Základ - polovina příběhu, nebo Jak si vybrat tapetu pro malování

Dnes je na trhu obrovské množství tapet. Mezi nimi je speciální výklenek obsazený těmi, které po nalepení na zeď vytvoří ideální povrch pro nanášení barvy. Tato tapeta pro malování, jejíž výhody a nevýhody, stejně jako funkce, budou dnes diskutovány v našem přehledu připraveném redaktory internetového časopisu HomeMyHome.ru.

Tapeta pro malování - speciální materiál pro vytvoření jedinečného interiéru

Tapeta pro malování: rysy

Předpokládá se, že tapeta je nejoblíbenějším materiálem pro výzdobu stěn. Důvodem je nízká cena, snadná obsluha, snadná údržba. No, dobřeTy, které by mohly být natřeny v různých barvách - to je skutečný nález. Ve většině případů je tento materiál zcela bílý a pouze 3-5% případů vyrábějí barevné kopie. Zpravidla mají všechny zajímavý strukturovaný vzor, ​​který jim umožňuje vypadat skvěle v interiéru.

Tento materiál vypadá skvěle vzhledem ke své struktuře

Všechny výrobky tohoto typu lze několikrát překreslit. Je to velmi pohodlné. Unavený z jedné barvy nebo se rozhodl upgradovat nábytek? Rekonstrukce a kompletní rekonstrukce místnosti není obtížná.

Jaké jsou tapety pro malování: klady a zápory

Na policích skladů budov najdete několik druhů materiálů pro nátěry:

Všechny se liší ve výrobním materiálu. Kromě toho jsou tapety s texturou a bez ní, hladké. Zvláštní výklenek je obsazen anti-vandal vzorky.

Výběr na policích obchodů je široký

.

Netkané tapety na malování

\ t

Tento druh je spolu se vzorky skleněných tkanin na trhu nejběžnější. Jsou vyrobeny z netkaného materiálu na bázi celulózy a syntetických vláken. Textura tapety je tenká, ve většině případů je na materiál aplikován pěnový vinyl.

Profesionálové Nevýhody
Tenkéa světlo, je vhodné vložit přes místnost. Nátěrový materiál - vinyl - je sám o sobě křehký a vyžaduje vysoce kvalitní nátěr.
Lze použít v nových budovách, kde hrozí nebezpečí smrštění budov. Pokud je textura neexpresivní, pak se po dvou barvách stane neviditelným pro oko.
Materiál zakrývá vady ve stěnách. Příliš tenké se mohou při připevnění natáhnout.

Netkaná základní role

Skleněná tapeta pro malování

\ t

Tento materiál je obzvláště trvanlivý. Je vyroben z několika komponent:

 • hydroxid sodný;
 • křemenný písek;
 • dolomit;
 • vápno.

Výsledkem je sklolaminát, odolný vůči vnějším vlivům.

Pros Nevýhody
Zvýšená odolnost základny i nátěru proti opotřebení. Relativně vysoké náklady ve srovnání s jinými typy.
Je vhodné držet se na zdi. Obrázek není výrazný.
Materiál není hořlavý. Vyžaduje přípravu stěn pro lepení, jakož i speciální ochranné materiály při práci s nimi.
Péče je jednoduchá, je povolena kartáčováním, doporučuje se pro veřejná prostranství. Při demontáži je obtížné odstranit ze stěny.

To je to, co vypadá sklolaminát

Tip!Na otázku, co je lepší pro malování, skleněné stěny nebo netkané tapety, nelze jednoznačně odpovědět. Doporučujeme Vám, abyste si vybrali děti a dětiObývací pokoj materiál založený na sklolaminátu av jiných případech se řídí vlastní chutí a finančními možnostmi.

Modely papíru

Tato volba bude vyhovovat těm, kteří chtějí ušetřit hodně při vymalování. Papír byl rozšířen v bytech našich rodičů. Skládají se ze dvou vrstev papíru. Aby tapeta měla texturu, použije se metoda embosování používající štěpky.

Pros Nevýhody
Prodyšný materiál šetrný k životnímu prostředí. Během provozu se může zlomit.
Mají nízkou cenu. Deformované smršťovacími stěnami.
Skrýt drobné závady ve stěnách. Jsou považovány za méně odolné ze všech typů tapet.
Životnost není delší než 5 let.

Kotouč papíru

Vinylová tapeta pro malování na netkané podložce

Jak již bylo řečeno, vinyl je nejběžnějším povlakem pro netkaný podklad. Tento materiál je sám o sobě křehký, s časem se smrští a rozpadá. To je důvod, proč tyto tapety podléhají barvení. Barva vytváří nejen barvu, ale také ochrannou vrstvu.

Vinyl je povlak z polyvinylchloridu. Dej to na papírovém základě. Vinyl se snadno setře vlhkým hadříkem. Životnost takového materiálu je až 6 let.

Hladká tapeta bez obrazu pro malování

\ t

Pokud chcete vizuálně Vyrovnejte stěny místnosti a zakryjte je oblíbeným odstínem, zvolte tapetu pro malování bez textury . Jsou hladké, nemají ražbu. Volba zpravidla spadá na tento materiál, pokud chce majitel uspořádat pokoj v minimalistickém stylu. Stejná volba je přijatelná i pro skandinávské klasiky, kde budou veškeré detaily na stěnách zbytečné.

Hladká tapeta po nalepení je jednoduše natřena válečkem

Strukturální tapety pro nátěry

Většina výrobků má strukturu a strukturu. Čím zajímavější je struktura plechu, tím více bude po malování vypadat v interiéru.

Hledisko expertů
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Tapeta pro malování může být několikrát překreslena, ale textura je ztracena s každým zbarvením. Nejčastěji je možné malovat skleněnou tapetu až 10krát.

Široký výběr konstrukcí umožní místnosti hrát s novými barvami, kromě toho bude jedinečný. Mytí je stejně snadné jako hladké.

Strukturální tapeta pro školku

Tapety pro nátěry proti vandalismu

\ t

Samostatně chci hovořit o tapetách, které mají vandální vlastnosti. Jejich výhodou je, že jsou schopny odolávat mechanickému namáhání. Takový materiál bude, jak je to nemožné, mimochodem v domech, kde jsou malé děti nebo domácí zvířata.

Tato nemovitost je poskytována na úkorspeciální silná vinylová vrstva. Možnost vícenásobného nátěru - dodatečný materiál navíc. Příkladem vysoké evropské kvality jsou německé antifandistické tapety pro malování Erfurtu. Mají také zajímavou strukturu.

Tapeta Erfurt v interiéru

Související článek:

Tapeta na stěny: katalog fotografií zajímavých řešení pro obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, kuchyň a chodbu. Základní pravidla pro výběr obrazů a doporučení designérů - přečtěte si naši recenzi.

Jakou tapetu pro malování je lepší zvolit

Volba dokončovacího materiálu je složitá, i když jde o tapetu. Při nákupu byste měli věnovat pozornost následujícím údajům:

 • náklady;
 • pevnost;
 • šířka role;
 • vzhled.

U dětských pokojů a obytných místností zvolte prodyšné materiály, pro průchody, zejména chodby, s pevným povrchem. Pokud se anti-vandal tapety zdají drahé pro vás, neváhejte si vybrat sklolaminát, který se ukázal dobře v procesu provozu. Papírový materiál vydrží nejméně, následovaný klasikou na netkané textilii. Nejodolnější jsou možnosti na sklolaminát, dobře, anti-vandal tapety, které nemají konkurenci. V dnešní době se metry široké role používají stále častěji, přičemž stěny jsou lepeny rychleji, kromě toho vypadá obraz dokonale, protože v tomto případě je méně spojů.

Texturovaný materiálz pěnového vinylu

Jak lepit tapetu pro malování: průběh práce a nuance

Řekněme a jasně ukážeme, jak lepit netkané tapety pro malování. Na jejich příkladu se můžete dozvědět o nuancích díla. První věc, kterou musíte zavřít všechna okna a nejlépe i dveře, protože se bojí průvanu. Práce bude vyžadovat následující materiály a nástroje:

 • lepidlo (speciální nebo PVA);
 • tapety;
 • tužka;
 • primer;
 • svinovací metr;
 • ostrý nůž;
 • tapetovací kormidlo;
 • kartáč pro základní nátěr a lepidlo široké;
 • dlouhá čára.

Není nutné konkrétně vyrovnávat stěny pro nátěry. Zobrazujeme fotografii v interiéru níže. Barva skryje všechny maličkosti. Před zahájením práce je povrch pečlivě opatřen základním nátěrem. K tomu vyberte kvalitní základní nátěr. Pro zlepšení přilnavosti můžete jít 2-3 krát. Také plemeno lepidlo, mělo by být silnější než obvykle.

Existují dva typy tapet:

 • bez vybrání obrázku;
 • s výběrem obrázku.

Není-li práce s první možností obtížná, pak si druhá osoba myslí. Ve skutečnosti by při výběru vzoru neměly vznikat potíže. Podívejte se na obal, na něm, kromě suchých informací, obsahuje mapu. Udává také počet centimetrů po opakovaném kreslení. Při řezání stačí nový list přesunout do tohoto segmentu. V samostatné publikaci můžete najít pohodlnou online kalkulačku.požadované množství tapety.

Označení materiálu

Tabulka 1. Jak nalepit tapetu pro malování

Obrázek Popis prací
Změřte výšku stěn a pomocí pravítka, tužky a měřicí pásky rozřízněte tapetu na kusy.
Lepící listy začínají z okna nebo ze vzdálenějšího rohu místnosti. Vezměte metr pásky a změřte vzdálenost od rohu do prava a vzdálenost rovnající se šířce role. Vyznačte tužkou.
Naneste lepidlo na oblast, kde bude první list vložen. Prostory bez lepidla by neměly zůstat.
List se odebere a zarovná se podél linie, která byla předtím vystavena na stěně šířce listu. Listy lepidlo suché, lepidlo pokrývají pouze stěnu.
Po vyrovnání vyžíjte stěrku. Pomalu, zčásti hladce zleva doprava.
Je-li na stěně připojena trubka, jsou k dispozici skříňka a zásuvky, poté se pomocí ostrého nože tyto překážky na místě obejdou.
Stejným způsobem pokračovat v dalším postupu. Změřte vzdálenost, vložte značku a určete čáru. Teprve teď se vyhlazování provádí ze spoje, pohybující se doleva. Všechno je připraveno, zbarví se stěny. Nejdříve však musíte zvolit správnou barvu.

Video o tom, jak správně tapetu:

Související článek:

Jak lepit tapetu. V této publikaci se budeme zabývat možnostmi lepení netkaných, tekutých a vinylových povlaků, které je lepší použít lepidlo, jak připravit povrch, jak přilepit plátno na strop a jak zvládnout rohy.

Jaká barva je lepší pro nátěry tapet?

Pro každý typ materiálu je vybrána vlastní barva. Všechny patří do kategorie dispergovaných ve vodě. Její barva je touhou klienta:

 • pro papírové a netkané základy - nátěry na vodní bázi;
 • pro skleněné tapety - akryl nebo latex, z čeho vybírat.

Toto pravidlo není zásadní. Nejoblíbenější barva je akrylová. Je třeba poznamenat, že se jedná o barevný a netkaný základní materiál. Jeho hlavní výhodou je absence strachu z vlhkosti. Minus akrylová barva - matné odstíny. Povrch lesklý selhává.

Barva je opatřena opatrně. Musí odpovídat struktuře a účelu místnosti. Doporučujeme také věnovat pozornost základní barvě, jejímu složení a vlastnostem.

Barva pro tapety Dali

Dobrý nátěr by měl mít následující parametry:

 • vysoká hustota;
 • odolné proti vlhkosti;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • krátká doba sušení;
 • nedostatek vůně nebo mírný zápach;
 • propustnost pro páry.

Latexová barva dobře chrání texturu vinylu. Lze jej použít i pro netkané podklady. Alkydbarva spolehlivě chrání povrch, ale nedovolí, aby stěny dýchaly a není vhodný pro použití v koupelnách, dětských pokojích a obývacích pokojích.

Jak malovat tapetu pro malování

Je čas začít malovat. Tento proces je jednoduchý, ale má řadu důležitých nuancí. Dříve se dveře a okna omítají maskovací páskou a podlaha je zakryta. Pro malířský váleček se používá velur jakékoliv vhodné šířky. Zajistí správnou spotřebu materiálu.

Tabulka 2. Jak malovat tapetu pro malování

Tapeta Popis prací
Míchání barvy se směšovačem.
Pokud jsou na spojích závady, vyplňte je akrylem a pak přebytečným hadříkem odstraňte.
Začněte malovat rohy, svahy štětcem.
Nyní můžete stěny natřít válečkem. Nenechávejte pruhy.
Když první vrstva nátěru zaschne, naneste druhou vrstvu na stejný princip

Videa pro seznámení s technikou prací:

Související článek:

Malování stěn v bytě: design, fotogalerie. Nejmodernější a stylové barvy, základy kombinace odstínů, kritéria pro výběr barvy, nuance přípravy povrchu pro malování, odborné poradenství - přečtěte si publikaci.

Kde koupit tapetu pro malování: cena recenzi

Stavební trhy a obchody nabízejí široký výběr tapet pro malování, cenuna roli, která se může značně lišit. Naši redaktoři sestavili seznam nejoblíbenějších produktů s cenami.

\ t
Obrázek Model Země výrobyPrůměrná cena za roli (k dubnu 2018), rub.
„Stripes“, E 55810 na netkané podložce, široké 1,06 m Rusko 210
Marburg Patent 9230, šířka - 1,06 m, na netkané základně Německo 3500
Wallberry “Gamma” na netkané podložce, šířka - 1,06 m Rusko 580
Praktický Vlies Band 2015-25 Německo 1300
Erfurt Novaboss 341, anti-vandal Německo 1010
Vitrulan Classic Plus, skelné vlákno 131 Německo 3200

Recenze tapet pro malování spotřebiteli

Kupující sdílejí své zkušenosti a emoce po opravách s těmito tapetami. Zde jsou některé z nich:

Recenze tapety pro malování:

Přečtěte si více o IRecommend: http://irecommend.ru/content/vy-delaete-pervyi-raz-remont-oboi-pod-pokrasku-vot-chto-vam-nuzhno

Recenze tapety Marburg Patentový dekor Laser 9230:

Číst dál v IRecommend: http://irecommend.ru/content/nemetskie-oboi-pod-pokrasku-iz-antivozgarayushchego-materiala

Tapeta pro malování: fotografie v interiéru

Doporučujeme se podívat na galerii, abyste viděli, jak se v interiéru objevují různé typy barevných tapet.

Tapeta pro malování - perfektní řešení, pokud jsou stěny nerovnoměrné, vydrží dlouho a budou moci potěšit majitele oblíbenými barvami. Tento materiál je praktický a vypadá harmonicky v interiéru.

Pokud máte dotazy k autorovi článku, zeptejte se jich níže v komentářích. Naši redaktoři vám rádi odpoví.