Zvlhčovač: nejlepší hodnocení 2018-2019, jak si vybrat

Po dlouhou dobu zvlhčovače v našich apartmánech se nestaly luxusem, ale nezbytným atributem. Lékaři říkají, že příliš suchý vnitřní vzduch nepříznivě ovlivňuje zdraví i dospělých, co můžeme říci o malých dětech. Samozřejmě, nadměrná vlhkost také nevede k ničemu dobrému. Moderní zařízení tohoto typu mohou vytvořit potřebnou mikroklima, která bude optimální pro člověka. A aby nedošlo k chybě při nákupu, doporučujeme zvážit, co by mohlo být zvlhčovač. Pořadí nejlepších 2018-2019 let nabízených v našem přehledu vám pomůže učinit správnou volbu.

Zvlhčovač vzduchu ve školce je obzvláště důležitý

Obsah
 1. Jaké jsou funkce obytných zvlhčovačů vzduchu
 2. Zvlhčovač - který je lepší? Kritéria pro výběr zařízení
 3. Který zvlhčovač koupit: vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost
 4. Dobrý zvlhčovač - přezkum vlastníka
 5. Zvlhčovač vzduchu - hodnocen nejlepším 2018-2019
 6. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu: výrobci a modely
 7. 5 místo: zvlhčovač Polaris PUH 5206di
 8. 4. místo: další model známé značky - Polaris PUH 4405D
 9. 3 místo: Leran USH-500
 10. 2 místo: zvlhčovač Boneco 7135 (U)
 11. 1 místo: ultrazvukový zvlhčovač Ballu UHB-300
 12. Parní zvlhčovače: některé modely a jejich vlastnosti
 13. 3místo: Beurer LB 50
 14. zvlhčovač
 15. 2 místo: zvlhčovač horké páry Boneco S450
 16. 1 místo: Philips HU 4802 - poměrně dobré vlastnosti za průměrnou cenu
 17. Zvlhčovač Timberk - recenze majitelů
 18. Tradiční zvlhčování vzduchu - jaké jsou jeho vlastnosti
 19. 4 místo: Stadler Form Oskar Big Original O-040OR /O-041OR
 20. zvlhčovač
 21. 3. místo: poměrně velké, ale spolehlivé Winia AWX-70
 22. 2. místo: Boneco E2441A - další verze tradičního zvlhčování
 23. 1 místo: tradiční zvlhčování zařízením Ballu EHB-010
 24. Zařízení pro čištění vzduchu - nejlepší hodnocení 2018-2019
 25. 4 místo: Timberk Pacifik TAW H4 D (W)
 26. 3 místo: Boneco 2055D Black
 27. 2 místo: Venta LW15 v bílé
 28. 1 místo: Ballu AW-320 /AW-325
 29. Klimatické komplexy - co to je
 30. 4 místo: klimatický komplex Bork Q710
 31. 3. místo: Electrolux EHAW - 7515D - švédská verze
 32. 2 místo: čistič vzduchu Boneco W1355A
 33. 1. místo: Timberk TAW H3 D (BL) - nejlevnější varianta
 34. Nejlepší modely pro děti
 35. Hodnocení nejspolehlivějších výrobců s modely a cenami
 36. \ t
 37. Kde mohu koupit zvlhčovače vzduchu pro byt
 38. Shrnutí
 39. Video: jak si vybrat zvlhčovač - názor doktora Komarovského

Jaké jsou funkce obytných zvlhčovačů vzduchu

Vnitřní vlhkost ovlivňuje řada faktorů. Během ohřevusezóna pracovní radiátory suší vzduch velmi silně, a v létě klimatizace dělá totéž . Za takových podmínek je možné udržovat normální mikroklima v obytných oblastech po celý rok pouze s dodatečným vybavením, kterým je zvlhčovač.

Co ohrožuje příliš suchý vzduch? Vědci prokázali, že toto je plné:

 • přesušení sliznice, která způsobuje nárůst infekčních onemocnění;
 • rozvoj alergických reakcí;
 • časté bolesti hlavy;
 • snížená pozornost a celkové tělesné zdraví;
 • dysbakterióza.
Důležité!Zvláště relevantní je instalace takových zařízení, pokud je v domě malé dítě. Dnes se pokusíme pochopit, jak si vybrat správné vybavení a co byste měli věnovat při nákupu.

Ultrazvukové zařízení - jeho princip činnosti je docela zajímavý

Zvlhčovač - který je lepší? Kritéria pro výběr zařízení

Dobrý model zvlhčovače by měl také vyčistit vzduch v místnosti. Současně je v něm nutné mít hydrostat - zařízení, které určuje vlhkost v místnosti a podle potřeby se vypne. Hlučný provoz zařízení také není nejlepším indikátorem, zejména pokud je instalován v místnosti, kde žije malé dítě. Obecně existuje mnoho kritérií a každý si vybere funkce, které jsou pro něj nezbytné. Je třeba si uvědomit, že čím vyšší je cena, tím víceschopnost takových zařízení.

Sekundární kritéria mohou být nazývána velikostí a vzhledem zařízení, i když některá z nich jsou umístěna na prvním místě. Zvlhčovač však musí dělat svou práci a teprve poté, co zapadne do interiéru. I když s tak obrovský sortiment, který je přítomen v naší době na policích domácích spotřebičů, kombinovat "příjemné s užitečným" práce nebude.

Pokusme se pochopit, jaké jsou základní parametry, kterým je třeba při koupi zvlhčovačů vzduchu věnovat pozornost.

Dítěti se to zjevně líbí

Který zvlhčovač koupit: vlastnosti, kterým byste měli věnovat pozornost

Po čištění vzduchu zvlhčovačem můžete přejít na jiné parametry. Jeden z povinných by měl být nazýván automatickým vypnutím v nepřítomnosti vody v zařízení. To ochrání domácnost a přístroj vydrží déle.

Užitečné informace!Pokud je v domě dítě, má smysl věnovat pozornost funkci inhalace. Zabrání se infekčním onemocněním dýchacích cest. Dálkové ovládání se ukázalo dobře, což vám umožní zapnout, vypnout nebo upravit parametry zařízení, aniž by šel do místnosti, aby se dítě probudit.

Kontrolní ústředna může pomoci nevzbudit dítě

Co je dobré na zvlhčovači - přezkum vlastníka

Abychom nebyli neopodstatněni, navrhujemepřečtěte si jedno z hodnocení osoby, která již používá toto zařízení ve svém bytě:

Ksufiz, Rusko, Novokuznetsk:... Plocha místnosti, která podle vlastností zvlhčovače slouží 30 m2. Pro standardní apartmány našeho města je to dost. Během jeho práce je dýchání v místnosti mnohem jednodušší. Velmi zajímavým bodem je schopnost přidat do zvlhčovače chuť. Další výhodou zvlhčovače Dantex D-H30 AW je přítomnost časovače. Můžete nastavit čas, kdy chcete začít pracovat (1/2/4/8 hodin). Myslím, že tato věc je v zimě jednoduše nepostradatelná.Přečtěte si víceo Otzovik: https://otzovik.com/review_5452303.html

Zdánlivě obyčejná váza

Zvlhčovač vzduchu - pořadí nejlepších 2018-2019

Všechny zvlhčovače lze rozdělit do následujících skupin:

 • Ultrazvukové zvlhčovače;
 • Parní zařízení;
 • Tradiční modely;
 • mytí vzduchu;
 • Klimatické komplexy.

Každý z nich má své vlastní charakteristiky, o nichž nelze hovořit. To je v tomto pořadí, že budeme sestavovat naše dnešní hodnocení nejlepších zvlhčovačů vzduchu pro 2017-2018 domů, s ohledem na některé technické vlastnosti různých modelů a značek. Po cestě budou uvedeny některé komentáře a bude poskytnuta zpětná vazba na konkrétní skupinu.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu: Výrobci a modely

Podstata fungování takového zařízení, jak můžehádejte z názvu, v ultrazvuku. Pro člověka to není slyšitelné, ale zároveň může vykonávat takové funkce, jako je například zničení špíny. Stejně tak působí na vodu a rozkládá ji na malé částice, které se šíří velmi rychle v celém objemu vzduchu v místnosti. Zde jsou některé z hlavních výrobců zastupujících tyto modely na ruském trhu, takže hodnocení nejlepší ultrazvukové zvlhčovače 2018-2019 rok.

Takové vybavení se vejde do každého interiéru

5. místo: zvlhčovač Polaris PUH 5206di

Díky dotykovému panelu je možné nastavit požadované parametry vlhkosti v rozsahu od 45 do 85%. Dálkové ovládání je velmi pohodlné a srozumitelné. Tam je ionizace, stejně jako prostor pro aroma kapsle. Potěší a přítomnost filtru, změkčení vody. Díky němu se měřítko nevytváří, a proto přístroj vydrží déle. Průměrná cena zařízení na ruském trhu je 6500-7000 rublů.

V tomto segmentu můžete pojmenovat mnoho dalších hodnotnějších modelů - to je Electrolux EHU 5515D, a Supra HDS 205, a stejný Polaris PUH 2650. Ale nemá smysl vkládat respektované čtenáře se zbytečnými informacemi. Koneckonců, pokud někdo přemýšlí o koupi takového vybavení, on sám bude mít zájem dozvědět se o tomto či tomto modelu od prodávajícího, který o vlastnostech podrobněji prozradí.

Taková zařízení mohou být velmi malá

4 místo: ještě jeden model známé značky - Polaris PUH 4405D

Funkčnější model s elektronickým řízenímdálkové ovládání. Tam je hygrostat, časovač zapnutí a vypnutí, stejně jako možnost směru vlhkosti. Trochu naštvaný na nedostatek inhalace za cenu 3200 rublů. Z tohoto důvodu zařízení a zabírá předposlední linii našeho hodnocení.

3. místo: Leran USH-500

Základní zařízení, ve kterém není ani osvětlení, ani možnost aromatizace, ani hygrostat. Jeho kapacita je 30 W a plně naplněná nádrž o objemu 3,5 litru stačí na 12 hodin provozu. Mechanická kontrola je poměrně spolehlivá díky absenci různých elektronických součástek. Náklady na ruské police - 1500 rublů. V nepřítomnosti dětí v bytě, velmi pohodlné vybavení, které může zvlhčit vzduch na ploše až 20 m2 .

Taková zařízení mohou být zdobena různými způsoby

2. místo: zvlhčovač Boneco 7135 (U)

Výrobce tvrdí, že tento ultrazvukový zvlhčovač je schopen vytvořit nezbytné mikroklima nejen pro člověka, ale i pro starožitný nábytek. V tomto případě rostliny rostou intenzivněji. Možná je to jen marketingový trik. Konec konců, každé takové zařízení je schopno vytvořit potřebnou vlhkost pro určitý účel. Ale ve skutečnosti je to prokázaná skutečnost. Přibližná cena takového ultrazvukového zvlhčovače je 8700-9000 rublů.

1 místo: ultrazvukový zvlhčovač Ballu UHB-300

Toto zařízení podle výrobce zajistí měkkou vlhkost a vytvoří příznivé vnitřní klima. Dobré nošenípro děti - vestavěná světla lze použít jako noční světlo. Lze použít i aromatické kapsle, což je také důležité. Koneckonců, při nákupu kapslí s jedle olej, můžete nejen vyplnit byt s vůní jedle, ale také chránit svou rodinu před virovými respiračními chorobami. Takový zvlhčovač si můžete zakoupit v internetovém obchodě za cenu 1900 rublů. Bezpochyby první místo našeho hodnocení.

Ballu UHB-300

Parní zvlhčovače: některé modely a jejich vlastnosti

Parní zvlhčovače pracují na principu nuceného odpařování vody ohřevem. Poměrně společná skupina produktů důvěryhodných mnoha kupci. Níže je naše hodnocení nejlepších parních zvlhčovačů 2017-2018 roku.

3. místo: zvlhčovač Beurer LB 50

Kvalitní a cenově dostupný model. Může sloužit až 50 m², má funkci aromatizace a spolehlivé mechanické ovládání.

Zvlhčovač Beurer LB50

2. místo: zvlhčovač páry Boneco S450

Charakteristiky jsou velmi dobré, je zde vše, co potřebujete pro normální hydrataci. Obraz dotváří dotyková obrazovka s dálkovým ovládáním. Možná, že zařízení by bylo na vrcholu našeho hodnocení, ale cena to nechala. Průměrná cena na policích prodejen domácích spotřebičů je 14 000 - 17 000 rublů.

Boneco S450

1 místo: Philips HU 4802 - poměrně dobré vlastnosti za průměrnou cenu

Toto zařízení kromě zvlhčování čistí vzduch od prachu a prachuzvířecí chlupy. Jedinou nevýhodou je, že filtr vyžaduje výměnu každé 3 měsíce. Spotřeba vody - 150 g /h, což umožňuje pracovat na jedné nádrži po dobu až 8 hodin. Za cenu 6500 rublů. Tento zvlhčovač vzduchu s čističem vzduchu pro dům v žebříčku má čestné první místo.

Zvlhčovač "Timberk" - recenze majitelů

Tato značka nebyla zařazena do našeho hodnocení, ale podle hodnocení je to docela hodné vybavení:

Nicknamelida, Rusko, Izhevsk:Tento zvlhčovač používáme 1,5 roku. Pro jednopokojový apartmán perfektně sedí. Vzduch je vlhký v celém bytě, není hlučný, indikátor svítí jasně v noci (pro mě je to plus, protože je tma doma). Existují režimy, které máme minimálně, ale téměř vždy. Kabel je krátký, ale máme dostatek délky. Objem vodních obleků, často nepřidávám. Voda musí být nakoupena dobře nebo filtrována, aby se vápno nehromadilo. Bohužel, za 1,5 roku stále existuje, ale to pro něj nebylo horší. Barevné schéma není příliš úspěšné (prodáváme šedé a fialové). Koupeno se slevou pro 1800.Více podrobnostío Otzovik: http://otzovik.com/review_4890834.html

Tradiční zvlhčování vzduchu - jaké jsou jeho vlastnosti

Tradiční se nazývá přirozené zvlhčování. Přirozené odpařování vody touto metodou je „urychleno“ ventilátorem. Ve skutečnosti je to nejjednodušší verze takových zařízení. Pojďme se pokusit, aby hodnocení nejlepší zvlhčovače vzduchu pro byt 2017-2018 v této skupině.

4. místo: Stadler Form Oskar Big Original zvlhčovačO-040OR /O-041OR

Samozřejmě, jednotka není špatná, existuje elektronické dotykové ovládání, časovač vypnutí a nastavení rychlosti odpařování. Ale se všemi jeho dobrými vlastnostmi je problém v nákladech. Je to asi 22.000 rublů, což je pro tyto ukazatele jasně nadhodnoceno. Z tohoto důvodu je tento model v našem současném hodnocení na čtvrtém místě.

3. místo: poměrně velké, ale spolehlivé Winia AWX-70

Toto zařízení je schopno zvlhčovat vnitřní vzduch o ploše 50 m2 . Pravda a tok je slušný, 700 ml /h, ale nádržka v 9 l to umožňuje. Jsme spokojeni s přítomností vodního filtru, ale v našem hodnocení tento přístroj ztrácí svou velikostí a hmotností, která je větší než 10 kg.

Winia AWX-70 - třetí, ale ne poslední místo

2. místo: Boneco E2441A - další varianta tradičního zvlhčování

Tento zvlhčovač pracuje na ploše až 40 m2 . Jeho nádrž je malá, pouze 3,8 l. Ale s průtokem 200 ml /h je to dost. Běžné mechanické řízení zajišťuje spolehlivost jednotky. Náklady, nicméně, malý vysoký - 9500-10200 rublů. Z tohoto důvodu není zvlhčovač na prvním místě.

1 místo: tradiční zvlhčování přístrojem Ballu EHB-010

Bezpochyby první místo v žebříčku nejlepších zvlhčovačů vzduchu v místnosti 2017-2018. S výkonem 18 W je zařízení plně schopno zvlhčovat vnitřní vzduch o ploše až 30 m2 . Cena takového zařízení je asi 2500 rublů.

Toto je první místo - Ballu EHB-010

Zařízení na mytí vzduchu - pořadí nejlepších 2018-2019

Jedná se o samostatnou kategorii, která je dražší než jiné skupiny. Princip jeho fungování lze přirovnat k běžnému dešti, který „klouže“ prach na zem. Když k tomu dojde, a nasycení vzduchu vlhkostí. Většina těchto zařízení pracuje na ultrazvuku.

Pokusme se shromáždit hodnocení nejlepších zvlhčovačů (a čističů) vzduchu 2018-2019, v této kategorii:

4 místo: Timberk Pacifik TAW H4 D (W)

Zařízení obecně není špatné, ale existují určité nedostatky. Například, s výkonem 110 W, může zvlhčit vzduch v místnosti o ploše pouhých 25 m2 . Elektronické ovládání bez dálkového ovládání za cenu 7000 rublů. o něco dražší, což představuje čtvrté místo tohoto modelu v dnešním žebříčku.

3. místo: Boneco 2055D Black

Oblast pokrytí zvlhčovače je o něco menší než 50 m2(přesně - 47). Elektronické ovládání s dotykovým panelem. Hladina hluku je malá - asi 25 dB, což je téměř nepozorovatelné během dne. V noci to však může být citlivé. Cena v průměru činí 23 000 rublů.

Boneco U201A - docela dobrý zvlhčovač

2 místo: Venta LW15 v bílé

Docela malá nádrž na vodu - pouze 2,5 l. Je také možné přisoudit malou plochu vlhkosti minusům - 25 m2 . Současně však existuje prostor pro aromatické kapsle a nízké náklady - 13 000 rublů. - automaticky zvedněte toto zařízení na druhé místo.

1. místo: Ballu AW-320 /AW-325

Docela dobrý model, kterýschopné zvlhčování vzduchu na ploše 40 m2 . Ačkoli všechny charakteristiky jsou téměř podobné jiným dnešním "soutěžícím", poměr "cena-kvalita-pohodlí" je vyhráván přítomností dálkového ovládání. Průměrná cena je 10 000 rublů.

Velmi hodný model našeho hodnocení

Klimatické komplexy - co to je

Tato zařízení mají kromě zvlhčování vzduchu další funkce, jako je ionizace, dezinfekce nebo saturace kyslíkem. Tato skupina je samozřejmě ve vyšší cenové kategorii, ale pro některá taková zařízení jsou přijatelná. Jejich charakteristiky jsou podobné, což znamená, že hodnocení nebude založeno na funkčnosti, ale na průměrných nákladech na ruském trhu.

4 místo: klimatický komplex Bork Q710

Oblast vlhčení je poměrně malá - 40 m2 . A to je se spotřebou energie 344 wattů! Nestojí za zmínku o důvodech, proč se model stal outsiderem ratingu (a ne poprvé, kdy značka ztrácí). Plus, náklady na komplex je jasně příliš vysoká - 25.000 rublů. Je jasné, že pro značku je to slušný příplatek.

Jako outsidery kvůli vysokým nákladům - Bork Q710

3. místo: Electrolux EHAW - 7515D - švédská verze

Stejná ionizační tyč, stejná oblast vlhkosti, ale spotřeba energie je ještě nižší - 16 wattů. Stojí za to vysvětlit důvod pro nižší místo v našem hodnocení - náklady. Tento model za cenu bude dražší než předchozí - 22000-23000 rublů.

2. místo: Boneco W1355A

zvlhčovač vzduchu

Zařízení české výroby s příkonem pouze 20 wattů. Tento přístroj má poměrně efektivní ionizační tyč - Ionic Silver Stick (7017). Mechanická kontrola je klíčem k trvanlivosti, zatímco objem zvlhčeného vzduchu je až 125 m3/h. Cena je od 14 500 do 15 200 rublů.

Naše druhé místo je Boneco W1355A

1. místo: Timberk TAW H3 D (BL) - nejlevnější varianta

Tento klimatický komplex není v žádném případě horší než dražší protějšky, plní stejné funkce. Jak je uvedeno v jedné dobře známé reklamě: "A pokud není rozdíl, proč platit více?". Průměrná cena zařízení na policích domácí spotřebiče obchody - 9000-9500 rublů.

Timberk TAW H3 D (BL) - levný, ale funkční

Níže uvedeme obecné hodnocení značek a jejich modelů a nyní stojí za to zvážit jeden z důležitých cílů těchto zařízení.

Nejlepší modely pro děti

\ t

Zvlhčovač nejvhodnější pro použití u dětí je tradiční. Problém jeho použití však spočívá v hluku, který vytváří. Z tohoto důvodu většina matek upřednostňuje ultrazvukové vybavení. V tomto případě se výrobce přizpůsobí požadavkům. To je důvod, proč v naší době největší procento zvlhčovačů pro byt, vybavené osvětlením, mezi ultrazvukové přístroje. Tento druh osvětlení je ideální pro použití jako noční světlo.

Dálkové ovládání odzvlhčovač je poměrně jednoduchý

Velmi důležité!Před zakoupením takového vybavení pro instalaci do školky stojí za to se poradit se svým lékařem. Pro některé děti může být vlhkost vzduchu destruktivní!

Z tohoto důvodu dnes nebudeme uvažovat o hodnocení nejlepších zvlhčovačů vzduchu pro novorozence 2017-2018, jako tomu bylo u zařízení pro dospělé, ale doporučujeme, abyste se seznámili s řadou publikací věnovaných podrobnější a promyšlené volbě těchto zařízení.

Související články:

Který zvlhčovač vzduchu je lepší pro děti? Takové zařízení je v jeslích nezbytné, zejména v zimě. Ve zvláštní recenzi naleznete doporučení pro výběr nejlepšího modelu pro váš rozpočet.
Výhody a újmy, recenze a názory lékařů na zvlhčovač vzduchu. Zvláštní publikace o teoretických a praktických aspektech používání zvlhčovače.

Hodnocení nejspolehlivějších výrobců s modely a cenami

\ t

Bude nejvhodnější zvážit výrobce a jejich modely ve formě tabulky:

\ t
Kategorie Pozice Značka a model Naše body k zařízení Průměrné náklady, tření.
Nízkofrekvenční čističe vzduchu 1

Foxcleaner ION 9,8 /10 6490
2 AIC XJ-2100 9,0 /10 4950
Vysoký výkončističe vzduchu1 Daikin MC70LVM 9,9 /10 41688
2 Tefal PU4025 9,8 /10 17989
3 Philips AC 4014 9,7 /10 21500
4 Atmos Vent-1550 9,7 /10 12550
5 Ballu AP-430F7 9,4 /10 15650
Mytí vzduchu
1 Venta LW25 9,8 /10 22425
2 Winia AWI-40 9,7 /10 15050
3 Boneco W2055DR 9,5 /10 30890
Klimatické komplexy pro čištění a zvlhčování vzduchu 1 Panasonic F-VXL40 9,9 /10 31990
2 Sharp KC-F31R 9,8 /10 16890
3 Hisense AE-33R4BNS /AE 9,7 /10 19990

Přibližně místa našeho dnešního přezkumu byla rozdána.

Vzhled přístroje lze přizpůsobit interiéru

Kde mohu zakoupit zvlhčovače vzduchu pro byt

Každý bude muset hledat odpověď na tuto otázku nezávisle Můžeme jen poradit. Nekupujte zvlhčovače přes internet, pokud si nejste jisti prodávajícím. Je jasné, že to bude levnější než v běžném obchodě, ale existuje důvěra v kvalitu produktu? S obrovským sortimentem podobných výrobků na policích běžných obchodů můžete vždy najít ten správný model. V tomto případě bude proveden záruční servis a možnost jeho vizuální kontroly.

Televizor nebo zvlhčovač - nerozumí

Chcete-li shrnout

Závěrem lze říci, že zvlhčovač je pro byt opravdu nepostradatelným vybavením. Takže jeho pořízení, bez ohledu na model, bude přínosem.

Doufáme, že informace, které byly dnes předloženy, byly pro vás užitečné. Pokud má respektovaný čtenář stále otázky, náš tým Vám rád zodpoví v diskusi k tomuto článku.

Článek na toto téma:

Jak navlhčit vzduch v místnosti bez zvlhčovače. Suchý vzduch představuje velké zdravotní riziko, a proto by se měl řešit. Jak navlhčit vzduch v místnosti bez zvlhčovače, budeme mluvit v našem článku.

Video: jak si vybrat zvlhčovač - názor doktora Komarovského