Vyhněte se chybám: jak zavěsit lustr na zavěšený strop

Nádherné svítidlo bude bezchybně plnit svou funkci, pokud bude instalace provedena správně. V této recenzi budeme hovořit o tom, jak zavěsit lustr na zavěšený strop. Podrobné pokyny s odbornými připomínkami pomohou provést všechny nezbytné úkony bez chyb a zbytečných nákladů.

Stylový lustr na pozadí ideálního povrchu - harmonické komponenty vysoce kvalitního moderního interiéru

Jak zavěsitlustr na zavěšeném stropě: obecná pravidla, vyjasnění parametrů projektu

Odpovídající návrhy jsou v dnešní době velmi populární. Namísto důkladné povrchové úpravy lze odstranit pouze praskliny a jiné závažné závady. Bez „mokrých“ technologických procesů ( omítek a následných nátěrů ) je realizace plánů výrazně urychlena. Tento systém je jednodušší než přívěsky. Zabírá minimum místa, váží trochu, zachovává vlastnosti spotřebitele při vysoké vlhkosti.

Jedinou nevýhodou je relativní obtížnost instalace lustru na zavěšený strop. Používá polymerní fólie, tkaniny a další materiály, které tvoří dokonalý hladký povrch. Nejsou však určeny pro montáž žárovek.

Typická montáž

Podrobnosti o různých možnostech instalace lustru na zavěšený strop jsou popsány níže. Obecné zásady lze objasnit v tomto příkladu:

 • Na správném místě filmu vytvořte technologický otvor
  .
 • Prochází jím přívodní kabela kotva , která je našroubována do betonového stropu.
 • Kolíkyse závitem jsou upevněny na kovovém pásu

  . Následně připevní lampu.

Informace!Zde chybí svítidlo lustru na strop. Nespoléhá na zapojení. Podobné problémy se řeší s použitím jiných návrhů.

Základní požadavky na lustry pro napínací stropy

\ t

Při výběru vhodného modelu je třeba vzít v úvahu tyto vlastnosti:

 • Je lepší, je-li proud světla nasměrován pod úhlem ke stropu střechy nebo ke stěnám, podlaze. Zabráníte tak nadměrnému vystavení teplu.
 • Doporučuje se použít LED nebo zařízení pro vypouštění plynu, která v infračervené oblasti vytvářejí malé množství záření.
 • Je-li zamýšleno použití klasických žárovek, nastavte pro polymer /textilní materiál limit výkonu na 40/60 W.
 • Stropní lustry pro napínací stropy se volí bez prvků, které mohou poškodit konstrukci.
Informace!Přesný závěr o zamezení negativního vlivu tepelného účinku lustru na stropní strop může být proveden po prostudování oficiálních pokynů výrobce tkaniny.

Spojovací materiál, základní a jiné přípravné práce pro montáž lustrů

\ t

Pro vytvoření technologických otvorů použijte speciální prstence

Tato zařízení zabraňují trhání pásu. Kroužek je potřen adhezivním prostředkem, přitlačeným na odmaštěný povrch stropu. Po uplynutí doby stanovené výrobcem může být fólie (tkanina) odstraněna z centrální části pomocí papírového nože.

Pro připojení lustru ke stropu stropu bude vhodný kabel typu VVG. Pokudpro nákup modifikace "ng", v polymerovém pouzdru budou specializované přísady, které mají nehořlavé vlastnosti.

Všechny funkční součásti musí splňovat schválený elektrický obvod

V tomto příkladu je uzemněn , takže je třeba zakoupit kabel se třemi vodiči. Způsob instalace je zvolen s ohledem na překrytí materiálu. Nejméně ze všech omezení - pro vyztužené nehořlavé desky. V tomto případě je povoleno otevřené vedení.

Kanály mohou být vytvořeny v . Taková skořepina poskytne dodatečnou ochranu proti poškození

Drátové spoje se provádějí pájením nebo použitím specializovaných svorkovnic. Nedoporučuje se splétání, aby byl zajištěn spolehlivý kontakt po dlouhou životnost. Délka dokončovacího úseku drátu by měla být dostatečná pro připojení vedení k lustru na stropní části.

Přímo k je betonová konstrukce připevněna pouze k těžkým konstrukcím. Typické lustry váží trochu. Je vhodnější je upevnit pomocí mezilehlých prvků (základů). Tyto pomocné díly jsou vyrobeny z dřevěných přířezů. Doporučuje se aplikovat vysoce kvalitní impregnaci, která blokuje procesy rozkladu. Alternativním řešením je překližka odolná proti vlhkosti.

Důležité!V obytných oblastech se používají specializované impregnace, které neznečišťují atmosféru nepříjemnými pachy,Chemické látky škodlivé pro lidské zdraví.

Spolehlivé upevnění většiny konstrukcí může být zajištěno šrouby do 6 mm plastovými hmoždinkami. Pro upevnění těžkých lustrů na natahovacím stropě se zvětší průměr těchto upevňovacích prvků nebo se použijí kotevní spoje.

Související článek:

Stropní svítidla LED pro zavěšené stropy , závěsné a další, jsou vynikající alternativou. To je neobvyklé a poněkud nové, takže byste se měli lépe seznámit s takovými osvětlovacími zařízeními.

Volba bez chyb modelu a místa instalace lustru pro napínací stropy

Předběžné plánování vám pomůže vybrat nejlepší možnost bez chyb. Je třeba poznamenat následující důležitá fakta:

 • Dodržujte výše uvedená omezení tepelných vlastností svítidel.
 • Namísto kombinovaného přepínání několika skupin svítilen se používá hladkých regulátorů. Pro spolupráci s těmito zařízeními jsou vhodná pouze speciální zařízení LED.
 • Lustr na stropu pro každý pokoj se vypočítává podle individuálních potřeb. Nezáleží jen na síle proudu, ale také na radiačním spektru, výšce instalace nad úrovní podlahy.
 • Vezměte v úvahu také vzdálenost od oken a rozměry odpovídajících otvorů. S velkým množstvím tmy odstíny v interiéru zvyšují výkon lampy.
Informace! Moderní lustry jsou vyrobeny z lehkých komponent. Existují však kované a velké modely s pevnou hmotností. Musíte zajistit, aby byl výkonový rám budovy navržen pro odpovídající zatížení.

Jaké nástroje budou zapotřebí k provádění pracovních operací

Přesný seznam potřebných nákupů se provádí na základě připraveného projektu. Zpravidla budou zapotřebí následující nástroje a zařízení:

 • Ruleta, dlouhá šňůra, tužka, jiné výrobky pro přesné značení.
 • Konstrukćní úroveń napomáhá kontrolovat horizontální polohu opęrného místa bęhem montáže.
 • Je jednodušší vytvořit díry pro hmoždinky v nepohodlné poloze pomocí elektrického nářadí než pomocí ručního vrtáku. Vrtáky jsou vybírány nejen v průměru, ale také s ohledem na materiály stavebních konstrukcí. Pro práci se silnými továrními železobetonovými podlahami je lepší použít silný děrovač.
 • Pro montáž upevňovacích prvků bude použito kladivo, šroubovák ( , elektrický šroubovák ).
 • Přířezová pila a pila bude potřebná k řezání dřevěné základny.
 • Pro vytvoření elektrických napájecích řetězů lustru na zavěšeném stropě je zapotřebí páječka s pájkou a kalafunou.
 • Izolace se z kabelu odstraní nožem nebo pomocí specializovaného nástroje.
 • Bezpečnostní brýle zabrání úniku nečistot do očí při provádění pracovních operací.
 • Je vhodné provádět určité činnosti v látkových rukavicích.

Instalace lustru na zavěšený strop vlastními rukama pomocí různých metod: instrukce s komentáři

Foto Jak zavěsit lustr na zavěšený strop: sled akcí s komentáři
Před montáží závěsné konstrukce namontujte kabeláž. Upevněte nosnou plošinu ze dřeva. Uvolněte kabel 15-20 cm.
Přilepte prstenec. Papírový nůž vyřízl díru.
Průměr je přizpůsoben příslušné montážní desce. Otvory upevňovacích prvků by neměly být pokryty síťovinou.
Poté přidejte tento prvek do dřevěné základny pomocí šroubů (3x20). Elektrický nástroj usnadní práci v takové nepříjemné poloze. Při provádění těchto činností je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození plátna.
V této verzi autor projektu používá standardní šroubové svorky. Takové řešení vytváří další obtíže, protože je obtížné pracovat se šroubovákem, zatímco drží lustr. Pro zjednodušení akce bez zhoršení kvality kontaktu použijte speciální klipy "Vago".
V následujícím kroku odstraňtekabeláž hluboko do stropní konstrukce. Otočte šrouby do montážní desky. Po dokončení instalace je přístroj zkontrolován na funkčnost.

Hook

Montáž lustru na zavěšený strop s použitím háku

Hlavní prvky této vyztužené konstrukce jsou uvedeny na obrázku. Háček je vybrán podle hmotnosti konkrétní lampy. Pro zajištění přesné korektnosti volného prostoru projektové dokumentace se používají výškově nastavitelné kovové sloupky se svislými otvory. Pro přesné nastavení tohoto prvku v procesu instalace je užitečná konstrukce s hladinou bublin.

Hák a vedení prochází středovým otvorem. Kabel je instalován v zvlnění. Toto řešení eliminuje negativní vlivy na plátno, ale dovoluje vám viset těžké výrobky bez strachu.

Montážní deska

Foto Jak připevnit lustr k nataženému stropu: instalace bezpečné základny
Lamely pro připevnění pásu se montují přesně s horizontálním ovládáním na úrovni laseru. Fotografie ukazují, že je nutné provést opravy s ohledem na skutečnou polohu podlahové desky. Niť napnutá mezi těmito výrobky je úroveň budoucí napínací struktury (6 cm od stropu).
Pro tuto mezeru byla vytvořena plocha o tloušťce 20 mm ze dvou vrstev odolných proti vlhkostipřekližky Ve středu je otvor, kterým kabel projde.
Při použití specializované frézy jsou přířezy vyrobeny z vhodné trubky z plastu (délka 40 mm).
Na „nohách“ byla dřevěná základna upevněna šrouby na správném místě stropu. Předvrtejte do desky otvory, kladivo do plastových hmoždinek.

Příčný nosník

Čtyřbodový upevňovací systém

Jak upevnit lustr na strop pro natažení pomocí takového zařízení lze pochopit po pečlivém studiu obrazu. Zde, stejně jako v předchozích verzích, se používá mezilehlá plošina (ve formě desky, oddělené, ve tvaru kříže). Kovový rám je k němu připojen čtyřmi otvory. Na to opravte lustr.

Zdobení přípojného bodu

Vytvoření stropu

Kreslení na plátně - nejvhodnější řešení. V tomto případě stačí přesně nastavit obraz. Další prvky na křehké napínací ploše neinstalujte. Zpravidla nechte na plný úvazek dekorativní kryt. V případě potřeby jsou k podpoře lustru při použití výše popsaných technologií připevněny ornamenty s reliéfní omítkou nebo polyuretanem.

Správné připojení k síti: zajištění bezpečnosti při instalaci a následném provozu

V případě potřebypověsit lustr na úsek stropu, cena profesionálního elektrikáře nebude příliš vysoká. Využití služeb zkušeného odborníka Vám poskytne spolehlivé záruky. Při samo-montážních operacích věnujte pozornost následujícím důležitým odstínům:

 • V lustrech napájení odpojte napětí. Pokud je odpovídající zařízení umístěno mimo byt, musí být provedena další bezpečnostní opatření. Mělo by být umístěno v blízkosti elektrického panelu odpovědného asistenta, který zabrání nechtěné aktivaci.
 • Skupiny svítidel, zásuvky, zařízení je připojeno samostatnými automaty. To zvyšuje nejen úroveň bezpečnosti. Zůstane možnost použití elektrického nářadí v nepřítomnosti proudu v napájecím obvodu žárovek.
 • Při montážních pracích dodržujte pravidla pro připojení stanovená v schématu. "Fáze" je určena speciálním indikátorovým šroubovákem. Naneste zeminu.

Elektroinstalace v dřevěných domech se provádí podle zvláštních pravidel. Aby se zabránilo požáru pomocí kovových kabelových kanálů

Jak zavěsit lustr na zavěšený strop: video instrukce, další tipy, fotografie s příklady

Vlastnosti lesklého povrchu

V těchto stropech jsou jasně viditelné nejen svítilny a krásné formy výrobků, ale i nejmenší znečištění. Mattemodely, konstrukční materiály a výkresy maskují malé vady.

Látkové rukavice jsou užitečné nejen pro pohodlné uchopení a předcházení zraněním. Bez nich bude dokonale poniklovaná skříň zkažena otisky prstů

Vědět, jak upevnit lustr na strop, není těžké zajistit spolehlivost i při instalaci těžkého výrobku

.

Namísto místního výzdoby v místě upevnění můžete použít výrazný vzor na velké části stropu

Tyto specializované výrobky se používají pro upevnění svítidel

Plast nekoroduje, má izolační vlastnosti. Děrované prvky zjednodušují nastavení výšky. Jsou vyrobeny z pozinkované oceli, odolné proti korozi.

V případě potřeby lze lustr doplnit reflektory

Video instrukce: jak instalovat lustr na zavěšený strop, s komentáři průvodce