Jemnosti designu nebo jak z dvoupokojového bytu vytvořit pevnost pohodlí, krásy a pohodlí

Navzdory skutečnosti, že z různých důvodů se jedná o byt se dvěma ložnicemi, který je považován za nejlepší variantu rezidenčních nemovitostí, je pro majitele někdy nemožné učinit takový byt krásným a pohodlným. Redaktoři HomeMyHome vám několik tipů, jak navrhnout dvoupokojový byt tak, že se stane ideálním místem pro pohodlný pobyt.

Kdo má k dispozici dva pokoje, dostane více příležitostí pro nápady na letové návrhy

KlíčKonstrukční prvky: dekorace a dekorace dvoupokojového bytu

Navrhování a rozvíjení vnitřních nuancí je problematické a vynikající. Pro ty, kteří to dělají poprvé, se vše zdá být snadné a zároveň obtížné. Nelze se vyhnout chybám, ale můžete je minimalizovat, pokud k řešení přistupujete postupně.

  1. „Kdo žije v domě?“ - návrh bydlení pro pár, jednu osobu nebo rodinu bude mít značné rozdíly.
  2. Vytvoření projektu: výběr stylu a výběr nezbytných dokončovacích materiálů.
  3. Design a interiér: výběr nábytku a dekoračních předmětů.

Jdeme do snu s pevnými kroky

Promluvme si o všem, co je pro budoucnost pohodlného obydlí tak důležité.

Související článek:

Nápady na opravu a návrh bytu. V tomto článku se podíváme na současné trendy, staré styly novým způsobem; stěnové, stropní a podlahové dekorační materiály novým způsobem; nábytek a vybavení pro rok 2019, osvětlení, textil a výzdoba, nápady na výzdobu pokojů pro rok 2019.

Materiály dokončovací

\ t

Bez ohledu na to, jak moc chcete, aby byt krásný, ale velmi často každý je veden penězi: dokončovací materiály mají různé náklady, což se také odráží v kvalitě výrobků pro opravy.

V závislosti na preferencích a stavu financí se zaměřujeme na skupiny materiálů.

  1. Co si mohou všichni dovolit: PVC plastové panely, napínací stropy, linoleum, levné tapety, nátěry, povrchová úprava omítek věci.
  2. DýhovanéMDF, dekorační omítka, mozaikové dlaždice, laminát, umělý kámen.
  3. Přírodní dřevo, parkety, designové dlaždice, přírodní kámen.

V souladu se svými schopnostmi je nutné sestavit seznam potřebných materiálů, spočítat jejich množství s malou rezervou a zahájit opravy podle projektu.

Materiály lze kombinovat: něco méně nákladného a něco dražšího

Nábytek a osvětlení

\ t

Jakmile je vlastník určen stylem obytného prostoru a účelem každé místnosti, může být dovezen nábytek a v renovovaných zdech instalovány světelné zdroje.

Nábytek může být moderní a funkční, jako je rozkládací pohovka

Kompletní vybavení na prodej pod zvoleným stylem

Pro kuchyňský a koupelnový nábytek je třeba nejen krásné, ale trvanlivé a praktické: podmínky prostorů vyžadují zvláštní požadavky.

Pokud jde o světlo, může existovat několik zdrojů: originální body nebo elegantní nástěnné lampy můžete zakoupit jako další osvětlovací body.

Směrové světelné zdroje se soustředí na předmět zájmu a hrají s představivostí

Prostory mohou také zdůraznit místnost

Dekor a textil

Dekor je „lahodným“ momentem v interiéru. To je to, co dělá prostor živým, bohatým. Každý styl má svůj vlastní interiér. Bez dokonalé znalosti základů designu byste se neměli ani snažit míchatstylistické nuance: nešikovně vybrané doplňky budou kazit každou situaci, přeměnit dům z luxusních bytů na levné stánky.

Polštáře, figurky, malby - je snadné zvolit správný designový styl

Nikdo nezrušil pokojové rostliny: je to skvělý způsob, jak diverzifikovat interiér

Přebytečné dekorativní předměty kazí situaci a když je vše na svém místě, vypadá to velmi harmonicky

.

Textilie jsou považovány za součást výzdoby: i malý polštář může hrát roli přízvuku, nemluvě o záclonách a přehozech.

Barvy přehozu jsou v souladu s vnitřní paletou

Úlohu barevného akcentu hrají textilie

.

Návrh dvoupokojového bytu: není-li potřeba přestavba

Standardní čtvereční metry se snadno transformují: přibližujeme mysl a design a nezapomínáme, že naše vlastní preference by měly hrát důležitou roli.

Různé pokoje apartmánu

Funkční prostor předpokládá vhodnou situaci. V kuchyni nebudeme klást manželskou postel , ale snadno najdeme nejpohodlnější sadu. Podívejme se, jak nejlépe vybavit různé pokoje ve standardních dvoupokojových apartmánech.

Obývací pokoj a vchod

Vstupní hala ve dvoupokojových bytech není zdaleka vždy potěšující s extra čtverečními metry, protože úkol spočívá v ergonomickém rozložení řádně vybraného nábytku v prostoru.

Pro jednoho nájemce možná nemá smysl si koupit velkou šatní skříň pro uložení oblečení na chodbě, můžete si udělat s ramínkem na šaty a pár komoda

Posuvné skříně nezabírají prostor při otevírání, což je činí pohodlnými

Obývací pokoj jako sémantické centrum bytu si nemůže dovolit být neestetický: vybíráme nejpohodlnější čalouněný nábytek, tento pokoj vybavíme televizí a malým stolkem, na kterém můžete pít čaj.

A odpočívejte s rozhovorem a sledujte televizi

Obvodový nábytek shromažďuje společné centrum v obývacím pokoji

Moderní obývací pokoje říkají „ano“ pro skladovací systémy

Ložnice a dětský pokoj

Ložnice skryje hostitele před světem, ale pouze pokud je skutečně dobrá a útulná. V malé místnosti byste neměli dát manželskou postel pro jednoho obyvatele, je lepší udělat poloviční velikost. Ale pokud je ložnice pro dva, pak to stojí za zvážení kulatá postel.

Barvy v ložnici by měly být vybrány tak, aby přispívaly k relaxaci

.

V ložnici se vejde a šatní skříň a regály

Školka by měla být ergonomická, zejména pokud rozměry místnosti nejsou velké: děti skáčou, běh a skok. Pokud nábytek selže, zranění budou trvalá.

Poradenství!Dětské náhlavní soupravy jsou modelovány pohodlně: sestavují veškerý nábytek v jednom rohu a uvolňují zbytek místnosti.

Ložnice pro žáky může zahrnovat prvky studia spovinné pracoviště

Musí existovat místo pro hračky. Mohou to být zásuvky, komoda nebo jednoduše uspořádání hraček na policích

Kuchyně a lodžie

V kuchyni je integrované řešení vynikajícím řešením: není viditelné zvenčí, což vám umožňuje učinit vzhled atraktivnějším. Umyvadlo může být umístěno v rohu, ale stůl může být součástí parapetu: takové manévry ušetří metry. Pokud je kuchyň prostorná, lze ji vizuálně rozdělit do jídelny a varné zóny.

Malá kuchyňka může být velmi pohodlná, hlavní věc je zvolit vhodné rozměry nábytku

Úhlové uspořádání náhlavní soupravy šetří jakoukoliv kuchyni z hlediska ergonomického prostoru

V kuchyni je často jídelní kout. Není nutné ji zónovat, můžete hrát pouze s barvou

Lodžie se stává elegantním posezením, pokud zavěsíte krásné textilní textilie, namontujete pohodlnou pohovku a položíte skříň nebo knihovnu nebo ozdobné předměty.

Lodžie je také vyrobena podle stylu zbytku bytu

Hlavní věc v designu, nábytku a textiliích

Koupelna a WC

Vana a WC jsou místa s vysokou vlhkostí. Ale všechno přestává být problémem pro nábytek vyrobený z vhodných materiálů. Zde je návod, jak tyto pokoje vybavit:

Výběr dekorace závisí na velikosti: malé koupelny vyžadují speciální přístup a velké pokoje nabízejíspousta možností

Do této místnosti je možné umístit sprchový kout a skříň pro skladování předmětů odolných proti vlhkosti, například různé nádobí a domácí chemikálie

Konstrukce toalety závisí na rozměrech místnosti. Úzké prostory by měly být zdobeny ve světlých nebo neutrálních barvách.

Různé stylistické směry: „nakreslit“ svůj byt

Není špatné hledat koncepční přístupy do interiéru prostor. Pojďme se zabývat několika populárními styly. Řeknou vám, zda si tímto způsobem vybavíte svůj majetek.

Moderní klasika a modernismus

Klasika je klasika, která je univerzální. Jeho moderní inkarnace jsou reprezentovány širokou škálou nápadů. Klíč zůstává neutrální, mírně světlé akcenty, použití oblouků, sloupů a polopříček. V plánování potřebujeme symetrii, proto by situace měla odpovídat geometrii prostoru.

Sloupy se podílejí na zónování a výzdobě

Mělo by být nějaké úhledné náznaky luxusu, ale bez posedlosti

Modernismus se projevuje ve víceúrovňových zdech a stropech, parketových podlahách, dřevěných obloukových obloucích s řezbami, v přítomnosti různých doplňků ze skla, jílu, kovu.

Úžasná kombinace milosti a moderního přístupu

Decor má významnou úlohu

Článek na toto téma:

Interiéry bytů v moderním stylu. V tomto článku uvažujemeco je to moderní interiér, jaké jsou směry stylu na příkladu fotografií a videí.

Anglický a skandinávský styl

Kdo potřebuje elegantní a uvolněnou atmosféru s nádechem viktoriánské éry, může dát místnosti pod pravomoc anglického obrazu. 3-4 role hrají roli, tvoří základ dřevěného a čalouněného nábytku. Měla by být nízká, pokrytá tapisérií. A v příborníku viditelné čajové soupravy.

Dřevo - základní dekor a obklady

Každý kus nábytku je podobný vzorku umění

Skandinávský směr zaujme svěží bílou barvou, prostorností, kvalitním nábytkem z přírodního dřeva. Scandi se vyznačuje množstvím světla a vzduchu, proto by místnost neměla být zbytečně zdobena. Na podlaze si můžete rozložit načechraný koberec s dlouhou hromádkou a na postel položit kožešnou přikrývku nebo velkoplošnou přikrývku.

Potřebný akcent, ale ne více než jeden nebo dva

Minimalismus a hi-tech

Minimalismus vyžaduje v interiéru šedou, bílou a černou. Kombinujte to s minimálním dekorem a maximálními funkcemi nábytku a získejte stylový moderní byt.

Barva musí být dodržována v celém rozsahu

Void se stává mluvením

High-tech umožňuje zahrnout větší paletu barev: olivovou, béžovou, odstíny kávy. Moderní trendy nabízejí plné využití technologií, které jsou kombinoványdekorativní. Nábytek by měl být "s twist."

Poměrně harmonický design, který je jednoduchý a vhodný pro život.

Vše podléhá požadavkům modernosti

Loft a konstruktivismus

Loft prudce vstoupil do vnitřních stylů a srdcí lidí v uplynulém století a od té doby nejenže nevyšel, ale také dobyl rostoucí počet fanoušků továrního průmyslu. Loftový styl byl dokonce přizpůsoben realitě standardních bytů.

Kov a dřevo jako základ vybavení pro půdní vestavby

Cihly a beton se již dlouho stávají přesnou charakteristikou loftu

Konstruktivismus v interiéru znamená přísnost, nepřítomnost zbytečných předmětů a jasný předpis, kde by měl stát. Měkká forma není pro konstruktivismus, vládne zde geometrie.

Pro milovníky strukturovanosti a přesnosti ve všem

Související článek:

Styly v interiéru: fotografie s popisem a video recenze klasiků, moderních, etnických, národních a jiných směrů, doporučení a rad odborníků - v našich publikace.

Návrh dvoupokojového bytu s přestavbou

Sanace je nepříjemná záležitost, ale pokud je získáno povolení od oficiálních orgánů, můžete si vytvořit svůj domov podle svého vkusu.

Kombinace obývacího pokoje

Pokoj je často kombinován s obývacím pokojem. To může být ložnice jako samostatný prostor, kuchyň jako součást obývací pokoj-jídelna, vchod jakoobřadní místnost nebo lodžie jako zvýšení plochy.

S kuchyní nebo předsíní

Je to zajímavá kombinace s kuchyní. Obývací pokoj se tak často promění v jídelnu, kde se u stolu schází celá rodina. Není to prostý zdravého rozumu, protože takové rozhodnutí můžete velmi dobře porazit pomocí oblouků.

Vypadá to jako jedna místnost, ale obývací pokoj a kuchyň jsou vnímány jako dvě odlišné zóny

Můžete také experimentovat s chodbou. Chcete-li vytvořit slušný interiér, musíte vše zařídit ve stejném stylu.

Stejná barva bude kombinovat obě místnosti při zachování jejich funkčnosti

Související článek:

Proč obývací pokoj spojený s kuchyní získal takovou popularitu, co je výhodou takového uspořádání, fotografií interiérů ve velkém počtu, doporučení odborníků jsou prezentována v naší recenzi .

S ložnicí nebo lodžií

Častá varianta kombinování s ložnicí. Tím se ušetří mnoho místa vzhledem k tomu, že není nutné vybavovat ložnici odděleně. Konec zde kvůli zónování.

Postel lze jednoduše oddělit přepážkou

Lodžie je spojena s obývacím pokojem dvěma způsoby a pouze jedna z nich je legální. Můžete zachránit část zdi, otočit ji na povrch improvizovaného stolního parapetu nebo dokonce zcela odstranit celou zeď vytvořením oblouku. Samozřejmě je to možné pouze v případě, že je lodžie izolovaná.

Přemístění kuchyně do obývacího pokoje a zajištěníjeho školka nebo skříňka

Do kuchyně je možné přenést pouze obyvatele prvního patra, neboť nebytové prostory by se neměly nacházet nad obytnými prostory.

Pokud je obtížné shrnout komunikaci, pak je tato myšlenka lepší. Ale pokud je vše dohodnuto a pečlivě promyšleno, můžete začít přestavět.

Video, které pomůže těm, kteří chtějí přestavět

Doufáme, že to bude zajímavé a zanecháte komentář!