Nastal čas přinést do našich snů vnitřní klid a dobrotu: vlastním lapačem děláme lovce snů

Vaše sny se staly neklidnými, to se stalo nepohodlným spát, nebo se na stěně v ložnici objevila prázdná místnost, kterou chcete ozdobit? Dnes, v recenzi HomeMyHome, budeme hovořit o tom, jak udělat lapač snů s vlastními rukama, a proč ho moderní lidé potřebují.

Chtěli se snažit uklidnit jejich sny? Je tedy čas zjistit, jak to udělat

Co je to amulet „Dreamcatcher“ a v jakých variantách provedení může být provedeno

Kulatý pás v kruhu, tkaný z nití a zdobený peřím, oblázky a korálky, se nazývá lapač snů. To je druh amuletu, který používají indické kmeny a řada dalších národností.

Smyslem amuletu je chytit zlé sny, zaměňovat je v sítích sítě, přecházet místo nich skrze otvory na webu požehnané sny.

Indové mají několik pověstí spojených s výskytem tohotomagická položka. Moderní designéři se však nezajímali o pohádkovou stránku produktu, ale o jeho původní použití, kdykoli to bylo možné.

Vypadá to, že produkt je kruh, který je v určitém pořadí opleten vláknem

.

Podle indiánů symbolizuje pírko vzduch, dech, bez něhož život není možný.

V indické verzi je žádoucí použít peří dravých ptáků nebo spíše chytlavé opeření jakéhokoli jiného ptáka

.

Šperky ve formě kuliček byly také vybrány individuálně. Mohou být z kostí, různých druhů dřeva, kamenů. Dnes, pro lapače snů, návrháři používají plastové nebo skleněné korálky. Pokud pro tebe má tato položka posvátný význam, je lepší neodchýlit se od tradic a pracovat pouze s přírodními materiály.

Uplatnění lovce snů

Název položky již samozřejmě mluví sám za sebe. Pokud však s amuletem nezacházíte jako s jednoduchým objektem původního interiéru, doporučujeme vám, abyste jej správně zavěsili.

Sladký a zdravý spánek slibuje pouze výrobek, který visí na hlavě vaší postele. Neměla by být umístěna jen na zdi, ale měla by se volně otáčet. Jinak, jak může pro tebe chytit dobré sny a odvrátit ty špatné

Pokud je to jen takový druh domova, pak na zeď přijde taková krása

.

Pokud není místo pro zavěšení amuletu nad postel, bude dobře fungovat jak pod lustrem, tak pod svítidlem.

Nebojte se, kdezlí duchové zapletení do pavučiny mizí: Indové kmene Kihtu věří, že všichni duchové čelí hrozící smrti na úsvitu.

Indická verze

Není divu, že Indové viseli nad postelí Dreamcatcher. Pravděpodobně by moderní lidé udělali dobře, kdyby se poučili z dávných časů na ochranu svých snů.

Materiály a nástroje

\ t

Pamatujeme si přirozenost materiálů, takže musíte najít nitě, které jsou poměrně silné a trvanlivé. Tenké prameny nebudou ani viditelné, kde opravdu chytí špatný sen.

Bylo by hezké pokusit se tisknout na papír předpokládanou barevnou variantu. Pokud tato dovednost není k dispozici, není to děsivé.

V této fázi se vybírají barvy nití: je lepší brát ty, které nezpůsobují podráždění, a pomáhat hlavě „očistit“ denní odpad ze všech negativních myšlenek.

Pro dekor stojí za to vzít korálky. Pokud je možnost koupit přírodní kameny s otvory pro korálky, bude to nejlepší ze všeho: stačí vybrat buď oblázky se vám líbí, nebo konkrétně "vaše".

Namísto plastu můžete použít ta skleněná okna, která najdeme na pobřeží, umytá a mletá vlnami. Pokud v nich není nic, co by v nich dělalo tenké díry, pak můžete vyzvednout mušle, dřevěné korálky, polodrahokamy ze starých korálků.

Věnujte velkou pozornost peří. Možná můžete dostat sova peří, orli, nebo dokonce vrány

Zajímavé!Pokud se zaměřujete na dekor, pak bude dělat barevné peří a pokud je to talisman, pak je to lepšívytvořit a najít přírodní krásné peří.

Co je velmi důležité: neměli byste hledat peří v hnízdě ptáků, je nepravděpodobné, že by to byl dobrý energetický dar. Proto také není nutné „odnést“ peří mrtvého ptáka a navíc zabíjet ptáky (doufáme, že vás tato možnost ani nezvažovala).

Kromě výše uvedených položek připravujeme dobré nůžky a malou dřevěnou obruč.

Průvodce krok za krokem

Co by tedy mělo být provedeno jako první? Za prvé, získáme dobrou dobrou náladu: špatné myšlenky nejsou nejlepším asistentem v tak energicky důležité práci. Ano, bude to fungovat mnohem lépe s jasnou a klidnou hlavou bez špatné nálady.

Kromě toho, mistři nedoporučují, aby se rozptyloval od lekce a odložit práci začal: hlavní věc je vytvořit web najednou.

Tak postupná práce probíhá takto:

Ilustrace Provoz
Je-li obruč připravena, pokračujte ihned k další položce. Pokud není žádná obruč, pak vezmeme mladé větve stromů, očištěné od dřevnatých kůží, je lepší vzít si pružnou měkkou vrbu. Z větví sbíráme kruh a svázáme ho nití tak, aby byl formulář zachován. Před pokračováním práce se kruh suší.
Omotejte obruče tkaničkami nebo tlustými nitěmi. Je lepší začít na křižovatce přípojky větve a pohybovat se pevně tahem nitě. Není nutné odříznout špičku, lze ji nechat zavěsit. Jak vítr? Jak chcete: hladké, chaotické, jednohlasé vlákno nebovícebarevné tkaničky. Nezapomínáme jen na to, že když jsme se vrátili na místo, ze kterého se začalo vinutí, je nutné vše opravit silným uzlem.
Nyní nás nic nerozptyluje a netkáme pavučinu. Závit musí být uvázán v blízkosti uzlu, kde jste dokončili navíjení obruče. Teď, pohybující se ve směru hodinových ručiček, splétněte web. Obruč s polovičními uzly, a když jsme dosáhli začátku, se přesuneme do druhé řady a napneme nit s půlkotem na tkané mřížce, jak je to na obrázku.

V jaké vzdálenosti do poloviny uzlů záleží na vaší preferenci a průměru obruče. Pokud chcete, můžete vytvořit asymetrickou pavučinu. V tomto stadiu se vyskytují perličky. Je důležité mít na paměti, že korálky mají určitou váhu a mohou ohnout nit, takže musíte být opatrnější s napětím.

 1. Čím blíže ke středu, tím pevnější by měla být nit utažena, jinak by se prohnula. Nezapomeňte připevnit špičku, jinak se vše rychle rozpustí. Bude lepší, když necháte díru uprostřed, ve které můžete umístit peří nebo korálek.
 2. V této fázi pracují s tkaničkami a peřím, které na nich visí.

Podle počtu doporučených tří nebo sedmi: šněrování je střih a jednoduše vázáno na obruč

V jakém místě uvázat? Kdyby se váš lovce proměnil ve nástěnné hodiny, šňůry s peřím by byly svázány s čísly 3,6,9 a mezi nimi.

Mohu pověsit peří ve svazcích? Samozřejmě ano! Ať už se jedná o jednotlivé peří nebo svazky, vše záleží na vaší touze

Video: Indická verze amuletu

Pro ty, kteří se obtížně orientují podle schémat a fotografie, vidí ve videu vše na vlastní oči:

Sibiřská verze

Kytgyomovo vtipné slovo je poprvé prohlášeno za obtížné. Ale toto je jméno nejsilnější amulet-návnada, který byl aktivně používán sibiřskými šamany.

Toto je skutečný dirigent energie, která pomáhala v rituálech spojených s jiným světem, světem snů

Kožešinová síť se svou mocí nerozděluje sny na dobré a špatné. V průběhu dne srst absorbuje veškerou energii a během nočního spánku ji vkládá do snů majitele, což činí snímky mimořádně světlými.

Co je potřeba a jak vytvořit rituální amulet

Na rozdíl od indické verze není peří v sibiřském lovci nutné. Ale srst je potřeba. Zejména je důležité zvolit vhodný kus kožešiny pro střed snů.

Potřebujete obruč ze dřeva nebo větve, kožešiny, 4-5 kožených tkaniček a 36 nití černé nebo tmavě nasycené modré barvy, nití červené barvy.

Obal nebo okraj větví zabalených podle tohoto systému

\ t

Nejdříve navijeme obruč nebo provaz větví.

Jakmile je web připraven, musíte pečlivě uvázat kuličku krásné kožešiny ve středu. Je lepší, když se liší od zbarvení srsti.

Podél okrajů svázáme 4-5 tkaničky, které by měly viset dolů.

S pomocí lepidla nebo nití připevníme zbývající kožešinu podél okraje výrobku, poutáme ho k okraji šněrování.

Hlavní třída dnedělat krásný lovce snů

Pokud se chcete zamyšleně ponořit do manuální práce, podívejme se, jak udělat krásný a elegantní amulet pro ochranu vašeho spánku.

Co je potřeba z materiálů

Vybíráme materiály:

 • pro základnu se vejde do obruče požadované velikosti, ale pokud chcete individualitu, pak si můžete vzít věnec z vrbových větviček;
 • kvalitní vlákna jako „Iris“;
 • krásné peří;
 • kuličky různých velikostí;
 • jehly a nůžky;
 • centimetr;
 • PVA a supermoment (jen v případě);
 • několik malých kolíků na prádlo.

Sedíme pohodlněji a duše začíná vytvářet naše dobré sny.

Odcházíme k vytvoření dreamcatcher

Máte-li v úmyslu splétat věnec z vrby, musíte začít tkát ve stejný den, kdy se řezají větvičky. To bude dokonale kulaté.

Je nutné upevnit dno větví tlustou nití a splétat provaz nebo splétat větve jeden po druhém. Špičky jsou pevné a připojené k základně a samotný kruh je položen na nějaký vhodný válcový předmět. Vaše obruč bude připravena asi za měsíc.

Vše je jednodušší s dřevěnými obručemi, práce může začít hned.

Vyšívací obruč je tkaná pevně bez mezer

Obruč je pečlivě tkaná, velmi těsně bez mezer. Pak, když začneme splétat kruh pavučinou, můžeme použít kolíčky na prádlo.

S kolíčky na prádlo je snadné a snadné upevnit nit tak, aby napětí neoslabilo, nebo pokud jsmenajednou bylo naléhavě nutné odejít.

Zde je další zajímavý vzor tkaní webu

Aby byl lapač dokonale hladký, je nutné změřit obvod měřicí pásky a rozdělit ji na stejné části, které budou sloužit jako značky pro poloviční uzly. Značky na obruči dělají kousky mýdla nebo kontrastních nití.

Pro pletení středního kruhu můžete odtrhnout asi tři metry příze. Špičku nitě navineme na obruč tak, aby hrana 40-50 cm zůstala volná a dlouhý hrot vložíme do jehly s vhodným oky v tloušťce. Bereme v úvahu, že vybrané kuličky by měly snadno sklouznout po jehle.

Krok za krokem tkaní webu vypadá takto:

 1. Budeme pracovat s nodulární metodou. Vezměte první úroveň pavučiny na obruč.
 2. Poté začneme lemovat druhou úroveň. Je snadné vytvořit smyčky s jehlou, která se drží ve středu segmentů přízemí. Pamatujte, že napětí by mělo být dobré.
 3. Úrovně mohou stejně jako vaše obruč a touha dovolit.
 4. Alespoň jedna kulička, ale je nutné ji splétat. Můžete si ho uspořádat kdekoli, nejlépe ze všech - přímo v centru.
 5. Lepidlo PVA jemně potřete uzly hroty nití: lepidlo zaschne a stane se nepostřehnutelným, ale bude to dělat firmu pevnou.
 6. Na dlouhém konci, který nás opustil na samém začátku, uděláme smyčku pro zavěšení.

Amulet pro dobré sny je připraven, můžete ho ozdobit peřím na závěsných tkaničkách, mušlích nebo korálcích

Zde je další systém, který může být úspěšnýpoužití v práci

Původní myšlenky pro dekorativní "Dream Catchers"

Pokud se s amuletem zachází jako s krásnou dekorativní věcí, pak neexistují žádné limity pro projev fantazie. I forma se stává irelevantní, jak je vidět na fotografii:

Trojúhelníkový maskot vypadá kreativně

Není nutné v ideálním případě vytvořit web, asymetrie je také krásná

.

Můžete experimentovat s podobou těch, kteří budou používat talisman jako dekor

Asijský talisman s krásnými obrazy v centru je také krásný

Kreativní světlý design učiní takový předmět pýchou majitele

Dva obruče vypadají krásně, zapíná se menším pod velkými

Tkaní ve formě dvou energií - samce a samice, dodává oddělení energii

Princip fungování jako celku je všude stejný, liší se pouze schémata a varianty tkaní pásu. Kouzelný dekor je také variabilní. To je zajímavá a uklidňující práce, která se nutně ukáže jako krásná! Čas strávený za takovou prací přináší radost a dává domu nádherný objekt s posvátným významem. Nezapomeňte zavěsit svůj lapač snů do ložnice!