Jak si vybrat a uspořádat postele ve dvoře soukromého domu: fotografie, užitečné tipy a jedinečné návrhy

D Pro majitele venkovských domů je jaro oblíbeným obdobím, kdy si můžete na letní chatě navrhnout a vytvořit nejkreativnější a nejoriginálnější nápady a proměnit místní oblast v barevnou květinovou zahradu nebo luxusní park. Květinové záhony jsou přineseny na nádvoří soukromého domu, jehož fotografie lze vidět v této recenzi. Květiny jsou důležitým prvkem při tvorbě krajiny, takže před výsadbou stromů a různých druhů zeleniny na místě, stojí za to zvážit, kde opustit místo pro vytvoření květinové zahrady.

Květinová zahrada libovolného tvaru

Vytváření záhonů na dvoře soukromého domu: fotografie, zajímavé tipy

Přední zahrady a různé záhony přispívají k oživení oblasti. Neměli byste okamžitě přijímat složité kompozice. Pomocí poradenství odborníků můžete vytvořit zajímavá krajinná řešení.

Původní návrh

Při prvním výběru vhodné volby adělat všechno ve fázích. Květinové záhony mohou být vertikální, horizontální a také ve formě skalek a skluzavek.

Záhony na nádvoří soukromého domu, jehož fotografie lze prohlížet, jsou v různých tvarech:

 • Nejběžnější geometrií je kruh a ovál. Skládají krásné kompozice, vycházejí z kontury struktury a získávají sílu směrem k centrální části.

Oválná konfigurace

 • V květinové zahradě čtvercového uspořádání se vytvářejí světlé a nasycené ornamenty. Jednoduchost této geometrie umožňuje provádět krásné vzory.

Čtvercová stavba

 • Záhony ve tvaru trojúhelníku nebo hvězdy vypadají velkolepě.

Stylové trojúhelníky

 • Ozdoby krajinářského designu mohou být návrhy nesprávné konfigurace. Tyto položky dokonale zapadají do nepříjemných oblastí.

Nestandardní řešení

Stanovisko odborníka
Oksana Borisova
Vedoucí krajinný inženýr "SpetsParkDizayn"
Položit otázku\ t
„Doporučuji výsadbu rostlin v několika fázích. V popředí jsou nízké rostliny a vzadu jsou vyšší. “

Druhy lůžek

Můžete vidět a vyzvednout záhony ve dvoře soukromého domu z fotografie. Existuje několik originálníchtypy záhonů. V podstatě se liší materiálem a účelem.

Za zvážení stojí následující možnosti:

 • Hranice vypadají skvěle v prostoru s cestami. Rostliny s nízkým růstem jsou zároveň usazeny blízko povrchů stěn nebo podél cest.

Hraniční okraj

 • Rabatka je plochá stavba, která se skládá z různých rostlin. To může být na jedné straně.

Příklad ruční práce

 • Přední zahrada je prostorem před domem, který může hraničit s komunikací.

Malá předzahrádka před domem

 • Arabesques potěší fanoušky nestandardních řešení. Využívá pěstování nízko pěstovaných plodin ve formě geometrických tvarů. Dále se používají kameny, travní trávník a malý štěrk.

Umělecké arabesky

 • Skalka je kopec kamenů, na jejichž povrchu jsou keře a rostliny.

Design skalky

Související článek:

Alpská skluzavka vlastníma rukama. Fotky krok za krokem, kresby a kompetentní plánování vlastního jedinečného složení na dachách. Doporučení návrhářů a některé triky ve speciálnímmateriálu.
 • Smíšené hranice jsou směsi smíšené odrůdy. Mohou být umístěny podél plotů, budov nebo cest.

Nestandardní Mixobord

 • Soliter je květinová zahrada osázená květinami, které mají společný rys.

Stylové řešení je solitér

Článek na toto téma:

Zajištění je rychle rostoucí trvalka stálezelená. Přehled jehličnanů a listnatých rostlin pro vlastní vytváření krásných živých plotů, příklady krásných řešení a tipy na péči ve speciální publikaci.
 • Skalka se skládá ze směsi kamenů a rostlin.

Nádherné skalky

Fáze vytváření záhonu květin

Vytvoření a návrh záhonů na nádvoří soukromé fotografie je charakterizován přísným sledem. Je nutné řádně pěstovat půdu a zvedat a sázet květiny.

Výběr správného místa

Než přistoupíme k aranžování květin, doporučuje se projekt nakreslit a označit na papíře. Forma stavby je zvolena podle stylu stavby a okolní krajiny. Místo je vybráno tak, aby rostliny dostávaly pokrytí nejméně pět hodin denně. Je lepší zvolit slunné místo bez průvanů. Trávník a plevel se z vybraného místa odstraní.

Místo pro výsadbubýt otevřený a dobře osvětlený

Pohled odborníka
Oksana Borisova
Vedoucí krajinný inženýr "SpetsParkDizayn"
Položit otázku\ t
„Plánovaný projekt by měl brát v úvahu období kvetení vybraných plodin. K tomu, aby kvetení probíhalo po celý rok, je nutné kromě květin používat různé plodiny s vždyzeleným porostem. “

Jak určit typ půdy?

Květinový záhon lze rozdělit na plochy s jakýmkoliv typem půdy. Pokud je půda hlína, můžete přidat písek. Špatnou půdu lze kompostovat. Zvyšuje úrodnost půdy a také zlepšuje cirkulaci vzduchu. Rašelina se používá jako hnojivo. Pod jakoukoliv půdou si můžete vybrat vhodné rostliny.

Práce na vytvoření květinové zahrady

Metody přípravy uvolňování půdy

\ t

Než přistoupíme k uspořádání záhonů na dvoře soukromého domu, jejichž fotografie jsou uvedeny v článku, je nutné připravit půdu. Pro nasycení půdy kyslíkem a distribuci hnojiva se půda vyhloubí zahradní vidličkou nebo rýčem. Nejprve se provádí obvodové značení a příprava půdy pro výsadbu. Základ je připraven takto:

 • Označení se provádí pomocí kolíků a šňůry.
 • Turf se odstraní.
 • Odvodnění je tvořeno oblázky a pískem.
 • Úrodná vrstva je vyplněna.

Příprava půdy

Potom provedevytvoření reliéfu. Úrovně jsou vyrobeny z velkých kamenů a oblázků, které jsou pak naplněny zemí. Půda pro květiny by měla být proseta, zbavena oddenků a obohacena hnojivy. Ornament je označen páskou. A rostliny jsou umístěny od středu k obvodu.

Dobrá rada!Nejlepší čas pro všechny přistávací práce je jaro.

Varianty květinového záhonu: jak správně vyzdobit

Návrh květinových záhonů na dvoře soukromého domu, fotografie zahrnují použití určitých druhů plodin. Rostliny musí mít následující vlastnosti:

 • Dlouhé období květu.
 • Dekorativní účinek během růstu.
 • Odolnost proti povětrnostním vlivům.
 • Dobrá přizpůsobivost po transplantaci.

Varianta uspořádání barev

Některé jednoduché rostliny vypadají skvěle ve formě hraničních pásů nebo v malých skupinách. Toto je begonia, alissum moře nebo ageratum. Pro návrh květinového záhonu se často používají kultury fialové, hnědočervené a stříbrné barvy. Jedná se o coleus, geyhera, cineraria silver a irezine.

Květinový záhon v růžových barvách

Nejlepší možností pro květinové vzory jsou dlouho kvetoucí a nízké rostliny. Patří mezi ně měsíčky, macešky, salvias a sedmikrásky.

Související článek:

Rostliny pro alpské skluzavky. Přehled nejoblíbenějších a nejskromnějších plodin rostlin s fotografiemi a jmény pro realizaci elegantního alpského snímku na vlastní pěst.

Sazenice se pěstují takto:

 • Před výsadbou jsou sazenice napojeny.
 • Rostlina je odstraněna z hrnce spolu se zemí.
 • Kořeny s hroudou zeminy jsou umístěny v díře.
 • Všechny volné prostory kolem kořenů jsou pokryty zeminou a zkrouceny.

Výsadba květin

Dobrá rada!Rostliny, které rostou rychle, nejsou vhodné pro aranžování květin. Zůstávají dekorativní několik týdnů a pak rychle rostou. Patří mezi ně rudbeckia a dicentre. Mohou být vyloženy ve skupinách a ne v květinové zahradě.

Péče o květinovou zahradu

Aby struktura udržela svůj dekorativní účinek po dlouhou dobu, je nutné o ni neustále pečovat. Při péči o květinovou zahradu jsou prováděny následující postupy:

 1. Pro lepší výměnu plynu se doporučuje pravidelné uvolňování. Pro mulčování použité kůry nebo pilin.
 2. Květinový záhon by měl být pravidelně odstraňován z plevelů.
 3. Vysoké rostliny by měly být posíleny o podporu.
Užitečné informace!Plevele se snadněji odstraňují z vlhké půdy. Proto by měl být záhon před odplevelením napojen.

Tipy pro neobvyklé vzory květinových záhonů

Vytvoření záhonuposkytuje neomezený prostor pro nápady na design. Lze použít všechny originální nápady. Původní návrhy jsou vyrobeny z následujících materiálů:

 • Postele kamenů vypadají originálně a přirozeně. Podobné kameny jsou vybrány ve velikosti a barvě. Vypadá stylově břidlice v několika vrstvách.

Varianta s kameny

Související článek:

Betonové venkovní květináče na květiny. Podrobný návod na výrobu, typy formulářů, materiály, dekorační techniky a mnoho foto-příkladů ve speciální publikaci našeho online magazínu.
 • Krásná květinová zahrada je vyrobena z kulatiny. Za tímto účelem je kus dřeva zbaven kůry. S pomocí elektrických pily se vyřízne výklenek, kde se položí drenáž a zem se nalije. Povrch kulatiny může být lakován.

Krásný log

 • Je možné vyrobit záhon s pomocí zbytků potrubí. K tomu vezměte cementovou nebo železnou trubku. Kopá do země a je naplněna troskami. Pak položte kus pytloviny s půdou a hnojivem.

Svislý květinový záhon z ořezu trubky

Příklad květinové zahrady z plastových kapek

 • Originální záhony se získávají ze starého nábytku nebo obuvi. Jako dekor lze použít křesel, komody nebo dokonce postele.

Květinový záhon ze staré postele

 • Květinové záhony ze starých pneumatik jsou oblíbené. Jsou prováděny v různých barvách a různých tvarech.

Stylové pneumatiky

 • Hranice plastových lahví jsou považovány za zajímavé řešení.

Plastové oplocení

Pohled odborníka
Oksana Borisova
Vedoucí krajinný inženýr "SpetsParkDizayn"
Položit otázku\ t
„Zdobení květinových záhonů v jednom stylu dodá teritoriu reprezentativní a dobře upravený vzhled. Materiál pro lemování záhonu je zvolen jednotně. "

Luxusní květinovým vzorem

Díky dostupnosti jednoduchých materiálů můžete vytvořit originální a stylové záhony, které vás potěší po celý rok světlými a bohatými barvami.

Video: design letního domu, jak uspořádat záhon