Jak zavěsit modulární obraz na zeď: možnosti upevnění a jak je používat

V poslední době byl hlavní požadavek na návrh vlastního domu nebo bytu omezen pouze na řádně vybranou tapetu: barvu, kresbu, texturu. Designové doplňky dnes vstoupily do našich životů jako nedílná součást interiéru obytných prostor. Některé z nich, které jsou dnes velmi populární, jsou modulární malby. V tomto článku budeme hovořit o nich a jak správně zavěsit modulární obraz na zeď pomocí různých technologií.

Modulární obraz na stěně

Co je modulární obraz?

Jedná se o složení složené z několika prvků, které zobrazují část kresby nebo fragment jednoho společného plátna. Když dokovací části tvoří obecný plán, je velmi důležité správněuspořádat moduly a porovnávat je.

Složení dvou obrazů - diptych

Počet modulů musí být nejméně dva. Podle počtu prvků se modulární obrazy nazývají odlišně:

 • obraz složený ze dvou prvků se nazývádiptych ;
 • ze tří částí -triptych ;
 • z pětipenptychů ;
 • více než pět prvků -polyptychů .

Zároveň ne vždy velké číslo znamená větší velikost obrazu. Prvky mohou být malé šířky, což umožňuje efektivněji zobrazit na nich kus obecného obrazu, na kterém jsou napsány malé detaily.

Obrázek tří segmentů uspořádaných svisle

V tomto bodě můžete ukončit konverzaci o samotných modulárních obrázcích a přejít přímo na hlavní téma článku - jak zavěsit modulární obrazy na zeď.

Varianty, jak zavěsit obrazy na zeď

Za prvé, modulární prvky jsou kusy jednoho velkého plátna. Jedná se o čistě strukturálně samostatný obraz, který lze pohodlně zavěsit. Hlavním požadavkem je pevnost upevňovacích prvků, které by umožnily udržet hmotnost zavěšeného předmětu. Druhým požadavkem je přesné umístění modulů mezi sebou a v požadované rovině. Například na obrázku níže vidíte, že části jednoho celku nejsou umístěny na stejné úrovni. Jedná se tedy o rozměrové uspořádání na stěně a musí být přesně stanoveno.

Modelový obrázek pěti částí umístěných v různých rovinách

Uskutečnit to hned není snadné. Každý, kdo se poprvé setkává s úkolem připevnit obrazy ke stěně vlastníma rukama, musí pochopit, že modulární verze se liší od obvyklého provedení tím, že se nejedná o jeden obraz, nýbrž o několik, které musí být v určitém pořadí namontovány na povrch stěny. Nejjednodušší možností je, pokud jsou moduly umístěny vodorovně nebo svisle. V tomto případě bude nutné jednoduše umístit všechny díly na stejnou linku, i když mají různé velikosti.

Jinak se jedná o obvyklé závěsné obrazy v rámu nebo malbách. Ale je tu další nuance, definovaná názvem další sekce.

Modulární obraz sedmi segmentů –polyptych

Vzdálenost mezi modulárními obrazy

V tomto ohledu neexistují žádné přísné normy, které by nikdo nikdy nedefinoval. Pouze čistě vizuálně velké mezery mezi moduly snižují viditelnost celého webu. Čím menší je vzdálenost, tím lépe. I když odborníci poznamenávají, že také není vhodné instalovat díly proti sobě, bude obtížné namontovat se na zeď. Optimální parametr je tedy 2-4 cm.

Jak správně umístit obrazové moduly na stěnu se vzdáleností mezi prvky

Proto existuje takové doporučení - před připevněním stavebnicového typu na zeď je nutné rozložit jeho části na podlahu v blízkosti stěny.budou instalovány postupně. V tomto případě je nutné je položit na sebe přesně tak, aby existovalo jediné plátno stejného horizontu. Jako základ pro instalaci se pak bere dolní nebo horní okraj největší části. A již z toho nesou označení všech prvků.

Níže uvedená fotografie ukazuje uspořádání modulů na podlaze. Je v tomto pořadí av tomto uspořádání, že by měli být na zdi.

Rozložení Penptych na podlaze před jeho instalací na zeď

Vezměte prosím na vědomí, že fotografie obsahuje kompozici skládající se z pěti prvků, které jsou jednou z nejčastěji používaných. Proto je otázka, jak zavěsit modulární obraz o 5 dílech, poměrně běžná. Je třeba poznamenat, že takové uspořádání prvků vzhledem k sobě není nejtěžší, protože jsou prakticky na stejné linii. Některé z nich jsou posunuty vzhledem k hlavní vodorovné rovině nahoru nebo dolů. Proto je prostřední prvek považován za základ pro instalaci, jeho plátno je základní v jednotném uspořádání vzhledem k ose celého obrazu. To by mělo být zavěšeno jako první. Zbývá zase na levé nebo pravé straně.

Nyní je jasné, jak zahájit proces zavěšení. Obracíme se na hlavní téma článku - jak správně zavěsit modulární malby na zeď, nebo spíše na metody upevnění.

Příprava modulárního obrazu pro instalaci

Jak upevnit modulární obrazy na zeď

Existuje dostzpůsoby, které zajistí, že obrazy nebudou dlouho padat a viset na zdi. Zvažte některé z nich jako nejjednodušší a nejspolehlivější.

Jeden z nejjednodušších způsobů připojení modulárního obrazu ke zdi je suchý zip

Spojovací materiál pro modulární nátěry

\ t

Označujeme všechny spojovací prvky najednou a pak uvažujeme, jak použít modulární obraz k upevnění na zeď:

 • Konvenční šroub, přišroubovaný do zdi na hmoždinkě.
 • Hřebík, pokud je stěna dřevěná.
 • Tekuté hřebíky.
 • Oboustranná páska.
 • Velcro.
 • Hook-pavouk.
 • Klešťová svorka.

V první řadě nelze uvažovat o těchto dvou prvcích, jedná se o běžné spojovací prostředky používané dlouhou dobu. Lze je klasifikovat jako klasické spojovací prostředky. Ale s ostatními je nutné důkladně porozumět.

Speciální háček připevněný ke zdi suchým zipem

Tekuté hřebíky

Je známo, že tato adhezivní sloučenina je trvanlivá a spolehlivá. Při použití je však třeba dbát na to, aby byl povrch stěny velmi vyrovnaný. Faktem je, že zbývající upevňovací prvky mohou vyhladit některé nepravidelnosti letadla. Lepidlo se nanáší tenkou vrstvou, kromě toho jsou obrazy pevně přitlačeny ke stěně. To znamená, že nepravidelnosti povrchu budou okamžitě přeneseny na namontované moduly ve formě zkreslení, které bude viditelné pouhým okem.

Pokud jde oV závislosti na velikosti a hmotnosti obrazu se kapalné hřebíky aplikují buď na celý obvod rámu na zadní straně, nebo v úsecích.

Tekuté hřebíky se aplikují na zadní stranu modulárního obrazového rámu

Poté se nanese na stěnu podél vyznačené části a přitlačí rukou. Během několika minut lze prvek posouvat, vyrovnání. Je třeba poznamenat, že tímto způsobem je možné instalovat obrazy v některém z určených prostorů, protože lepicí kompozice nemění své pevnostní vlastnosti ani vlivem teplotních změn, ani změnou vlhkosti. Obrazy v kuchyni nebo v koupelně, lepené tekutými hřebíky, visí déle než jeden rok.

Oboustranná páska

Tento upevňovací materiál se objevil na trhu poměrně nedávno, ale mnoho domácích řemeslníků ho hodnotilo jako jeden z nejspolehlivějších a nejjednodušších. V zásadě se jedná o tkaninový podklad, který je po obou stranách ošetřen lepidlem. Horní lepicí páska na obou stranách je potažena ochrannou plastovou fólií. Vezměte poslední, připevněte proužek na požadované místo a je k němu okamžitě pevně připojen.

Metoda jeho použití pro zavěšení modulárních obrazů je založena na této kvalitě lepicí pásky. Jak na to:

 • Lepivý materiál se rozřeže na několik délek do 10 cm.
 • Ochranná fólie se odstraní z jedné strany.
 • Lepicí páska se přitlačí lepidlovou stranou krám obrazu.
 • Takto se nastavují všechny segmenty, které jsou od sebe vzdáleny. Nezapomeňte nainstalovat v rozích objektu.
 • Horní ochranné fólie se odstraní.
 • Modul je namísto instalace instalován.
Pohled odborníka
Dmitry Kholodok
Technický ředitel opravárenské a stavební společnosti ILASSTROY
Položit otázku\ t
„Bez ohledu na texturu stěny (sádrokarton, sádra, tapeta s jiným povrchem atd.) Je k ní snadno připevněna oboustranná páska. Proto není nutné provádět další manipulace spojené se zvýšením přilnavosti stěnové roviny. “

Oboustranná páska

Velcro

Tyto spojovací prvky se nazývají systém "Command". Svým použitím připomínají oboustrannou pásku, ale pouze dvě části, z nichž každá má jednu stranu - jedná se o lepivou adhezivní kompozici a opakem je lepící páska. To znamená, že jedna z nich je připojena ke zdi, druhá - k obrázku. Pak se tento aplikuje na stěnu tak, že obě části suchého zipu se navzájem ukotvují.

Je snadné zavěsit obraz na suchý zip, také se jednoduše odpojí od upevňovacích prvků

Nejunikátnější ve všech těchto variantách je, že lepidla se také snadno od sebe oddělují. Samozřejmě, ve Spojených státech pevně drží obraz na zdi. Ale ne moc úsilí to dovolujeoddělit je. Takže, pokud to dokážete takto, je to opakovaně použitelný spojovací materiál. Dodáváme, že suchý zip lze instalovat s obyčejnými plastovými háčky, které jsou dodávány s upevňovacími prvky, a moduly na nich již visí. Také jednoduchá možnost s možností odstranit obrázek.

Upevňovací systém se suchým zipem "Command" v kompletní sadě

Existuje přesně stejný systém spojovacích prostředků, který se nazývá "Kreps". Jak jej používat, můžete vidět video níže.

Obrázek Spider Hook

Tento uzávěr dostal své jméno z podobnosti s pavoukem. Jedná se o plastový háček, ve kterém jsou dvě čtyři karafiáty vyčnívající ve tvaru nohou hmyzu. Hřeby jsou vyrobeny z odolné oceli, jejich konce jsou ostré, takže jsou kladivem poháněny do téměř jakéhokoliv stavebního materiálu. Hlavním požadavkem pro tento druh je síla v tom smyslu, že se při působení rázového zatížení nerozpadá.

Háky, pavouci mají různé velikosti, čím větší je, tím větší je nosnost upevňovacích prvků

Háky pavouků se používají jednoduše:

 • Zatáhněte za nehty směrem dopředu.
 • Umístěte jej na místo instalace.
 • Nohy kladivového kladiva do roviny háku.
 • Pokud je nutné odstranit upevňovací prvek, jednoduše se vytáhne ze zdi pomocí kleští. Na povrchu budou 2 - 4 malé díry, kterésnadno zamaskovat.

To je to, jak je třeba kladivo hákovat kladivem, a můžete je demontovat pomocí kleští

Klešťová svorka

Jedná se o polyuretanové obdélníky, které se snadno připevňují na jakékoli povrchy. Jedná se o opakovaně použitelné výrobky, které se po demontáži jednoduše opláchnou teplou vodou a jsou opět připraveny k použití.

Abychom porozuměli tomu, co bylo řečeno, doporučujeme sledovat níže uvedené video.

Video: Jak zavěsit modulární obrazy a jiné předměty do domácnosti na zeď

Co jiného může být modulární obraz zavěšen

Další zajímavou možností je zavěšovací systém pro obrazy a fotografie. Ve skutečnosti se jedná o kolejnici (dřevěnou, kovovou nebo plastovou), která je upevněna pod stropem ke zdi. Na ní jsou upevněny svislé tyče, ke kterým musí být připojeny moduly samotného obrazu. V této části lze pohybovat podél tyčí, spouštěním nebo zvedáním.

Jako vodítka lze použít závity s háky na koncích. Jedná se o složitější strukturu, protože má zabudovaný mechanismus, pomocí kterého jsou vytvořeny spouštěcí a zvedací prvky modulárního pásu.

Na takové zavěšené konstrukci lze sestavit modulární obraz

Kolik stojí a kam koupit příslušenství pro modulární obrazy

V současné době nejsou všechny výše popsané spojovací prvky postačující. Jsou obchodovány a obvyklé stavební obchody a internetové služby.Stačí uvést jejich průměrné ceny v zemi.

Jméno Spider Hook Command Oboustranná páska Tekuté hřebíky
Cena, rub. 600 - jednotka 300 - za sadu 35−350 (v závislosti na šířce pásky) 200 - pro trubku

Rozmanitost tekutých nehtů

Jak pověsit obrázek na betonovou zeď

Poslední otázka v článku se týká nejběžnější stěny a konkrétněji materiálu, ze kterého je vyrobena. Beton - nejodolnější materiál ze všech stěn. Dříve, abyste pověsili obrázek, museli jste ho vyvrtat, kladivo do hmoždinek nebo dřevěných vrtulníků, a teprve poté zašroubovat šrouby. To je spolehlivé, pokud jde o udržení velkých nákladů, ale je to dlouhé a prašné a samotný proces nelze nazvat jednoduchým.

Proto mohou být všechny upevňovací prvky, které byly popsány výše, použity pro betonové stěny. Hlavní věc pro první je čistý a rovný povrch.

Nejstarší způsob, jak zavěsit obraz na betonovou stěnu, je našroubovat šroub

V tomto článku jsme tedy diskutovali otázku, jak zavěsit modulární obraz bez ohledu na to, zda obsahuje pět segmentů, dva nebo deset. Máte-li jakékoli dotazy, nechte je v komentářích. Naši redaktoři na ně odpoví.