Dřevěné přístřešky pro automobily: typy a vlastnosti stavby

Majitelé automobilů žijících v soukromém sektoru nebo často v venkovských domech čelí problému parkování svých vozidel. V létě ho každý chce dát do stínu a několikrát denně ho přemístí z místa na místo. V zimě musíte neustále čistit auto ze sněhu. Všechny tyto problémy se časem obtěžují a je tu snaha se jich zbavit pomocí převisu auta. A zde bych chtěl upozornit na dřevěné přístřešky, které jsou vybrány pro svou krásu, jednoduchou instalaci a trvanlivost.

Před zahájením stavby kůlny je nutné znát některé její vlastnosti.

Rozměry a dispozice haly

\ t

Před stavbou vrchlíku je nutné nejprve určit velikost. Velmi často, rodiny mají několik aut, tak to je důležité určit kolik aut potřebuje být poskytován. Samozřejmě, vše je určeno rozložením a velikostí webu. Pokud jsou v rodině dvě nebo více automobilů, je nejvhodnější použít autopůjčovna, ve kterém jsou auta paralelní, neuzavírejte výstupy a vstupy. Je však třeba si uvědomit, že ne všechny pozemky umožňují umístění vstupní části. Nejčastěji musí mít auta stále jeden po druhém.


Funkční

PokudMísto dovoluje a na něm dostatek volného místa můžete rozšířit funkčnost baldachýnu, přidávat k tomu užitečné rozšíření. To může být plnohodnotný hozblok pro skladování pneumatik, nářadí a dalších domácích potřeb. Můžete také vytvořit jednu nebo dvě pevné stěny, na kterých jsou instalovány police používané pro skladování. Dobrým řešením by bylo umístění laviček podél baldachýnu, kde si můžete odpočinout nebo dát tam tašky s potravinami.

Nadace

Při výběru základu dřevěného přístřešku pro auto je nutné odhadnout hmotnost a rozměry budovy. Její typ je určován především finančními schopnostmi a v některých případech charakteristikami půdy. Ideálním řešením by byl monolitický základ, ve kterém se celá plocha pod závěsem nalije betonem. Takový základ vydrží jakýkoliv design, stejně jako umožní, aby místo bylo ploché a suché, což zjednodušuje jeho provoz.

Jednodušší verzí nadace je skupina. Je vhodný pro všechny dřevěné konstrukce za předpokladu, že je proveden průnik s ohledem na vlastnosti půdy a krajiny.

Nejjednodušší a nejrychlejší možností je sloupovitý základ nebo pilotový šroub. To se provádí poměrně rychle a také bere v úvahu zatížení budovy.

Výběr střešní haly

Hlavní typy střech pro přístřešky: jednoduché, štítové, obloukové a valbové. Každý z těchto typů má své vlastní vlastnosti a je zohledněn staveniště haly.

  • Jednobarevné markýzy se vyrábějí, když jsou připevněny k domu. V tomto případě se sníh a srážky hromadí pouze na jedné straně a nebrání tomu, aby srážky vypadly ze střechy domu.
  • Štít a oblouk lze použít jak ve volně stojících baldachýnech, tak i v domě. Ale v tomto případě by přístavba do domu neměla být ze strany střechy.
  • Střešní střechy se nejčastěji používají na volně stojící markýzy.

Při výběru střechy pro přístřešek pro automobily je vhodné vycházet z toho, jaké materiály se používají v jiných budovách na místě, aby se zachoval jednotný styl. Ačkoli kvůli různorodosti materiálů se můžete odchýlit od tohoto pravidla výběrem jiného materiálu, ale ve stejné barvě.

Nejoblíbenějšími typy střešních krytin v konstrukci dřevěných markýz jsou kovové dlaždice a pružná střešní krytina, která vydrží mnoho let. Mírně méně populární, ale zahradníci také milují barevné a transparentní polykarbonát. Stejně jako ostatní typy střešních krytin chrání před sněhem a deštěm, ale špatně ho chrání před slunečním zářením a má mnohem kratší životnost.

Výhody přístřešků

Hlavní a hlavní výhodou autopůjčovny je pravděpodobně možnost ukrýt vůz před srážkami. Pro mnoho majitelů automobilů je tento faktor velmi důležitý. V létě bude střecha chránit před přímým slunečním zářením a auto se nebude zahřívat do stavu „horké pánve“ a v zimě nebudete muset utrácetčas na čištění auta od sněhu. Pokud se váš dům nebo chalupa nachází v blízkosti rostoucích stromů, pak vás bude baldachýn chránit před pádem na listy nebo větve aut, stejně jako zbavit se takových problémů jako ptačí výkaly.

Další zjevnou výhodou carportu je jeho schopnost stát se docela slušnou, ale cenově příznivější výměnou garáže. Jedna z výhod může být připsána možnost dostat se z auta během deště, dostat deštník a chodit domů bez obav z navlhčení.


Carport je pro majitele automobilů nepostradatelnou věcí. Správně vybraný baldachýn ozdobí vaši oblast a harmonicky zapadne do celkového stylu. Z celé řady různých hal, můžete vždy najít i rozpočet a dražší možnost, například, jako na těchto fotografiích. Moderní materiály vám umožní vytvořit baldachýn jakéhokoliv tvaru a velikosti a jeho všestrannost vám umožní nejen umístit auto pod něj, ale také kola, kočárky a další věci, které často používáte. Kvalitně postavený dřevěný baldachýn vám vydrží mnoho let.