Septik: negativní recenze a důvody jejich vzhledu

V jsou v minulosti pozůstatky žumpy a septiky vyhloubené v zemi. V 21. století ruská legislativa předepisuje majitelům soukromých domů instalovat plastové nebo kovové septiky, ve kterých jsou odpadní vody rozděleny na vodu a pevné fragmenty. Po takové separaci jsou všechny frakce vystaveny bakteriím, které zničí všechny sloučeniny nebezpečné pro člověka. Negativní recenze septiků (ve většině případů nezasloužené), o kterých se publikuje na internetu, fungují podle tohoto principu.

Vzhled septikové nádrže

Jak funguje septik

\ t

Toto zařízení se skládá ze dvou samostatných bloků - usazovací nádrže a biofiltru (infiltrátoru). Jímka je vyrobena z odolného plastu o tloušťce nad 10 mm, takže snadno snáší tlak půdy. Uvnitř jímky jsou 3 sekce, které spojují přepadové otvory. Když odpadní voda naplní první část, voda přetéká do druhé sekce. To vám umožní zpoždění některých pevných fragmentů. Pak stejnou operacive druhé sekci. Pak ve třetím. Ve třetí usazovací nádrži se nalije prášek obsahující speciální bakterie, které se rozpadají na poměrně čistou vodu a usazují se na dně. Periodicky se kal čerpá ze septiku pomocí stroje assenizatorskoy. Potom voda vstupuje do biofiltru, kde dochází k čištění a rozkladu prasklých bakterií, které jsou pro člověka nebezpečné. Poté se voda dostane do země a absorbuje se do půdy.

Jak funguje septik?

Důležité!Stupeň čištění všech septiků tohoto typu nepřekračuje 75%, proto nemůže být instalován v blízkosti vrtu nebo studny.

Související článek:

Septiky bez čerpání 10 let. Zařízení úpraven pro dávkování bez čerpání a také tipy na instalaci v samostatné publikaci našeho portálu.

Odkud pocházejí negativní hodnocení

Septik, stejně jako každá jiná složitá jednotka, je určen pro práci za určitých podmínek. Tyto podmínky zahrnují:

  • objem odpadních vod;
  • umístění;
  • správná údržba.

Způsob montáže a práce septiků

Objem splašků

Při překročení objemu splaškové vody a neošetřené vody protéká horní částí zařízení. Kvůli tomu, majitelé septik tank tank po negativních recenzí na internetu, protože je to jednodušší nežza nesprávnou volbu přístroje nebo jeho nesprávnou obsluhu. Každý model septiku může recyklovat pouze určité množství odpadu, které je popsáno v návodu k zařízení.

Spotřeba vody

Poloha

Pro správnou funkci septiků je nutný určitý sklon od výstupu z kanalizace do biofiltru. Pokud je úhel špatný, majitelé septiku zveřejní negativní hodnocení, protože se jim nelíbí, že voda z kanalizace neodchází pryč nebo ven přes horní část zařízení. Aby septik fungoval normálně, je nutné zajistit sklon předepsaný v návodu k zařízení. Dalším důvodem, proč jsou negativní přehledy na septiku, je umístění biofiltru v půdě s nízkou absorpcí. V důsledku toho se voda nedostane do půdy, ale začne se rozlévat na zem, díky čemuž se objeví nečistoty a nepříjemný zápach.

Přibližné rozměry pro montáž septiku

Dobrá rada!Nezanedbávejte požadavky uvedené v návodu k zařízení. Pokud přístroj instalujete na místech s vysokou hladinou podzemní vody, zvětšete prostor alespoň třikrát pod biofiltrem. Pokud není možné zajistit správný sklon, použijte odvodňovací čerpadla.

Správná údržba

Nebyla-li do septiku přidána žádná látka, která by aktivovala rozklad velkých fragmentů do kalu, měla by být mezera mezi voláními žumpy menší. Na septikuNegativní hodnocení vlastníků se objeví při porušení tohoto pravidla. V komentářích se píše, že septik nefunguje dobře, není čistý a tak dále.

Odsávací stroj

Video: montáž septiku

Související článek:

Septiky pro dávkování, které je lepší? Samostatný materiál poskytuje podrobné informace o typech septiků, jejich vlastnostech a kritériích výběru.

Septik a jeho analogy - srovnání

Ruské a evropské podniky vyrábějí velké množství septiků podobných tomuto zařízení. Liší se barvou, cenou, objemem recyklované vody. Pokud porovnáme modely jedné třídy, pak pro septiky Tank nejsou žádné významné výhody ani nevýhody. Obecný princip a mechanismus působení jsou totiž stejné. Nicméně, negativní recenze také se objeví na septiku 3, protože lidé doufali, že toto zařízení by bylo schopné dělat práci septiků vyšší výkonové třídy. Model Tank 3 dokáže zpracovat až 1200 litrů vody denně, to znamená, že je vhodný pro dům 5-7 osob. Pokud ho však používáte v hostelu, kde žije 15–20 lidí, není divu, že se nebude moci vyrovnat se svými povinnostmi.

Jak funguje jakákoli plastická septiková nádrž

Jak si vybrat septik Tank a ne být zklamaný

Před nákupem septiku požádejte prodejce, aby vám ukázal pokynyprovozovat toto zařízení nebo jej stahovat na internetu. Ujistěte se, že vaše místo má dostatek místa pro instalaci nádrže a biofiltru. Pokud není k dispozici dostatek volného místa, zařízení bude pracovat nesprávně, což nepřispívá k vaší radosti a dobré náladě. Také zvážit počet obyvatel v domě. Pokud je počet obyvatel větší než doporučený, jednotka se nemusí vyrovnat s objemem vody. Ujistěte se, že stroj assenizatorskaya může řídit až do septiku, aby se odstranily srážky. Zvažte schopnost půdy absorbovat vodu, možná budete muset nainstalovat několik biofiltrů. Pokud to vše uděláte, zakupte a nainstalujte jednotku, která vás potěší vysoce kvalitním čištěním vody.

Kopání příkopů pro septik

Septik s více infiltráty

Montáž septiku

Závěr

Septiky této značky nejsou horší než nejlepší ruské a zahraniční analogy. Proto se všechny negativní recenze majitelů septiku Tank Bio objevují v důsledku nesprávného výběru nebo provozu zařízení.

Video: proces výroby septiků