Nástěnná police zavěšená: typy, modely, materiály a metody výroby vlastních rukou

Kromě textilu a nábytku, interiér domu je naplněn různými konstrukčními prvky: fotografie v rámečcích, dárkové nebo dárkové suvenýry, květináče a tak dále. Musí být někde umístěny. Obvykle se pro tento účel používají různé police a výklenky různých velikostí a konfigurací. Tento článek se bude zabývat jedním typem úložného prostoru - nástěnnou policí zavěšenou. Zvažte, jaké typy jsou, z jakých materiálů jsou vyrobeny a ve kterých místnostech se nejlépe používají typy.

Obrovské množství nástěnných polic vám dává možnost vybrat si jednu možnost, která se vejde do interiéru místnosti

Pohledynástěnné police

\ t

Klasifikace nástěnných polic totiž jako taková neexistuje. Jednoduše řečeno, jsou odděleny čistě konstrukčními prvky, které tento nebo tento termín nazývají. Pokud jsou například police uzavřeny ze všech stran, pak se nazývají uzavřené, pokud jsou omezující roviny málo, pak se otevřou.

Místo instalace také určuje typy modelů. Instalovaný na rovině zdi se nazývá klasický, v rohu místnosti - hranatý. Musíme vzdát hold designérům, kteří dnes nabízejí obrovskou řadu závěsných polic. Jsou nápadné svým vzhledem, ale neztrácejí čistě funkční vlastnosti výrobku.

Jednoduchá a složitá, otevřená a uzavřená - různé modely se neberou v úvahu

Police s uzavřenou stěnou

Regálové police jsou klasické. Sovětský nábytkářský průmysl je vyráběl ve velkém počtu, takže v každé domácnosti byly tyto police, zejména pro knihy, součástí interiéru. Zabírali spoustu místa, naložili prostor svou přítomností. Pokud je však bylo možné rozdělit na stěnu, která není na stejné úrovni (horizontální nebo vertikální), pak interiérový design místnosti byl neobvyklý.

Stejné police byly použity v koupelnách, v kuchyních. Častěji se jednalo o skleněné konstrukce. Postupně se však s nástupem nových požadavků a příležitostí začali zbavovat ve prospěch otevřených modelů. Samotná uzavřená police je vyrobena z laminované dřevotřískové desky nebo krabici z masivního dřeva, která byla z přední strany pokryta sklem: průhledná nebo vlnitá.

Zavřená police

Otevřené otevřené police: dřevo, sklo a kov

\ t

Dlouhodobě otevřené police jsou v trendu, kdy designér zaplňuje prostor bytových a nebytových prostor. Mezi tyto výhody patří:

 • Vizuálně uvolní prostor místnosti, což eliminuje tlak uzavřených polic.
 • Prostor je účinně organizován díky šikovnému rozdělení šířky a hloubky konstrukce.
 • Pozornost není zaměřena na samotné police, nýbrž pouze na jejich plnění.
 • Místnost je naplněna vzduchem kvůli lehkosti modelů a absenci velkého počtu mezních rovin.
 • Dostupnost položek. Není třeba něco otevírat nebo přesouvat. To je obzvláště vhodné v koupelně a v kuchyni, kde musíte neustále používat domácí potřeby a nádobí.

Co se týče nedostatků, hlavní je otevřenost struktury z hlediska sběru prachu. A to bude vyžadovat, aby žena v domácnosti neustále prováděla úklid, který ne všichni mají rádi. Druhá negativní strana otevřených stěnových polic, dokonce i původní vzhled, je objednávka. Bude muset být neustále na policích. Za třetí, otevřené modely nejsou vhodné pro všechny styly. Například v designu s klasikounaplnění těchto polic se nehodí, takže návrháři je opustí ve prospěch uzavřených. A poslední nevýhodou je malá kapacita.

Nástěnné police otevřeného typu

A některé užitečné tipy pro ty, kteří se rozhodli instalovat nástěnné police na otevřenou stěnu ve svém domě:

 • Stěna, na které budou zavěšeny police, by měla být měkká a pevná. Objekty na něm umístěné budou tedy jasně viditelné a částečně vyčnívají na zeď.
 • Pokud je místnost malá, neměli byste instalovat velké police. I otevřený bude vypadat trapně.
 • Pokud se tato možnost používá v kuchyni, pak na ni nedávejte nádobí, které nikdo nepoužije. Bude muset neustále prach.

Designové výklopné police

O designérských policích můžete mluvit celé hodiny, protože to není klasická verze, kde se používají určité proporce. To bere v úvahu let fantazie, plus použitelnost. Ačkoli z hlediska pohodlného uspořádání objektů není nutné mluvit, když je nastaven úkol původního přístupu. Nebudeme popisovat klady a zápory návrhů, jen některé z nich označíme ve formě fotografií a popisů.

Původní design polic ve tvaru žebříku

Žebříkové police jsou rozhodnutím ve prospěch nejen originálního přístupu k výrobě, je to příležitost, aby se místnost stala přísnou, doplnila jidisciplínu. Navíc je tento design velmi prostorný s lehkostí.

Regálové stoly kombinované navzájem

Tento typ nástěnných regálů se obvykle používá k vytvoření interiérů dětských pokojů. Hlavním rysem designu je multifunkčnost. Velikosti herních obrazovek umožňují používat police k uložení předmětů různých velikostí.

Police pro zdobení prostoru televizorem

Obdivuhodná je obrovská rozmanitost nábytku a různých přístrojů, které zmlátily místo televizního zařízení. V tomto ohledu nebyly regály výjimkou. Taková vertikální kombinace umožňuje uspořádání televizoru a jeho příslušenství ve stejném stylu. Police mají navíc otevřený design, který zjednodušuje přístup ke každému zařízení.

Materiál police

Co výrobci moderních nástěnných polic v místnosti (otevřená a uzavřená) nabízejí z hlediska materiálu pro svou výrobu dnes. V zásadě existuje jen málo možností. Jedná se o klasické dřevotřískové MDF a dřevotřískové desky, jakož i kovové. Navíc, originální plast a sklo. Musíme vzdát hold plastikovým modelům za jejich různorodost, a to nejen z hlediska vytvoření formy, ale také z hlediska obrovské rozmanitosti barevného designu.

Police z plastu na stěně

Dřevěné police

Toto je klasika, která se vejde do designu každéhointeriér. To je věřil, že takové struktury jsou univerzální, oni jsou silní, s velkou nosností, tak knihy, mísy a jiné těžké náčiní mohou být kladeni na je bez strachu že police bude padat nebo se rozpadat.

Dřevěná zavěšená police odolává vysoké hmotnosti předmětů

Skleněné police

Toto je především styl a móda. Montované skleněné police lze klasifikovat jako neobvyklé modely. Dnes výrobci nabízejí nejširší sortiment, kde používají a jednoduché sklo, a temperované, barevné a reliéfní. To vám umožní zvolit možnost, která přesně odpovídá designu místnosti. Sklo zároveň poskytuje lehkost prostoru. Stěny nejsou zatíženy hmotností, lehkost a přítomnost neobvyklého vyplnění prostoru.

Skleněné police otevřeného typu v interiéru místnosti

Plast

Vzhled plastu umožnil vytvořit různé výrobky jakéhokoliv tvaru. A to je první plus police tohoto materiálu. To také přidává obrovské množství barev. Nízká cena je také pozitivním rysem. To jsou tři složky, které se týkají hlavních kritérií výběru. Zde můžete přidat:

 • sto procentní odolnost proti vlhkosti;
 • dobré pevnostní charakteristiky, i když tento parametr závisí na tloušťce stěny;
 • možnost zvolit si velikost a tvar vzhledem ke stylunaplnění místnosti.

Originální police z průhledného barevného plastu

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Hlavní designér a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku\ t
„Obvykle jsou plastové modely instalovány v koupelnách a na balkonech. V současné době vznik nových polymerních materiálů a technologií pro jejich zpracování umožňuje získat regály různých forem, což znamená, že rozsah jejich použití vzrostl. “

Sklopné kovové police

Kovové výrobky vstoupily do interiérů domů a bytů ne okamžitě. Dříve byl považován za prvek průmyslových prostor. Pak se postupně přestěhovali do kanceláří a odtud do obytných prostor.

Především je třeba poznamenat, že kovové konstrukce jsou nejspolehlivější s vysokou únosností, i když pro jejich výrobu nebyl použit nejsilnější kov. Současně dnes výrobci nabízejí spíše originální návrhy, o kterých lze hovořit jako o mistrovských dílech výtvarného umění. Například, jako na obrázku níže.

Kovová police s vyřezávanými kovanými povrchy

Nástěnné police pro různé místnosti

Modelová řada nástěnných regálů není jen různými velikostmi, materiály a tvary, ale je to přesné spojení výrobku s požadovanými provozními podmínkami. Samozřejmě, v tomto ohledu nejsou přísná pravidlaexistuje, protože účelem tohoto prvku nábytku je - skladování věcí a předmětů pro domácnost. V každém případě je však nutné uvést, že například velká dřevěná police, která bude dobře vypadat pod knihami, se nevejde do interiéru chodby, ale v ní je jen málo místa. Zde musíte hledat něco menšího s přihlédnutím k úplně jinému funkčnímu.

Foto výklopné police do kuchyně

Hlavní účel polic v kuchyni je čistě funkční s ozdobnými prvky. To znamená, že jsou určeny k ukládání nádobí, kuchyňského nádobí, obilovin a koření. Proto lze použít i otevřené struktury a zavřít. Na fotografii pod modelem smíšeného typu: podpěry, na kterých je upevněna základna, kov, police samotná je vyrobena z masivních dřevěných desek.

Dřevěné police s kovovými podnosy v kuchyni

Následující fotografie ukazuje kuchyňské police zařízené v klasickém stylu. Bílá barva se vydává tmavým odstínem stolu, což dává kuchyni neobvyklý sterilní vzhled. I když to všechno nevypadá jako nemocniční design.

Bílá kuchyně s bílými policemi

Následující obrázek ukazuje odklápěcí nástěnnou polici původního otevřeného typu do kuchyně. Ve skutečnosti je to příležitost ušetřit místo instalací ne na zeď, ale na lednici. To neznamená, že nemůže být nazývána zeď. Jedná se o plně nástěnnou variantu. NePouze originální, ale také pohodlné. Vše, co je na polici, je vždy po ruce na správné úrovni.

Zavěšené provedení s instalací ne na stěnu, ale na chladničku

V obývacím pokoji

Moderní výklopné police v obývacím pokoji jsou obrovským sortimentem nabízeným výrobci i designéry. Je těžké hovořit o tom, co by mělo nést určité sémantické zatížení, s ohledem na funkčnost objektu a jeho vzhled. Proto návrháři doporučují výběr prvků tohoto typu do obytných místností, s přihlédnutím k designu interiéru této místnosti.


Jak ukázala praxe a fotografie se potvrzují, optimálně v regálech obývacího pokoje se dívají pouze do těch interiérů, kde se používá alespoň jiný nábytek. To znamená, že pokud je obývací pokoj vyzdoben v minimalistickém stylu.

V koupelně

Vzhledem k tomu, že provozní podmínky nábytku v koupelně jsou velmi extrémní, výrobci polic nevěnují pozornost materiálu, ze kterého budou vyrobeny. Například kovové předměty jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo opatřeny chromem. V těchto prostorách jsou přítomny i dřevěné modely, protože jsou ošetřeny speciálními ochrannými látkami. To znamená, že v tomto ohledu neexistují žádná omezení, pokud jde o tvar a velikost, vše bude záviset na velikosti samotné místnosti. Proto navrhujeme vidět několikfotografie zobrazující různé police instalované v koupelnách.


Regály na knihy

\ t

Chtěl bych hovořit o namontovaných regálech na zeď odděleně a uvést je do samostatné kategorie. Musíme si nejprve uvědomit, že tento kus nábytku je klasikou žánru. Proto se nejčastěji používá pro výrobu dřeva nebo dřevěných částic materiálu (dřevotřískové desky nebo MDF). Pokud jde o formu, klasický model je obdélníková krabice, která visí vodorovně na zdi. Může být uzavřena sklem, nebo možná bez ní.

Dnes návrháři přistupují k designu místností s policemi různými způsoby, včetně sto procent fantazie. A se zdánlivou jednoduchostí samotné podoby by se to zdálo obtížné změnit, a to zejména proto, aby to bylo neobvyklé. Ale profesionálové uspějí. Proto je zde několik fotek na toto téma.

Fotografie regálů

\ t

Klasická verze s malou asymetrií v místě, která dává konstrukci neobvyklý vzhled

Je lepší použít tyto police v dětských pokojích, kde žije teenager. Nad stolem bude doplňovat funkčnost místnosti.

Originální design diametrických polic, které ozdobí každou místnost

Neobvyklé umístění knihposkytne místnosti původní obsah. Tyto konstrukce jsou však méně výhodné, protože získání knihy nebude tak snadné. Budeme muset zrušit zbytek, abychom vytáhli ten správný, obzvláště pokud leží naposledy.

Originalita a kompaktnost knižních podpěr

Varianta je zajímavá tím, že se jedná o skleněné police, na kterých jsou knihy naskládány na sebe. Takové designy nad stolem mohou být umístěny na velké číslo, při zachování funkčnosti prostoru.

Rohové police na zeď

Jiný typ konstrukcí, který musí být přidělen do samostatné kategorie. Existují dva typy rohových polic: pro vnější roh místnosti a vnitřní. Častěji se v bytech a domech používá druhá možnost. Je více funkční a zabírá prostor, který se obvykle racionálně obtížně plní.


Jak udělat závěsnou nástěnnou polici vlastními rukama

. .
Obrázek Popis práce
Pro výrobu budete potřebovat břízový štít široký 150 mm
Nábytkové hmoždinky jsou nejjednodušší spojovací prvky pro montáž nábytku ze dřeva. Vezměte průměr 8 mm
K připevnění hotového výrobku ke stěně budou zapotřebí dva jazýčky
Zpotřebné kovové čtverce
Pravítko tužky
Pila
Šroubovák
Je nutné načrtnout výkres na papír s uvedením velikosti budoucího provedení
Značení je aplikováno na získané štíty podle výkresu
Nyní viděl štípací štíty podle velikosti
Nyní je nutné označit upevňovací prvky, které budou vyžadovat speciální měřidlo nástroje. I když můžete dělat vše lineárně. Za tímto účelem na koncích připojovaných prvků naneste rovnoběžně s rovinami čáru. Mělo by to být přesně uprostřed. Pokud je například tloušťka desky 20 mm, pak by měla čára procházet ve vzdálenosti 10 mm od rovin
Na měřidle je umístěna jehla, která je nastavena na velikost linie použití, tj. S uspořádáním 10 mm
Ve stejné vzdálenosti je nutné odložit čáry, ale již v rovině štítu. A od okrajů dejte dovnitř 30 mm. Toto bude umístění spojovacích prostředků (shkantov)
Přikládáme uši k místům budoucího připevnění a obklíčíme je tužkou
Při aplikovaném značení nejprve vyvrtejte otvory na koncích štítů. Hloubka vrtání - 20 mm, protože shkant má délku 35 mm. Zbytek přijdena příští tabuli
Nyní je nutné vyvrtat otvory v rovinách nábytkových panelů. Hlavní věc - ne vrtat přes. Při tloušťce stínění 20 mm by vrták měl vyčnívat z upínacího pouzdra do 15 mm od vrtáku nebo šroubováku
Posledním procesem spojeným s vrtáním jsou otvory pro uši
Dále, z otvorů pro uši je nutné vytvořit drážky, pro které se používá sekáč a kladivo
Tak by mělo zavěšení (oko) jít do připravené drážky
Nyní musíte do připravených otvorů nainstalovat hmoždinky a spojit všechny prvky polic mezi sebou
Dalším úkolem je spojit dvě připravené police k sobě
Proto musí být jeden regiment položen na stůl a druhý na něm. A udělejte značku křižovatky, která používá jednoduchou tužku
Další etapou je demontáž sestavených polic a aplikace míst spojovacích drážek podle označení
Vyřízněte drážky
Spoj je proveden na lepidle ze dřeva. Žádné šrouby nebo jiné upevňovací prvky
Takhle vypadá jeden z hotových polic
Zbývá pouze natírat police v různých barvách, pro které se pro dřevěné výrobky používá speciální olejpřidání barvy. Ačkoli může být natřena jakoukoliv barvou
A konečnou fází je spojení dvou polic do jedné společné konstrukce. Vložte lepidlo do drážek, zasuňte oba díly do sebe a přidržte je tak dlouho, dokud nejsou zcela slepené

Samozřejmě, dnes není problém kupovat nástěnné regály různých tvarů a velikostí. Vlastní produkce však umožňuje ukázat představivost. To je způsob, jakým jsou vytvořeny designové produkty.

Video: regál pro kutily

Jak upevnit police ke zdi

Existuje několik způsobů připojení polic k povrchu stěny. Nejjednodušší je standardní - pomocí samořezných šroubů. K tomuto účelu jsou do zdi vyvrtány díry, do nich jsou zasunuty plastové hmoždinky a do nich jsou našroubovány šrouby. Na čepice se nasazují uši polic. Hlavním úkolem výrobce díla je nastavení samořezných šroubů podél jedné vodorovné linie v požadované výšce.

Montáž nástěnné police na šňůry

Druhou možností je zavěšení v podobě pásů, šňůr nebo řetězů. Zde musíte také vytvořit dva upevňovací prvky, ke kterým budou připevněny závěsy. Uvažovali jsme tedy o několika variantách nástěnných polic různých typů. Dokonce ukázali, jak můžete udělat jednu z nich vlastníma rukama. Pokud máte stále nějaké dotazy, jsme připraveni o nich s vámi diskutovat v komentářích. Napište a my jim odpovíme.