Změřte sedmkrát: vyberte nejlepší návrh domu z logu

Pokud chcete snížit náklady při výstavbě a vzít v úvahu všechny nuance používání bydlení během provozu, věnujte pozornost tomuto článku. V dnešní publikaci vydání HomeMyHome.ru vám sdělíme, jak by měly být návrhy domů vytvořeny z logu. V tomto článku vás seznámíme s konceptem toho, co je individuální projekt domu, jaký je rozdíl mezi letními a celoročními možnostmi výstavby, jaký je sled stavebních a průzkumných prací, co je třeba věnovat pozornost při sestavování odhadu a plánu výstavby.

Spotřebitelské charakteristiky struktury na jakékoli úrovni složitosti jsou určeny kvalitou zpracování projektové dokumentace

Výhody, nevýhody, vlastnosti moderních srubů

Tyto stavební materiály lze bez nadsázky nazývat jedinečnými. Každý protokol má jiný vzor řezu. Kromě exkluzivního vzhledu je třeba poznamenat několik důležitých výhod:

 • ekologická čistota;
 • rychlá instalace;
 • snadná manipulace s materiálem;
 • vynikající tepelně izolační vlastnosti;
 • přiměřenou hmotnost, která nepřiměřeně nezvyšuje zatížení půdy a základů;
 • v dřevěném domě přirozená mikroventilace zjednodušuje udržování teplotních podmínek;
 • zdravé fytoncidy, které zlepšují složení vzduchu v místnostech.

Příjemné odstíny a různé vzory mají uklidňující terapeutický účinek

Nevýhody by také měly být uvedeny pro objektivní analýzu:

 1. Dřevěné výrobky jsou poškozeny změnami vlhkosti a teploty.
 2. Musí být chráněni před hnijícím, škodlivým hmyzem.
 3. Materiál je hořlavý, proto jsou nutná speciální protipožární opatření.
 4. Jeho omezenépevnost musí být vzata v úvahu při vytváření výkonového rámu budovy během provozu.
 5. Typická životnost dřevěných staveb je menší ve srovnání s protějšky z betonu, cihel.

Pro spolehlivost je elektrické vedení umístěno uvnitř kovových zvlnění

.

Rozměry dřevěných výrobků se značně liší, protože jsou suché. Srubové domy jsou někdy ponechány několik měsíců po dokončení montáže. Dále se při instalaci okenních a dveřních jednotek používají technologické mezery s měkkým výplní. Výše uvedené funkce zvyšují celkové náklady.

Praxe někdy vyvrací teoretické předpoklady. Tyto norské domy si zachovávají svou integritu po celá staletí bez použití moderních ochranných impregnací

.

Související článek:

Dřevěný trám - nejlepší řešení pro domácnost. Výhody a nevýhody materiálu, rozmanitosti a cen v samostatné publikaci našeho portálu.

Typy projektů domů ze zaoblených kulatin, přezkum skutečných návrhů s cenami

Náklady na projektovou dokumentaci závisí na mnoha faktorech. Levnější si můžete koupit standardní sadu výkresů. Provádění úprav je spojeno s prací specialistů a odpovídajícími dodatečnými náklady. Nejdražší - projekty srubů, vytvořené unikátní technickou specifikací.

Návrh domu

Tyto soubory dokumentace obsahují obecnétechnické a ekonomické ukazatele. Výkres budovy s rozměry vám umožní vybrat si místo v rámci hranic pozemku.

Na plánech místností můžete experimentovat s uspořádáním nábytku, vybavení, kontrolovat pohodlí průchodu

Kromě pohledů ze všech stran si můžete objednat trojrozměrný náčrtek konstrukce a interiérů. Tyto materiály jsou vytvořeny v trojrozměrné podobě s možností vizualizace z různých bodů. Náklady na návrh návrhu domu log je 80-140 rublů. na m² celkové plochy.

Návrh individuálního domu

Pro výstavbu, schvalování úředních povolení, státní evidenci majetku je nutné připravit kompletní soubor dokumentace. Má výkresy s řezy, popis složitých sestav, technické výpočty.

Tento diagram vysvětluje konstrukci jediné koruny

Pro řezání přířezů se používají zvláštní výkresy, které vypracují vizuální obecnou specifikaci

Samostatně vyvinout zásobování vodou, ostatní inženýrské systémy. V případě potřeby proveďte vazbu na zemi, proveďte projekty krajinářského designu, další budovy. Náklady na hlavní dokumentační balíček je 140-250 rublů. za m².

Typický dům

Kompletní soubor je nejen levnější než individuální příprava dokumentace. V tomto případě hovoříme o osvědčeném řešení. Okamžitě možnépokračovat ve fázi výstavby, obstarat materiály, vyhledat stavební tým. Pokud je to žádoucí, architektonická kancelář provede při minimálních nákladech drobné změny. Jakékoli opravy, které neovlivňují integritu a spolehlivost výkonových struktur, jsou přípustné. V širokém sortimentu standardních nabídek je snadné najít variantu s vhodnými parametry.

Související článek:

Co je přeprava : výhody a nevýhody, základní vlastnosti, výběr projektu pro výstavbu domu a lázeňský dům ze stožáru, vlastnosti norské technologie a užitečné tipy - v našich publikace.

Charakteristiky vývoje projektů dřevěného domu z kulatého kulatiny

Veškeré práce musí začít vypracováním půdorysu prostor. V tomto případě neukládejte místo. Pro ubytované hosty, majitele koníčků, spíží a šaten budou užitečné oddělené pokoje. Místo odpočinku na verandě je vytvořeno v různých verzích pro letní /celoroční použití.

Neexistují žádné přísné požadavky na výkresy ručně. Neměli bychom však zapomínat na dostatečně informativní povahu těchto materiálů

Připravit seznam potřeb pro každý inženýrský systém. Pro výpočet instalatérských prací potřebujete například nejen počet uživatelů. Bude nutné vzít v úvahu četnost hygienických postupů, jiných osobních preferencí a špičkového zatížení.

Samostatně prostudujte území.Zkontrolujte pohodlí dálnic a průchodů pro chodce. Zahradní postele, ovocné stromy, studna a dům by měly být v dostatečně velké vzdálenosti od septiku. Připravit výsledky geologických průzkumů. Pomohou vám vybrat správnou nadaci. Při vysokých hladinách podzemní vody se používá specializované drenážní schéma .

Související článek:

Projekty rodinných domů, fotografie a ceny. Co je tak oblíbené u technologie rámů? Kolik stojí takový dům? Přečtěte si více v samostatné publikaci našeho portálu.

Rozdíly mezi projekty letních dřevostaveb a domů z protokolu k trvalému pobytu

Pokud se očekává sezónní provoz, lze snížit náklady na několik položek. Není třeba plného topného systému. Pro vytápění během studeného chodu stačí použít ohřívač ventilátoru. Stejně tak je třeba zvážit izolační vlastnosti. Velmi vhodné jsou základní okenní bloky, vstupní skupiny bez vestibulu. V některých situacích neinstalujte stacionární instalatérské práce. Čerpadlo pro přívod kapaliny ze studny do domu je připojeno v dočasném provedení.

Projekt domu pro trvalý pobyt je vytvořen bez výše uvedených výjimek. Pro oblast Moskvy odborníci doporučují použití kulatiny o průměru nejméně 250-270 mm. Je nutné, aby tloušťka stěny z masivního dřeva byla nejméně 200 mm.

Někdy namontováno mimo deskupolystyrenová pěna (50-100 mm). To snižuje celkovou tepelnou vodivost. Současně je však blokována přirozená výměna vzduchu. Přijatelné izolační vlastnosti budou dosaženy i bez dodatečné vrstvy. Je však nutné použít okna s více skly, moderní dveře s několika těsnicími smyčkami. Užitečná je vestibul, který zabraňuje přímému pronikání studeného vzduchu do místnosti během zimního období.

Zakrývání trubek do radiátorů se zakrývá při konstrukci překrytí s mezistěnou

Je možné použít systémy kategorie „teplá podlaha“

Související článek:

Obzvláště oblíbené jsou projekty domů z baru pro trvalý pobyt. Výhody a nevýhody domů z baru, odrůdy, plánování, projektů jednopodlažních a dvoupodlažních budov - v naší publikaci.

Stavba domu z kalibrovaného deníku nebo ručního sekání - výhody a nevýhody různých technologií

Při výrobě standardních výrobků zajišťuje výrobní metoda stejný průměr po celé délce obrobku. Tato technologie je doprovázena zvýšenou spotřebou surovin, což má rostoucí dopad na náklady. Na druhé straně se hladké díly snadněji instalují. Při montáži se nevyžaduje vysoká kvalifikace výkonných umělců.

Významnou nevýhodou je snížení celkové pevnosti, protože silná část kmene je odříznuta. Výtlak jádradélka vyvolává silnou deformaci.

Je nutné instalovat více hmoždinek, aby byla zachována celistvost stěn

Odstranění povrchových vrstev vyvolává houbové a jiné biologické poškození. Do těchto materiálů proniká vlhkost. Za rozumnou cenu je obtížné najít tlusté kulatiny s průměrem větším než 300 mm.

Ruční sečení je vhodné pro vytváření nestandardních výrobků

Tato technologie zachovává přírodní ochranné vrstvy. V tomto případě jsou lázně a jiné relativně malé budovy sestaveny bez hmoždinek. Na trhu je snadné najít cenově dostupné sochory o průměru větším než 400 mm.

Hlavní nevýhodou je velká závislost na dovednostech týmu odborníků. Služby vysoce kvalifikovaných řemeslníků jsou drahé.

Projekty domů z kulatiny s fotografiemi a užitečnými poznámkami

V následujících příkladech jsou uvedeny podrobnosti, které stojí za to věnovat pozornost. V procesu zkoumání krásných domů z kulatiny nezapomeňte na funkčnost. Správné změny v hotovém projektu pomohou zohlednit přání budoucích uživatelů. Někteří specializovaní výrobci nabízejí výběr:

 • ruční sekání;
 • zaoblený deník;
 • profilované /lepené lamelové dřevo.

Projekty domů k trvalému pobytu

V jednopatrových budovách proto neexistují žádné přechody na jiné úrovněje zajištěn pohodlný provoz. Zvýšené požadavky na velikost pozemku. Plocha vnějších stěn se zvyšuje, proto je nutná kvalitní tepelná izolace. Zatížení základu je sníženo .

Projekt jednopodlažního domu z kulatiny pro velkou rodinu

Na velké terase je dostatek místa pro ubytování několika rekreačních oblastí pro děti a dospělé

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 1
Počet ložnic 3
Celková plocha, m² 210
Konstrukční vlastnosti Nadace Vrabec obecný.
Stěny Namontováno s pozinkovanými trvanlivými upevňovacími prvky. Použijte izolaci mezi korunkami.
Střecha Rám krokve desek. Vláknitá izolace - 20 cm, kovová dlažba, okap a systém pro uchycení sněhu.
Cena (k červnu 2018), rub., Projekt 32000
Stavby na klíč 3600000

Dokončený projekt dvoupatrového domu

Půdorysy. Provedení rezidenčního obrysu zjednodušuje izolaci technických prostor. V souladu s platnými předpisy byl vytvořen samostatný vchod do kotelny

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 2
Počet ložnic 3
Celková plocha, m² 269
Konstrukční vlastnosti Nadace Rostverkovy na kůlech. Vhodné pro slabé půdy.
Stěny Lze vyrobit z tyče, zaoblené kulatiny s izolací mezi korunkami.
Zastřešení Dřevěné trámy. Kovové dlaždice. Izolace z minerální vlny s parou a hydroizolací.
Cena (k červnu 2018), rub., Projekt 36000
Stavby na klíč 5 600 000

Podkroví zvyšuje množství využitelného prostoru bez nadměrných nákladů

Další prostor vhodný pro obytné místnosti. Povinný dodatečný požadavek - dobrá zvuková izolace

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 2
Celková plocha, m² 212
Konstrukční prvky Nadace Za příplatek. Šroub - 275 000 rub. stuha - 480.000 rublů; deska - 960 000 rublů.
Stěny Kulaté kulatiny. Výška stěn je 290 cm.
Zastřešení V základní verzi - pod ruberoidem. Montáž kovových dlaždic –570 000 rub.
Cena (k červnu 2018), rub., Projekt 21000
Stavby na klíč 2280000

Na fotografii dřevěného domu z kulatiny můžete vidět vlastnosti základny

S touto částí konstrukce lze snadno vyrovnat nerovný terén. S dostatečnou výškou lze použít pro technické místnosti. Tento prvek zabraňuje pronikání vlhkosti do dřevěných prvků.

Použití přírodního kamene s hrubým povrchem je vhodné v interiéru kulatého srubu

Domky z chaty s fotografií uvnitř domu

\ t

V takových budovách je možné snížit tloušťku stěn. Hlavní věc je zajistit stabilitu konstrukce.

Projekt levného letohrádku s logem

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 1
Počet ložnic 1
Celková plocha, m² 46
Konstrukční vlastnosti Nadace Šroubové piloty s roštem.
Střešní krytina Měkké dlaždice.
Cena (k červnu 2018), rub., Projekt 17600

Fotografie z návrhu dřevěného domu z vnitřku domu dokládá zbarvení stěn. Tato úprava slouží k zakrytí estetických vad

Zasklení terasy umožňuje rozšířit obytnou plochu

Související článek:

Projekty venkovských domů na 6 akrů. Foto-příklady krásných a kompaktních venkovských domů s doporučeními pro výběr dispozice v samostatné publikaci našeho portálu.

Projekty srubových lázní

Tyto budovy na připraveném základu lze instalovat za 1-2 dny. Přírodní mikroventilace je vhodná pro tento funkční účel.

Pro kompaktní lázeň není obtížné najít místo na území lokality

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 1
Celková plocha, m² 18
Konstrukční vlastnosti Nadace Za příplatek. Šroub - 70 000 rub. stuha - 160 000 rublů; deska - 270 000 rublů.
Stěny Kulaté kulatiny se zhutněnou jutou.
Střešní krytina Pásový opar.
Cena (od června 2018), rub. Projekt 4000
Stavba na klíč 360000

S nárůstem místa na staveništi bude místo pro velký salonek, verandu a dřevník

Skupina Parametry Hodnoty
Technické ukazatele Počet podlaží 1
Celková plocha, m² 50
Konstrukční vlastnosti Nadace Za příplatek. Šroub - 136 000 rub. pásmo - 230 000třít; deska - 480.000 rublů.
Stěny Kulaté kulatiny o průměru 200 mm.
Střecha Šindele s izolací, parou a hydroizolací.
cena (od června 2018), rub., Projekt 5200
Stavba "na klíč" 518000

Související článek:

Projekty sauny se salonkem a terasou. V samostatné publikaci se dozvíte o nejúspěšnějších dispozicích koupelí s nástavbou v podobě verandy nebo terasy.

Tvorba ceny projektu a stavba srubu, domu z domu na klíč

\ t

Je zřejmé, že základní náklady jsou minimem, které musí začít při výpočtu výdajů. Dodatečné náklady nevyhnutelně vzniknou v průběhu práce. Použití keramických obkladů například zvyšuje nejen cenu materiálů. Musíme posílit nadaci s ohledem na zvýšení hmotnosti.

Fotografie srubu poskytují pouze obecnou představu o estetických parametrech. Přesněji řečeno, můžete projekt studovat pomocí počítačového modelu. Další úpravy zvyšují náklady. Použití přírodního dřeva vám umožní tyto práce minimalizovat. Pečlivě prostudujte vnitřní a vnější inženýrské sítě, vezměte v úvahu zvláštnosti instalace v budovách hořlavých materiálů. Investice do kvalitních okenních a dveřních bloků se vyplatí snížením provozních nákladů.

Výběr nejlepšího designu domuprotokoly - závěry a doplňující informace

Je vhodné objednat si projekt domu z lodního deníku s výstavbou „na klíč“. V tomto provedení je dodavatel zodpovědný nejen za projektovou dokumentaci. Smlouva stanoví dobu výstavby, oficiální záruky, sankce za neplnění přijatých povinností. Další informace naleznete v komentářích k publikaci. Nechte zde své vlastní komentáře k projektům, zajímavým technologiím.

Video: popis realizace domu z logu