Hygienická toaletní sprcha se směšovačem: schůzky a instalace

P Je mnohem pohodlnější používat toaletu, pokud je toaleta vybavena sanitárními spotřebiči - dřezem a bidetem. Ve standardních apartmánech se samostatnými koupelnami není instalace bidetu možná, často není ani umyvadlo. Za těchto podmínek je jediná cesta ven kompaktní hygienická sprcha pro záchodovou mísu se směšovačem. Přístroj umožňuje hygienické postupy, jakož i nepostradatelný nástroj pro čištění.

Douche se směšovačem

Sprcha namísto bidetu

Lékaři se již dlouho shodli na tom, že používání suchého a tvrdého toaletního papíru poškozuje jemnou intimní oblast. Na Středním východě to bylo známo již od středověku a objevily se zde první bidety. V arabských zemích a na březích Bosporu jsou téměř všechny veřejné záchody vybaveny takovými hygienickými přístroji.

Hygienická sprcha zabudovaná do WC

Evropa, jak víme, sotva přijala tyto zvyky, začala používat bidet pouze ve 20. století. Byli to však oni, kdo měli první hygienické sprchy. Tato zařízení nemusí být tak pohodlná jako bidet, ale umožňujívšechny nezbytné postupy v omezených podmínkách toalety.

Bidety: ideální pro hygienu

Hygienická toaletní mísa s vodovodní baterií je menší kopie obyčejné sprchy s kompaktní vanou a krátkou hadicí. Je namontován na úrovni asi 1 - 1,2 metru od podlahy, takže má protahovací hadici, která se netáhne po podlaze.

Hygienická sprcha: ideální pro stísněné podmínky

Použije se

\ t

Hygienická sprcha je podle zpětné vazby uživatele mnohem méně vhodná než bidet. Instaluje se pouze v případě potřeby a vyskytuje se ve třech případech:

 • omezená plocha neumožňuje namontovat bidet;
 • neexistuje žádná přání, finanční prostředky ani dostatečné dovednosti pro montáž bidetu, protože instalace sprchy je mnohem snazší a není třeba vkládat do kanalizace;
 • Sprchový kout se používá jako nástroj pro čištění toalety.

Použití hygienické sprchy pro jiné účely

Výhody a nevýhody

Výhodou hygienické sprchy je její kompaktní velikost. Toto zařízení se stává jedinou cestou, když není možné instalovat další zařízení pro udržení hygieny. Použitelnost, stejně jako výhody a nevýhody závisí na typu instalovaného zařízení. Hlavní nevýhody uživatelů:

 • obtížnost přizpůsobeníteplota, zejména při ručním nastavení;
 • obtíže při provádění auditů se skrytou instalací;
 • s automatickým nastavením v termostatických modelech je nastavena jedna teplota, která by měla být stejně pohodlná pro všechny obyvatele domu;
 • nepohodlí při používání ve stísněných podmínkách - musíte použít obě ruce, což může být obtížné udělat zvláště pro velké lidi;
 • tlak je velmi slabý, pouze 5-7 litrů za minutu, což je pohodlné pro intimní zónu, ale není vhodné používat sprchu pro domácnost.

Hygienická sprcha má nejčastěji slabý tlak

.

Video: o hygienické sprše v koupelnách

Typy hygienických sprch

Hygienická sprcha je uzávěr, konev a kohoutek dodávaný v soupravě. Mnohé z nich jsou dodávány s termostatem - mechanismus, který umožňuje nastavit správnou teplotu jednou a nečekat na okamžik, kdy nakonec přijde voda správné teploty. Vodovodní baterie jsou tryskového typu, jsou regulovány joystickem. Drahé modely s automatickým řízením při stisknutí páky okamžitě vydávají vodu na požadovanou teplotu.

Venkovní sprcha

Vnější vodovodní baterie s ručním nastavením je hospodárná volba. Jeho výhodou je snadná instalace a snadná údržba. Jakýkoliv mixér se zlomí, je to nevyhnutelné. Vestavěné modely jsou velmi obtížné nebo nemožné udržet, což nenířekněme o venkovních modelech.

Existuje mnoho druhů zařízení. Vedoucí výroby jsou tradičně považováni za Německo a Itálii. Hygienická záchodová mísa s mixerem od předních výrobců je popsána níže:

 • Směšovače Hansgrohe je německá značka, která vyrábí míchačky s automatickým mícháním, hospodárným a stylovým;

Směšovač Hansgrohe

 • Kohoutky Kludi - německé vybavení, které má přísný a promyšlený design, vysoce kvalitní materiály a spolehlivou automatizaci;

Směšovače Kludi

 • Směšovače Cristina jsou italskou značkou sanitárních zařízení, charakteristickým rysem - lakonickým designem a širokou škálou modelů, od nízkorozpočtových až po elitní;

Směšovače Cristina

 • Směšovače Migliore jsou italské modely, které se vyznačují individuálním designem používajícím zlaté prvky výzdoby, v řadě - modely různých cenových kategorií;

Hygienická souprava se směšovačem Migliore

 • Vodovodní kohoutky Teka jsou hygienické toaletní sprchy s držákem a kohoutkem v ekonomické třídě, zatímco výrobce poskytuje záruku od 3 do 5 let.

Výrobky Teka

Instalace hygienické sprchy

Instalace směšovače obecně a zejména hygienického modelu je jednoduchý proces, s nímž se má provádětani s ní nemůže pracovat ani vyškolený člověk. Instalace může být skrytá nebo venkovní. V prvním případě nejprve namontujte míchačku na stěnu a vyrobte oční linku a poté ořízněte stěny, zakryjte technologickou část pod dekorativní vrstvou. V případě otevřené instalace je vše jednodušší. Nejprve jsou připevněny upevňovací prvky, pak je provedeno spojení a sprchové zařízení je zavěšeno.

Instalační schéma směšovače s hygienickou sprchou

V některých toaletách jsou instalovány umyvadla - umyvadla a voda. V tomto případě by měly být upřednostňovány hygienické sprchy kombinované s dřezovou baterií. Jsou kombinovány do jednoho systému s instalací přímého ventilu, to znamená, že sprcha a baterie na dřezu budou použity samostatně. V tomto případě by měly být upřednostňovány systémy s externí instalací.

Směšovač na dřezu a sprše se používají samostatně

Pokud není teplá voda v záchodě dodávána, musíte vstoupit. K tomu je vhodné použít flexibilní vložku. Všechny hygienické WC sedačky s kohoutkem na trhu mají standardní držák s půl palcovou maticí.

Systém pro zásobování teplou a studenou vodou třícestným ventilem

V koupelně na křižovatce vodovodu s přívodním potrubím vedoucím ke kohoutku na dřezu je instalováno odpaliště. Vzniká tedy výzvaspojující pružné oční linky vedoucí k záchodě. Přítok vody bude velmi malý, takže ventil nelze nainstalovat. Flexibilní hadice se protáhne otvorem ve stěně, ke které je sprcha připojena.

Vlastnosti montáže hygienické sprchy

Potřebujete sprchu na záchodě?

Vědci dlouhodobě prokázali přínos častého praní. To platí zejména v domácnostech, kde žijí rodiny s dětmi a staršími lidmi. Časté hygienické procedury jsou nejen prospěšné, ale i příjemné. Spolu se smyslem pro čistotu přichází dobrá nálada a zdravá atmosféra. Matky s dětmi budou obzvláště vděčni pečujícím manželům, kteří instalací hygienické sprchy výrazně usnadní život.

Video: instalace hygienické sprchy