Zvukotěsný strop v bytě pod zavěšeným stropem s vlastními rukama

V městských domech je obtížné dosáhnout vysoce kvalitní zvukové izolace. Zvláště silné vnější zvuky obtěžují obyvatele panelových domů, ve kterých jsou požadavky na zvukovou izolaci, podle definice níže. Aby byl jejich byt pohodlný a aby bylo ticho, majitelé se musí starat o samotné zvukové izolační zařízení. Izolace hluku stropu v bytě pod stropem je nejjednodušší, protože izolační vrstva nevyžaduje žádné další požadavky na pevnost.

Pokoj s napínacími stropy

Video: izolace napínacích stropů

Typy zvukové izolace pod stropem protažení

Moderní stavební technologie zahrnuje použití kovových konstrukcí vyztužených kovem. Ocel dokonale provádí všechny zvuky, vibrace jsou přenášeny do celé konstrukce. V bytových domech se podlahové panely stávají hlavními vodiči hluku. Stretch stropy -Tato konstrukce, která zahrnuje umístění plátna v určité vzdálenosti od podlahové desky, čímž vytváří mezeru dostatečné šířky pro zařízení vysoce kvalitní zvukové izolace.

Proces absorpce a odraz zvukové vlny napínacím plechem

Hluková izolace stropu v bytě pod stropem střechy je nejjednodušší, protože žádný jiný typ stropu neumožňuje volit izolační materiály.

Izolace hluku pomocí minerální vlny

Rohože z minerálních materiálů

\ t

Pro izolační práce jsou vhodné porézní materiály, které jsou také vynikajícími izolátory. Deskové ohřívače, které jsou široce používány ve stavebnictví, mohou sloužit jako vynikající zvukové izolátory, protože jejich vlákna absorbují zvukové vlny. Zvuková izolace stropu v bytě pod stropem je nejčastěji prováděna s použitím tohoto typu materiálů.

Akustické desky

Minerální materiály na bázi skelného vlákna nebo čediče mají řadu pozitivních vlastností:

  • odolné vůči spalování, neroztaví, nevypouští nebezpečné plyny;
  • má vysoký koeficient absorpce zvukových vln;
  • odstraňuje hmyz, houby a plísně se na něm nevyvíjejí ani v případě vniknutí vlhkosti.

Montáž čedičových desek

Pěnový plast

Pěnoplast - porézní, snadný a pohodlný v prácimateriál, se kterým můžete uložit nájemníky z cizích zvuků a výrazně zahřát pokoj. Pěnoplast je vhodný v práci, má malou hmotnost, snadno a rychle připevněn k povrchu.

Použití pěny jako zvukové izolace

Vzhledem k tomu, že desky z pěnového materiálu mají pevný tvar, lze upevnění provádět bez použití lepidla pouze pomocí hmoždinek. Díky tuhosti povrchu pěny může být omítkována nebo omítána dalšími vrstvami materiálů, což zlepšuje kvalitu zvukové izolace. Se všemi výhodami zvukové izolace stropu v bytech pod zavěšenou stropní pěnou se zřídka provádí, protože má značný nedostatek - hořlavost. Když je vystaven ohni, okamžitě se vznítí, popáleniny s uvolněním obrovského množství tepla a jedovatých plynů.

Upevnění pěny ke stropu lepidlem

Akustické pěnové rohože

\ t

Akustická pěnová guma je rohož se speciálním tvarem povrchu. Samotné výčnělky a drážky ve tvaru kužele jsou účinnými tlumiči zvuku a v kombinaci s porézním materiálem, jako je pěnová pryž, se účinek takových rohoží stává velmi nápadným. Výška profilu se pohybuje od 2,5 do 10 centimetrů, vzor se podobá kazetě na vejce.

Rohože z akustické pěnové pryže

Instalace se provádí pomocí speciálního lepidla a práce nevyžaduje zvláštní přípravu ani fyzickou pevnost. Jedinýnedostatek materiálu - hořlavost, pěnová pryž okamžitě bliká a při spalování roztaví a kapky červeně horkých kapiček polymeru, díky čemuž je použití pěnové gumy jako izolátoru omezeno.

Různé typy akustické pěnové pryže

Roll Insulation

Tenký, silný a elastický polymer, který má často již aplikovanou lepivou vrstvu. K instalaci takové zvukové izolace dochází rychle, dodatečné upevnění hmoždinkami se provádí s velkým krokem, který proces urychluje. Tloušťka válcovaného materiálu není velká, takže izolace může být provedena i v uzavřeném prostoru. Zvuková izolace stropu z válcovaných materiálů v bytě pod strešným stropem je vyrobena na minerálním základě a polymer se používá jako pojivo, takže izolátor se okamžitě nezapálí, spaluje velmi pomalu, netvoří kapky a štiplavý kouř, což ho činí ideálním z hlediska požární bezpečnosti.

Válcové izolační materiály

Fáze instalace hlukové izolace

V závislosti na typu zvukového izolačního materiálu je zvolen způsob instalace. Pevné panely, jako je pěnový plast, jsou upevněny speciálními hmoždinkami, měkké rohože - čedičové desky - se montují pomocí dřevěných kolejnic a lepidlo se nejčastěji používá pro upevnění válcovaných izolátorů. Navzdory obecným doporučením je v každém případě nutné vypracovat individuální způsob práce.

Upevnění polymerními lepidly

Pro každý typ materiálu byla vyvinuta speciální lepidla, která poskytují vysoce kvalitní uchopení, ale nezničují samotnou zvukovou izolaci. Minerální desky a skleněná vata jsou amorfní materiály, jediné, které nejsou ničeny působením agresivních chemických sloučenin, proto složení lepidla pro ně není zvlášť důležité. Polystyren a pěnová pryž korodují kyselinu, která může být obsažena v některých formulacích. Válcové materiály jsou také vysazeny pouze na lepidlo doporučené výrobci.

Použití lepícího prostředku na pěnu

Upevnění hmoždinkami

Pro zvukovou izolaci a ohřívání se používá speciální způsob upevnění - pomocí hmoždinek "hub".

Upevnění pomocí hmoždinky "Houba"

S touto metodou připojení je hlavní věcí správně vypočítat krok. Pokud je izolační materiál lehký a tuhý, mohou být hmoždinky umístěny maximálně každých 60 cm, měkké minerální desky jsou lépe zajištěny spolehlivěji, což snižuje stupeň na 30-40 cm. spolehlivé.

Doporučená vzdálenost mezi podlahovou deskou a tažnou tkaninou

Montáž stropního rámu se zpravidla provádí po položení izolace. Maximální šířka izolační vrstvy je 10 cm.

Volba optimálního schématu zapojení

Při výběru montážního schématu věnujte pozornost následujícím bodům:

  • pro zajištění těsného uchycení základny, upevnění materiálů pouze na podlahovou desku očištěnou od povrchu, takže kvalita zvukové izolace bude podstatně vyšší;
  • zajišťují dostatečnou pevnost tak, aby během provozu, v případě vnikání vody nebo v průběhu času, izolační materiál nezůstával za stropem.

Video: jak provést tepelnou a zvukovou izolaci stropu