Nežloutnutí na oknech! Aktuální tipy na bělení tylu doma

Okna zavěšená v tylu vytvářejí v místnosti útulnou atmosféru, dodávají do místnosti emoce a jednoduše oživují prostor. Je důležité si uvědomit, že pokud se nestaráte o jemný tyl, taková dekorace oken se rychle stane nepoužitelnou a stane se nažloutlou nebo dokonce šedou. Redaktoři HomeMyHome.ru nemohou ani připustit, že váš pokoj se stane nepohodlným, pokud nebudeme včas vyzývat, jak odbarvit tyl doma.

Komfort v domě = klid a špinavé prádlo na oknech porušuje idylu

Jak rychle a snadno vybělit tyl doma? Sledujte naše tipy!

Prvním pravidlem, které z nějakého důvodu zanedbává mnoho hostesek, je studium etikety, což pomůže při řešení mnoha otázek. Koneckonců, jsou zde napsány všechny požadavky na péči! Studium takových důležitých informací zabrání mnoha problémům. Zde je několik drobností procesu bělení tylu doma:

  • Nejprve se zbavte nečistot nahromaděných v tkáni. Za tím účelem se závěs jednoduše protáhne ručně nebo v pračce při teplotě + 30 ° C;
  • pokud používáte psací stroj, pak je tyl složený úhledně, aby se usnadnil proces žehlení;
  • určují, která metoda je nejlepší k bělení tylu: lidové prostředky nebo domácí chemikálie.
Je důležité vědět!Nikdy umyjte bílý tyl při teplotách nad + 30 ° C, jinak zůstane žloutnutí v tkanině navždy.

Čisté závěsy: Paní 80. úrovně

Než od arzenálu lidových prostředků k bělení tylu doma

Můžete si zakoupit nové záclony pokaždé, pokud se staré začaly podobat šedé plísni, která zabírala okna. Ale proč utratit spoustu peněz, pokud můžete jen číst a zjistit, jak vybělit tyl z našeho článku? Pospěšte si za drahé bělidlo nestojí za to, protože většina tradičních lidových efektivních nástrojů, které mohou obnovit bílou tkaninu svého dřívějšího vzhledu, je uložena téměř v každém domě.

Jak bělit tyl doma se solí nebo modrou

\ t

Dobrá stará sůl se dokonale vyrovná s mnoha znečištěními. Do pánve se natáhne 10 litrů teplé vody, přidá se 3 lžíce. Já sůl a půl sklenice pracího prášku. Závěs je ponechán v pánvi po dobu 3 hodin, ale pokud je tyl silně znečištěn, pak je lepší odejít na noc. Pak se tkanina ručně natáhne a několikrát se opláchne. Modrá je také účinným nástrojem: víčko kapaliny se nalije do mísy s vodou a míchá. Tyl je udržován v roztoku po dobu asi 2 - 3 minuty a poté se nechá odtéci a vyschnout.

Neměli byste hledat obtížná řešení, když je vše tak jednoduché a funguje dobře

Jak bělit tyl doma se zeleným nebo manganem

\ t

Ve sklenici vody přidejte 10 kapek zelené a 2 lžíce. Já sůl. Všechno je mícháno a filtrováno během srážení. Směs se nalije do mísy vodou, míchá se a záclonka se ponoří do 3-5 minut. Tkanina se vyjme a bez lisování se zavěsí na sucho.

Úžasná kombinace: bílá tkanina a brilantní zelená, ale ... funguje to!

Manganistan draselný se používá pro mytí předmětů z kapra. Horká voda se nalije do mísy a přidává se manganistan draselný v takovém množství, že se kapalina stává světle růžovou barvou. Do něj se nalije sklenice prášku, předmytý závěs se spustí a nechá se tam, dokud není zcela vychladlý. Po opláchnutí a sušení tylu.

Jak doma bělit tyl s limonádou nebo mýdlem

Sodná sůl na pečení pomůže s předběžným namočením materiálu: v 5 litrech vody se prášek a lžíce sody míchají. Tyl se ponechá v roztoku po dobu 20 minut a poté se rozloží na psacím stroji v citlivém režimu.

Soda je dobrým osvědčeným prostředkem pro mnoho účelů

Obvyklé 72% mýdla se třese na struhadle a nalije se do smaltové pánve vodou. Kapacita na sporáku a čekání na vařící vodu. Po ochlazení mýdlového roztoku se přidá 1,5 až 2 litry čisté vody a závěs se přes noc namočí. Ráno se výrobek natáhne a opláchne.

Jak bělit tylu od žloutnutí peroxidem vodíku nebo amoniakem

Kde je levnější a jednodušší? Vezměte 3% peroxidu vodíku a amoniaku v poměru 2: 1. Tato kompozice se rozpustí v 5 litrech vlažné vody. Záclona zůstane v pánvi s kapalinou půl hodiny, opláchne se a suší bez stisknutí.

Jak doma bělit zažloutlý tyl se škrobem nebo kyselinou citrónovou

\ t

Škrob se používá při dlouhodobém mytí: je třeba sklenice škrobu, umyvadlo a teplá voda. VodaUkazuje se pěkná bílá barva. V pánvi ponořené natažené tylu, nechte 5 minut a opláchněte. Žloutnutí zmizí a opona drží tvar.

Kyselina citrónová se používá k bělení tylu z nylonu. Napněte ji mýdlem a namočte v horké vodě. Po 30 minutách se tkanina promyje roztokem vody a sáčkem kyseliny citrónové.

Další bělení tylu

Zajímavý způsob bělení za pomoci pravého jogurtu: v čerstvém přírodním produktu jsou promyté záclony denně namočené, opláchnuty klimatizací a zavěšeny na slunci. Žlutost dokonale odstraňuje obvyklý aspirin: 4 tablety rozpuštěné v 5 litrech středně teplé vody. Tyl se ponoří do roztoku na tři hodiny, protáhne se, opláchne a vysuší.

Důležité!Používejte kyselinu acetylsalicylovou, ne šumivé tablety!

Použití domácích chemikálií k vybělení tylu šedé

\ t

Chemikálie pro domácnost nabízejí celou řadu bělících činidel pro tyl: mohou to být chlor obsahující nebo obsahující kyslík, jakož i optické prostředky a speciální barviva. Zvažte všechny způsoby, jak bojovat o bílé záclony na oknech.

Produkty obsahující chlor pro jednorázové bělení

\ t

Je-li na etiketě uvedeno, že bělidlo obsahuje chlor (jako obvyklá „bělost“), jedná se o agresivně účinné činidlo, které vyřeší problém bělení při 40 ° C. Jednají jednoduše: shromažďují teplou vodu v pánvia 2-3 uzavírají chloru obsahující látky, míchají se a ponořují tyl do nádoby po dobu 1 hodiny. Poté, co je materiál opláchnut v čisté vodě a vysušen ve formě zavěšení.

Důležité!Tyto nástroje přispívají ke zničení struktury tkaniny, což výrazně snižuje životnost vašich záclon.

Nepoužívejte tyto nástroje často

Jak bělit tyl s prostředky obsahujícími kyslík

Chcete se dozvědět, jak bělit bílý tyl doma s produkty obsahujícími kyslík? To je dobrá volba, protože obsahují peroxid vodíku, který dobře odstraňuje šedivost a žloutnutí a nepoškozuje pračku.

Existují univerzální bělicí prostředky, které představují různé značky, mohou být v kapalné nebo suché formě

V zásadě tyto bělicí prostředky pracují účinně při teplotách od 40 do 90 ° C a jsou vhodné jak pro ruční, tak pro strojní praní.

Jak lze vybarvit tyl z optických prostředků pomocí mikročástic fluorescenčních barviv

Úžasné v jejich práci optické zjasňovače zahrnují fluorescenční barviva v jejich složení, díky kterému je dosaženo bělícího účinku, ale samy odbarvují. Tyto složky jsou součástí jiných bělicích činidel a pracích prášků (Vanisn Gold, Vanish Crystal Whiteness, K2r, bělící činidlo Heitmann) a jsou alergeny.

Jak vybělit starý tyl domakombinace metod

Ve složitých případech je lepší pokusit se kombinovat různé metody: přidání soli a uhličitanu sodného vždy dobře pomáhá. Tato činidla se přidávají k prášku během praní a také během namáčení.

Jak bělit tylu doma, v závislosti na materiálu výroby

Pokud jsou záclony zakoupeny bílou, měly by jako takové zůstat. Aby nedošlo k poškození výrobku během mytí, musíte vědět, jak správně odbarvit tyl doma.

Nestačí znát pouze o metodách bělení materiálu, musíte také pochopit, že ne všechny prostředky jsou vhodné pro určitou tkaninu

Závoj a microveil

Závoj a mikrovlna jsou velmi náročné na metody praní. Pro vrácení výrobku ze závoje do původní bělosti nejsou průmyslové prostředky vhodné. Očistit oponu závoje teplou vodou, čpavkem nebo škrobem.

Při bělení je ošetřen pečlivý materiál

.

Organza a polyester

Organza se při mytí chová jako rozmarná dáma: netoleruje žádnou horkou vodu, ale prach sám se sbírá co nejvíce. Při nesprávném mytí organzy se látka zbaví. Aby se produkt vrátil do bílé barvy, je namočen ve vodě o teplotě 40 ° C s přídavkem soli, zelené nebo amoniaku s peroxidem vodíku.

Vynikající organza nebude tolerovat zanedbávání péče

Polyesterová záclonabělené v pánvi dvěma polévkovými lžícemi zcela rozpuštěného škrobu a opláchnuté pouze jednou.

Polyester vypadá jemně, proto péče o výrobek vyžaduje jemnou

Jak bělit nylonový tyl doma

\ t

Pokud se chystáte na bělení nylonového tylu, a nevíte, co a jak na to, pak je recept univerzální: můžete si vybrat některý z lidových prostředků, pak jen v chladné vodě.

Kapron vyžaduje jemné bělení, pečlivě prostudujte štítek na výrobku!

Jak vybělit tylu v pračce

Co dělat, pokud není čas hledat bělidla s optickým efektem, aby se bělel zažloutlý tyl doma. V prostoru s práškem v pračce přidejte trochu amoniaku, ne více než 10 kapek. Stejně jako zažloutlý, domácí tyl se bělí doma: do prášku se přidá až 10 tablet peroxidu vodíku.

Tyl může být bílý v pračce v citlivém režimu

V režimu jemného praní se časovač nastaví na 30 minut a bez odstřeďování.

Sotva je možné se tímto způsobem zbavit skvrn, ale zcela žlutě

Má-li stroj prostor pro bělení (obvykle označený trojúhelníkem), je lepší dát přednost kyslíku.

Jak bělit tyl doma, podle recenzí ženy v domácnosti

\ t

Je to dobréExistují odpovědné hostesky, které se podělily o svůj názor na proces bělení tylu!

Přezkum používání Persol Green Bleach Greenfield Rus:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_4506351.html

Reakce na bělidlo Economix:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_3310306.html

Přezkum bělidla Frau Schmidt:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_1302815.html

Další recenze na bělidlo Frau Schmidt:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_3453887.html

Péče o krásu a čistotu záclon poskytne domu pohodu a svěžest! A pokud máte vlastní doporučení, podělte se o ně s našimi čtenáři.