Dřevotřísková drážkovaná vlhkost odolná: vlastnosti, ceny, aplikace

Jeden z relativně nových a populárních moderních stavebních materiálů, dřevotřísková drážkovaná vlhkost odolná, úspěšně používaná pro dokončovací, opravárenské a stavební práce. Produkce dřeva olše, bříza nebo osika je používán to dělá materiál silný a ekologičtější. A jeho práce s drážkou a drážkou se provádí za účelem snížení ceny, zvýšení tepelné a zvukové izolace různých prostor a zjednodušení vzájemného spojení jednotlivých desek.Multifunkčnost drážkované dřevotřískové desky zajišťuje její využití pro různé úkoly - od výroby hrubých podlah až po konečnou úpravu příček a stěn.

Vzhled rýhované dřevotřískové desky

Vláknitá deska odolná proti dřevotřískové desce: klady a zápory

Název dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti poskytl desky, jejichž vlastnosti jsou zlepšeny pomocí polymerních materiálů odolných proti vlhkosti a čtyřstranným systémem drážek (pero a drážka). Díky těmto vlastnostem má materiál, který může být rozpoznán zelenými inkluzemi na povrchu, následujícívýhody:

 • snadná obnova;
 • odolné proti hnilobě, plísním a plísním;

Forma na prknech, která nikdy nebude na deskách s drážkou a drážkou odolnou proti vlhkosti

 • nízká tepelná vodivost, která poskytuje úspory na izolaci prostor;
 • šetrnost k životnímu prostředí, která zajišťuje použití dřevotřískových desek ve školách, mateřských školách, nemocnicích a jiných prostorách a budovách s vysokými hygienickými požadavky;
 • dlouhá životnost;
 • odolnost proti vlhkosti, jejíž hodnota je maximální pro materiály třídy P5, které si zachovávají své geometrické rozměry a strukturu i při dlouhém pobytu ve vodě.

Rozdíly mezi běžnou dřevotřískovou deskou odolnou proti vlhkosti

Jako vrchní nátěr lze použít lakované a laminované desky.A mezi několika nevýhodami stohování dřevotřískových desek z dřevotřískových desek stojí za zmínku potřeba dodatečné ochrany jeho konců před vlhkostí a malým množstvím formaldehydových pryskyřic, které se používají pro lisování třísek . Tento materiál také váží více než podobně velké dřevěné panely a není vhodný pro montáž na zakřivené konstrukce.

Laminovaná dřevotřísková deska

Použití dřevotřískové desky s jazýčkem

Oblast použití materiálu jsou obytné a administrativní budovy, kancelářské prostory, sportovní zařízení, sklady a nákupní centra. S touto dřevotřískovou deskouOdolnost vůči peru a drážce je vhodná pro následující konstrukce:

 • stropy. Za tímto účelem stojí za to použít desky o minimální tloušťce 12 mm, které se vyznačují vhodností spojení a snadnou výměnou sádrokartonu. Používají se také pro vyrovnání povrchu stropu před nanesením povrchových vrstev;
 • nadace. Desky samy nejsou zahrnuty do konstrukce základů, ale z nich se provádí odnímatelné bednění;
 • stěny a příčky. Desky zvyšují vlastnosti tepelného stínění a vyrovnají povrch před nátěrem, tapetováním nebo montážními panely;

Pokládka materiálů na stěny

 • podlahy. Z pokládané dřevotřískové desky na podlahu se vyrábí suchý týmový potěr, „plovoucí podlahy“ a vyvýšené podlahy. S jeho pomocí a zvýšením pokrytí sportovních hřišť, tenisových kurtů a pódií.

Půdorys dřevotřískových desek

Dalším způsobem použití materiálu je provádění střešních prací. Vzhledem ke zvýšené hustotě a snadnější instalaci desek jsou nejlepší volbou pro izolaci střechy. Relativně malá hmotnost umožňuje snížit zatížení nosníků a ušetřit na jejich výrobě.

Bytová výstavba, stěny a podklad pod střechou, které jsou vyrobeny z desek odolných proti vlhkosti

Související článek:

OSB vařič: velikosti a ceny. Toto přezkoumání vám pomůže prozkoumat vlastnosti a možnosti této suroviny, jakož i vybrat nejlepší volbu pro stavební práce.

Dřevotřísková deska odolná vůči dřevotřískové desce: rozměry, cena, značky

Se standardními tloušťkami od 12 do 22 mm (a nestandardní, používané některými výrobci 10 a 38 mm) mají desky s drážkou a drážkou dvě hlavní velikosti:

 • 600 x 2440 mm;
 • 600 x 1830 mm.

Vzhledem k malým rozměrům je hmotnost jedné desky malá a pro tloušťku 16 mm dosahuje pouze 5 kg. Stropní prvky váží ještě méně - až 4 kg.Tato funkce zvyšuje snadnost instalace struktur.

Na domácím trhu můžete najít výrobky od různých výrobců. Rozsah každé společnosti je odlišný a náklady a tloušťka plechů - pouze délka a šířka plechů jsou stejné. Pokud se chystáte koupit dřevotřískové desky na nábytek, cena za list je uvedena v tabulce níže. Nejběžnější desky následujících značek:

Označit Materiál Minimální cena, rub.
QuickDeck dřevotřísková deska 12 mm

270
Laminovaná dřevotřísková deska 16 mm 324
StroyExpert Dřevotříska 12 mm 335
"Koule" Dřevotříska 12 mm 340
PlitTorg-S Laminovaná dřevotřísková deska 12 mm 580

Nejoblíbenější značka, jejíž výrobky lze nalézt téměř v každém obchoděstavebních materiálů, je QuickDeck. Tento materiál si zachovává své vlastnosti po dobu minimálně 6 let, pokud se používá v podlahách v místnostech s vysokým provozem osob. A stěny zdobené to nevyžadují větší opravy po dobu nejméně 20 let.

Produkty QuickDeck

Důležité!Třísková deska domácí značky QuickDeck má nejlepší poměr nákladů a kvality a plně odpovídá evropským normám. Produkty řady dalších značek jsou však zastoupeny velkým sortimentem.

Související článek:

Desky OSB: tloušťka a rozměry, ceny. V tomto článku se podrobně podíváme na to, jak správně vybrat listy, proto se budeme zabývat stávajícími klasifikacemi, charakteristikami a také oblastmi použití materiálu.

Recenze materiálu

Vodotěsné nepromokavé recenze z dřevotřískové desky, převážně pozitivní. Jedinou nevýhodou, kterou si spotřebitelé všimnou, je malý rozsah velikostí a relativně vysoká cena materiálu. Recenze dřevotřískových desek mohou být znázorněny ve formě tabulky:

Spotřebitel Recenze Výhody Nevýhody
Alexey, Petrohrad Použil jsem standardní 16 mm desky pro nástěnné a podlahové dekorace. Měl velkou podlahu s krokem mezi pruhy 300 mm. Malované stěny rýhované dřevotřískové desky však zklamaly - barva šrafovala podél švů a stěnMusel jsem také dodat tmel. Ideální pro pohlaví. Nevhodné pro nátěry stěn.
Sergey, Voroněž Vyrobeno z této povrchové úpravy materiálu, pokryté jednou vrstvou laku. Nejsou žádné problémy s podlahou, vypadá to skvěle, dobře se myje, rychle se vejde - 30 metrů čtverečních. m položeno do jednoho pracovního dne. Dobrá rychlost pokládky, rozumná cena. Materiál není při chůzi tak velký, jako laminát. Když byl použit, nenalezl.
Nikolai, Khimki Použitý materiál asi před rokem pro stavbu podlahy. Používá se denně. Není vrzání, jako některé značky levných laminátů. Při pokládání bylo vhodné řezat, ale když se voda dostala z boty, šev mírně oteklý. Snadná instalace a zpracování. Dobrá odolnost proti vlhkosti. Švy vyžadují dodatečné ošetření, protože voda, která na ně padá, může zničit dřevotřískovou desku.
Maxim, Nižnij Novgorod Druhýkrát používám dřevotřískovou desku. Dostanu pevnou a rovnou podlahu. Po náhodném vniknutí vody s povrchem se nic nestane. Ani netěsný strop a louže vytvořené na podlaze nevedly k bobtnání materiálu. A díky jazyku se na pokládání tráví minimální čas. Přítomnost jazyka. Uspokojivá odolnost proti vlhkosti. Nebylo možné nakládat listy stejné velikosti (600x2440x16) jiného výrobce, které zbyly z poslední opravy.
Alexey, Moskva Snadno položený na podlahu na polenech ve vzdálenosti 400 mm. Mám velmirovný povrch, na kterém je položeno linoleum. Voda vstupující do nezpracované podlahy však vedla ke ztrátě hladkosti. Rychlá instalace vysoce kvalitního podkladu. Vysoká cena. Neschopnost použít k získání čisté čisté podlahy.
Oksana, Saratov S pomocí rýhovaných desek různé tloušťky, stavitelé v mém bytě jak podlahy, a stěny, a strop. Ukázalo se, že je to dobrá náhrada za sádrokartonové desky a podlahy Pohodlné, praktické, cenově dostupné Malý sortiment. Při nákupu čelí nedostatku některých obchodů požadované tloušťky.
Andrei, Moskva Dobré věci, doporučuji to všem. Zahnula chodbu do země a odpočívárnu ve vaně. Pohodlné velikosti - snadno přepravitelné i autem. Dokonalá kompatibilita spár, jednoduchá instalace. Stejná malá velikost, která je plus pro dopravu, může být nazývána mínus během dokončování.
Michael, Arkhangelsk Byli podlahy v soukromém domě. Byl jsem spokojen s výsledkem - podlahy se vrzají, nezhoršují se vlhkostí. Pohodlná velikost pro jednoduchou instalaci - snadné přenášení a instalace. Deskové spoje nejsou v rovině dokonale ploché.

Vlastnosti volby dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti pro podlahu

Při výběru desek, které hrají roli hrubé podlahy, věnujte pozornost jejich odolnosti vůči vlhkosti:

 • stupeň П-А má maximumOdolnost vůči vlhkosti, ale cena vlhkost odolné dřevotřískové desky na jeden list je mnohem vyšší;
 • Deska PB je méně odolná proti vlhkosti, která je méně často používána v místnostech s vysokou vlhkostí.
Důležité!Výběr mezi relativně drahou první třídou a výhodnější sekundou, měli byste věnovat pozornost absenci neleštěných ploch a čipů. Tyto desky se používají k získání čistých podlah a mají vysokou kvalitu povrchu. Druhý stupeň lze použít pouze k získání povrchové úpravy.

Dalším faktorem je koncentrace formaldehydu. Třída E1 nemá více než 10 mg látek na 100 g dřevotřískových desek, E2 - až 30 mg, E3 - až 60 mg. Čím menší je ukazatel, tím šetrnější k životnímu prostředí, a proto je bezpečné použití desek.

Pokyny pro instalaci

Vzhledem k rozměrům třískové dřevotřískové desky se montáž podkladu s jeho použitím snadno provádí samostatně bez zapojení externích pomocníků. I když je třeba dosáhnout uspokojivého výsledku, je nutné dodržet přísný sled prací. Instalační kroky lze shrnout do následující tabulky:

Instalační stupeň Obrázek Popis
Montáž zpoždění před pokládkou dřevotřískové desky Práce začíná pokládkou kulatiny (dřevěné desky vhodné sekce), přičemž vzdálenost mezi nimi je zvolena podle tloušťky desek. Pro 16 mm dřevotřískové desky stačí 300-400 mm. Pro 22 mm vezměte 500-600 mm.
Naplnění prostoru mezi zpožděnými materiály ohřívacím materiálem Při pokládání plechů je vzdálenost od jejich hran ke stěně asi 20 mm. Prostor pod mřížemi je pokrytý pískem a mezi nimi teplými materiály.
Kontrola podlah Horizontální rovina se kontroluje na úrovni budovy.
Upevňovací desky k základně Listy jsou stohovány proti stěně naproti vchodu. První je připevněn k polenům samořeznými šrouby, přičemž vzdálenost mezi nimi je volena od 200 mm podél okrajů a 300 mm uprostřed. Klobouky padly na podlahu pár milimetrů.
Montáž desek s perem a drážkou do sebe Okraje okrajů desek jsou utěsněny (tmelem nebo lepidlem PVA). Každá další je vložena do drážky předchozího, snaží se švy odpovídat za zpoždění.

Proces montáže „plovoucích podlah“ se liší od obvyklé práce. Současně vlhkost odolná dřevotříska na podlahy nahrazuje suchý potěr. „Plovoucí“ konstrukce se nazývá kvůli absenci pevného spojení mezi povlakem a betonovým základem. Skládá se z několika vrstev materiálu, z nichž poslední je dřevotříska. Vlastní styling je následující:

Instalační stupeň Obrázek Popis
Parozábrana pro „plovoucí podlahy“ Nejprve se na betonový podklad položí parozábrana,Jako je možné použít obvyklý polyethylenový film.
Zvukově izolační zásyp pro „plovoucí podlahu“ Druhá vrstva se pokládá na desky z expandovaného hlinky nebo expandovaného polystyrenu.
Podložka zařízení pro dřevotřískové desky Další vrstvou je substrát vyrobený z membrány, plastu a jiných materiálů.
Metoda instalace drážka-trn použitý pro desky s perem a drážkou. Práce je dokončena montáží dřevotřískové desky.

Při použití stejných materiálů pro povrchové úpravy stropů, příček a stěn je práce prováděna ještě rychleji. Vzhledem k tomu, že montáž plechů na svislých konstrukcích nevyžaduje výrobu opláštění, instalace je snazší a náklady na opravu jsou sníženy. Pro upevnění na stěnu pomocí standardních šroubů by měla být vzdálenost mezi 300-400 milimetry. Tloušťka stropních desek by neměla být větší než 12 mm a pro jejich upevnění nenainstalují latě, ale rám regálu.

Rám pro montážní desky

Video: QuickDeck Chipboarding Chipboard jako podlahová nadace

Závěry

Znáte-li vlastnosti desek a pravidla jejich instalace, můžete tento materiál použít k vyrovnání různých konstrukcí, což šetří čas a peníze na opravy. Vlastnosti dřevotřískových desek umožňují použití v téměř každé místnosti. Nicméně, získatžádoucím výsledkem by měly být vybrané materiály odpovídající úkolům podle třídy, odolnosti proti vlhkosti a tloušťce.