Sklep z plastu - alternativa k tradičním protějškům

Plastový sklep lze považovat za moderní a efektivní řešení. Z tohoto materiálu je možné vytvořit poměrně spolehlivé a trvanlivé nádoby, které po umístění do země vydrží déle než 50 let. Díky přítomnosti výztuh mohou nosné konstrukce nést poměrně vysoké zatížení.

Prostorný polypropylenový kontejner pro sklepní prostory

Posouzení hlavních výhod a nevýhod

\ t

Před nákupem hotových plastových kontejnerů pro použití jako sklep je třeba znát pozitivní a negativní stránky této možnosti. Konečné rozhodnutí o použití těchto přípravků by mělo být učiněno s ohledem na silné a slabé stránky.

Stavba polypropylenu je přepravována

.

Nejdůležitější výhody

Spotřebitelé nechávají mnoho pozitivních ohlasůsklepy z plastu, které jsou primárně spojeny s velkým množstvím pozitivních vlastností. Nejdůležitější z nich by měly být zmíněny:

  • velmi dlouhá doba provozu (životnost kontejnerů může dosáhnout 50 let);
  • nedostatek dodatečných opatření ke zlepšení těsnosti;
  • relativně nízká hmotnost, což vám umožní provádět instalační práce bez jakýchkoliv potíží;​​
  • široký rozsah velikostí.

Nádoba z umělé hmoty je umístěna v podzemí

Užitečné informace!Hotové nádrže jsou obvykle vybaveny ventilačními trubkami, šachtami a speciálními policemi, takže je můžete ihned po instalaci spustit.

Některé nedostatky

Významnou nevýhodou jsou náklady na hotové stavby. Například, koupit plastový sklep s izolací, budete muset zaplatit slušné množství peněz. S počtem dalších možností se cena výrazně zvyšuje. Nedostatečná potřeba provádět jakoukoli práci po instalaci však přitahuje mnoho spotřebitelů.

Vnitřní prostor se používá pro skladování potravin

Plastový sklep: Cena za hotové kontejnery a náklady na instalaci

Na současném trhu jsou ceny plastových kesonů ve sklepě poměrně vysoké, avšak za účelem utěsnění a spolehlivého skladování můžete také vyklopitvíce než po akvizici k provedení dodatečných prací na jeho uspořádání není nutné.

Kontejner má pravoúhlý tvar

Orientační ceny plastových sklepů pro chaty a domy

Pokud kupujete kontejnery bez objednání následné instalace, budete moci spoustu ušetřit. Balení obvykle obsahuje: police pro skladování potravin, žebřík pro spouštění a zvedání, ventilační potrubí. Každý výrobce má však seznam dalších položek.

Konstrukce má válcový tvar

Tabulka 1. Průměrné náklady na plastové sklepy.

Lineární rozměry v centimetrech Objem v metrech krychlových Náklady v rublech
150x150x200 4.5 95 000
200x150x175 5.3 108 000
250x150x200 5.5 130 000
250x200x200 6,3 150 000
300x200x200 12 165 000

Kontejner je prostorný a pohodlný pro práci.

Věnujte pozornost!Náklady na plastové kontejnery jsou poměrně vysoké, protože ve výrobě se používá pouze potravinářský plast. Uvnitř komory není žádný ostrý plastový zápach.

Objednávka sklepa pro dachu: cena na klíč

Pokud budou hotové plastové sklepy zakoupeny přímo s instalací na místě, ceny se výrazně zvýší. V tabulce jsou uvedeny průměrné ceny, které jsou zohledněnymontáž nádoby do země.

Umístění sklepa přímo v místnosti

Tabulka 2. Průměrné ceny, které se používají pro instalaci kontejneru v zemi

\ t
Rozměry v centimetrech Objem v metrech krychlových Cena v rublech
120x120x150 2,16 32 500
120x120x175 2,5 37 500
120x120x200 2,8 42 000
150x120x200 3.6 54 000
150x150x200 4.5 67 500
200x120x200 4,8 72 000

Plastová konstrukce s bočním vstupem

Věnujte pozornost!Chcete-li spočítat, kolik hotových sklepů plastových nákladů na klíč, musíte přidat náklady na montážní práce do ceny konkrétního výrobku.

Samoinstalace plastové nádoby v zemi

Aby se společnosti nemohly platit za instalační práce, můžete sami vyložit kontejner do země. První věc, kterou musíte vybrat, jsou výrobky z vysoce kvalitních surovin. Za tímto účelem musí být během akvizice zkontrolovány všechny doklady a certifikáty.

Probíhají práce na přípravě jámy pro sklep

Stejně tak bychom neměli pronásledovat nízké ceny. Levné kontejnery pro sklep, vyrobené z plastu, se nestane. Získaný design musí nutně mít výztuhy, které umožňují vydržet tlak napozemní pohyby.

Instalace plastového sklepa začíná přípravou jámy. Jeho rozměry by měly být o 20-30 cm větší než samotný kontejner. Ve spodní části je položena tloušťka pískového polštáře 10-15 cm pro vyrovnání vzhledem k horizontále. S těsným výskytem podzemních vod je položena železobetonová deska. Nádrž bude připojena k ní, aby se zabránilo výstupu.

Kontejner je umístěn do jámy a naplněn

Plastová krabička se umístí na desku, poté se k ní upevní pomocí speciálních linek. Obvykle chybí kolem hran dvě upevňovací pásky. Pokud jsou rozměry kontejneru příliš velké, pak je pás dodatečně natažen ve střední části.

Po dokončení upevnění se prostor mezi nádobou a stěnami jámy naplní směsí cementu a písku. Do jednoho kbelíku pojiva se obvykle přidává pět kbelíků plniva. Zásyp pokračuje, dokud není viditelná pouze horní část.

Boční vchod je výhodnější než nahoře

Ventilační trubky jsou vloženy do připravených otvorů. Měly by být umístěny v různých částech kontejneru. Na vnitřní straně je jedna trubka umístěna v bezprostřední blízkosti podlahy a druhá je pod stropem. Při instalaci větracích prvků můžete pokračovat v zásypu. Mělo by být jen krk.

Police a žebřík jsou namontovány uvnitř. Pokud je to nutné, svítí takéostatní komunikace. Pokud je nádoba instalována v chladném prostředí, je povrch izolován pěnou.

Při výrobě výrobku byl použit zesítěný polyethylen

.

Související článek:

Sklep ve venkovském domě vlastníma rukama, krok za krokem. Samostatný materiál poskytuje krok za krokem návod na stavbu podzemního skladu s nuancí a špičkami.

Porovnání se sklepem železobetonových kroužků

Velmi často se zhotovuje kamera pro skladování potravin z kroužků z betonového zboží, které jsou schopny odolat mnoha nákladům. Jejich použití k dosažení těsnosti bez dodatečných prací je však nemožné. Spoje mezi prvky by měly být utěsněny cementovou maltou.

S pomocí žebříku můžete sestupovat a vystupovat

Vzhledem k vysoké hmotnosti železobetonových kroužků je proces montáže poměrně složitý. U menších velikostí mají prvky větší hmotnost. Musí být spuštěny do jámy několika lidmi nebo za pomoci speciálního vybavení.

Na rozdíl od betonových kesonů mohou mít analoga plastů různé tvary, díky kterým se jejich provozní schopnosti významně rozšiřují. Ne vždy je použití okrouhlých kamer odůvodněné. S touto volbou se zpravidla ztrácí užitečná oblast.

Rozměry konstrukcí z betonových kroužkůpřísně omezený

Vzhledem ke stejné působivé hmotnosti je struktura železobetonu náchylná ke smršťování. Po několika měsících mohou prstence klesnout o několik centimetrů, zejména pokud je půda v oblasti velmi volná.

Součet

Je třeba si uvědomit, že plastový sklep je v porovnání se strukturami z jiných materiálů vítězným řešením. S malou tloušťkou stěny je možné dosáhnout maximální těsnosti a optimálních pevnostních charakteristik. Současně je životnost plastových obalů poměrně velká.

Video: instalace plastového sklepa Tingard