Život v atmosféře siesta: Středomořský styl v interiéru s fotografiemi realizovaných projektů

Jednoduchost a jednoduchost středomořského stylu se může zdát poněkud nedbalá. Stojí to však za to, abychom se podívali blíže, a uvidíte elegantní krásu evropského jihu, ve kterém je každý detail jasně promyšlen. V tomto přehledu se dozvíte vše o tom, jak vytvořit středomořský styl v interiéru, foto design projekty vám pomohou lépe cítit všechny jemnosti tohoto neobvyklého směru designu.

Čerstvost a jednoduchost jsou hlavními charakteristikami stylu

Středomořská atmosféra domu, fotografie a možnosti

Co spojujete se slovy "pobřeží Středozemního moře"? Dokážete si představit útulné domy s výhledem na nekonečné moře? Nebo možná cítíte lehký mořský vánek, který proniká do domu přes široce otevřená okna, nafoukne lehké záclony a jemně se dotkne vašich vlasů? Cítíte na slunci teplo a slanou chuť? Takový je středomořský interiér: plný světla a svěžesti, teplé a romantické, inspirující a přinášející mír.

Atmosféra pobřeží Středozemního moře je úžasná a jedinečná! Ztělesnění mezi studenými ruskými zimami a podzimními dešti je obtížný úkol. Ale souhlasím, výsledek stojí za námahu.

Nezáleží na tom, jestli si představujete malý byt mezi městským ruchem nebo vytvoříte interiér ve středomořském stylu v venkovském domě. Měli byste zvážit některé body, o kterých budeme diskutovat níže.

Pobřeží Středozemního moře pokrývá několik zemí a každá má své vlastní tradice a historii. Jeho etnickou orientaci určuje velká délka pobřeží. Nejjasnější představitelé jsou řecký Cycladic, španělský a italský styl.

V duchu Řecka

Řecký návrhový směrurčeno jednoduchostí a nedbalostí ve výzdobě. Stěny jsou pokryty reliéfní omítkou, stropy jsou obílené, podlaha je dlážděná nebo prkna. Vrcholem řeckého interiéru jsou kusy nábytku. Jsou vyrobeny ručně z přírodního dřeva, zdobené řezbami a kovanými prvky. Nábytek je zestárlý a vytváří efekt hoření pod teplým jižním sluncem. Proti nízkotlaké úpravě, kusy nábytku vypadají jako originální umělecká díla.

Pokoje jsou zdobeny bohatou zelení, keramikou a vzduchovými clonami

.

Palazzo Italiano

Itálie je rodištěm pracovitých a veselých lidí. Proto v italském interiéru je tolik ručně vyráběných předmětů. To se týká dekorativních prvků (vázy, malby, nádobí) a dokončovacích možností. Stěny jsou často zdobeny freskami a ručně malované, podlaha je pokryta mozaikovými dlaždicemi.

K italskému nábytku bylo přidáno mnoho kovaných prvků. Charakteristickým kusem nábytku je konferenční stolek se skleněnou deskou, rámovaný kovovým rámem ozdobeným. Kolem stolu jsou instalovány proutěné židle a od stropu se snižují elegantní lampy ve formě pouličních lamp.

Klenutá okna zdobená závěsy

Španělská Siesta

Hlavním rysem španělského designu jsou klenuté klenby. Nacházejí se všude, od předních dveří a okenních otvorů až po klenutou klenbu nad kuchyňským krbem.

Další rysŠpanělské domy jsou klenuté stropy. Mimochodem, ve Španělsku jsou stropy často vyráběny částečně nebo zcela ze skla. Pro výzdobu domů se zřídka používá dřevo. Proto se v konstrukci podlahy a stěn dominují kamene a zdiva.

Španělský design se vyznačuje hladkými zakřivenými čarami

.

Barevné provedení

Pro barevné provedení použijte přírodní odstíny žluté, modré a zelené. To znamená, že barvy, které maximálně přinášejí vnitřek místnosti blíže pohledu mimo okno. Návrháři, kteří začínají projektovat, si vyberou jednu primární barvu, která bude kombinována s bílým nebo téměř bílým odstínem žluté. Níže uvedená fotografie ukazuje středomořský styl v interiéru obývacího pokoje, vyrobený v bílo-modré barvě.

Dekorační prvky mohou vyčnívat z jasných skvrn

Užitečné informace!Použití přírodních odstínů přinese do vašeho domova nejen estetiku, ale také poskytne svým obyvatelům emocionální rovnováhu. Psychologové říkají, že zelené zklidňuje, modré osvěžuje myšlenky, nasměruje je správným směrem, žlutá se přizpůsobuje pozitivním.

Řecký styl dává přednost použití osvěžujících odstínů: bílé a modré. Itálie se vyznačuje hlubokými teplými tóny zelené a žluté. Ve španělském stylu dominují žlutohnědé odstíny.Výběr materiálů pro povrchovou úpravu

Ve výzdobě prostor se obvykle používají pouze přírodní materiály. Ve vnitrozemí Středomoří by mělo být vše přirozené a v maximální harmonii s přírodou. Důležitým aspektem stylu je jeho jednoduchost. Žádný náročný štuk nebo alabaster se nesetkáte. Dekoraci ve středomořském stylu lze považovat za hrubou, ale toto je jeho kouzlo.

Vlastnosti podlahy a stropu

Barva nebo omítka je vhodná pro konečnou úpravu stropů. Stropy jsou velmi často zdobeny dřevěnými trámy, které jsou natřené barvou stropu nebo zanechávají přirozenou barvu skály. Vzhledem k tomu, že jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto stylu je touha zaplnit prostor vzduchem a světlem, stropy jsou vyrobeny tak vysoko, jak to architektura umožňuje.Podlahy nejsou obvykle upraveny dřevem, protože to není příliš praktické v subtropickém klimatu Středozemního moře. Mnohem častěji se ve středomořském stylu používá dlaždice. Může se jednat o monochromatickou neglazovanou dlaždici hnědých odstínů nebo pestrou mozaiku. Také podlaha je pokryta přírodním kamenem, používaným mramorem, žulou a dalšími kameny.

Použití nátěrových hmot, omítek a tapet pro výzdobu zdí ve středomořském stylu

Klasické provedení obkladu stěn ještuky. Jedná se o roztok na bázi sádry a vápna na bázi vody. K tomu se přidávají jemné mramorové čipy. Ukazuje se, že je to dekorativní omítka, která dokonale zapadne do interiéru.

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí designér a vedoucí studia Ecologica Interiors Studio
Položit otázku\ t

„Stěny se obvykle nevyrovnávají s dokonalým stavem, rohy také nevedou ven. Dekorace vypadá drsně a diskrétně, vytváří atmosféru jednoduchosti a pohodlí.

Štuk je často doplněn dřevěnými panely

Barva stěn je nejčastěji bílá. Někdy je roztok mírně zředěn nebesky modrou nebo pískovou barvou. Tato technika je typická pro řecký směr. Volba odstínu závisí na směru světla, na kterém okna okna vypadají. Teplé odstíny jsou vhodné pro severní stranu, chladné pro jižní stranu.

V duchu Itálie malovat zdi. Vyberte si na sobě několik odstínů stejné barvy a vrstev. Tento způsob malby na stěnách je velmi výhodný a vytváří efekt světla a stínu.

U nástěnných dekorací dávejte přednost matné barvě

Pro výzdobu zdí se někdy používají tapety. Vyberte si monochromatické plátno v uklidňujících barvách s texturovaným povrchem nebo tapetou, napodobujícími přírodní materiály: zdivo, oblázky a tak dále. Zajímavým řešením by mohlo být použití fototapety. Měly by být zobrazenyStředomořské krajiny.

Vysoce kvalitní a elegantní: popis a fotografie nábytku pro interiér ve středomořském stylu

Nábytek, jakož i další prvky vnitřní výzdoby místnosti ve středomořském stylu, je pozoruhodný svou jednoduchostí a jednoduchostí. Použitý nábytek je funkční a praktický. Je důležité vybrat jedinečné kusy nábytku, bez „hmoty“. Jako úložná místa se hodí masivní skříně z přírodního dřeva, příborníky, truhly. Čalouněný nábytek je jednoduchý a pohodlný, bez efektních tvarů a křivek. Často se jedná o proutěný ratanový nábytek: židle a křesla, lavičky, závěsné houpačky.

Nejjednodušší a výstižnější dekorace v řeckém směru. Může být popsán jako spartán. V interiéru není nic zbytečného: každá položka plní specifickou funkci. Italský interiér je díky použití kovaných prvků elegantnější. Španělský nábytek - masivní a masivní, harmonicky vepsaný mezi kamenné stěny.

​​

Organizace pro osvětlení

Pobřeží Středozemního moře je po většinu roku zaplaveno slunečním svitem. Proto je konceptem návrhu vytvořit slunný a světlý interiér plný vzduchu. Naplňte místnost světlem, což vám pomůže mnoho osvětlení.

Nástěnné lampy rámované tepaným železem vypadají harmonickyželezná forma. Lustry ze středomořského stylu jsou také vyráběny s kovanými prvky. Stropní svítidla jsou jednoduchá a jednoduchá.

Nástěnné svítidla ve tvaru zesílených svíček dokonale zapadnou do interiéru

Hlavní světelné zdroje mohou být doplněny LED pásem, nataženým po obvodu stropu, s bodovými světly, stolními lampami a stojacími lampami.

Užitečné informace!Neměli byste si zvolit světelné formy efektních tvarů. Pro pokoje ve středomořském stylu jsou vhodné světelné zdroje, které napodobují elegantní pouliční lampy nebo obyčejné svíčky.

Interiér bytu ve středomořském stylu

Pojem styl je vyjádřit atmosféru jižních evropských provincií. Nejspolehlivější atmosféra slunečného pobřeží pomůže sdělit různé dekorativní prvky používané pro domácí zlepšení.

Příslušenství

Námořní témata jsou v dekorativních prvcích zcela odhalena. Důležitý je také úkol stylu zdůraznit jednotu člověka s přírodou. Proto, pro uspořádání používá spoustu hrnkových rostlin a vázy s kyticemi.

Malby ve středomořském stylu zobrazují azurové břehy a hloubky moře. Pro zdobení jsou široce používány sochy z tepaného železa, dřeva a keramiky. Ve středomořském interiéru je obvyklé instalovat otevřené police: zcela dřevěné nebo kovací prvky.

Neměli bychom zapomínat na národní subjekty života v jižní Evropě. V interiéru budou vhodné řecké vázy s tradičním ornamentem, reprodukce obrazů italských krajinářů. Pro zónování prostoru ve středomořském stylu, například v obývacím pokoji, v kombinaci s kuchyní, často používají sloupy.

Důležité!Styl by měl zůstat jednoduchý a funkční, takže byste neměli přeplňovat prostor s množstvím příslušenství.


Záclony ve středomořském stylu a jiné textilie

\ t

Stejně jako u jiných prvků uspořádání jsou pro textilní design vybrány přírodní materiály. Pro Středomoří není charakteristické hojné využívání textilií. Nejméně v řeckém stylu. To je ve všech ohledech nejpřesnější směr. Okna jsou zdobena světelnými závěsy, další textilní výzdoba má také praktickou funkci - přehozy, ubrusy, ložní prádlo.

Jednoduchost a stručnost textilního designu v řeckém stylu

V italském směru nejsou textilie o mnoho více, ale jsou vždy rozmanitější a bohatší. Kromě světelných závěsů jsou na oknech zavěšeny silné závěsy hlubokých barev. Jsou vyzvednuty strunami a v horní části okna by bylo vhodné vypadat jako garnýž. Podobný portieres dělají oblouky a vchody.

Luxusní v italštině: pohodlí, krása a nic víc

Barevné řešení tkanin je v souladu s barevným schématem místnosti: monochromatické přírodní odstíny někdy doplňují národní ornament. Pro čalounění čalouněného nábytku se často používá tkanina v kontrastním pásu nebo kleci. Například bílá s modrou je ideální pro řecký design. Italský styl je měkčí. Pro něj vhodnější oliva se světle žlutou. Ve španělském směru dominovaly odstíny hnědé a terakotové.Fotografie interiérů různých místností

V této části doporučujeme, abyste se seznámili s fotografiemi pokojů ve středomořském stylu. Tyto fotografie vám pomohou zajistit, že atmosféra Středomoří je ideální pro stísněné chodby v malém bytě, stejně jako pro prostorný obývací pokoj venkovského domu.

Vchod do středomořského stylu

K zdobení zdí na chodbě použijte světlé barvy. Vizuálně rozšíří a naplní i velmi těsné prostory vzduchem. Nicméně, vezměte v úvahu vysokou propustnost místnosti. Chcete-li udržet interiér v původní podobě co nejdéle, používejte k dekoraci odolné, omyvatelné materiály. Pro skladování používejte truhly a proutěné koše. Namísto objemného šatníku připevněte ke stěnám otevřené závěsy s háčky.Fotografie interiéru kuchyně ve středomořském stylu

Design kuchyně ve středomořském stylu (foto níže) je doslova nasycen teplem a útulností. V této kuchyni chcete vařit a přijímat hosty. Pro design kuchyně je nejčastěji vybrán italský styl. Vyznačuje se vhodně kvalitní kuchyňskou soupravou z přírodního dřeva (ve zjednodušeném provedení imitace). Na podlaze je položena mozaika nebo dlaždice. Technika se doporučuje stavět a schovávat se za dřevěné fasády, protože jednoduchost stylu není příliš v souladu s technickým pokrokem.Design obývacího pokoje

Ve středomořském obývacím pokoji je spousta světla a prostoru. Velká okna jsou maximálně otevřená, což umožňuje ještě více slunečního svitu do místnosti. Interiér není přeplněn nepotřebným příslušenstvím a předměty. Na pozadí bílého, hlavní barva stylu, kontrastní polštáře a malý koberec s národní ozdobou vyniknout výhodně. Kované výrobky propůjčují místnosti sofistikovanost a zvláštní kouzlo.Foto ložnice ve středomořském stylu

Interiér ložnice ve středomořském stylu dává pocitbezpečnost a snadnost. Lehký baldachýn nad postelí poskytne soukromí a rostliny umístěné v květináčích osvěží tělo i mysl. Vytvoření soumraku umožní dřevěné žaluzie.

V ložnici vám kontrastní barvy mohou zabránit relaxaci po náročném pracovním dni a sněhově bílé stěny mohou být spojeny s nemocničním oddělením. Proto je pro tuto místnost vhodnější zvolit jemné pastelové tóny v kombinaci s hlubšími, ale nikoli jasnými odstíny.Čalounění koupelny ve středomořském stylu

Klasická středomořská koupelna je navržena v odstínech modré nebo terakotové. Pro instalatéry zvolte bílou barvu. Vlastně bude vypadat sprcha se skleněnými příčkami.Balkony a lodžie ve středomořském stylu

Zdá se, že středomořský styl byl dokonale vytvořen pro výzdobu lodžií a balkonů. Poté, co jste strávili trochu času a úsilí, budete schopni znovu vytvořit skutečnou terasu ve svém domě. Proutěné židle u malého skleněného stolu na kovaných nohách budou oblíbeným místem pro odpočinkovou relaxaci.Video: nápadyinteriér v duchu středomořského pobřeží

Doufáme, že po prostudování tohoto materiálu pochopíte, že atmosféra Středozemního moře může být přístupná obytnému prostoru jakéhokoli účelu a jakékoli velikosti. Kromě toho, bez fantastických detailů a luxusu, styl bude požehnáním pro ty, kteří neplánují velké finanční investice do domácího zlepšení. Pokud se chcete dostat do svého domova veselý a slunný interiér bez dodatečných nákladů - jděte na to!