Teplé podlahy pod linoleum na dřevěné podlaze - tajemství instalace

B Rozpočtová možnost opravy nebo opláštění podlah s minimálním vzestupem nižší úrovně je teplá podlaha pro linoleum na dřevěné podlaze vodního nebo elektrického typu. Tato konstrukce zajišťuje dodatečné vytápění, minimálně zatěžuje nosné konstrukce, šetří pracovní prostor interiérů, snadno se vyrábí samostatně.

Teplá podlaha pod linoleum na dřevěné podlaze

Video: instalace podlahového vytápění pod linoleum a laminátem

Stručná informace o typech podlahového vytápění

Pro různé provozní podmínky byly vytvořeny elektrické a vodní podlahové vytápění. Nicméně, aby teplé podlahy pod linoleum na dřevěnou podlahu na omezený počet technologií. K tomu můžete použít:

 • Podlahové systémy pouze na podlahu, ve kterých jsou trubky položeny v dutinách extrudované polystyrenové pěny;

Podlaha vytápěná vodou pod linolea nad dřevěnou podlahou

 • elektrický obvod - amorfní metalizované pásky, bimetalické nebo uhlíkové fólie.
​​

Fóliová tepelně izolovaná podlaha nad dřevěnou podlahou

Všechny ostatní přídavné topné systémy nemohou být položeny na dřevěnou podlahu, lemovanou linoleem. To vyžaduje potěry, které vážně zatěžují strop, zvyšují úroveň obkladu o 5 až 7 cm, což je v interiérech v provozu nepřijatelné, protože bude nutné demontovat dveřní výplně, které již nebudou zavřené. Kroky mezi místnostmi snižují kvalitu ubytování.

Nuance dřevěného základu

\ t

Je mnohem obtížnější položit teplou podlahu pod linoleum na dřevěnou podlahu než na podlahové nosníky na nosníky, vnitřní potěry na podlahy nebo monolitické podlahy. Vlastnosti linolea /podlahového vytápění /podlahového systému jsou:

 • není možné vyrobit potěr na dřevěné podlaze, materiál nemá dostatečnou pevnost, suché směsi, betonové trhliny;
 • pro potrubí podlahového vytápění nelze chodit, musí být zapuštěno do základny;
 • linoleum nemá konstrukční tuhost, na rozdíl od laminátu, podlah, parket, dlaždic, proto musí být obrysy podlahového vytápění zapuštěny /zapuštěny do základny s dokonale rovným povrchem.

Proto jsou pro tyto provozní podmínky vhodné pouze tři z výše uvedených systémů podlahového vytápění. Ještě menšínepravidelnosti jsou zdůrazňovány tenkostěnným válcovaným materiálem, linoleum nad jámami je zaručeno, že je odtrženo od nákladů.

Příprava

Všechny výše uvedené systémy podlahového vytápění (TP) jsou modulární, filmové, válcové úpravy. Není tedy možné, aby základnu vyrovnávali. Kromě toho nemají tuhost, která je upevněna na předem ustaveném povrchu. Proto se příprava skládá z operací:

 • revize - plochy jsou označeny, na kterých se desky ohýbají, mají defekty rovinnosti;
 • výměna zpoždění - v některých oblastech nebo v celém rozsahu po úplném otevření podlahy;

Oprava kulatiny a podlahové desky před instalací podlah

 • zpracování - všechny dostupné dřevěné prvky vykořisťované podlahy jsou pokryty Ognebiozashchitem nebo antiseptickým činidlem + zpomalovačem hoření, protože linoleum má ve srovnání s dřevem vyšší zdroje;
 • výroba větracích kanálů - řezů v polenech, mřížek na povrchu podlah o celkové velikosti 1/400 podlahové plochy;

Větrací mřížky v dřevěných podlahách

 • vyrovnání - tmelení mezer mezi deskami, zapuštění zapuštěných hlav samořezných šroubů, hřebíků;

Vyrovnávací dřevěná podlaha s tmelem

 • broušení - ruční nebo orbitální, páskové, vibrační stroje.
Užitečnéinformace!Pokud nelze podlahovou rovinu vylepšit uvedenými způsoby, doporučuje se projekt namísto překližkové podlahy OSB upravit. Demontáž dřevěné podlahy s nalitím teplé podlahy do potěru bude v tomto případě levnější, úroveň čisté podlahy zůstane nezměněna.

Doporučení

Ve fázi návrhu opravy je nezbytné určit typ nosiče energie. Například v bytech je zakázáno zahrnout obrysy TP do ústředního topení (jemné + změna). Vyžaduje se nákup /instalace kotle, což bude stát více než elektrické rohože a fólie. V chatkách je bez problémů bezproblémově propojena voda TP.

Při použití modulárních polystyrénových bloků vody TP je možné provádět bez broušení desky. Izolace může být vyrovnána lepidlem, což způsobuje, že je na 5 místech (střed + rohy).

Pokud je TP předem vyrovnáno s vícevrstvou překližkou, takže linoleum získá dokonale rovnou rovinu, je velmi obtížné tento plošný materiál upevnit - zůstává zde možnost propíchnout potrubí samořezným šroubem. Kromě toho materiály obsahující dřevo zajistí ztrátu tepelného výkonu TP alespoň 30%. Proto je lepší moduly vyrovnat lepidlem.

Tepelné ztráty při použití překližky nad teplou podlahou pro pokládání linolea

Technologie pro instalaci podlahového vytápění

Po přípravě podkladu se teplá podlaha pod linoleum na dřevěné podlaze pokládá různými technologiemi. Pro elektrickésystémy musí splňovat požární bezpečnost, chránit uživatele před úrazem elektrickým proudem.

Při výběru úprav vody musí být podklad vodotěsný fóliovými, membránovými materiály. V každém případě je výhodné vyrábět plovoucí strukturu oddělenou od stěn, přepážky s páskou tlumiče po obvodu. Tato mezera je později obložena soklem po obložení linolem.

Voda TP

Nejlepší komplet modulární vody TP vyrábí výrobce Thermotech. Bezbetonnye polystyrénové moduly mají drážky, které umožňují pokládku trubek několika způsoby:

 • hlemýžď ​​- pro vytápění centrální části místnosti;
 • dvojitý had - maximální zahřívání nižší úrovně;
 • had - rovnoměrné dodatečné vytápění v mimosezóně.

Otáčivé a přímé kanály se používají podle potřeby, nevyužité dutiny se vyrovnávají pěnou. Hliníkové desky s drážkami ve tvaru omega jsou určeny pro rovnoměrné rozložení tepla. Zapadají do drážek modulů, potrubí je v nich namontováno.

Montáž panelů vody TP Thermotech

Před válcováním linolea stačí dodatečně připevnit trubky v obloucích s poloměrem oboustrannou páskou, vyrovnat povrch 2 - 5 cm vrstvou lepidla na dlaždice. Pro hospodárnou spotřebu nosiče energie se shora zpracují polystyrénové moduly teplé podlahy pod linolem na dřevěné podlaze.hliníkové fólie.

Užitečné informace!Důrazně se doporučuje nepokládat obrysy vodovodu mezi dřevěné lamely pod linoleum. V tomto případě je nemožné pokládat izolaci přímo pod trubky, zvětšují se mezery mezi rošty /trubkami, časem se trhliny trhají, linoleum ztrácí svou uměleckou hodnotu v interiéru.

Elektrický TP

V bytech s centralizovaným zásobováním teplou vodou a vytápěním se častěji používají elektrické obvody trafostanice. Hydroizolace v tomto případě není nutná, ale je zapotřebí fóliový podklad z pěnového polyuretanu nebo polyethylenu.

Výhodně je IR válcovaný TP, který je dodáván kompletně se zalisovanými svorkami, spínacími dráty, kousky bituminózního materiálu, ve kterých jsou spoje maskované. Řídící jednotka musí být zakoupena samostatně, není součástí balení. Montážní technologie sestává z operací:

 • substrát - pokrývá obvod místnosti, válce jsou spojeny speciální hliníkovou páskou;

Montáž fóliového podkladu pro podlahové vytápění

 • tlumič - speciální páska Uporon nebo Kermi je přilepená na stěnách;

Vkládání stěn tlumící páskou

 • termostat - namontován na stěnu, obvykle ve výšce 0,5 m;
 • ​​

Upevnění termostatu pro elektrické TP

 • filmové role kolmé ke stěně, na které je umístěna řídicí jednotka, pokud je to nutné, je prodloužena na délku, oříznuta běžným nožem, místa řezu jsou utěsněna speciálním materiálem;

Pokládání vrstvy teplé podlahy na podlahu prkna

 • elektrikáře - přípojnice stlačené svorkami, spojené drátem, který je přiváděn do řídicí jednotky.

Spojení fóliového podlahového vytápění pod linoleum na dřevěné podlaze

Po tom, teplé podlahy v dřevěném domě pod linoleum výrazně sníží provozní rozpočet, zvýší komfort bydlení.

Závěr

Pokládka linolea je tedy možná pro několik modifikací teplé podlahy nad podlahovou krytinou podle kulatiny nebo hrubé vrstvy stropu nad nosníky. Volba elektrických obvodů je v bytech oprávněná, voda TP v chatkách, kde je kotel standardně namontován.

Video: podlaha ohřívaná vodou na dřevěném podkladu