Základy výtvarného umění: jak udělat odstíny hnědé a jak se jim říká

Ne vždy je v paletě požadovaná barva, a ne každý ví, jak získat požadovaný odstín duše. Dnes se naše redakční rada rozhodla udělat krátkou exkurzi do základů umění. To pomůže nejen ve výstavbě a designu, ale také užitečné při vytváření vlastního uměleckého díla. Téma naší mini-lekce FROM je, jak udělat hnědou barvu.

Správná barva je dobrá. A co když nebyla nalezena požadovaná barva, ale existují další?

Jak zhnědnout primární barvy

Pojďme zjistit, jaké barvy mohou být hnědé. Tato tuna je vlastně mnohotvárná: někdy je podceňována, ale marně, protože existuje tolik odstínů. Tón je poměrně obtížný, takže existuje několik doporučení a způsobů, jak mixovat ostatníkvětiny. Jak udělat hnědou z červené, žluté a modré? Smíchejte to!

Hlavní tóny: červená, modrá a žlutá. Jak je smíchat v libovolném poměru, dozvíte se níže: můžete získat několik odstínů hnědé.

Červená + modrá + žlutá

Na obrázku vše vypadá jednoduše. A opravdu, je snadné míchat tóny a získat nové

Jak získat klasickou hnědou barvu při míchání nátěrových hmot

Aby se vytvořily různé odstíny hnědé, budete muset měnit množství pigmentu nebo barviva. Například odstín kůry stromů se získá z červené, žluté a modré (indigo) v poměru 1: 1: 0,5.​​

Důležité!Výsledek bude záviset nejen na dodržení přesných proporcí, ale také na kvalitě a typu barvy.

Jak získat červenohnědou barvu

Je-li zapotřebí více červené barvy v hnědém tónu, pak se znovu odeberou tři základní barvy, ale v různých poměrech: 2: 2: 0,5

Nezapírejte si radost z míchání tónů

Tip!Pokud barva na paletě vyšla z nesprávného odstínu, který jste očekávali, pak byste se neměli bát experimentovat. Vždy ho můžete zředit jiným tónem.

Jak získat tmavě hnědou barvu

Jak udělat tmavě hnědou barvu? Ve stínu hnědé, které máte nebo tam je, aby modré nebo černé. Nebude velký rozdíl, co přispět.

Ukazuje se hluboký tón. Přidání modré nebo červené lze získatještě zajímavější odstín tmavě hnědé barvy.

Jak udělat šedohnědou barvu

Všechno je zde jednoduché: vezměte si standardní hnědou a přiveďte bílou a trochu černou.

Jak získat světle hnědou barvu

Aby nedošlo k získání předchozího odstínu barvy namísto světle hnědé barvy, měla by se k výsledné barvě přidat trochu červená a žlutá barva. Pokud potřebujete tón světlejší, přidejte bílou.

Někdy dostanete béžový odstín

Jaké barvy je třeba míchat, aby se získaly hnědé barvy různých barev

\ t

Jak jsme se dostali k hnědému z primárních barev, určili jsme, ale proč jsou tam jen tři základní barvy? Ano, protože v kombinaci s sebou mohou dát celou paletu, s výjimkou bílé. Takový stůl je ve tvaru barevného kola, kde odstíny, které jsou blízké tónu, jsou umístěny vedle sebe a na protilehlé straně proti sobě.

Například zelená je blíže modré z důvodu podobnosti tónů, ale naproti červené nebo oranžové, na rozdíl od

Nyní se naučíme, jak udělat hnědou barvu z jiných barev.

Jak udělat hnědou barvu z kvašových barev

\ t

Pokud kombinujete dva tóny z výše uvedeného kruhu, výsledná barva bude nazývána sekundární. Nedoporučuje se kombinovat více než tři barvy, a také přidat hodně černé, jinak místo krásného stínu, můžete získat nesrozumitelnou kaši.

Tip!Nezapomeňte na toKvaš má vlastnost po 6-7 minutách po aplikaci, aby se stal lehčí, a vezmeme to v úvahu při získávání nové barvy.

Chcete-li získat tón, je lepší vzít potřebné barvy a kombinovat je v tahu na paletě.

  • První metoda.Zkuste kombinovat zelenou a červenou. V nepřítomnosti zelené, použijte kombinaci žluté a modré. Takže můžete důsledně získat krásný hnědý tón.
  • Druhou metodouje přidat do oranžového tónu modrý tón. Žádná oranžová? Nebojte se. Mix žlutá a červená!
  • Dalším způsobemje smíchání červené a modré - dostanete fialový tón. Ale přidejte k ní trochu žluté a voile: krásná hnědá barva je vám k dispozici.

Mírnou mléčnou kávu lze dosáhnout smícháním šedé a oranžové barvy. Šedá barva je skvělá kombinace bílé a černé. Stín tmavé kávy se získává, pokud mixujete purpurovou a kyselou oranžovou. Stínovaná hnědá vyjde, pokud smícháte světle zelený tón a jasně fialovou. Zde je krátké video s tipy na míchání.

Video: Jak zhnědnout

Někdy kvaš zůstane v čepicích, můžete do nich promíchat barvy - směs nevyschne a může být znovu použita

Jak udělat hnědou z akrylových barev

\ t

Pokud jste noví spolupracovníci s akryly a chcete vědět, jak udělat hnědou barvu z barev, zde je první důležitá poznámka: odstínKohler přidat v malých porcích k základně! Druhým důležitým pravidlem míchání je, že nemůžete okamžitě aplikovat barvu na hlavní vzor - počkejte, až uschne, abyste se ujistili, že se jedná o správný tón.

Pro míchání použijte hlavní stůl vhodný pro všechny nátěry

Podobnou tabulku je možné vytvořit i metodou experimentálního míchání a použít ji. Pro získání hnědých odstínů přidejte hnědou minerální barvu, která dává celé řadě: od béžové až po tmavé dřevo.

Důležité!Po každé promíchání inkoustu se kartáč promyje vodou.

Je-li výhodné míchat barvy a kdy je lepší koupit hotovou nátěr

Pokud je v základní sadě barev hnědý odstín, je s největší pravděpodobností standardní. Proto musíte stále získat požadovaný odstín kombinací několika různých barev. Pokud však otázka vznikla, zda je výhodné koupit hotový nátěr, pak odpověď zní: je výhodné mít základní sadu, která usnadňuje získání dalších barev. Ale jak je vidět z článku, i bez mnoha barev můžete na chvíli udělat, jednoduše kombinací dostupných základních barev.

Nebojte se zkusit a vaše tvořivost přinese jen pozitivní emoce!