Život hackování pro líné: jak umýt lednici zevnitř, aby zničil pach

Pokud jste nechali chladničku v neuzavřeném balení v chladničce, riskujete, že ji druhý den odhodíte. Proč Ano, všechno je velmi jednoduché: olej okamžitě absorbuje všechny cizí pachy. A jestli se něco ve vaší ledničce stalo špatným nebo rozlitým, tak je to tak. Dnes, HomeMyHome.ru redaktoři shromáždili pro vás všechny nejužitečnější doporučení, jak umýt lednici uvnitř zničit vůni. Dodržováním našich tipů se navždy zbavíte tohoto nepříjemného problému a vaše produkty zůstanou čerstvé.

Ve vaší ledničce by neměly být další příchutě

Příčiny nepříjemného zápachu v chladničce

Podezřelý zápach lze skrýt nejen v nádobách a na policích skříně. Může se usadit v mrazáku nebo izolační vrstvě mezi stěnami. Jak se mu podaří proniknout tak hluboko? Je to velmi jednoduché: kdybyste byli na dlouhou dobu doma a byly přerušeny dodávky elektřiny, produkty v mrazáku byly rozmrazeny, kapalina pronikla pod kůži. Poté, co obsah mrazničky znovu ztuhl, a okamžitě nenajdete úlovek, ale určitě se sám dozví, že je to hrozný "jantar".

Pokud k takovému problému došlo, přijměte skutečnost, že musíte provést zásadní přepracování chladničky: vyměnit vnitřní izolátor

Co jiného může být zdrojem problémů:

 • produkty s ukončenou platností;
 • balení barvené na pultu skladu;
 • rozlité kapaliny, zejména mléčné výrobky.

Mimo jiné, i když jste opustili prázdnou chladničku, může v ní žít zápach, pokud necháte dveře zavřené na dlouhou dobu. V zatuchlém vzduchu a při stabilní teplotě se vyvíjí plíseň, která není tak snadná, ale snadno se cítí.

Jak mýt ledničku před prvním použitím a zda má být provedena

Zdá se, proč právě umýtkoupil lednici? Je to nový, v balení, jaký je smysl plýtvání času a úsilí? Ten, kdo tvrdí, že je špatný. V procesu montáže se části zařízení pohybují v nesterilních dílnách, různí lidé je berou do rukou a tisíce zákazníků se dívají a dotýkají se polic, kontejnerů a per v obchodní místnosti. Můžete si být jisti, že patogeny a bakterie, které jsou pro vás neviditelné, již neobsáhly vnitřek chladničky? Takže naše rada pro vás je: rozbalte výrobek, zkontrolujte jeho výkon, a pak odpojte a důkladně omyjte desinfekčními domácími chemikáliemi nebo jedním z prostředků, které vám v tomto materiálu poradíme.

Dokonce i nové chladničky musí být důkladně omyty

Jak umýt vnitřek chladničky, aby zničil zápach, pokud je instalován systém No Frost

Systém No Frost umožňuje odmrazování kapilár. Je instalován ve všech moderních modelech chladicích skříní a výrazně usnadňuje práce v domácnosti pro ženy v domácnosti. Mrazničky v takových skříňkách nejsou přerostlé sněhovou srstí, nemusejí být pravidelně vypnuty pro rozmrazování. To však neznamená, že mraznička nepotřebuje pravidelnou údržbu.

Nejméně několikrát za rok musíte najít čas na dezinfekci

Důležité!Jakákoli manipulace s chladničkou může být provedena až po úplném vypnutí. Udělej to správně: nastavte termostat na nulu a odpojte napájecí kabel.

Jak umýtlednice bez mrazového systému, takže není nepříjemný zápach? Po úplném vypnutí spotřebiče vyčkejte, až se vnitřek skříně ohřeje na pokojovou teplotu. Pro urychlení tohoto procesu otevřete dveře. Nespěchejte k čištění: pokud začnete umývat stěny horkou vodou, může dojít k prasknutí studeného plastu nebo skla. Venku, tato technika se doporučuje umýt teplou mýdlovou vodou, a uvnitř používat sody nebo octa řešení. Vnitřek chladničky otřete měkkou houbou. Na plasty nepoužívejte abrazivní prášky. Mohou poškrábat povrch, a pak během provozu, bakterie a mikroby se hnízdí na škrábance.

Související článek:

Jak čistit pračku kyselinou citrónovou. Podívejme se, jak čistit pračku kyselinou citrónovou a jinými improvizovanými prostředky, aby se zvýšila životnost zařízení.

Jak mýt ledničku uvnitř, pokud nemá systém bez mrazu

Ne každý se rozhodne, že se bude podílet na kvalitních výrobcích vyrobených v minulém století. Domácí chladničky, vyrobené v přísném souladu se systémy GOST, pracují v mnoha rodinách. Vyžadují časté odmrazování a pečlivou údržbu. Je nutné provádět obecné čištění těchto zařízení alespoň jednou za dva měsíce. K tomu je skříňka odpojena od zdroje napájení a několik hodin odmrazována, dokud se veškerý námraz nerozpustí.

Pro urychlení odmrazování můžete položitmrazák pár lahví s teplou kapalinou nebo topnou podložkou

Důležité!Někteří doporučují použít k rozmrazování vysoušeč vlasů. Buďte velmi opatrní - pokud se voda dostane do vysoušeče vlasů, můžete dostat silný úraz elektrickým proudem!

Jak se rychle zbavit zápachu v chladničce pomocí chemikálií

Obchody s chemikáliemi v domácnosti vám nabídnou širokou škálu chemikálií pro čištění plynových sporáků, dřezů nebo chladniček. Věnujte pozornost nedostatku abraziva v nástroji pro mytí chladničky. Přípravky z domácích chemikálií pomohou rychle odstranit vůni z chladničky a dezinfikují všechny její vnitřní části. Promývací algoritmus s chemicky aktivním prostředkem je jednoduchý:

 1. Zřeďte vodou a naneste měkkou houbou na vnitřní stěny skříně.
 2. Vymyjte prostředek čistou vodou.
 3. Otřete do sucha ručníkem.
 4. Nechejte chladničku otevřenou na dlouhou dobu, dokud nejsou všechny její vnitřky zcela suché.

Speciální pasty, ve kterých není abraziva, mohou být alternativou k chemickým prostředkům. Práce s nimi by měla být stejná jako u chemického činidla, s tím rozdílem, že pasta nemusí být ředěna vodou

Související článek:

Jak čistit mikrovlnnou troubu doma je snadné a jednoduché: můžete najít originální a účinné způsoby, jak používat nástroje, které má každá hostitelka k dispozici. naší publikace.

Jak odstranit nepříjemný zápach z chladničky lidovými prostředky

Chcete-li odstranit vůni doma v chladničce, můžete použít nástroje, které najdete v každé domácnosti.

Nástroj Návod k použití

Černý chléb
Pečení žita může působit jako absorbent pro nepříjemné vůně. Je umístěn v promyté lednici, nakrájíme na plátky. Talíře s chlebem by měly být položeny na všechny police a v nádobách a ponechány po dobu pěti až šesti hodin.

Obrázek
Rýže by měla být mírně vařena, semena musí být polotvrdá. Taková kaše v otevřené mělké misce je ponechána ve skříni na noc.

Byliny /koření
Listy máty, kopr a bylinky estragonu, tymián a hřebíček ochucují vaši ledničku. Ale pamatujte: silná vůně koření se může usadit na produktech.

Citrus
Mandarinky, pomeranče, grapefruity pomohou potlačit nepříjemného ducha. Lehce sušené kůry jsou umístěny v chladničce na několik dní.

Česnek a cibule
Poněkud extrémní způsob, jak odstranit nepříjemné vůně, je vhodný pouze pro ty, kteří nejsou odradeni česnekovou příchutí. Plátky česneku nebo cibule plátky jsou rozloženy ve skříňce a ponechány otevřené na několik hodin.

Čaj nebo káva
Aby se absorbovala nežádoucí vůně, vaří se čaj nebo káva a umístí se na polici v malém šálku.přístroj vypněte. Můžete jednoduše nalít kávová zrna do sklenice a dát ji na druhou stěnu.

Esenciální oleje
Další způsob, jak odstranit nepříjemné pachy v chladničce, je použití aromatických olejů. Pro manipulaci se skříňkou se na kus pemzy odkape olej nebo několikrát složí obvazový obvaz a položí se na dvířka skříně. Do čističe můžete přidat vůně.

Jedná se o neúplný seznam vnitrostátních opravných prostředků, které vám mohou pomoci vyřešit problém, jak odstranit nepříjemný zápach v chladničce. Kromě nich můžete použít soda, ocet, čpavek, domácí mýdlo.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu v lednici octem nebo sódou

Snažte se zbavit zápachu běžným stolním octem. K tomu, nalít asi ¼ octa do skla, doplňte vodou a otřete vnitřek chladničky, včetně všech záhybů a oddělení, s touto směsí.

Ocet dezinfikuje povrchy, zabíjí plísně a řeší všechny související problémy

Další populární způsob čištění chladničky je použití jedlé sody. Dvě skleničky sodovky se rozpustí ve sklenici teplé vody a otřou se roztokem vnitřku skříňky.

Tato metoda pomáhá nejen z plísně, ale také z obsedantního rybího ducha

Jak odstranit zápach z chladničky kapalným čpavkem nebo citronovou šťávou

Satyralkohol překonává zatuchlý zápach v přístroji, který se objeví, pokud je delší dobu nečinný. Před použitím „těžkého dělostřelectva“ omyjte chladničku, i když vypadá čistě. Do sklenice vody vložte 6–8 kapek čpavku a všechny stěny otřete hadříkem navlhčeným v prostředku. Nechte skříňku otevřít půl dne.

Tato metoda je také vhodná, pokud je v nové chladničce silný zápach plastů

.
Důležité!Při práci s čpavkem buďte opatrní, použijte masku.

Citronová šťáva má schopnost neutralizovat negativní ducha. Citrusové mačkané přímo na houbu pro mytí a otřete šťávy všechny police. Pro zvýšení efektu můžete v chladničce nechat celý citron nakrájený na několik kusů. Několik dní zmizí všechny zbytečné chutě.

Nezapomeňte však po zákroku odstranit citrusy z polic, jinak bude pokryta plísní a stane se zdrojem problémů.

Jak rychle odstranit zápach v chladničce mýdlem a peroxidem vodíku

Pokud jste ještě nerozhodli, jak odstranit vůni v chladničce, věnujte pozornost účinnému složení mýdla a peroxidu vodíku. Mýdlo a 3% peroxid se přidávají do teplé vody a stěny, guma, nádoby a police zařízení jsou ošetřeny tímto roztokem. Je nutné nechat směs půl hodiny, aby zabila všechny bakterie, a pak opláchněte čistou vodou. Poté otřete všechny části suchým ručníkem a důkladně osušte.skříň Je-li provedeno správně, zápach shnilých ryb nebo masa bude odstraněn.

Jak umýt vnitřek chladničky po rozmrazení komory

Hlavní podmínkou hladkého a účinného provozu mrazničky je jeho pravidelné odmrazování. I když není žádný led, je třeba provést čištění alespoň jednou za šest měsíců. Jak dostat vůni z lednice s mrazničkou?

Jakýkoli z výše uvedených prostředků bude fungovat, ale zvláště účinný je chlorid amonný a roztok peroxidu vodíku. Dokonce se vyrovná s trvalou „vůní“, která se usadila po nouzovém zastavení kamery.

Důležitý bod!Po umytí a vysušení musí být fotoaparát zapnut v prázdném stavu a teprve poté, co teplota klesne na 10 stupňů mrazu, vloží do něj potraviny. V opačném případě může něco uniknout a příběh s nepříjemným jantarem se bude opakovat.

Absorbéry pro chladničky

\ t

Uhlí pohlcuje ethylen, který urychluje zrání ovoce, takže jablek, banány a jahody zůstávají čerstvé déle

.

Absorbéry zápachu mohou pomoci v boji proti pachům. Lze je najít v obchodech domácí chemie nebo si vyrobit vlastní ruce. Co najdete na prodej:

 1. Silikagel granulovaný.Balení takového nástroje je dostačující na 365 dní. Pelety se ukládají do prostoru pro vejce a nahrazují se podle použití.
 2. Prostředky s aktivním uhlím.Tento pohlcovač se nedokáže vyrovnataroma, ale také absorbuje přebytečnou vlhkost.
 3. Fondy s heliem.Hélium v ​​kombinaci s aromatickými oleji z citronu nebo mořských řas se v chladničce odpařuje, čímž se eliminuje stálost.
 4. Krystaly soli.Sůl je přírodní absorbent. Velké krystaly poskytnou čerstvou atmosféru v chladničce několik měsíců.
 5. Ozonizátorje zařízení, které účinně čistí vzduch všech bakterií a spór plísní. Ničí toxické pesticidy a dezinfikuje vzduch, dlouhodobě uchovává produkty. Ozonizátor je umístěn na horní polici skříně nebo na dveřích, kde jsou umístěny nádoby na vejce. Přístroj běží na baterie, takže je nezapomeňte čas od času měnit.

Video: jak vytvořit vůni pro chladničku vlastníma rukama

Preventivní opatření proti vzniku nepříjemných vůní

Aby nedošlo k rozbití hlavy, než umýt chladničku tak, aby nebyl cítit zápach, udržujte ji v čistotě. Asi jednou za měsíc otřete stěny vodou s octem nebo sódou. Alespoň několikrát týdně proveďte audit výrobků tak, aby na policích nic nebylo.

Pokud uděláte vše, co jsme popsali, nikdy se nestane problémem nepříjemných vůní v chladničce .

Pokud máte vlastní recepty receptů na mytí chladničky, napište o tom v komentářích!