Přichází budoucnost: co je chytrý domov a jak se zbavit břemene starostí a odpovědnosti

Všechny sny, které by se světlo samo vypnulo, brány se automaticky otevřely, když jsme dorazili, květiny jsme zavlažovali sami, a vždy jsme si byli vědomi toho, co bylo v domě zahrnuto, co bylo rozbité a kde je naše pozornost naléhavě potřebná: všechno se stalo skutečností. Dnešní recenze na HomeMyHome je věnována tomuto splněnému snu. Zjistěte, co je to chytrý domov a jak v něm žít.

Systém „Smart Home“ - nadcházející budoucnost

Podstata práce a činnost systému "Smart Home"

Gadgets a všechny druhy vybavení v našich domovech se stávají stále více a více. Stejně jako ve stejnojmenném filmu „Click: s dálkovým ovládáním přes život“, mnozí z nich jsou unaveni z toho, že vlastní ovládací panel jdou k jednotlivým položkám, vstávají a hledají něco rozbitého v tomto množství elektronických pomocníků.

Stejně jako ve filmu máme univerzální dálkové ovládání, které může být dokonce běžným mobilním telefonem

.

Vzhledem k tomu, že náš dům je rozdělen na systémy, které byly na sobě dříve nezávislé, dnes inteligentní spotřebiče snadno umístí vše dohromady.

Podstatou práce systému Smart Home je, že díky společnému intelektu vám umožňuje ovládat všechny funkce najednou. K tomu není nutné být v samotném bytě.

Systém je schopen analyzovat příkazy a přenášet je do zařízení. Ovládání zajišťuje dotykový panel a mobilní zařízení jakéhokoliv druhu.

Program uznává mnoho scénářů pro řízení různých systémů v domě

.

Nejdůležitější věcí v systému je kompatibilita všech zařízení. Nestačí kupovat chytré "hračky", je třeba je naučit, jak pracovat podle vašeho scénáře! Modul rozhraní je často spojovacím článkem, někdy se používá protokol KNX. Instalaci a připojení všech prvků zpravidla provádějí odborníci. Ve všech fázích výběru situace v budoucím „chytrém domově“ je třeba se dozvědět všechny nuance provozu.

Jak a co může systém fungovatkontroly

I na jiném kontinentu lze řešit mnoho problémů, které vznikly ve vlastním bytě. Pokud například potrubí náhle unikne, budete o něm okamžitě vědět, a mezitím systém zablokuje problematický uzel. Ale nemyslete si, že po návratu do domu si nebudete moci umýt ruce: volání instalatéra je docela reálné. Kamera je také připojena k systému a dveře mohou být nyní otevřeny na dálku, při sledování toho, co přesně opravář dělá.

Podívejme se blíže na všechny možnosti zázračného domu.

Řízení vnitřního a venkovního osvětlení

\ t

Ano, nyní je snadné a snadné ovládat světlo v domě a na ulici. Můžete dokonce naprogramovat různé úkoly s dobou trvání. Například zvyšte nebo snižte jas světla.

Chcete nastavit automatické zapnutí v pravý čas? O zdraví

Aby systém fungoval, nainstalujte stmívače a .

Není znepokojen vytápěním, větráním a vodovodem

V bytě jsou instalovány snímače teploty a vlhkosti. Jsou umístěny v různých částech bytu a přenášejí informace do regulátoru. Pokud se indikátory odchylují od zadaného programu, je aktivován automatický provoz. Systém zapne klimatizaci nebo zvlhčovač vzduchu. Takže co mikroklima nemůže dělat starosti.

Senzory sledují, zda je dům horký nebo studený. Program nezmrzne a zapne ohřívače

Tento systém se nazývá klimatizace. Co jiného můžeregulovat? Vytápěné podlahy, lázeň, sauna, teplota vzduchu v zimní zahradě nebo v bazénu.

Záclony, rolety a žaluzie

\ t

Záclony a žaluzie lze také automaticky ovládat pomocí elektrických pohonů do systému.

Dokonce pohodlně: stisknutí tlačítka, záclony zakryly místnost před slunečním světlem

Zdroje energie a záložní zdroje

Mnohem více než jednou se ocitli na znepokojující myšlence: „Vypnuli jsme železo nebo sporák?“. Teď není třeba hádat nebo se vrátit. Stačí kliknout na monitor a odpojit se od zásuvky.

Tento vývoj technologií je obzvláště spokojen s těmi, kteří pochybují o spravedlivém výpočtu účtovaných plateb za elektřinu: okamžitě můžete zakoupit prodejnu, která okamžitě změří všechny potřebné parametry, a na monitoru obdržíte informace.

Je možné kontrolovat únik vody a plynu, dozvědět se o nouzovém stavu elektřiny

Aby systém zahrnoval monitorování úniku vody, plynu, signalizovaného problémy s elektřinou, je nutné vybavit kuchyň, koupelnu a kotelnu senzory. Reagují na vzhled metanu ve vzduchu.

Systém oznámí svému majiteli zprávy nezávisle blokování přístupu plynu. Vše je automaticky odpojeno od napětí, aby se vyloučila možnost jisker. Ventilace bude fungovat

Nepodceňujte problém úniku vody, zejména v obytném domě. Čidla a elektromagnetické ventily instalované na místěToto místo rychle reagujte a blokujte přívodní linku.

Funkce pro video a audio streamy

V dnešní době lze v mnoha obytných oblastech nalézt televizi nebo domácí kino. Pro větší pohodlí můžete systém konfigurovat tak, aby se při návštěvě různých místností automaticky vypnul a zapnul. Při sledování televize, automatických stínících oknech je nastavení ztlumeno.

Můžete snadno sledovat jakýkoli obsah, ať už je to knihovna na internetu, cloudové služby, sociální sítě, oblíbená hudba. Zapnuté na trase na panelu mobilu, můžete okamžitě slyšet ve stanovené místnosti nebo na zahradě

Kamerové systémy, zabezpečovací systémy a požární signalizace v rychlém přístupu

Ten, kdo provedl invazi do vašich domů, bude muset počkat, až dorazí policie - inteligentní dům zablokuje odchod z obydlí, pokud jste se již obtěžovali o snížené mřížky na oknech a zámky na vnitřních dveřích bytu.

Senzory budou pozorně sledovat zloděje, a když se ocitnou v místnosti, která je může „udržet“, můžete se pochválit za to, že jste chytili zločince!

Video dohled vždy ukáže majiteli domu vše, co se stane v kterémkoli okamžiku v reálném čase. Můžete také vidět sami kouř, poruchy, ke kterým došlo, otevřený oheň

Poradenství!Můžete instalovat venkovní videokameru a vždy si uvědomovat, co se děje v blízkosti domu.

Související článek:

Bezdrátové mini kamery pro skrytý dohled i doma. Z našeho přehledu se dozvíte, jaké varianty takovýchto zařízení existují a které modely jsou nejdůležitější, stejně jako kritéria pro správnou volbu.

Vrata a závory

Provoz brány a bariéry je spojen s bezpečnostním systémem. Oba návrhy ve vašem týmu budou fungovat rychle. Můžete otevřít zácpu u vchodu do domu, nebo nastavit vše na určitou dobu. V případě, že majitel vozidla není rozpoznán, systém zavře bránu zpět.

Schopnost dálkově zeleň zeleně

\ t

Při odchodu z domova má mnoho lidí otázku, jak přežijí zelení přátelé? A pokud zelené rostou nejen v domě, ale i ve dvoře, pak je otázka opravdu problematická.

Nyní je možné zavlažovat trávník podle plánu zadaného do programu: vše se provede automaticky. Výsledek lze zkontrolovat později na videokameře.

Program může zahrnovat možnost účtování srážek: v tomto případě dostanou zelení na ulici tolik vody, kolik potřebuje. To je řízeno srážkovými senzory.

Je také možné uspořádat automatizační systém pro zavlažování v domě

.

Úrovně přístupu k systému Smart Home

Systém obvykle nabízí tři úrovně přístupu. Většina všech práv toho, kdo se postavil jako správce. Druhá úroveň je vyhrazena běžnému uživateli. Na této úrovni je možné vytvářet skripty systému. Ale ten, kdo byl postaven na status hosta, může použít pouzehotové programy a funkce.

Je možné omezit přístup k různým funkcím dětí

.

Přední výrobci: kdo nabízí nejlepší software a vytváří „chytré“ věci

Průmysl je již dlouho dobýván společností Siemens, která se horlivě zabývala vývojem softwaru a vydáváním ovladačů a senzorů.

S pomocí programů od uznávaných výrobců můžete automatizovat svůj domov „od“ a „do“

Společnost INSYTE nabízí své služby těm, kteří chtějí naučit dům mysli. Jedná se o kompletní integraci různých modulů a plné monitorování s řízením všech procesů v domě.

Vývoj tohoto výrobce ušetří téměř 80% finančního rozpočtu a nabídne vše, co potřebujete v jednom systému

.

Skutečností je, že jedna společnost často vyvíjí všechny druhy senzorů a inteligentních věcí, zatímco jiní výrobci vytvářejí software. Budeme muset podrobně prostudovat každý návrh, koordinovat práci všech technologií, nakoupit více senzorů, regulátorů, vše upravit a „trénovat“. Bude to docela drahé koupit celý systém na klíč, v závislosti na přání a očekávání klienta, cena se může pohybovat od 150.000 do 1 milionu rublů.

Vynikající konfekční soupravy "Smart Home"

Kdo není připraven strávit spoustu času studiem možností pro vytvoření inteligentního domova, může najít připravené možnosti.

Uživatelé nakupují bezpečnostní sady, inteligentní světla, inteligentnísystém řízení videa

Sada pro řízení a zabezpečení Rubetek

Nabízejí se čtyři zařízení, která spolehlivě chrání obydlí: nyní se nemůžete bát ohně, úniku vody a zaplavení domu, lupičů.

V malé krabičce - celý arzenál

Součástí je kontrolní modul, který je navržen tak, aby kombinoval všechna zařízení a poskytoval informace o jejich stavu. Senzor úniku eliminuje problémy s možným zaplavením a senzor otevření vysílá informace o vloupání. Kouř bude instalován detektorem kouře.

Video soubor lze okamžitě zakoupit

Xiaomi Mi Smart Home Smart Home Kit

Tato sada obsahuje několik senzorů, které jsou odpovědné za bezpečnostní aspekty. Regulátor spolupracuje se senzory, které detekují otevření dveří a oken, pohyb. Zahrnuje také zařízení, která regulují zapnutí a vypnutí osvětlení, alarm a zvonek.

Sada snadno vstupuje do systému na zařízeních Xiaomi díky systému Mi Home App

Sada inteligentních domů založená na ovládání klimatizace Z-Wave

V očekávání horkého léta se chci starat o své blaho. Ale už se o to postarali a vytvořili sadu, která nastaví teplotu vzduchu ručně nebo automaticky.

Soupravu lze doplnit o další zařízení a scénáře

.

Vyvinulo mnoho různých sestav, které lze integrovat do inteligentního domova. Ale ne všechno je tak jednoduchéjak by se mohlo zdát

Pro nákup veškerého vybavení budou nové položky nábytku, které jsou vhodné pro požadavky systému, vyžadovat určitý čas a samozřejmě peníze. Ale pokud budete aspirovat na budoucnost, pak bude vše na ramenou!

Video: Co je to chytrý domov