Různé možnosti použití PVC stěnových panelů

Oprava místnosti nemusí být tak drahá, ale zároveň velmi reprezentativní. Pomůže v této rozmanité a krásné stěnové panely z PVC. Možnosti použití tohoto materiálu vám umožní zahrnout jej do seznamu hodných řešení pro opravy. Redakce HomeMyHome nabízí seznámit se s produkty blíže, dozvědět se o jejich odrůdách, vlastnostech a způsobech použití jako dokončovací materiál.

Krásné a rychlé

Jaký je rozdíl mezi PVC panely

Při výběru panelů může být kupující zmaten:produkty se liší tvarem a velikostí. Existují modely čtvercového tvaru, jejichž strany se liší v rozsahu 250-1000 mm.

Čím menší je díl, tím větší je obtížnost instalace. Kdo tedy nechce pracovat více, vybere více dimenzionální položky

.

Výrobek kompaktní velikosti je namontován bez rámu. Existuje mnoho zajímavých variant těchto modelů.

Desky jsou vhodné pro instalaci a mají výhodu: jeden prvek pokrývá slušnou plochu. Rozměry výrobku mohou být v rozsahu od 1220 mm do 2440 mm. Spoje se snadno skryjí pod lišty.

Opuštěné opce jsou jemnější

.

Rack modely vypadají jako dlouhé obdélníky, až do 3700 mm, se šířkou do 400 mm.

Tyto modely jsou známé pro všechny modely, které se snadno vejdou do každého interiéru

Všechny výrobky jsou chráněny UV lakem.

Materiál pro výrobu panelových výrobků

\ t

Při výrobě mohou používat vrstvený materiál, který je tvořen postupnou kombinací dekorativního papíru a překrytí, vše namáčené formaldehydem. Laminované výrobky jsou trvanlivé a spolehlivé.

Modely pěny mají pórovitou strukturu a jsou ideální tam, kde je trvale vysoká vlhkost. Tepelná izolace těchto panelů je vysoká a na dotek jsou drsné.

Tuhé konstrukce mohou být lesklé a matné, tvoří otvory dveří a oken.

Související článek:

PVC panely : výhody a nevýhody,typy, velikosti, vlastnosti stropních a stěnových výrobků, průměrné ceny, výběrová kritéria, instalace do-it-yourself.

Technické vlastnosti PVC panelů

Díky vynaložené kvalitě výroby produkty perfektně slouží při teplotách od -50 ° C do + 60 ° C.

Technické specifikace uvádějí, že všechny panely mají takový prvek, jako je odolnost proti UV záření, to znamená, že výrobky nevyblednou. Navíc se mírně zvyšuje izolace a zvuková izolace místnosti.

Materiál je hygroskopický, neabsorbuje vodu, snadno se instaluje. Jedná se o instalaci do-it-yourself, která šetří práci výrobců.

Je snadné se starat o panely, jsou dokonale čištěny bez jakýchkoliv potíží

Související článek:

Chcete se dozvědět o takovém zajímavém dokončovacím materiálu, jako jsou dekorační panely pro vnitřní výzdobu stěn ? Přečtěte si náš článek. Dozvíte se o výhodách a typech produktů, o tom, jak provést instalaci vlastníma rukama, o tajemství provozu ve vlhkých a teplých místnostech.

Jak mohou být stěnové panely z PVC použity pro výzdobu interiéru

Existuje mnoho možností, jak tyto produkty zahrnout do plánu oprav: jedná se o řešení pro soukromé domácnosti i byty a pro veřejné prostory.

V bytě a soukromém domě

Zdobící panely v bytě a soukromém domě se staly populárními: to je vynikající možnost pro letní obyvatele v sezónní chalupě a pro trvalé bydlení.

Zapfotografie hotových projektů ukazují, které modely budou vypadat uvnitř a jak

Obývací pokoj a předsíň

V obývacím pokoji a předsíni bude každý stylový PVC. To může být jak neutrální, tak světlé barvy, v závislosti na požadovaném interiérovém stylu.

Alternativně lze použít dva typy panelových stěn, které je úspěšně vzájemně kombinují

.

Světlé texturní stěny jsou také pěkné a moderní

Stěny „pod stromem“ jsou velmi dobré

Plastový povlak je odolný, neoznačený, snadno se čistí: veškeré nečistoty v hale okamžitě zmizí bez stopy

Ložnice a dětský pokoj

V ložnici jsou nástěnné panely instalovány velmi zřídka, přičemž se vybírají modely s potiskem, které nastavují odpočinek a relaxaci. Světlé barvy jsou ponechány pro jiné místnosti.

Pro ložnici najdete vhodný design dlažby

.

Pokud jde o školku, je lepší vybavit panelový koutek, kde se předpokládá hrací plocha

.

Kuchyně a koupelna

Kuchyně a koupelny jsou stále častěji zdobeny výrobky z panelů. Jedná se o nejvhodnější a cenově dostupnou opravu, která slibuje krásný pokoj, opláštěný materiálem odolným vůči vlhkému prostředí.

Použité barvy jsou nejrozmanitější. Je snadné najít vhodnou možnost pro kuchyň a koupelnu. Stylový design modelů je bohatý na řešení, takže bude snadné vyzdobit místnost pro konkrétnířešení.

Obecně lze získat zajímavý design, pokud si vyberete originální nátěr

Stěny jsou okamžitě hladké a půvabné. Pro kuchyni je výborná volba

Koupelna se mění v jinou barvu

Vlhkost nepoškozuje takové stěny

Balkon, lodžie a suterén

Balkony a lodžie se často používají jako místo k odpočinku. To znamená, že není třeba používat materiály, které je obtížné ošetřovat a které jsou nestabilní vůči atmosférickým podmínkám nebo vyblednou na slunci. Panel však splňuje všechny požadavky. Design navíc umožňuje najít mnoho možností pro provedení.

Montáž lze provést vodorovně

Pokud jde o lodžii nebo balkon, je to nejvhodnější způsob opravy

.

Suterén může sloužit různým účelům, ale bez ohledu na to, co jsou, atmosféra je vždy charakteristická. Díky svým vlastnostem je obložení velmi dobré pro takové místo.

Proč nezměnit svůj vlastní suterén

Veřejné prostory

\ t

Veřejné prostory jsou zranitelnější než soukromé bydlení: lidský faktor zde hraje velkou roli. To je důvod, proč nástěnné panely našly své uplatnění v roli dekorace pro veřejné prostory: je snadné se čistit, teplotní podmínky jsou vhodné, barvy a typy jsou dost pro každý vkus.

Výsledkem jsou reprezentativní pohled za přijatelné ceny.

Jednoduchost péče při volbě způsobu dokončení místnosti není také posledním místem

Kanceláře a obchodní místnosti

V kancelářích by stěny neměly jednoznačně odradit, a to tak, že zamezí zaměstnancům pracovní přístup. Jasné barvy nejsou vhodné v každé organizaci, ale tlumené odstíny budou velmi dobré.

Velikost se vybírá v souladu s požadavky vlastníka místnosti

.

V prodejní hale je každá barva přípustná, což tematicky neodporuje obratu.

Pokud je kladen důraz na prezentovatelnost, je vybrána imitace přírodního materiálu.

Restaurace a bary

Útulná atmosféra restaurací a barů přispívá k delšímu sezení. Proto jsou majitelé přímo znepokojeni výběrem nejvýhodnějších variant designu pro své instituce.

Stěnové panely z PVC jsou vhodné pro mnoho očekávání a požadavků a jejich styl umožňuje zvolit správný design

Sklady

Jakýkoli úložný prostor může být pěkný do očí. Stačí jen instalovat PVC výrobky na stěnách. Jsou dobré jak pro vytápěné, tak i pro chladírenské sklady, což z nich dělá příjemnější místnost.

Měl (a) bych použít fasádní panely z PVC pro stavební fasády

Tato část se zabývá více polymerními obklady než konvenčními PVC konstrukcemi, skládá se z materiálů, které činí obklady odolné vůči atmosférickým jevům všech ročních období.

Navenek to může býtimitace dřevěných stěn, zdiva, kamenných povrchů

Přečtěte si více o výběru PVC panelů

Čím větší je sortiment, tím je volba obtížnější. Nehýbejme se po křoví a hned si dáme ten správný materiál. Zároveň je třeba vzít v úvahu všechna výběrová kritéria.

První věc, která by vás měla zajímat, je místo, kde se plánuje namontovat panely. Odtud budou požadavky na trvanlivost, vzhled a další vlastnosti.

Pokud jsou v domě domácí mazlíčci, je možné, že výrobek bude instalován na chodbě, měli byste se podívat na modely s největší silou

.

Nejlepší je nakupovat produkty od důvěryhodného dodavatele a od důvěryhodné společnosti. Tam, kde sledují svou pověst, vždy kontrolují kvalitu svých výrobků.

Rozměry místnosti hrají roli: pokud je místnost velká, nemá smysl vybírat kompaktní panely, což komplikuje váš život.

Jak provést montážní práce

Instalace materiálu, jako jsou stěnové panely z PVC, není nijak zvlášť problematická. Pokud však porušíte algoritmus práce, nepovede to k ničemu dobrému. Proto studujeme pracovní postup a děláme vše správně.

Nainstalujte PVC panely na lištu

Za prvé, starat se o základ: odstranit starý nátěr ze stěn a odstranit závažné závady. Aby se zabránilo budoucím problémům, neměli byste být líní a aplikovat fungicidní roztok.

Nakupujeme vše potřebné pro instalaci

Lze nyní použítznačení Od podlahy a stropu se odchylujeme o několik centimetrů, pomocí několika stavebních bodů označíme několik bodů a nakreslíme vodorovné čáry. Ve velké místnosti, kromě úrovně, maskovací vlákno pomůže udržet obzor.

Přepravka bude připevněna na svislé čáry, které označíme každých 30-40 cm značením otvorů, do kterých bude upevňovací prvek vložen. Rozteč mezi body vrtání může být 40–50 cm.

Pro lišty použijte kovové profily nebo dřevěné lišty

Místo pro odeslání najdete v této fázi. Uvažujeme o možnostech jeho stanovení. V tomto okamžiku můžete také položit plánovanou tepelnou a zvukovou izolaci. Poté můžete panely namontovat na latě.

Související článek:

Zájemci o opravu ve vlastním domě mají zájem vědět, jak upevnit PVC panely na stěnu a strop. Užitečná doporučení našeho článku vám sdělí, jak snadné a jednoduché je tento materiál používat, jaké jsou způsoby upevnění panelů a jak provádět tyto práce ve fázích.

Upevněte panel ke stěně lepidlem

Ne všichni touží po instalaci rámu. Proto můžete použít jiný způsob. Nemluvě o tom, že je méně časově náročné - desky lze vkládat pouze na dokonale zarovnané stěny. To bude vyžadovat, aby montéři provedli určitý rozsah prací.

Pokud mají vaše stěny dokonalou geometrii, potřebujete speciální lepidlo a tekuté hřebíky pro montáž panelů. Clay musí vzítžádná rozpouštědla, která nepříznivě ovlivňují povrch PVC materiálu.

Tekuté hřebíky - vhodná volba pro montáž

Základna pro desky se vyčistí, opatří základním nátěrem a vysuší. Nyní můžete pod rohové části použít lepidlo. V jeho slotech a panelech bude instalováno. Všechny prvky jsou slepeny konzistentně a každý detail musí být pevně stisknut a držen po dobu 15 sekund.

Prostor mezi švy by měl být okamžitě ošetřen tmelem nebo zálivkou.

Nuance!Pokud máte místnost s vysokou vlhkostí, pak tato metoda pro vás nebude fungovat a budete muset udělat rám.

Video: instalace panelů a jejich výsledek

Líbí se Vám možnost dokončení místnosti s PVC panely? Čekáme na vaše komentáře!