Kuchyňské zástěry, skinali: fotografie různých možností, instalační tipy

V kuchyni není jen kuchyňská místnost, je to místo pro příjemné rodinné setkání a vřelé přátelské setkání. Proto by měl být interiér kuchyně prováděn tak úspěšně a výstižně, jak je to jen možné, aby nedošlo k narušení této atmosféry pohody. Nejlepší volbou pro výzdobu této místnosti budou zástěry do kuchyně, skinali, jejichž fotografie jsou uvedeny níže.

Zástěry - univerzální řešení pro každý interiér

Výhody a nevýhodyskinali

Skinali je skleněná deska s naneseným vzorem, který je instalován mezi pracovní plochu a skříně. Vzhledem k tomu, že tento prvek je vyroben na zakázku, můžete snadno realizovat všechny, i ty nejodvážnější nápady.

Navzdory skutečnosti, že hlavním účelem použití těchto panelů je nicméně ochrana před stříkajícím olejem a tukem, je důležitý také obraz, který je na něj použit. Dobře zvolený obrázek může radikálně změnit vaši kuchyni a učinit ji mnohem pohodlnějším a atraktivnějším.

Správně zvolený obraz umožní prezentovat jakýkoliv nejskromnější interiér.

Plusy instalace skinali

 • Tyto prvky jsou co nejvíce univerzální a dokonale zapadají do každého interiéru, optimálně kombinovaného s povrchy jakéhokoli typu. Kromě toho je na vás, abyste rozhodli, co bude na výrobku zobrazeno, ať už se jedná o jakoukoliv fotografii nebo panel a bude monotónní vůbec.
 • Instalační práce jsou poměrně jednoduché a trvají jen velmi málo času: asi 2 hodiny.
 • Podobné skleněné prvky jsou mnohem hygieničtější než jejich protějšky z dlaždic, protože nemají švy, kde by se mohly hromadit nečistoty a mastnoty.
 • Sklo vizuálně dělá kuchyni větší a také dokonale osvěžuje prostor.

Příklad, jak skinalis osvěžují nudný interiér

 • Skleněné panely umožňují ukázat představivost a ztělesnitmyšlenky ve skutečnosti. Kromě běžných snímků a monochromatických úprav máte možnost použít vlastní fotografie, umístit sklo na hotový kámen, dřevo nebo tapetu a také experimentovat s podsvícením.
Užitečné informace!Použití skinaliu jako svítidla je poměrně zajímavým a originálním řešením, které je vyrobeno montáží LED pásky pod skříně.

Příklad použití panelu jako podsvícení

Nevýhody montovaných skleněných zástěrek

 • Takové řešení je zpravidla nákladné a bude vyžadovat poměrně velké finanční investice. Nejlevnější varianty jsou výrobky Plexiglas.

Příklad výrobku z plexiskla

  Velmi závažnou nevýhodou je, že instalaci skleněného panelu lze provést až po konečné montáži veškerého kuchyňského nábytku, instalace zásuvek, spínačů a jiných funkčních prvků.
 • Vzhledem k tomu, že skinali je vyroben na zakázku, bude s instalací muset čekat týden nebo dva.
 • Nesprávně zvolená zástěra může zničit celou konstrukci s nadměrnou svítivostí a nadměrným jasem.

Užitečná služba:

Zejména pro naše čtenáře navrhujeme použít vhodný online kuchyňský návrhář , který umožňujeuspořádat kuchyňský prostor podle svého vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Kuchyňské zástěry, skinali: fotografie různých možností realizace

Existuje celá řada různých variant tohoto výrobku, z nichž každý se liší svým výrobním postupem a vzhledem.

Příklady možných snímků

Skleněné kuchyňské zástěry: fotografie z oceli

Takové řešení se také nazývá sklo s reverzním zbarvením, protože během výroby je jedna strana skla potažena speciálním smaltem, který je poté pečen. Barva se tak stává součástí povlaku ze skla.

Takto vypadá produkt z kmenových kmenů

Skinali do kuchyně: foto příklady dekorace

Tato varianta je nejoblíbenější u kuchyňských zástěrek a je skleněnou deskou, pod níž je zasazen nějaký obraz. Klient má možnost si vybrat libovolný obrázek, ať už jde o obrázek nebo osobní fotografie. Kromě toho lze v skinali použít foto a stereo tisk, avšak náklady v tomto případě budou vhodné.

Varianty obrázků pro skinals

Optivite

Toto řešení je bělené sklo, které na rozdíl od obvyklého nemá charakteristický modrý nebo zelený odstín, a proto vám umožňuje vytvářet nejpodrobnější snímky s nejmenšími detaily. NicméněJe třeba vzít v úvahu, že sklo vyrobené touto technologií bude mít poměrně velké náklady, jeden a půl až dvakrát vyšší než standardní analogy.

Příklad obrázku vytvořeného ve skle optivayt

Satinát

Satinat - sklo, které bylo zpracováno a má matný povrch. Satinate zástěry do kuchyně, skinali, fotografie, které jsou uvedeny v tomto článku, jsou náročnější na péči než obyčejné sklo, a také má mírně vyšší náklady.

Matný povrch - původní řešení

Výběr skinalis do kuchyně: katalog obrázků, tipy pro výběr

Kuchyňská zástěra není laciným potěšením, a proto je od samého počátku nutné, aby byla volba co nejvážnější, protože na ní bude záviset estetika a trvanlivost konečného výrobku. Výběr skinali pro kuchyň, katalog obrázků, které jsou uvedeny níže, věnujte pozornost následujícím položkám:

 • Optimální tloušťka panelu je asi 6 mm.
 • Je důležité zvolit vhodný obraz, který stručně zapadne do celkového interiéru kuchyně.
 • Nevybírejte možnosti, kde jsou kombinovány tři nebo více barev: takové řešení vytvoří pocit zahlcení ve vesmíru a v kuchyni budete rychle pneumatikovat.

Příklady obrázků o tématu zeleniny

Při volbě sklakuchyně je důležité věnovat pozornost typu a kvalitě materiálu, na síle a trvanlivosti.

Stalin

Stalinite je speciální tvrzené sklo, které je 5-10krát lepší než běžné sklo v pevnosti. Kromě toho není citlivý na změny teploty, což umožňuje instalaci nad plynovým sporákem a nezajímá se o jeho bezpečnost. Kromě toho, pokud se vám stále podaří zlomit stalinit, nebudete se zranit o jeho fragmenty - jsou to malé kousky s tupými hranami. Životnost stalinitu je více než 10 let, během kterých nebude vyblednout, poškrábat se ani praskat.

Výrobky Stalinitu jsou obzvláště trvanlivé

Zástěra z triplexu

Tato možnost je polymerní materiál sestávající z několika vrstev. Odolává vysoké odolnosti, odolnosti vůči teplotním vlivům a absolutní bezpečnosti. Takový výrobek však bude poměrně drahý.

Výrobek z triplexu

Plexiglas

Jedná se o možnost rozpočtu, která má poměrně dobré ukazatele síly a estetiky, ale rychle se opotřebovává, snadno škrábá a netoleruje vysoké teploty, deformuje se při 80 stupních.

Oglassglass je rozpočet, ale ne nejodolnější vůči možnosti dopadu

Polykarbonát

Varianta podobná Plexiglas, která je však odolná vysokým teplotám. Jakopředchozí materiál, polykarbonát je velmi rychle poškrábaný a časem se stává méně a méně estetickým.

Polykarbonát velmi rychle poškrábá a pošpiní

Plastová kuchyňská zástěra

Plast není horší, pokud jde o pevnost a odolnost vůči agresivním médiím na sklo nebo keramické dlaždice. Plastové kuchyňské zástěry díky své tvrdosti úspěšně konkurují ostatním možnostem.

Kuchyňská zástěra MDF

Tato možnost zahrnuje použití dřevěných desek, které nemohou být o nic horší než sklo a keramické protějšky, a jsou nejšetrnější k životnímu prostředí. Z minusů lze konstatovat, že kuchyňské zástěry z MDF jsou vysoce hořlavé a při spalování emitují škodlivé látky.

Dřevo je ekologicky šetrné a poměrně levné řešení

Keramické zástěry do kuchyně: foto

Můžete také vyzdobit místnost standardními dlaždicemi, které jsou v současné době na trhu stavebních materiálů ve velkém rozsahu.
Tipy pro instalaci kuchyňských zástěn, výpočet rozměrů

Prvním krokem je výpočetvelikost požadovaného produktu, kterou lze provést nezávisle doma. Pro výpočet velikosti výrobku existují dvě možnosti:

 • První varianta předpokládá, že výška konstrukce bude rovna vzdálenosti od spodního okraje horní skříně k podlaze samotné. Šířka výrobku se rovná délce pracovní plochy.
 • Druhé řešení poskytuje výšku, která se bude rovnat vzdálenosti mezi horními skříněmi a pracovní plochou se vstupem za jeho hranicí o 20-25 mm. Šířka zůstane stejná.

Pro pohodlí našich čtenářů jsme vyvinuli speciální online kalkulačku.

Kalkulačka pro výpočet potřebné plochy kuchyňské zástěry

Tři způsoby instalace kuchyňské zástěry

 • Pomocí šroubů. Tento způsob je nejjednodušší a nejméně nákladný, navíc je vhodný pro jakýkoliv povrch a jakýkoliv materiál. Pro zvýšení estetických vlastností šroubů se používají zástrčky.

Upevnění šrouby

 • Sklopné upevňovací prvky umožňují instalovat panely skládající se z několika částí, přičemž jejich díly jsou navzájem rovnoměrně spojeny.

Upevňovací šrouby

 • Upevnění konstrukce na tekuté hřebíky nebo lepidlo. Tato metoda je vhodná pouze pro zcela hladké stěny speciálně připravené dříve.

Proces montáže s lepidlem

Závěry vypracování

Zástěra - skvělá volba pro každou kuchyni, která dokonale zapadne do každého interiéru. Chcete-li, aby vás i vaše blízké po mnoho let potěšilo, musíte se k jeho výběru chovat zodpovědně.

Chcete-li mít ve svém výběru jistotu, podívejte se na video níže.

Video: Instalace kuchyňské zástěry