Nerezové zábradlí: užitečné informace pro správný výběr a provoz

Kvalitní zábradlí z nerezové oceli plní mnoho užitečných funkcí. Používají se k oplocení prostoru, vytváření podpěr a dekorací. Použití doporučení redaktorů HomeMyHome.ru. Je mnohem jednodušší zvolit vhodný design pro řešení konkrétního problému. V této publikaci jsou uvedeny informace o technických požadavcích, vlastnostech výroby a správném provedení instalačních operací.

Elegantní nerezové zábradlí zdobí interiér, poskytuje bezpečnost a pohodlí během provozu

Základní parametry uzavíracích konstrukcí a zábradlí z nerezové oceli

Správné znění požadavků na výrobky usnadňuje nalezení vhodných možností. Vlastní seznam lze provést s přihlédnutím k následujícím faktorům:

 1. Vyžaduje se bezchybný vzhled. Nerezové zábradlí je často instalováno na nápadném místě. Mají významný vliv na dojem designu.
 2. Tyto výrobky musí být spolehlivé, aby nosiče udržely stabilitu při maximálním konstrukčním zatížení.
 3. Odolnost vůči teplotním změnám, vysoké vlhkosti a jiným nepříznivým účinkům je užitečná. V tomto případě se můžete spolehnout na dlouhou životnost, snadnou údržbu.

Pro objektivní analýzu zábradlí z ušlechtilé oceli je nutné srovnat s analogy vytvořenými z jiných materiálů.

Korozivzdorná ocel

K obnovení estetických parametrů je nutné často aktualizovat vrstvu nátěru. Poměrně často jsou restaurátorské práce prováděny venku. Koroze ničí svary, což je nebezpečné u prvků mostů, žebříků a jiných plotů.

Litinaprodukty jsou spolehlivější, ale také podléhají oxidačním procesům

.

Nadváha je v některých situacích významným omezením. Vzhledem k velké velikosti je těžké si představit takový detail v ultramoderním interiéru high-tech stylu.

Dřevo je poškozeno hnilobou, kůrovci, rozdíly teploty a vlhkosti

Plastové díly nekorodují ani neabsorbují vodu

Ve více masivních konstrukcích je však lepší používat spolehlivou ocel. Pečlivě si přečtěte fotografii. Najdete zde kovové upevňovací prvky, které jsou instalovány speciálně pro další vyztužení rámu. Další nevýhodou výrobků ze dřeva je nebezpečí požáru.

Vzhledem k pozoruhodným odchylkám lze snadno uvést výhody oplocení a zábradlí z nerezové oceli:

 1. Vynikající estetické vlastnosti bez speciálního dekorativního nátěru.
 2. Vysoká bezpečnost před různými vnějšími vlivy.
 3. Vícenásobná bezpečnost pro typické zatížení.
 4. Trvanlivost, žádné dodatečné náklady na dlouhodobý provoz.

Související článek:

Schody do druhého patra v soukromém domě.Podrobný přehled stávajících typů žebříků a praktických instalačních pokynů v samostatném materiálu.

Vlastnosti různých provedení z nerezové oceli

Výhody a důležité nuance uvedené výše jsou vhodnézvážit konkrétní příklady. Tato část obsahuje typická a nestandardní technická řešení. Komentáře k ilustracím pomohou lépe pochopit myšlenky vývojářů.

Jednoduchá a složitá schodišťová zábradlí z nerezové oceli

Celkové náklady na tyto výrobky do značné míry závisí na složitosti návrhu.

Schodiště s nerezovým zábradlím

Obdobná rozhodnutí se týkají alternativ s nízkými náklady. Jednotlivé díly jsou sestaveny z rovných dílů. Je snadné vytvořit spolehlivé upevňovací body založené na železobetonových schodech, cihlové hlavní stěny.

S velkou výškou mezi podlahami se používá několik rovných úseků s otočnou nebo mezilehlou plošinou

Na fotografii je znázorněn příklad s podpěrami stupňů na nosných bočních částech charakteristického tvaru (kosoura).

Design páteře

Jedna podpora v centrální části kroků umožňuje ušetřit stavební materiály. Ale v této verzi se zvyšuje zatížení na zábradlí z nerezové oceli. Provádí část funkcí výkonového rámu, takže volba materiálu je oprávněná vzhledem k cílovému zvýšení celkové pevnosti.

Konzolové schodiště na silnici

Podobné struktury vypadají snadno. Pro kvalitativní opakování projektu je nutný přesný výpočet návrhu. Kroky jsou připevněny ke stěně pomocí dlouhých kotev. Další ziskposkytněte bolzu označenou šipkami spolu s prvky zábradlí.

Zde jsou speciální spoje se stropem a podlahou vyrobeny z nerezové oceli. Slouží jako výkonový rám a oplocení

Točitá schodiště jsou pozoruhodná svým velkolepým vzhledem

Tyto složité struktury jsou vytvořeny z různých prvků. Výrobky jsou zpravidla vyvíjeny a vyráběny na individuální objednávku. Vezměte v úvahu velikost areálu, požadavky na konstrukci, provozní zatížení.

Informace!Instalace zábradlí z ušlechtilé oceli spolu s dalšími částmi točitého schodiště je lepší svěřit montážnímu týmu výrobce. V tomto případě můžete získat komplexní písemné záruky na produkty a vykonanou práci.

Tyto a další typy schodišť mohou být vybaveny spolehlivými zábradlími z nerezové oceli

Související článek:

schody do druhého patra na kovovém rámu jsou nejspolehlivější možností. Jaká jsou schémata a jak je implementovat v praxi, aby se vytvořil spolehlivý design, a my vám to řekneme v publikaci.

Spolehlivá a odolná nerezová madla

\ t

Jak je patrné z příkladů, tyto části struktury plní nejen podpůrné, ale také podpůrné funkce. Níže jsou uvedeny další důležité nuance.

Otočí se o 90 ° a v jiných úhlech vytvoří hladké, bez potenciálně nebezpečných ostrých výčnělků. Stehybrousit za vzniku souvislého plochého povrchu

Jemné zatáčky na 180 °

Bezpečná vůle čelní plochy

Jiné druhy oplocení z nerezové oceli

\ t

Zde jsou další výrobky vyrobené z odolné nerezové oceli.

Taková zábradlí jsou vysoce odolná proti povětrnostním vlivům

Nebudou poškozeni silným deštěm, letním teplem a silným mrazem​​

Rampa vybavená zábradlím z nerezové oceli

Ploty ve správní budově

Nízké ploty (štěpkovače) se používají k ochraně ozdobného obložení stěn vozy v komerčních podnicích

Podobná řešení se používají v autosalonech, parkovištích

Nerezové zábradlí pro balkon

Svařované a smontované zábradlí z nerezové oceli s fotografickými vzorky

Výběr vhodné varianty by měl být proveden s ohledem na všechny důležité faktory. Je vhodnější přepravovat kombinované soupravy, pohybovat se v průběhu výkonu pracovních operací. Instalace se provádí pomocí nejjednodušších nástrojů. Svařované konstrukce mají nejlepší antipandalistické vlastnosti.

U malých dílů lze provést kvalitní montáž bez asistentů

Kombinovaná konstrukce. Příčky jsou vloženy dospeciální držáky. Části zábradlí nejsou upevněny svařováním, ale lepidlem na kov

Kompletní sada zábradlí z nerezové oceli pro montážní žebřík má upevňovací prvky, ozdobné prvky, podpěry a další potřebné detaily

Po pečlivém broušení svarových spojů není možné zjistit ani při úzké kontrole v těsném rozsahu

Specifikace pro ploty a zábradlí z nerezové oceli

\ t \ t \ t
Produkty, služby Omezení Regulační dokument
Svislé zábradlí mezi regály Vzdálenost mezi prvky - do 10 cm. GOST 25772-83
Návrh a výroba uzavíracích konstrukcí Nedostatek ostrých výčnělků, nebezpečné hrany. GOST 23120-78
Zábradlí v obytných a veřejných prostoráchPřípustné zatížení bez zničení není menší než 0,3 kN /m. SNiP 2.01.07
Konstrukce oplocení kovů Spolehlivá ochrana proti korozi. SNiP 2.03.11-85 a 3.04.03-85
Zábradlí pro dětiVýška zábradlí - ne více než 50 cm. SNiP 2.08.02-89
Rampy pro osoby se zdravotním postižením Zaoblené části madla (začátek /konec). Montážní výška - 70 a 90 cm. GOST R 51261-99

Tabulka uvádí část stávajících norem. Pro více informací můžeteodkazují na zdroj. Pokud si budete chtít objednat zábradlí z nerezové oceli na balkon do budovy o výšce nepřevyšující 30 m, použijte následující rozměry v cm (GOST 25772-83):

 • Montážní výška zábradlí - 90;
 • celková výška uzavřené konstrukce - 100;
 • vzdálenost mezi svislými prvky mříže /síta a kombinovaného oplocení - 100/300.

Základní komponenty pro zábradlí z nerezové oceli

Konečné náklady a soubor služeb, jakož i složky, jsou tvořeny s přihlédnutím k technickým specifikacím pro konkrétní projekt. Níže jsou uvedeny produkty, které se používají k řešení typických problémů.

Schodišťové zábradlí z nerezové oceli

Komponenty pro montáž na stojan

Specializované příslušenství pro zábradlí z nerezové oceli

\ t

Tato část obsahuje podrobnosti, které se používají ke změně funkčních a dekorativních parametrů. Některé prvky musí být instalovány, aby byl zajištěn soulad s platnými normami.

Díly panelového schodiště z nerezové oceli

Držák madla s integrovaným LED světlem

V širokém sortimentu hlavních výrobců naleznete příslušenství pro úspěšnou realizaci složitých projektů

Technologie zábradlí z nerezové oceli

NeMůžete vždy vytvořit standardní zábradlí z nerezové oceli pro schody. Cena výroby podle individuální objednávky bude vyšší. V tomto případě však můžete zohlednit speciální požadavky, architektonické parametry konkrétní nemovitosti.

Měření a konstrukce

Velitel, který přijede na výzvu, zkontroluje obecné vlastnosti, stav schodišť a stěn. Zvláštní pozornost je věnována spolehlivému upevnění. V případě potřeby určete místo dodatečného zesílení. Měření provádí odborník, proto jsou chyby prakticky vyloučeny. Při řádné registraci závazků budou vady napraveny na náklady výkonného umělce.

Projekt vypracovaný ve specializované organizaci bude v souladu s platnými normami GOST a SNiP. Odolnost vůči korozním procesům je dána volbou a procentem legovacích přísad. Pro vnitřní použití bude vyhovovat například ocel AISI třídy 304.

Ověřený návrh je závaznou součástí smlouvy

Výrobní proces zábradlí z nerezové oceli

Pro vytváření svarových spojů je výhodná technologie argonu. Zahrnuje vytvoření neutrálního pracovního prostředí, vyloučení nečistot. Po snížení teploty pod + 400 ° C přestávají oxidační reakce.

Vyrovnání povrchu se provádí v několika krocích. Zpravidla se používají 3-4 typy brusných materiálů s postupným zmenšováním velikostizrna V konečné fázi použijte kruh plsti se speciálními pastami.

Brusné zábradlí z nerezové oceli

Komplexní zakázka s prováděcími a montážními operacemi se provádí ve stanovené době. Pokud máte jakékoli problémy, můžete použít oficiální záruku. Samozřejmě je proto nutné dodržovat provozní pravidla stanovená výrobcem.

Jak jsou zábradlí z nerezové oceli namontovány

Nezávislé provádění pracovních operací umožňuje zvolit vhodný čas bez významných omezení. Úspory na službách umělců pomohou snížit celkové náklady na zábradlí z nerezové oceli. Pro kvalitní přehrávání je lepší použít relativně jednoduchou montáž pomocí lepených spojů. Technologie svařování je mnohem obtížnější.

Jaký nástroj je pro práci potřebný

Předem by mělo být připraveno:

 • ruleta, značka, čtverec;
 • bruska s kotouči na kov (alternativy jsou ruční pila, pásová pila);
 • brusná pasta, měkká bavlněná tkanina;
 • elektrické vrtačky, odolné vrtáky z nerezové oceli;
 • svorky s plastovými kryty;
 • speciální nástroj pro montáž nýtů (je-li třeba);
 • šroubovák, specializované trysky pro elektrické vrtačky;
 • vysavač.

Instalace zábradlíkrokování z nerezové oceli

\ t

Podívejme se podrobněji na technologii montáže kolejnic. Pro tento účel jsme připravili speciální fotoprůvodce.

Ilustrace Popis akce
Pomocí páskového měřidla a značkovače označte ocelové sochory. Pro řezání použijte brusku s tenkým diamantovým kotoučem. Vnitřní a vnější otřepy jsou odstraněny sametovým souborem. Kolmice řezané části se kontroluje čtvercem.
Vytvrzené zhnědnutí se odstraní ručním leštěním. Naneste malé množství prostředků, otřete bavlněným hadříkem. Moderní pasty současně vytvářejí ochrannou vrstvu na povrchu kovového výrobku.
Pro vytvoření otvorů je trubka pevně upevněna upínacími prostředky. Kern dělá zářezy na správných místech. Použijte elektrický vrták, kobalt nebo jiné vhodné vrtáky. Operace se provádí ve třech průchodech s postupným zvětšením průměru nástroje. Odstraňování otřepů.
Pro upevňovací konzoly byly použity šroubové spoje. V koncových otvorech nastavte zátky.
S pomocí nýtů připevněte malé prvky, dekorativní doplňky. Části pevně zatlačte, použijte speciální nástroj. Můžete také použít šrouby nebo šrouby.
Pro spolehlivé připojení potrubí použijte speciální lepidlo. Po ztuhnutí se získá těsný spoj s určitou pružností. Vrstva se nanáší rovnoměrně. Připojte podrobnosti. Doba expozice pro úplné vysušení je uvedena v pokynech výrobce.
Na nezbytných místech zřídit kloubové spojovací prvky.
Značení se aplikuje na základnu podél otvorů v podpěrné části stojanu. Poklepáním byste se měli ujistit, že pod dlaždicemi nejsou žádné dutiny.
Místo drahého vrtáku "na sklo" můžete použít korunku nebo kachlové peří. Vakuum odstraňuje drobné nečistoty. Koruna se postupně přemístí do svislé polohy pomocí odměřeného tlaku, čímž se pracovní plocha zvlhčí pro účinné chlazení. Pro vytváření spojovacích prvků jsou vhodné běžné a chemické kotvy.
Dále se konstrukční prvky postupně montují výše uvedenými technikami.

Péče o zábradlí z nerezové oceli pro schody

Pro prodloužení životnosti výrobků použijte následující doporučení:

 1. Nepoužívejte abrazivní látky.
 2. Jednoduchá mastná skvrna se odstraní acetonem nebo alkoholem.
 3. Perzistentní kontaminanty se čistí amoniakem (roztok 1%).
 4. Dopravní a reklamní nálepky se odstraňují předmáčením olejem.

Kolik stojí cena zábradlí z nerezové oceli Cena za metr výstavby a platby za služby

Konstrukční prvky Náklady (k červnu 2018), rub. pro 1 rm.
Typ montážního madla k regálu Miska ve tvaru misky Svařované Míč
Počet vodorovných šroubů 2 3 4
Typ montážních vodorovných nosníků Svařované Kroužek „Barrel“
3450 4600 5500

V tomto příkladu jsme uvedli náklady na práci s ohledem na profesní shromáždění. Na oficiálních stránkách nabízejí prodejci speciální kalkulačky, které rychle kontrolují náklady na různá řešení. Jak je uvedeno výše, můžete si zábradlí z nerezové oceli zakoupit jako sadu. Pro správné srovnání by měly být zohledněny všechny skutečné náklady, které zahrnují všeobecné stavební a dokončovací práce.

V komentářích se ptejte a uveďte své vlastní komentáře, tipy a úvahy. Na tomto videu můžete vidět proces montáže zábradlí z nerezové oceli specializovanými odborníky.

Video: proces montáže zábradlí z nerezové oceli specializovanými odborníky