Jak udělat krásné a elegantní zahradní postele z plastu

Skutečný let fantázie může být ukázán v designu zeleninové zahrady nebo na pozemku, za použití kombinace plodných plodin, květin a plotů. Pro rám míst pro výsadbu rostlin používá všechny druhy materiálu a improvizované prostředky. Zajímavé a krásné postele z plastových desek. Takové návrhy budou levné a budou vypadat velkolepě v každé zahradě.

Krásná květinová zahrada bez zbytečných problémů

Výhody plastových postelí

\ t

Nejběžnějším materiálem pro rámování postelí bylo dřevo.Přirozenost a krása, stejně jako snadnost instalace, vždy přitahovala pozornost, ale její křehkost umožnila vystoupit do popředí lůžek z plastové desky.

Jednoduchost spojování prvků

Lehký, praktický a trvanlivý materiál vám umožní vytvořit na webu různé formy. Jakýkoliv letní rezident se může s instalací vyrovnat, včetně žen. Zde jsou některé zajímavé fotografické příklady zahradního terénu pomocí plastů:

Čistá květinová zahrada

Skromné ​​místo pro jahody

Dokonale udržují tvar hřebene

A co je nejdůležitější, žádné nečistoty

Výhody plastů v roli rámování lůžek a záhonů zahrnují:

 • snadno snáší teplotní extrémy;
 • vysoká pevnost a schopnost udržet daný tvar;
 • neškodné pro životní prostředí;

Plastové panely

 • je snadné sestavit konstrukci bez pomoci;
 • nevyžaduje dodatečnou péči, na rozdíl od dřeva;
 • rozumná cena a široký výběr.

Použití obrubníku

Všechny tyto výhody, ke kterým můžete přidat snadnost přepravy, protože materiál je lehký, stále více spotřebitelů má sklon nakupovat plasty pro registracizeleninová zahrada. Hraniční stuhy nebo panely mohou být použity nejen v otevřeném poli, které tvoří místa pro výsadbu, ale také ve skleníku, stejně jako pro vytvoření jedinečného krajinářského designu vašich stránek.

Související článek:

Krásné zahradní postele v zemi vlastníma rukama. Jak aplikovat vědecký přístup a budovat krásné postele v zemi vlastníma rukama, fotografiemi a popisem procesů - v tomto článku.

Proč stojí za to koupit plastové ploty pro květinové záhony a postele

Kromě všech výhod materiálu je možné stanovit přijatelné náklady na plasty a velký výběr modelů oplocení a obrubových pásek. A nejen forma je odlišná, ale také barevná řešení, stejně jako typy návrhů.

Vlastnosti obrubníku

Zde jsou uvedeny některé příklady nákladů na obrubníky pro plastové postele se spotřebitelskými recenzemi:

Jméno Obrázek Rozměry viz Náklady, tření.
Stuha Grinda 422245-20 20 * 900 360
Zahradní obrubník „Classic“ 20 * 900 260
Hemp konopí BP-15 délka - 160, v balení 16 ks, výška - 15 450
Dekorativní zelený okraj pro záhony Grinda 422221-G 14 * 310 360
Maria, Obninsk:„Koupil jsem si nejjednodušší verzi„ Grinda 422245-20 “prodesignové postele. Dále získané kolíky. Nainstaloval jsem spolu s dcerou, zvládli jsme to snadno. “
Mikhail, Tver:„Dlouhodobě jsem se zabýval zahradou a používal desky na hrany. Ten rok jsem se musel změnit: strom se rozpadl. Zastavil jsem se na modelu „Classic“ z plastu a teď nevím o zármutku.
Olga, Bryansk:„Nemám vlastní letní chalupu, takže v blízkosti domu sázím květiny. Chtěl jsem, aby byla květinová zahrada jasná a omylem viděla „penechki“. Okamžitě jsem koupil Hemp BP-15 a dodal ho za 30 minut. “
Marina, Moskva:„Do dachy se dostáváme jen k odpočinku, ale přidělil jsem několik míst pro vytrvalé květiny. Abych ozdobil květinovou zahradu a udržel úrodnou půdu na jednom místě, koupil jsem si model „Grinda 422221-G“. Už rok, kdy si to vytvořili, ještě neuspěl. “

Sortiment oplocení pro záhony a záhony není omezen na prezentované možnosti. Jedná se o nejběžnější a cenově dostupné modely. Zde jsou některé další fotografie s takovými "ploty":

Plná plastová konopí na lůžka

Krásný záhon v blízkosti domu

Dekorativní dekorace květinové zahrady na pozemku

Plastové panely pro elegantní vybavení chaty

Ploty pro květinové záhony a plastové postele: foto příklady zajímavých možností

Kupte si plot pro plastová zahradní lůžka - praktická a cenově dostupná možnost pomoci udržeta nedovolte, aby se země plazila z deště a jarního sněhu. V tomto případě můžete provádět velké i malé návrhy pro různé druhy plodin. Zde je několik příkladů na fotografii zahradního a skleníkového uspořádání používajícího takový materiál:

Různá plastová lůžka

Jednoduché použití obrubníku

Panely ve skleníku přispívají k udržování tvaru lůžek

Konstrukce pro výsadbu jednotlivých rostlin, jako jsou jahody nebo jahody

Po zakoupení plastikových lůžek pro letní chatu výrazně usnadníte svůj život tím, že získáte jedinečný dekor ve zvolené barvě. Mezi všemi typy návrhů patří:

 • Plastová hraniční páska.Vhodné pro postele jakékoli velikosti a tvaru. Výška se pohybuje od 20 do 50 cm, délka jedné role může dosáhnout 50 m, obvykle se prodává v balení po 10 m. Časem se nezhorší, proto není nutné používat veškerý zakoupený materiál najednou. A také často používané pásky oddělit zóny v tvorbě jedinečné krajiny design.

Obvodová páska

 • Panely zahradních desek.Spíše vysoká pevnost a tuhost konstrukce, která vydrží tlak velkého množství půdy. Výška až 15 cm a délka jednoho prvku činí 3 m. Podrobnosti jsou spojeny speciálními drážkami a upevňovacími prvky,což značně usnadňuje instalaci.

Varianta vícevrstvé zahradní desky

 • Zahradní návrhářje flexibilní konstrukce, kde jsou všechny prvky spojeny v jednom řetězci. Instalace netrvá déle než 15 minut, stačí si představit, jakou formu bude dělat květinová zahrada nebo zahrada.

Barevný zahradní architekt

 • Plastová síťovina.Používá se v zemi jako podpora pro horolezecké závody nebo plošné oplocení.

Mřížka podél květinové zahrady

Ze všech odrůd je snadné vybrat, které plastové ploty pro postele koupit.

Jak nainstalovat plastový rámeček pro postele

Je snadné koupit plastový rámeček pro postele v každém městě. V tomto případě nestrávíte více než 500 str. i pro nejpestřejší možnosti pásky. Použijte tento flexibilní materiál pro různé účely v parcích dacha a domácnosti:

 • Lemování lůžek pro přistání v otevřeném terénu a ve skleníku. Kromě toho použijte kolíky, aby se konstrukce zvýšila tuhostí.

Stuha pro výzdobu květinové zahrady

 • V krajinářském designu oddělit zóny pro výsadbu květin, nábřeží ozdobných oblázků, cesty a další zajímavé nápady.

Příprava staveniště s páskou

 • Pro rámování místa pro výsadbu stromů. Například plánují pokrýt celou plochu dlažbou, ale chtějí opustit několik krásných keřů nebo stromů, pak je plocha kolem závodu oplocena.

Kombinace trávníku a rámu vánočního stromu

 • Udělejte obrubník pro hromadnou kolej v zemi. Při použití malých štěrků nebo písku pro montážní cesty na místě musí být chráněny před erozí a rozmetáním. Pro tento účel je páska používána.

Okrajová dráha může být zcela neviditelná

Instalace plastové hraniční pásky je velmi jednoduchá. Zde je jednoduchý návod k instalaci:

Příklad fotografie Sled akcí
Pro instalaci dalších materiálů, s výjimkou pásků a kolíků, nebude zapotřebí. Můžete si předem připravit kresbu budoucího lůžka nebo záhonu, takže je snazší pracovat.
Vy označíte místo pod postelí. Pokud je obdélníkový nebo čtvercový, umístěte kolíky po obvodu a napněte strunu. To je nezbytné pouze pro správnou formu konečného výsledku. Pokud uděláte kulatý záhon, můžete provést značení ve tvaru čtverce.
Vykopejte malý zákop podél zamýšlené linie. Neměla by být široká, pokud bylo vhodné pásku upevnit. Rozbalte materiál aDejte ji na okraj otvoru.
Upevněte konstrukci kolíky. Skopání zeminy a podbírání. Rám pro postele připraven!

Pokud podle plánu existují nějaké nesrozumitelné okamžiky v instalaci, zde je video.

Video: Jak nainstalovat obrubník

Související článek

Obvodová páska pro zahradní lůžka. V tomto článku se podíváme na to, co bude užitečné, jaké typy obrubníků pro zahradu jsou v prodeji a jak správně nainstalovat toto zařízení?

Kde koupit oplocení pro postele

Obvodová páska vyrobená z plastu - cenově nejdostupnější a nejběžnější materiál pro oplocení lůžek a záhonů.Takový materiál můžete zakoupit v jakémkoli zahradním obchodě ve městě nebo přes internet s dodáním. Náklady na jednu roli za 10 m pravděpodobně nepřesáhnou 500 rublů.

Využití obrubníků pro výzdobu města

V tomto případě jsou rozdíly mezi modely:

 • v tloušťce;
 • délku materiálu ve válci;
 • výška pásky;
 • barva a přítomnost ozdobných řezů.

Zde je několik možností pro krásnou hraniční stuhu s cenami a recenzemi:

Jméno Obrázek Rozměry, m Náklady, rub.
Stuha pro zahradní postele. Výška 10 cm, Rusko 0,10 * 10 220
Plochá obrubníková páska o tloušťce 1,2 mm B 20/8 0,20 * 10 110
Raco, vlnitá stuha, zelená 0,15 * 9 350
Olga, Torzhok:„Koupila jsem si nejjednodušší verzi pásky pro postele do skleníku. Následující rok jsem z pozůstatků vytvořil víceúrovňový záhon pro jahody. Velmi ráda k nákupu.
Dmitry, St. Petersburg:„Mám soukromý dům, rozhodl jsem se ozdobit místo záhony. Koupil si jednoduchou verzi ploché obrubníkové pásky. Dokonale drží daný tvar. "
Nina, Krasnodar:„Mám rád práci se zemí a výsadbu květin. Rozhodl jsem se, že stránky budou originální. Model Raco se pro mě stal vynikajícím a cenově dostupným nástrojem. “

Vyberte si libovolnou možnost podle svého vkusu a nezapomeňte na barvu. V katalogech internetových obchodů najdete naprosto všechny možnosti.

Výroba lůžek z plastových desek: materiálové vlastnosti

Je snadné vyrobit lůžko z PVC panelů. Stačí jen spočítat požadovaný počet prvků ve vybraném modelu pro vaše budoucí zahradní lůžko nebo květinovou zahradu. V tomto případě má zahradní rada řadu výhod, takže stále více a více zahradnických zahrádkářů se k ní otočí:

Vnější dekor dřeva

 • odolnost atmosférického plastu vůči extrémním teplotám: konstrukci nemůžete rozebrat na zimu;
 • přijatelná cena do 1000 p. na balení;
 • nepřirozený materiál neumožňuje vyvíjet plísně a rozkládat se pod vlivem životního prostředí;
 • si udržuje svůj tvar a má dostatečnou pevnost;
 • je netoxický;
 • dbejte na to, aby se nečistoty stíraly vlhkým hadříkem;
 • prohloubení desky do země představuje bariéru proti plevelům.

Dělení kolejí a záhonu

Je možné mít postele z plastových desek ve stínu nebo na slunci.Materiál nevymizí a nevyschne pod vlivem ultrafialových paprsků a od pronikání vlhkosti nedochází k žádnému bobtnání.Zde jsou některé zajímavé fotografické příklady použití zahradních plastových desek pro zahradní postele:

Krásné a elegantní postele

Konstrukce neobvyklého tvaru

Varianty sloučenin prvků

Koupit hotová lůžka z plastu: ceny a recenze

Při nákupu plotů pro postele z plastových panelů věnujte pozornost výšce výrobku a počtu prvků v sadě. To je nezbytné pro výběr vhodného modelu, aby bylo možné co nejpřesněji realizovat jejich plány.

Rozmanitost barev a vzorů na jednom místě

Zde je několik možností, jak náklady na různé designy s hodnocením zákazníků:

\ t
Jméno Obrázek Stručný popis Náklady, rub.
Soubor "Naše lůžko" Rozměry 220 * 22 * ​​17 cm, hmotnost zboží - 12,5 kg 2700
Eurobird od KDP 3 * 1,5 m, kolíčky a jiné upevňovací prvky jsou součástí balení 2590
Rámová sada lůžek a postelí Čtvercový tvar, 60 * 60 cm. 1400
Oleg, Tarusa:„Nevykazoval jsem fantazii a koupil jsem hotovou postel„ Naše postel “. Rychle jsem to dal, drží formulář již třetí rok. “
Alina, Barnaul:„Na pozemku jsem neměl nic. Rozhodl jsem se přivést všechno ke společnému jmenovateli a odkoupit několik euro-chat z KDP. Mám rád svého manžela.
Serafim, Smolensk: „Potřeboval jsem malý květinový záhon pro květiny. Manžel odmítl vyříznout desky. Koupil jsem kompletní sadu rámů na postele a postele a byl příjemně překvapen. Zabírá méně místa a vypadá velmi krásně. “

Instalace plastových panelů je velmi snadná.Výsledkem je elegantní a atraktivní design:

Patrová lůžka ve dvoře

Varianta ve skleníku

Velmi krásná a neobvyklá

Provedení montované konstrukce

Kolik je návrhář plastů pro zahradní postele

V prodejnách lze zakoupit nejen hotové modely panelů, ale i plastické stavební oplocení pro postele. V tomto případě můžete nezávisle nastavit velikost budoucího místa přistání, měnit tvar a pořadí montáže prvků.Takový materiál se prodává sadou několika prvků.

Montáž prvků

Pro orientaci v cenách a pochopení, které plastové postele koupit, níže je tabulka s rozměry a hodnocení zákazníků:

Jméno Obrázek Rozměry H * W * D Náklady, rub.
"Zahradní návrhář" hnědý 21 * 3 * 4,5 cm, prvky v sadě pro 3 m 990
"Shtaketnik" bílá 51 * 2 * 1,5 cm, v balení detailů na 2 m 500
"Motýl", žluté oplocení 36 * 2,4 * 1,5 v balení prvků 2,4 m 350
Marina, Kaluga:„Koupila jsem si nejjednodušší„ zahradního návrháře “, aby se dětský pískoviště. Ukázalo se to velmi krásné.
Anna, Belousovo:„Na pozemku mám mnoho květů. "Shtaketnik" přišel ve vhodném okamžiku. "
Ludmila, Tula:„Hledal jsem zajímavý design květinové zahrady podél soukromého domu. Koupil "motýli", nastavit na půl dne po obvodu. Vypadá to unikátní a krásné.

Související článek:

Postele vlastníma rukama nejsou jako všichni ostatní. Zajímavé nápady přicházejí na mysl mnoha letních obyvatel a majitelů soukromých domů. V článkuUvažujme o původních fotografických příkladech a několika pokynech pro vytvoření takové krásy.

Neobvyklé fotografické příklady plotů pro postele z plastových panelů

Není nutné, aby se začlenil do obvyklého rámce společnosti. Daleko neznamená, že pokud zasadíte plodné rostliny, postele by měly být rovné a měly stejný tvar. Ano, a záhony mohou být umístěny nejen po obvodu domů, ale i na stěnách.

Kombinace barev a tvarů

Existuje mnoho neobvyklých způsobů, jak používat známé materiály. Například, můžete ozdobit vaše stránky s plastovým oplocením, přidat obrubník pásky nebo kombinovat všechny známé možnosti dekor, pokud výsledek je opravdu pěkné a elegantní. Musíme udělat vše, aby ti sousedé záviděli tvé tvůrčí povaze.

Nebojte se vytvořit si vlastní květinový formulář

Aby dekorace a vytvoření upravené zahrady neměly být finančně nákladné. Stačí použít různé obrubníky a plastové pásky.Vzhledem ke své trvanlivosti bude vyžadovat změnu vzhledu místa, ne kvůli opotřebení materiálu, ale kvůli změně nálady.Zde jsou některé atraktivní fotografie:

Vysoký květinový záhon panelů

Obvodová páska v krajinném provedení

Zajímavé rámovací dráhy

Neobvyklépostele pro zeleninu

\ t

Vlastnosti postelí od KDP

WPC nebo kompozit ze dřeva je vyroben z PVC a dřevěné mouky. Externě je podobný dřevu, ale díky svému složení je odolný a odolný vůči vnějším faktorům.

Dokonce i v ulicích města jsou záhony z WPC

.

Postele WPC získávají na popularitě mezi letními obyvateli kvůli řadě materiálních výhod:

 • snadná instalace a možnost demontáže bez poškození prvků;
 • dlouhá životnost materiálu, protože se nehnije a není pokryta plísní;
 • navenek podobné přírodnímu dřevu, které přitahuje velkou pozornost;
 • velký modelový rozsah;
 • ideálně hladký povrch;
 • není ovlivněna teplotními extrémy;
 • snadnost péče: stačí pravidelně umýt přední stranu plotu.

Nevýhody zahrnují pouze náchylnost k rozpadu materiálu při vystavení ultrafialovým paprskům, takže před montáží musí být všechny konstrukce ošetřeny speciální ochrannou kompozicí, pokud není vyrobena výrobcem.Existuje však mnoho případů použití:

Klasická lůžka v procesu zahradního uspořádání

Výstavba květinových záhonů na terase

Připravené modely

Velmi elegantní zeleninová zahrada

Výhody lůžek WPC na základě materiálových charakteristik

WPC - směs dřevěné mouky a plastů. Takový materiál je široce používán ve stavebnictví a obložení soukromých domů. Ve výrobním procesu se používá speciální technika (vytlačování), která umožňuje, aby roztavená surovina prošla nezbytnými formovacími otvory.

Rozmanitost panelů WPC

Plnivem jsou piliny, len, sláma, dřevěná mouka a další možnosti pro dřevozpracující průmysl. V roli aditiv se používá polyvinylchlorid, polyethylen nebo kov se sklem. Kompozice má stabilizátor barev a antigmentační látky.Navzdory všem různým komponentám jsou panely z DKh šetrné k životnímu prostředí.

Mezi hlavními výrobci panelů WPC jsou:

 • SW-Decking Ulmusze Švédska;
 • Komodek-Plus- Rusko;
 • Holzhofz České republiky;
 • Brugganje společnost z Belgie.

Příklad přísné klasiky s panely WPC

Můžete si vybrat libovolné panely od těchto dodavatelů a mít jistotu v jejich kvalitě a spolehlivosti. Je snadné sestavit vhodnou konstrukci sami, podrobné pokyny budou uvedeny níže.

Jak smontovat lůžko z plastových panelů vlastníma rukama

Je snadné sbírat lůžka z panelů WPC. V balenídesky samy a otočné závěsy přicházejí dovnitř, což umožňuje budoucí zahradní postel nebo záhony dát jakýkoliv tvar. S takovou konstrukcí není nutné mít určitou stavební přípravu, stačí dodržet jednoduché pokyny:

Ilustrace Sled akcí
Plátek se rozřeže na kousky požadované velikosti, aby se vytvořil plánovaný hřeben. Nezapomeňte použít zástrčky, aby se zabránilo vniknutí půdy a vody do panelů dvanáctníku.
Proveďte značení, které usnadní práci s materiálem a vytvoří rovnoměrný tvar záhonu. Rohové sloupky musí být vyrobeny 20 cm nad hlavními lamelami. Vnitřní - zvedněte do výšky 50 cm.
Nedostatek švů umožňuje urychlit proces formování lůžek. Stačí vložit jeden prvek do druhého. Jako montážní sloupky můžete přidat kovové rohy nebo dřevěné kolíky, aby se tyto položky nekupovaly samostatně.
Úhel připojení nejméně 60 °. Při montáži upevněte desky na rohové sloupky pomocí šroubů. Je třeba předem přemýšlet o délce stavby, která bude prohloubena do půdy.
Když je rám připraven, je přemístěn na místo pro lůžka a vložen do země, zatímco pomocné kolíky jsou instalovány uvnitř.

Chcete-li plně pochopit, jak instalovat plastový plot pro postele, podívejte se

Jak vybrat plot pro zahradu

Plastové postele nejsou jedinými možnými vzory pro zdobení zahradního pozemku. Existuje mnoho možností rámování pro pěstování ovocných rostlin, zeleniny a květin:

 • Kovové oplocení.Jsou vyrobeny z pozinkované oceli a dobře se drží. Ale ne všechny formy mohou být vytvořeny pomocí plechů a cena je vyšší než cena plastu. Při montáži je důležité monitorovat celistvost pásu, při detekci trhlin a poškrábání by měly být pokryty antikorozními prostředky.

Varianta kovového zahradního uspořádání.

 • Dřevěná varianta.Klasiky pro ruské zahrady, často ve sklenících používaly bednění pro zachování tvaru lůžek. Oni dokonce používají proutěné větve na rám záhony. Mínus jedna - dřevo se v průběhu času hnije a mělo by být časově natřeno, což prodlužuje životnost.

Klasický dřevěný rám

 • Možnost břidliceje dobrým způsobem, jak vytvořit sudová lůžka. Materiál je cenově dostupný a v domácnosti se často vyskytují kusy z překrytí střechy. Může být hladká nebo vlnová. Odolává však mechanickému namáhání. Například, pokud náhodou narazíte na lopatu na takový plot, bude to prasknout.

Úhledné hřebenyvlnová břidlice

 • Kámen nebo beton.Ukazuje spolehlivý a trvanlivý design, vhodnější pro záhony. Pro správné položení kamene je však nutné mít určité dovednosti a schopnosti a samotný materiál má vysoké náklady.

Nádherná kamenná výzdoba

 • Plast.Nejplastičtější možností je vytvořit libovolnou formu záhonů a lůžek, použít v krajinářském designu k rozdělení území do zón. Různorodost modelů a cenově dostupná cena přitahuje mnoho zahradníků k panelům WPC nebo obrubníkovým páskám.

Krásný plastový rám a síťovina

Výběr vhodné varianty pro vaši zahradu, zvážení kladů a záporů každého materiálu, a teprve pak přistoupit k přeměně území.Zde je několik zajímavých řešení pro letní chaty na záhonech a květinových záhonech:

Plastové boxy na různé plodiny

Hladké struktury panelů WPC

Neobvyklá dřevěná konstrukce

Víceúrovňový záhon ze spolehlivého plastu