pod domem soukromou výstavbu. Jejich instalace vyžaduje použití speciálního vybavení. Ale šroub a burzoabivnye - častější možnost. Mohou být instalovány ručně. Šroubové šrouby jsou vyrobeny snahou dvou osob a pro vrtané vrty jsou v nich nainstalovány studny, vyztužené a vylité betonem.

Dům pod Taldomem 10x10 na betonovém roštu

Odborníci doporučují použití kombinované základny pro sporák nebo krb. Taková těžká konstrukce v dřevěném nebo rámovém domě vyžaduje samostatný základ.Za tímto účelem se piloty ukládají metodou pouzdra - několik kusů s minimální vzdáleností a pak se svázají železobetonovou podešví.

Takový správný přístup zajistí stabilitu konstrukce a nepřítomnost zkreslení celé základny v důsledku nerovnoměrného rozložení zátěže

Nemá smysl instalovat betonové mříže pro skleník, altán nebo posuvné brány. Zatížení těchto objektů je příliš malé a náklady na výztuž a lití železobetonu nebudou zdůvodněny. Ve všech těchto případech je snazší použít lehkou ekologickou verzi - obvyklé šroubové piloty, které si vybírají svou nosnost pro konkrétní objekt.

Příklad 6 o 6 arbor na pilotech

Nevýhody základu piloty a metody jejich odstranění

Podrobně jsme zvažovali všechny výhody SVF. Ale bylo by správné, kdybychom na to nezapomněli. Varování je předzvěstí. Vezmeme-li v úvahu tento princip, zkoumáme možné nedostatky pilotového základu. Pokud je vezmete v úvahu a vykompenzujete všechny nedostatky v procesu instalace, nemůžete se obávat, zda je základ spolehlivý, usadí se nebo ne, a jaká je jeho životnost.

 • Životnost kovu je omezena. Zvláštěvšechny její slabiny se projevují absencí řádného zpracování a používáním použitých trubek. Je možné zamezit koroznímu poškození pilířů výběrem materiálu s moderním nátěrem - epoxidovým smaltem, galvanizací nebo polymerovým "pláštěm". Na tomto důležitém okamžiku byste neměli šetřit.

Vlhkost v půdě může „jíst“ váš základ během několika let, pokud není chráněna spolehlivým nátěrem

 • Potřeba sledovat postup prací. Manuální instalace šroubových podpěr není jen ekonomickým přístupem ke konstrukci, ale také důležitou součástí sledování jejich spolehlivé fixace v zemi. Nedůvěřujte těmto dílům neznámým specialistům. To je případ, kdy je vše lepší udělat sami. Nekroucené nebo křivolaké hromady, které nejsou pevně instalovány v hustých vrstvách půdy, ztratí svou nosnost.
 • Odmítnutí suterénu nebo suterénu. Toto mínus je možná nejvýznamnější ze všech. V soukromém domě bez sklepa nestačí. Ale kopat v místech SVF nebude fungovat. Jakékoliv zemní práce oslabí pevnost podpěr. Jediná cesta je vykopat sklep od domu. Ne každý bude chtít běžet v zimě na sklenici džemu na druhém konci místa. Takže při rozhodování o tom, co si vybrat, pásky nebo šroub základ, přemýšlet o potřebě suterénu a možnost jeho uspořádání na jiném místě.

Samostatný sklep je nutností pro pilotové založení domu

Kpoznámka!Dříve byla nedostatečná montáž podpěr v blízkosti stávající konstrukce považována za nedostatek sloupkových nebo šroubových základen. Nyní je tento problém vyřešen - existují speciální rotátory, s nimiž můžete instalovat hromadu v patnácti centimetrech od jakéhokoliv základu.

Po zvážení všech argumentů lze s jistotou říci, že otázka, která z nich je lepší, pilotová základna nebo šroubové piloty, můžete s jistotou říci, že SVF je hospodárnější a snadněji se instaluje, ale s podmínkou, že piloty jsou spolehlivě chráněny v domě. není k dispozici sklep.

A bylo by možné ukončit tento rozhovor o nedostatcích SVF, ale dnes doslova na patách této technologie přichází know-how ve výstavbě: technika TISE. Tato možnost instalace zahrnuje použití speciálního vrtáku, který na konci vytvoří prohlubně s prodloužením, tzv. "Pohár".

Tato forma sloupce umožňuje aktivně odolávat vyvýšení půdy

.

Uvažujme, co je lepší: TISE nebo šroubovací základy:

 • Co je levnější: šroub, protože nevyžaduje speciální vybavení pro instalaci.
 • Kde je možné instalovat: šroub - doslova na jakékoli půdě, TISE nejsou vhodné pro oblasti s vysokou hladinou podzemní vody a kamenitou půdou.
 • Když lze instalovat: TISE, stejně jako všechny betonové základy jsou omezeny na teplotní režim instalace. Šroubové piloty lze umístit kdykoliv během roku.
 • Udržitelnost: šroubová hromadamůže být nahrazen novým, neopravitelným.

Vzhledem ke všem výše uvedeným skutečnostem by mělo být uznáno: piloty šroubů jsou nejlepší variantou suterénu pro lehkou konstrukci domů. Jejich malá závada může být snadno kompenzována kompetentním zařízením.

Jak si vybrat vrtací šroub pro nadaci

Správný výběr materiálů - příslib pevnosti celé konstrukce. To platí i pro šroubové podpěry. Jak si vybrat šrouby piloty pod základem?

Čepele

Piloty jsou dvou typů:

 • širokoúhlý.Průměr lopatek je jeden a půl až dvojnásobek průměru válce. Tyto podpěry jsou ideální pro volnou půdu a nízkou nosnost pro rašeliniště, písky a dno nádrže;
 • úzkolistý.Průměr vrtulových lopatek je roven nebo nepatrně větší než průměr vlasu. Tyto podpěry jsou vhodné pro husté půdy, včetně permafrostových ploch.

Čepele mohou být uspořádány v jedné řadě (piloty s jednou čepelí) a ve dvou nebo třech řadách

Vícelistové piloty mají dodatečnou úroveň fixace a používají se na obtížných plovoucích půdách. Mají dobrou odolnost proti vtisku a tažení. Instalace těchto podpůrných zařízení vyžaduje další úsilí a kontrolu. Rozhodování o tom, které piloty je nejlepší zvolit, má smysl přebývat na multi-blade.

Tipy

Kovové špičky pilot mohou být odlévány nebo svařovány. Svařované jsou vyrobeny ze železné desky. Jejichnože jsou přivařeny ke špičce. Tyto trysky jsou méně odolné vůči namáhání a mohou být deformovány během instalace. Kromě toho jsou místa svařování dalším rizikovým faktorem koroze.

Odlévané špičky se mohou vyrovnat s kamenitou půdou, jejich bezpečnostní rozpětí je vyšší než u samotné trubky

Kov

Pro zeminy s nízkou chemickou aktivitou je vhodná ocel s označením CT3. Pro agresivní prostředí je lepší použít CT20.

Povlakování

Vysoce kvalitní pokrytí nejen usnadní instalaci podpory, ale také ji ušetří po dlouhou dobu. Výrobci nabízejí čtyři typy zpracování podpory:

 • polymer (nosič je potažen smršťovacím materiálem);
 • epoxid (sloučeniny na bázi epoxidové pryskyřice);
 • zinek (zinkování za studena a za tepla);
 • polyuretan (na bázi polyuretanových pryskyřic).

Každý z uvedených nátěrů má své vlastní sójové prvky. Nejodolnější jsou piloty a pozinkované a pokryté tepelným smrštěním.

Výpočet základu pilotového šroubu

Pro výpočet únosnosti lze použít online kalkulátor.

Kalkulačka pro výpočet únosnosti šroubové hromady

Základní princip studia přípustného zatížení je založen na údajích o povaze zeminy a velikosti podpěry. Pokud nemáte úplné informace o povaze půdy na místě, kalkulačka provede výpočty na základě průměrných ukazatelů stanovených v SNiP.Při rozhodování o instalaci dané stavby stojí za to klást další body podpory pro větší důvěru v pevnost základny. Nyní máte představu, jak vypočítat únosnost jedné hromady.

Kalkulačka pro výpočet celkového zatížení působícího na pilotovou základnu

Po výpočtu únosnosti jedné podpěry lze snadno vypočítat požadovaný počet pilot. K tomu zjistěte zatížení celé budovy. Vypočítejte hmotnost budovy pomůže druhé kalkulačce. Zohledňuje hmotnost stěn, stropů, střešních krytin a dokonce i stavebních úprav.

Pro výpočty uveďte velikost budoucí struktury, materiály, které mají být použity pro stavbu domu. Program nabídne výběr typů podlah z několika variant, stejně jako tvar a materiály střechy.Pro přesnost výpočtu se navrhuje vzít v úvahu typy stavebních dekorací (v ideálním případě by k dosaženému výsledku měla být připočtena hmotnost osob a nábytku).Výsledkem bude výsledek v tunách.

Pro výpočet počtu pilot zůstane pouze rozdělení celkové hmotnosti budovy únosností jedné podpěry.

Pilotní základna: podrobný návod, video

SVF se snadno instaluje vlastními rukama. Technologie je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální dovednosti a znalosti.

Krok za krokem:

\ t
Stavební fáze Obrázek Popis
Řídicí šroubování Zkušební šroubování pomůže bezdrahého výzkumu pro studium únosnosti půdy.
Projektování Pro výpočet požadovaného počtu pilot a jejich velikosti je nutné studovat půdu na místě. Hlavním cílem studie je zjistit míru výskytu hustých vrstev půdy, které mohou pevně fixovat podporu. Chcete-li získat spolehlivé výsledky, můžete kontaktovat odborníky, kteří odebírají vzorky půdy a provádějí veškeré nezbytné výpočty. Můžete určit hloubku podpěr a většinu. K tomu je vykopán metr jámy na místě mimo místo pro založení, a pak je zahloubení provedeno se zahradním vrtákem. Během práce budete schopni určit, kde husté vrstvy Země začínají a jaká je úroveň výskytu podzemních vod.
Pro výpočet únosnosti hromady můžete použít kalkulačku, nebo jít velmi jednoduchým způsobem - namontujte podpěry v přírůstcích po dvou metrech, přidejte body na průsečíky stěn a na místech kamen nebo ohniště. Doporučená velikost piloty pro lehký stavební projekt (dřevěná nebo rámová konstrukce) je 108 milimetrů.
Značení na místě Značení na staveništi se vyrábí běžnou úrovní budovy, páskou a motouzem. Je nutné pouze označit body umístění podpěr podle schématu a utáhnout šňůru, aby se určila úroveň, na kterou bude našroubována.
Příprava studny Na označených bodech jsou prováděny tzv. Sumpy. Mohou být vyrobeny běžným zahradním šnekem. Hloubka studní - od sedmdesáti centimetrů do jednoho metru. Takové jamky pomohou přesně odkrýt hromadu a výrazně usnadnit vstup šroubu do země. Kromě toho bude třímetrová podpora obtížně ručně otočná, pokud není zapuštěna do otvoru.
Šroub v pilotách Chcete-li vypočítat dobu instalace každé podpěry, musíte změřit rozteč lopatek vrtule. Například krok pět centimetrů bude vyžadovat asi čtyřicet otáček pro instalaci podpěry do hloubky dvou metrů. K instalaci podpory budou potřebovat tři osoby. Šrot je vložen do speciálních otvorů, dva lidé jsou přišroubováni do hromady a třetí zkontroluje správnost přístupu vrtačky na úrovni budovy. Po značném úsilí, které je zapotřebí k otočení podpěry, se šroubování zastaví. Šroubovák dosáhl husté vrstvy půdy. Proces můžete mechanizovat pomocí převodovky a elektromotoru. V tomto případě je nutná účast pouze dvou osob: jedna drží zařízení pro zašroubování, druhá kontroluje správnost instalace sloupku.
Horizontální pěstování Po instalaci všech podpěr na jejich místech je nutné vyznačit místa pro jejich oříznutí pomocí vyrovnávací nebo laserové úrovně. Řezané hromady obvyklé úhlové brusky (brusky). Pro stavbu dřevěného domu na pilotech je třeba nainstalovat hlavu. Jsou stanoveny napomoc při svařování nebo šrouby. Na koncích jsou k dispozici montážní otvory pro montáž dřevěného nebo kovového roštu.
Betonování Aby se nosič zevnitř nekorodoval, je vyplněn betonem. K tomuto účelu se používá suchá náplň, která se následně stmelí vnitřním kondenzátem nebo klasickým betonovým litím. Plnění podpěr betonem jim dodá další tuhost a pevnost i u tenkých stěn.
Nastavení roštu Odborníci doporučují instalovat rošt ve výšce přibližně půl metru od země. Taková vzdálenost umožní udržet teplé podlahy v domě a vytvořit přirozené větrání. Existují tři hlavní typy grilu: dřevěné, kovové a betonové. Pro vytvoření monolitického roštu se tvoří bednění, provádí se výztuž a odlévání betonu. Pod monolitickou deskou je nutné položit hydroizolační materiál. Dřevěná mřížka je dřevo s průřezem větším než je plánovaná tloušťka stěny. Připevňuje se k víčku šrouby nebo šrouby. Železná mřížka je vyrobena z kanálu nebo I-paprsku. Všechny spoje jsou svařovány dvojitým švem.
Vedoucí inženýrské sítě Je lepší zahájit komunikaci ve fázi instalace SVF. Pozdější práce bude komplikována potřebou otevřít podlahy. Prostor mezi úrovní terénu a budoucí podlaží stačí k instalaci všech uzlů bez rušeníkomunikace Pro instalatérské a kanalizační sítě je nutné předvídat izolaci.
Povrchová úprava Poslední etapa prací zahrnujících utěsnění stěn dekoračním materiálem. Přítomnost stěn umožní v budoucnu zaplnit podlahu suchou výplní a zachránit vrcholy pilot před škodlivými účinky vnějších faktorů.

Podrobnosti o celém procesu instalace nadace SVF ve videu:

Výstavba komunikací v pilotovém základu

Trubky SVF stoupají na úrovni od půl metru do metru nad zemí. Tato vzdálenost mezi piloty a zemí umožňuje bez problémů instalovat všechny potřebné inženýrské sítě:

Komunikace Popis stavby
Instalatérství Instalace vodovodních potrubí v nadaci SVF předpokládá řešení problému jejich izolace. K tomu se používá izolace z minerální vlny a polystyrénové vinutí. V oblastech s drsným podnebím se používají samoregulační topné kabely. Udržují optimální teplotu vody a nedovolí, aby se v trubkách vytvářela zmrzlina. Instalace kabelu může být provedena jak uvnitř, tak vně trubky.
Kanalizace Vody, které se spojují do kanalizačního systému, jsou při pokojové teplotě, takže není nutné je ohřívat tak důkladně jako tekoucí voda. Bude stačit mít jednu vrstvu páskování z minerální vlny.
Uzemnění Nepoužívejte podpěrys mřížkou pro uzemnění napájecího systému doma. Předávání proudů povede k předčasnému zničení základu. Pro uzemnění byste měli vytvořit oddělenou strukturu tří pilot, vázaných kovovým drátem. Tyče pro takové zařízení by neměly být pokryty ochrannou vrstvou.
Elektřina Pokud se síťová síť dostane do domu v prostoru suterénu, musí být bez výpadku chráněna speciální skříní.

Co je ještě důležité vědět při uspořádání SVF:

 • K oddělení vzdálenosti mezi zemí a patry domu se používá zabirka. Tato imitace soklu je vyrobena z obložení nebo profesionální podlahy.

Z zdiva můžete udělat prodloužení, ale pod ním budete muset připravit základnu

 • Falešný sokl je nezbytně doplněn slepým prostorem, který zajišťuje dodatečnou hydroizolaci podzemí. Vzhledem k tomu, že SVF se nezmršťuje, mohou být všechny tyto práce provedeny ihned po instalaci základu.
 • Prázdný prostor pod podlahou by měl být posypán pískem a sutinou. Pro přirozené větrání jsou větrací otvory ponechány na několika místech.

Oprava základů pomocí šroubových pilot: základní metody

Někdy se vyskytují situace, kdy stávající základ praskne nebo se začne rychle srážet. Nebude-li nadace provedena včas, může trpět celá stavba.

Alarmy mohou být zkreslením vokna a vchody, pokles podlaží

Všechny tyto příznaky vyžadují okamžité ošetření - rekonstrukci nadace. A to lépe, dokud se na stěnách a soklu neobjeví trhliny.

Příčiny poškození sklepa:

 • zanedbávání vyztužení podpěr betonem;
 • nesprávné rozložení zatížení na základ;
 • použití materiálů nedostatečné kvality;
 • porušení technologie;
 • systematické záplavy.

Nejjednodušší způsob, jak vyřešit problém, jak posílit stávající základnu, je použití šroubových podpěr. Tato technika je nejekonomičtější a snadno realizovatelná.

Existují dva způsoby opravy základu:

 • Nad základnu lze pomocí systému zvedáků a sloupových sloupů zvednout dřevěný nebo rámový dům. Výměna může být úplná nebo částečná.
 • Pod rozměry domu se odkládá nová základna a celá konstrukce se pomocí jeřábu převádí na nové místo. Tato metoda je drahá, ale považuje se za nejspolehlivější.

Před výběrem jedné nebo metody je nutné prostudovat stav konstrukce a možnost jejího přepravy na nové místo nebo její zvednutí na zvedáky. Zchátralé budovy nesmějí takové postupy vydržet

Po opravě nadace je nutné rozhodnout, jak novou nadaci uzavřít. Střešní materiál by měl zavřít všechny spoje stěn a mřížky. Všechnokovové části základů musí být potaženy epoxidovou barvou a dřevěnými částmi odpuzujícími plísně a hmyz.

Zbývá jen najít způsob, jak dokončit základnu. Existuje mnoho zajímavých SVF designových řešení, která stojí za to mluvit zvlášť.

Povrchová úprava SVF

Základna šroubu může být vyrobena různými způsoby. Pro opláštění suterénu, kamenné dlažby, PVC panely, keramické obklady.

Důležité!Aby nedošlo ke zranění ozdobného krytu během sezónních pohybů země, měla by mezi ním a zemí zůstat malá mezera asi pět centimetrů. Uzavřít mezeru by měl být mřížkový pás nebo jiný materiál.

Aby se do základny nepřidalo zatížení, odborníci doporučují použití lehkých materiálů pro dekoraci základny

Dekorační materiály jsou připevněny na kovová nebo dřevěná prkna. Pro izolaci základu můžete použít pěnové polystyrénové lišty nebo kamennou vlnu. Poslední etapou dokončování bude vytvoření vysoce kvalitní slepé plochy, která odstraní bouřkovou vodu z domu.

Nejjednodušší možností je slepá plocha z dlažebních desek položených na hydroizolační fólii

Přečtěte si více o tom, jak izolovat a jak oříznout základy pilot v následujícím videu.

Video: Povrchová úprava piloty

Výsledky

Základ pro piloty a šrouby - jednoduchá instalace a levná konstrukce. Se vším důvodemŠroubové piloty se vyznačují spolehlivostí, trvanlivostí a udržovatelností.

Jednotliví developeri si stále více volí ve prospěch NI

Při zvedání hromádek je třeba věnovat pozornost kvalitě materiálu. Je lepší, když jsou šrouby odlévány, povlakem je zinek nebo polymer. Veškeré instalační práce lze provádět ručně, ale nejprve byste měli zkoumat povahu půdy na staveništi.