Zdobení chodby ozdobným kamenem a tapetou: fotografie zajímavých řešení pro interiéry

V dnešní době je v interiéru mnoho materiálů. Nejzajímavější z nich však lze označit za dekorativní kámen. Lze použít jak samostatně, tak ve spojení s jinými nátěry. Výzdoba chodby s ozdobným kamenem a tapetou (foto v článku to jasně ukáže) je velmi originální. Je však třeba chápat, že to nebude tak snadné. Dnes se pokusíme zjistit, jaké problémy lze při provádění této práce zaznamenat, jaké materiály použít a jak správně kombinovat dekorativní kámen s jinými materiály pro povrchovou úpravu.

Dekorativní kámen v interiéru vypadá velmi elegantně

Výhody a nevýhody používání ozdobného kamene pro výzdobu interiéru

\ t

Moderní materiály tohoto druhu jsou poměrně praktické. Nebojí se prát, dokonce ani pomocí různých prostředků. Mělo by však být chápáno, že dekorativní umělý kámen může být pestrý. O jeho názorech budeme určitě mluvit o něco nižší.

Má mnoho pozitivních vlastností:

  • Jedná se o materiál šetrný k životnímu prostředí, který umožňuje jeho použití v kuchyni nebo kuchyni ;
  • Poměrně dlouhá (mnozí tvrdí, že jsou věčná) životnost;
  • Takové panely jsou poměrně levné, což šetří rodinný rozpočet;
  • Rozsah barev a textur je poměrně velký, což znamená, že každý si bude moci vybrat přesně to, co potřebuje;
  • Dekorační kamenné obklady pro vnitřní výzdobu lze použít v místnostech svysoká vlhkost, např. koupelna ;
  • S některými dovednostmi může být pokládka prováděna nezávisle, což znamená, že za tuto práci není třeba platit odborníka;
  • Tento vnitřní povrch umožňuje skrýt nepravidelnosti stěny.

Pokud jde o nedostatky, jsou tak zanedbatelné, že by se neměly ani zastavit.

Dokonce i struktura umělého materiálu je velmi podobná struktuře přírodního kamene

.

Druhy dekorativního kamene a jejich vlastnosti

\ t

Existuje mnoho druhů ozdobného kamene a každý z nich má své vlastní vlastnosti. Například, sádrovec není vhodný pro místnosti s vysokou vlhkostí, zatímco přírodní materiál je použitelný jak v koupelně , tak v hale. Cena panelů závisí na tomto parametru a vzhled se nesmí zlevnit. Prozkoumejme hlavní typy podobného materiálu.

Dekorační kámen ze sádry a jeho vlastnosti

\ t

Sádrový kámen pro výzdobu interiérů je velmi pohodlný. Je snadno zpracovatelný, má malou hmotnost a také poměrně nízkou cenu. Nejčastěji se prodává bez nátěru, a to vám umožní zvolit libovolný odstín.

Nelze však zaznamenat některé nevýhody. Hygroskopický materiál neumožňuje jeho praní velkým množstvím vody. Také to netřete příliš tvrdě - můžete zničit nátěr. I když může být chráněn před vnějšímdopady, lakování. Další alternativou je sádrový dekorativní kámen s polymerním povlakem. Ale stojí to o něco víc. Váženému čtenáři nabízíme několik fotografií nástěnné dekorace s dekorativní omítkou:

Dekorační kámen v interiéru chodby: fotocement

Dnes je to nejběžnější varianta, která je odolnější než sádra. Péče o tyto povrchy je poměrně jednoduchá - nebojí se čištění ani při použití saponátů. Nicméně cementové dlaždice mají své nevýhody. Vzhledem k pevnosti materiálu je obtížné zpracovat. Také takové dlaždice mají větší hmotnost a vysoké náklady. Níže vidíte, jak vypadá cementový obkladový kámen pro interiérové ​​dekorace interiéry :Přírodní kámen: výhody a nevýhody

Nástěnná dekorace s přírodním materiálem je nejdražší, ale zároveň je její životnost vyšší než u jiných materiálů. Je však třeba zvážit, že i přes zdánlivou ekologickou čistotu mohou některé aglomeráty uvolňovat různé toxiny nebo dokonce záření.

Instalace přírodního kamene je poněkud složitější než umělá. To je kvůlidostatečně velká hmotnost. Ale nezáleží na tom, jaká je vlhkost v místnosti. Je vhodný i pro venkovní dekorace. Také nevyžaduje žádnou zvláštní péči, snadno snáší čištění různými prostředky, včetně agresivních. Fotografie interiéru obložení obkladového kamene v interiéru lze vidět níže:Dekorační cihla: vlastnosti povrchové úpravy podobným materiálem

Lze jej nazvat nejvhodnějším stylem. Snadné, ale odolné. Nebude to však vždy vhodné. Není obvyklé dýhovat je koupelnami a koupelnami. Ale pro obývací pokoj, zdobený ve stylu "podkroví", bude velmi vítán.

Co je dobré vědět!Při absenci finančních prostředků na nákup ozdobných cihel je možné jej nahradit vinylovou texturou s charakteristickým vzorem. Samozřejmě nelze dosáhnout ideální podobnosti, ale celkový obraz bude docela dobrý.

Nabízíme k vidění fotografie ozdobných cihel v interiéru, které položili domácí řemeslníci:Související článek:

Dekorativní cihly pro vnitřní výzdobu. V tomto článku se podíváme na to, co to je, druhy materiálu, jak to udělatUdělej to sám, užitečné tipy a doporučení odborníků.

Tapeta "pod kamenem": fotografie v interiéru

Níže jsou fotografie kuchyňské dekorace s ozdobným kamenem a tapetou, jakož i dvěma materiály dohromady:Téma článku:

Cihlová zeď v interiéru: tapeta pod cihlou. Naše hodnocení představuje zajímavá konstrukční řešení. Zjistíte, pro které interiéry můžete použít zdivo, a ve kterých místnostech bude vypadat dokonale.

Jak správně vypočítat počet panelů pro stěny

Při řešení této otázky by neměly být žádné potíže. Hlavním úkolem je správné měření stěny. Je nutné přidat 12-15% do vypočtené plochy. Tento počet dlaždic nebo panelů bude vhodný pro instalaci.

Pokud se však neplánuje položit kámen na celou stěnu, pak se vypočítá pouze plocha určená k lepení. Níže jsou uvedeny příklady kombinovaného provedení na fotografiích:Nástroje potřebné pro pokládku ozdobného kamene

Je zřejmé, že pokládání ozdobného kamene není možné bez nezbytných nástrojů. To je důvod, proč teď a vidětpotřebné pro práci a co je potřeba.

. \ t
Fotky Název nástroje nebo materiálu Jeho jmenování
bulharština Pokud plánujete položit přírodní přírodní kámen nebo umělý cement, budete potřebovat diamantový kotouč. Pro sádrovce lze použít běžnou pilou
Špachtle (jednoduché a vroubkované) Zde je vše v souladu se zásadou pokládky dlaždic. Jednoduchá špachtle se aplikuje na směs lepidla na ozubeném kole a je na ně nanesena na stěnu
Soubor Slouží k oříznutí hran dlaždic nebo panelu
Instalační úroveň Tento nástroj umožňuje dokonale hladké obložení stěny
Základní nátěr Příprava stěny před pokládkou je nezbytná pro větší přilnavost. Nejvhodnější je použití penetrace hlubokého průniku
Kartáče nebo váleček, pravítko, tužka K nanesení základního nátěru na stěnu je zapotřebí kartáč nebo váleček. Pravítko, tužka - pro měření dlaždic

Zdobení vstupní haly ozdobným kamenem: fotografie tvorby správného osvětlení

Je třeba chápat, že v případě nedostatečného osvětlení bude tmavší povrch vypadat ponurý a „tvrdý“. Zvláštní pozornost je třeba věnovat osvětlování dveří a oblouků.

Důležité!Kompetentně umístěnolampy příznivě zdůrazňují krásu a estetiku dokončovacího materiálu.

Níže jsou uvedeny příklady zdobení ozdobného kamene v bytě s náležitým osvětlením:Vlastnosti volby barvy, velikosti a textury

Vše bude záviset na směru stylu, který je vybrán pro interiér. Pokud například plánujete dokončit klasický styl, pak jsou vhodnější pastelové barvy. V každém případě rozhoduje domácí mistr na základě přání a preferencí.

Užitečné informace!Neměli byste chodbu vystavovat v tmavých barvách - zužuje už tak malý prostor. Ale naopak, můžete si vybrat něco tmavšího.

Volba barvy , velikosti a struktury závisí také na tom, na jakém povrchu bude materiál položen. Pokud jsou pro stěny vhodné texturované dlaždice, měla by být podlaha hladká.

Dekorační kámen v interiéru chodby: fotografie podlahových krytin

\ t

Podlahová krytina z přírodního nebo umělého kamene není o nic horší než stěna. Nicméně, tam jsou některé nuance volby. Na podlahu by měl být hladký, ale lepší a zcela leštěný nátěr. Nabízíme několik příkladů zdobení chodby ozdobným kamenem.Na fotografii designu chodby s ozdobným kamenem můžete vidět, co tato dekorace vypadá opravdu bohatě.

Vlastnosti povrchových úprav dveří, oblouků a výklenků s podobným materiálem

Umělý kámen ve vnitřku sálu, stejně jako všechny ostatní místnosti, nebude vypadat normálně, pokud nebudete věnovat náležitou pozornost rohům. Pokud se domácí mistr rozhodl udělat veškerou práci vlastníma rukama, bude to nejtěžší. Ale existuje snadnější cesta ven. S poměrně bohatým sortimentem výrobků tohoto druhu na policích stavebních trhů dnes můžete vyzvednout hotové rohy, které se velmi snadno instalují. Totéž platí pro oblouky a otvory.

Takový dokončovací materiál jako pružný kámen je velmi zajímavý a pohodlný. Fotografie v interiéru lze vidět níže:Jak vidíte z dnešních příkladů z fotografií, existuje velké množství nápadů na takové úpravy. Zde je vše omezeno pouze představivostí domácího mistra.

Dobré vědět!Je-li pro konečnou úpravu zvolena sádra, mohou být tyto panely také připevněny k lepidlům („tekutým nehtům“). Pro tuto instalaci však vyžaduje dokonalé vyrovnání stěn.

Příklady fotografiídekorační chodba dekorační kámen

\ t

Řešení pro takové interiéry mohou být nespočetné. Rozhovor zde není tolik o barvách a texturách, ale o různých kombinacích různých materiálů, které lze použít. A nebude to nutně jedna věc. Nejlepších výsledků lze často dosáhnout kombinací například kamene a tapety. Je velmi zajímavé, jak se takové dlaždice hodí do různých stylů. Pro pracovníka bez projektového vzdělávání je poměrně obtížné tuto práci vykonávat, ale s výhradou určitých pravidel je to docela možné.

Jak kombinovat dekorativní kámen s klasickým stylem

Domovští mistři často pochybují, zda je možné kombinovat takový „divoký“ materiál jako kámen s vznešeným klasickým stylem. Ve skutečnosti to může být nejen v kombinaci s klasikou, ale také přidat kouzlo. Hlavní věc zde - aby se zabránilo nepořádek. Koneckonců, vše je dobré s mírou.

Klasicismus znamená umírněnost, což znamená, že je lepší, že není příliš mnoho kamene. Nahromadění zde povede k opačnému výsledku. Paralelní lze provádět s růžemi. Koneckonců bude naprosto neobvyklé dívat se na takovou květinu, pokud na stonku není jeden pupen, ale například pět nebo šest. Pro snadnější pochopení čtenáře nabízíme několik fotografií z umělého kamene v interiéru bytové chodby v kombinaci s klasickým stylem:V naší době se výzdoba půdního stylu v domácnostech stala velmi populární. Ani my nemůžeme tento trend ignorovat s naší pozorností.

Jak je dekorativní kámen kombinován s půdorysem podkroví

Pokud mluvíme o kombinování, pak pro styl "loftu" se hodí tři hlavní barvy:

Obrázek Jméno Hue Rozměr, cm Odpovídající styly
Lucembursko 15 Pískovec hnědý 24x7 Moderní, země, podkroví
Mistral 1 Světle béžová 19x5x1 Moderní, Loft
Severská 3 Béžová se zlatým leskem 23,8x6,9x1,3 Moderní, země, loft

Související článek:

Loftový styl: co to je. V tomto článku se podrobněji podíváme na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály je nejlepší použít, stejně jako vyhodnotit fotografie nejlepších loftových studií či apartmánů.

Jak správně kombinovat umělý kámen s Provence stylem

K vytvoření takového stylu jako „Provence“ se nejčastěji používá dekorativní kámen v interiéru kuchyně. Barvy v tomto případě jsou zvoleny lehčí a textura je znatelně nerovnoměrná. Čím více nepravidelností na povrchu panelů nebo dlaždic, tím jasnější bude linie „Provence“.

Nedávno tento styl získává stále větší popularitu. To je způsobeno tím, že domácí řemeslníci mají rádi povrch pod starými francouzskými chaty. Je však třeba chápat, že při čištění je tento materiál složitější. Konec konců, čím více nepravidelností na povrchu a čím hlouběji jsou, tím těžší je vymýt nečistoty nebo tuky, které se tam dostaly, což je vlastní kuchyni. Ale domácí mistři jsou připraveni učinit takové oběti kvůli estetice a kráse. Níže naleznete příklady kombinace tohoto odolného materiálu se stylem Provence:Jak položit dekorativní kámen: instrukce krok za krokem

Pokládka tohoto materiálu má některé nuance, o které budeme nyní diskutovat podrobněji.

\ t
Ilustrace Opatření, která mají být provedena
Hotová řešení se často používají pro lepení povrchů, ale jsou poměrně drahé. V našem případě jsme si pořídili vodovzdorné suché lepidlo, které je hněteno směšovačem.
Lepidlo se nanese na povrch opatřený základním nátěrem tenkou vrstvou, po které se jeho přebytek odstraní zubovou stěrkou. Současně, pokud je povrch připraven a vyrovnán, pak během instalace nebude zapotřebí žádná montážní úroveň, i když je třeba zkontrolovat vodorovné čáry
Dlaždice vpředuJak začít, musíte ležet na podlaze, jak se budou držet. To vám umožní představit si budoucí "kreslení" na zdi
Instalace začíná zdola, v horizontálních řadách. Aby byly otvory mezi dlaždicemi hladké, použijte dřevěné nebo plastové klíny stejné velikosti. Snadno se nacházejí v každém obchodě s hardwarem.
Takže celá stěna je vyložena. Zbývá vyplnit švy. Vlastnosti našeho lepidla umožňují jeho použití pro tento účel
K tomu potřebujete běžnou tašku s vyříznutým rohem, která je naplněna lepící směsí. Tento postup je velmi jednoduchý
Dobré vědět!Existují-li pochybnosti o tom, že domácí mistr bude schopen kvalitně vykonávat veškerou práci vlastníma rukama, je lepší hledat pomoc odborníků. Nerovnoměrně položené dlaždice zkazí náladu svým vzhledem. V tomto případě bude trpět rodinný rozpočet. Je nepravděpodobné, že by přesunutí stejné dlaždice uspělo.

Můžeme se podívat na několik dalších možností umělého kamene v interiéru sálu:Náklady na dekorativní materiál na ruských trzích

Cenové rozpětí pro tento materiál je poměrně velké. Vše záleží na typudlaždice nebo panely a také z oblasti prodeje. Pokusme se shrnout průměrovaná data:

Značka Sbírka Faktura Velikost obkladu v balení, m2 Náklady, rub. /M2
CAMELOTE Manhattan Cihla 1 700
CAMELOTE Althea Cihla 0,8 950
WHITE HILLS Dorset Land Rock 0,33 1000
CAMELOTE Dixon Skála 0,48 1150
CAMELOTE Narva Kámen 0,55 1100
WHITE HILLS Montebello Rock 0,43 600

Přibližně náklady na takový výrobek v internetových obchodech. Je však třeba chápat, že na běžných přepážkách mohou být ceny vyšší.

Závěrem

Navzdory všem obtížím při instalaci nebo vysokým nákladům na některé modely lze dnes ozdobný kámen nazvat snad nejlepším dokončovacím materiálem. Samozřejmě, za předpokladu, že ruce pána nejsou zkroucené a rostou ze správného místa. Výsledek může překročit i ty nejdivočejší očekávání.

Doufáme, že informace, které byly dnes předloženy, byly užitečné pro našeho váženého čtenáře. V níže uvedených diskusích se můžete zeptat, zda se objevily během čtení článku. Náš tým jim rád zodpoví.

A konečně, tréninkové video o položení podobné dlaždice na zeď: