Solární baterie pro poskytování: sady, funkce volby

Elektřina je nedílnou součástí pro pohodlný život. Ve městě mají všichni obyvatelé nepřetržitý přístup k elektrické síti. Nicméně, když opustíte město, například do země, musíte být připraveni na různé incidenty související s elektřinou. Někteří lidé to ztratí několik dní. Tento problém lze vyřešit instalací solárních panelů, které dodají venkovskému domu elektřinu po celý den. Sluneční baterie pro dávkování, která sestává ze sady komponent, má však plusy a minusy. Pojďme zjistit, co je součástí sady letních solárních článků, princip fungování zařízení, výhody a nevýhody řešení jejich instalace.

Solární panely instalované na venkovském domě

Integrální prvky solárních článků

Solární baterie není jedno zařízení, jak si mnoho lidí myslí, ale několik částí, které vám umožňují přeměnit sluneční energii na elektrickou energii.

Souprava solárních panelů

Zvažte, z čeho se skládásolární baterie pro uvedení sady:

 • Panely, jedná se o baterie - hlavní prvek zařízení. Jejich hlavní funkcí je akumulace a transformace slunečního světla. Panely jsou vyrobeny z fotovoltaických článků, které jsou schopny držet ultrafialové paprsky v baterii po dlouhou dobu, dokud měnič nepřemění sluneční energii;

Solární panely

 • Střídač je také nedílnou součástí sestavy. Jeho úkolem je přeměnit paprsky slunce na střídavý proud 220 V;​​

Střídač

 • Baterie - nutná, pokud jste předjížděni náhlým výpadkem proudu a slunce za mraky. Moderní inovativní technologie umožňují použití solárních panelů pro jejich zamýšlený účel, i když není slunce. Baterie se hromadí v sobě nadměrné sluneční světlo a přenáší je do střídače v případě, že panely nemohou přijímat světlo slunce;

Baterie pro solární panely

 • Vodiče a konektory - navzájem spojují všechny výše uvedené prvky. Pokud se setřásnou nebo znehodnotí, musí být okamžitě vyměněny, protože jejich poškození povede k poruše systému napájení.

Kabel pro solární baterii

Všechny tyto složky se zpravidla prodávají společně. Lze je zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Video: obecné informace osolární panely

Související článek:

Solární panely pro domácnost: náklady na soupravu. Podrobný přehled cen, výrobců a složení soupravy ve speciální publikaci našeho portálu.

Princip solárních panelů

Jak bylo uvedeno výše, sada solárních baterií pro dachu se skládá ze čtyř složek, z nichž hlavní je panel. Je vyroben z fotobuňek. Pak je fotobuňka upravená zrnka písku, která se zahřívá pod vlivem slunečního světla. Fotovoltaické články v interakci s tenkou vrstvou fosforu vedou k invertoru sluneční energii.

Akumulátor se skládá ze sady fotobuňek

Jak funguje střídač?

Střídač je speciální zařízení, které pracuje pod určitým napětím (od 150 do 1000 V). Generuje solární energii, která byla již částečně přepracována panelem, na elektrickou energii. Přebytečná elektřina, kterou obyvatelé domu nepoužívají, je zasílána na baterii. Tam se hromadí v případě výpadku proudu.

Fáze přeměny sluneční energie na elektrickou energii

Takto vypadá kompletní zapojení panelů

Výhody a nevýhody solárních článků

Zpočátku zvažte výhody instalace této konstrukce:

 • Významné úspory peněz nákladů na energii. Vaše rodinaspotřebovává mnohem méně elektřiny ze sítě, díky čemuž budou platby za světlo výrazně sníženy;
 • Nezávislost na provozu elektrárny. Pokud je ve městě světlo na dlouhou dobu je zřídka vypnuto, pak v rekreačních vesnicích nedostatek elektřiny na 1-2 dny je normální. Nicméně, se solárními panely budete mít světlo i přes provoz elektrárny;
 • Trvanlivost. Všechny konstrukční prvky jsou vyrobeny ze spolehlivých kovových slitin, písek se zahřívá na maximální teplotu, dokud se nestane tak tvrdou jako ocel. Odborníci poukazují na to, že solární panely jsou bez údržby po celá desetiletí;
 • Umožňuje udržet čistotu atmosféry. Elektrárny poškozují životní prostředí, zatímco solární panely jsou šetrné k životnímu prostředí.

Montáž panelů v blízkosti domu

Montáž solárních panelů na střechu

Nevýhody zahrnují tyto body:

 • Nepřetržitý přístup k elektřině není vždy možný. V letních měsících se doporučuje použití solárních baterií, zatímco v zimě je nepravděpodobné, že by zařízení bylo účinné. Vzhledem k tomu, že se v venkovských domech vyskytuje nejčastěji v letních dnech, lze tento mínus ignorovat;
 • Vysoké náklady. Zpravidla platí postupně desítky tisícrublů pro stavbu nemůže být - musíte zaplatit celou částku najednou. Je to mimo moc některých rodin.

Teď, když víte, jaké výhody a nevýhody musí solární panely dát v soupravě, budete schopni zvážit klady a zápory a učinit správné rozhodnutí.

Výpočet spotřeby energie a návratnosti

Přibližný výpočet spotřeby energie je uveden na následujícím obrázku:

Výpočet spotřebované energie a náklady na solární zařízení

V první tabulce jsou uvedena zařízení, která spotřebovávají elektřinu, jejich počet v domě (přibližná), výkon, provozní doba a výstupní výkon, měřený v kW. Druhá tabulka podává představu o částce, kterou bude muset zaplatit za nákup vybavení.

Mnozí se zajímají o otázku, jak rychle se vyplatí náklady na solární panely a jejich součásti. Odborníci říkají, že v průměru se nákup struktury vyplatí během 5-7 let. V zemích, kde svítí slunce po celý rok, je tato doba zkrácena na 2-3 roky. Hlavním faktorem ovlivňujícím návratnost instalace je množství solární energie dopadající na panel. Čím menší je, tím déle se baterie vyplatí. Pokud však vezmeme v úvahu rychlý růst cen elektřiny a neustálý pokles nákladů na solární panely, nákup designu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit.

Závěry

 • Solární článek je účinným zařízením pro přeměnuultrafialových paprsků do elektřiny. Zatím neexistuje jiná alternativa;
 • Návrh se skládá ze 4 prvků, z nichž každý je integrální a nezbytný pro produktivní práci systému;
 • Navzdory dlouhé době návratnosti struktury je její instalace poměrně rozumná, protože ceny elektřiny neustále rostou.

Video: Instalace síťového střídače