Umyvadlo do kuchyně: nuance výběru, typy, vlastnosti a materiály

Mytí nádobí je nezbytnou, ale ne příliš příjemnou povinností. Chcete-li tento postup pohodlnější a usnadnit práci a potřebujete kvalitní dřez do kuchyně. Chcete-li se správně rozhodnout, musíte vzít v úvahu velikost kuchyně, její interiér, stejně jako počet lidí žijících v domě. Pokud jste zmatení v množství navrhovaných možností, pak naše hodnocení vám pomůže vybrat funkční a pohodlný design.

Funkční a ergonomické umyvadlo se může stát skutečnou výzdobou interiéru kuchyně

Umyvadlo do kuchyně: funkce zařízení

Chcete-li zjistit, který kuchyňský dřez je lepší, je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • odolnost vůči teplotním extrémům, působení chemických látek v domácnostech a malým otřesům;
 • snadná péče;
 • kombinace s vnitřním vnitřkem místnosti, s nábytkem a kuchyňskými spotřebiči;
 • jak často jsou potraviny připravovány a kolik jídel bude každý den umýváno;
 • provedení směšovače ;
 • nábytek u dřezu a jiných předmětů.

Dodatečné prvky usnadní běžný postup

.

Výběr multifunkčního dřezu do kuchyně je vhodné zvážit vhodnou formu praní. Dobrá volba - kulatý dřez, ve kterém nejsou žádné rohy. Čtvercové a obdélníkové výrobky vypadají přísněji a jsou vhodné pro všechny interiéry. V závislosti na stylumůžete si vybrat dřez určitého tvaru.Důležitým parametrem je hloubka mísy. Čím hlouběji dřez, tím více můžete vložit nádobí.

Moderní modely jsou rozmanité, můžete si vybrat dobrou volbu pro jakékoliv prostředí

Kromě toho při výběru jímky zvažte následující parametry:

 • stavební materiál;
 • rozměry;
 • 105) tvar misek a jejich počet;
 • dostupnost příslušenství;
 • funkce směšovače.

Dvojité umyvadlo v rohové zóně nevypadá příliš velké a nezabírá mnoho místa

Zvláště oblíbené jsou umyvadla z nerezové oceli. Vyznačují se dostupnými náklady, trvanlivostí a atraktivním vzhledem.Podle počtu misek mohou být dřezy jednoduché, dvojité, s přepadem nebo bez přepadu.

Neobvyklá dvojitá konstrukce

Informace!Při instalaci dřezu se musíte řídit pravidly "zlatého trojúhelníku". V tomto případě se nedoporučuje umístit skříňku s umyvadlem vedle trouby a chladničky. Je také lepší instalovat dřez blíže pracovní ploše.

Jak si vybrat sifon pro kuchyňský dřez

Při instalaci mycího zařízení potřebujete vědět, jak smontovat pasti v dřezu v kuchyni. K tomuto zařízení mohou být namontovány další prvky:

 • dodatečný vstup je nutný, pokud potřebujete připojit další zařízení. Nachází se mezi vodním uzávěrem a hrdlem dřezu;
 • Přetečení sifonu je zvoleno tak, aby se zabránilo zaplavení. Přetečení je odváděno do kanalizace.

Sifon je zvolen podle modelu dřezu

Je nutné věnovat pozornost sifonovému zařízení pro dřez v kuchyni. Výrobci nabízejí široký výběr vzorů a materiálů pro sifony. Sifony mohou být se speciální podšívkou, vestavěnými korkovými, plastovými a kovovými baňkami.

Související článek:

Sifon pro kuchyňský dřez. Pro co je toto zařízení určeno? Jaké jsou náklady a jak si vybrat? Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Vlastnosti odtoku dřezu v kuchyni

Nejoblíbenějším materiálem pro vypouštění pod dřezem v kuchyni je polypropylen a plast.Je-li praní vyrobeno z mědi, kamene nebo bronzu, pak bude nejlepším materiálem pro vypouštění měď nebo bronz. Dobře volitelný chromovaný chrom z mosazi.

Moderní švestky se liší svým komfortem v provozu, odolností vůči rzi a různým pachům. Materiály pro kuchyňské dřezy by měly poskytovat dlouhé provozní doby.

Další provoz všech zařízení závisí na kvalitě odtoku

StavebněFunkce švestky mohou být vlnité a lahvové. Vlnitý drén vypadá jako zakřivená plastová trubka ve tvaru písmene S. Na dně drenážní struktury je vytvořen otvor. Tyto švestky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu.

Co je drtič pro kuchyňský dřez

Pro praní můžete vyzvednout různé užitečné předměty. Pro odtok není ucpaný, je doporučeno koupit brusku v dřezu do kuchyně. Toto zařízení je válcové tělo, uvnitř kterého je umístěn disk pro drcení. Tento prvek je vyroben z nerezové oceli, takže bruska se nebojí jiných škodlivých složek. Odpad vstupuje do nádoby zařízení a poté pod vlivem odstředivé síly přitlačené ke stěnám a broušení.

Nejde jen o knoflíkový spínač, ale také o víko konstrukce, které potřebujete k vypnutí spotřebiče, se používá pro drtič do kuchyňského dřezu.Nelze povolit, aby se do dávkovače dostaly předměty jako sklo, plast, kov, polyethylen, lana, nitě a vlasy.Tyto materiály mohou vést k předčasnému selhání zařízení.

Kvalitní vrtulník chrání před problémy, jako jsou časté ucpávání

Související článek:

Novinkou vestavěných domácích spotřebičů je sekačka potravinového odpadu pro dřez mechanickýchelektrický typ. Jaké jsou typy zařízení, kritéria výběru, průměrné ceny, nuance samoinstalace - přečtěte si v našem přehledu.

Další položky pro kuchyňský dřez

Je vhodné zvážit další užitečná zařízení pro funkční provoz dřezu. Důležitým prvkem je speciální sušička umístěná na jedné nebo obou stranách mísy. Na toto křídlo můžete dát různé pokrmy.

Nezbytným atributem kuchyně je sušička

Mnoho moderních instalatérství je doplněno sadou mřížek, košů na mytí a sušení, dávkovače mýdla a dřezových sítí v kuchyni. Tyto další položky usnadňují práci hostesky a zvyšují komfortní podmínky v kuchyni.

Dobrá oka chrání před rychlou kontaminací vypouštěcího otvoru

Čerpadlo lze instalovat pro dřez v kuchyni. Tato úprava umožní vytlačit odpadní vodu. V tomto případě mohou být k čerpadlu připojeny odtoky z pračky nebo myčky nádobí. Tato možnost vám pomůže, pokud nastane problém s gravitačním odvodem znečištěné vody.

Čerpací zařízení umožňuje připojení přídavných zařízení

Při výběru dřezové baterie v kuchyni je nutné zvážit typ stavby. K dispozici jsou tradiční kuchyňské baterie se dvěma ventily pro studenou a teplou vodu. Jsou populárnía modernější modely jednopákové. Oni jsou také rozděleni do dvou typů - kazeta a míč. Mezi nové produkty na instalatérském trhu patří elektronické mixéry.

Při výběru jeřábu se bere v úvahu hloubka dřezu

Druhy kuchyňských dřezů

\ t

Zvažte hlavní typy skořepin:

 • jedna mísa . Nejjednodušší typ dřezu, který může být kruhový nebo obdélníkový;
 • dvě misky . Dvě nebo více misek jsou umístěny na stejné rovině pod úhlem k kohoutku;
 • nákladní automobil.Skládá se ze dvou misek různých velikostí. Jedna se používá pro mytí nádobí a druhá pro mytí výrobků nebo pro odmrazování;

Tato volba je funkční a pohodlná

 • úhlové.Představuje dva úhlové misky umístěné pod úhlem;

Rohový model je ideální pro malé prostory

 • mytí jedním nebo dvěma křídly.Tuto volbu lze použít jako pokračování tabulky.

Podle typu instalace jsou jímky rozděleny do následujících skupin:

 • hlavové pláště . Mytí je kladeno na stůl. Tato volba je ideální pro kuchyňské soupravy jednotlivých jednotek;
 • misky na malty . Model odkazuje na běžné druhy. Její instalace nenírůzné zvláštní obtíže;
 • integrované výlevky . Tyto konstrukce mohou mít strany umístěné nad nebo pod úrovní stolu;
 • dřezy pod stolem . Jsou upevněny pod deskou stolu.

Co je třeba při výběru mycí linky hledat, je uvedeno na videu:

Informace!V moderních kuchyních se často nacházejí kulaté nebo oválné dřezy. Vypadají skvěle na rohových koncích. Tyto možnosti jsou prostornější než čtvercové protějšky.

Vlastnosti stropních dřezů

Nádherné řešení - falešný dřez do kuchyně. Může být prováděna v různých konfiguracích. Tyto dřezy mohou mít rozměry: 50 × 50, 50 × 60, 60 × 60, 50 × 80 nebo 60 × 80 cm.Při výběru rozměrů je třeba vzít v úvahu rozměry mísy.Cena těchto konstrukcí může být ovlivněna konfigurací zařízení, typem povrchu, tloušťkou tělesa a rozměry nádoby.

Modely montované na povrch se liší zvláštním způsobem montáže. V tomto případě je dřez umístěn na horní straně skříně místo stolu. Pro upevnění na skříň je na boku a na přední straně konstrukce zvláštní strana. Nejčastěji má tento model obdélníkový tvar a zaoblené hrany.

Povrchová úprava vypadá velmi organicky a může mít různou stylistickou konfiguraci

Plusy modelu:

 • snadná instalace. Upevnění se provádí speciálními šrouby;
 • dostupné ceny;
 • odolnost proti korozi, protože tyto výrobky jsou často vyrobeny z nerezové oceli;
 • atraktivní vzhled.

Jak vybrat dřez v dřezu

Instalace dřezu do kuchyňské pracovní desky není snadný úkol, takže potřebujete pomoc specialistů nebo si můžete zakoupit hotovou verzi.

Tento model má své výhody:

 • významné úspory prostoru;
 • původní provedení;
 • lze instalovat v malé místnosti;
 • ergonomický design.

Konstrukce drážky je považována za odolnější variantu

Vložení do skříně nebo do stolu se provádí dvěma způsoby. Strany mohou vyčnívat nad povrch nebo vytvořit rovný povrch. Dlaba se fixuje speciálními držáky. To zajišťuje těsnější montážní misku.

Charakteristiky vložených umyvadel

\ t

Pro instalaci vestavěných umyvadel do kuchyně je třeba speciální vybavení. Taková instalace je složitější. Takový dřez by měl být instalován na desku na stejné úrovni a dokovací stanice by měla být perfektní. Výhody konstrukce zahrnují těsnost výrobku na spojích. Tato volba je ideální pro jednu desku.

Vestavěný model je praktický

Volby pro rohové výlevkypro kuchyně: fotografie originálních modelů

\ t

Rohové umyvadlo do kuchyně je nejen vynikající výzdobou interiéru, ale také designem, který umožňuje maximální využití prostoru. Model se doporučuje pro malé prostory. Rohové konstrukce mohou být zapuštěny nebo nad hlavou. Pomáhají šetřit pracovní prostor. Nejpohodlnější je mísa obdélníková mísa, ale v rohu výrobky je často používán a kulatá konfigurace. Počet mís se pohybuje od 1 do 5.

Pro malou kuchyňku bude sloužit kombinovaný dřez nebo verze se dvěma obdélníkovými miskami. Při instalaci rohového dřezu v kuchyni nezapomeňte na osvětlení pracovního prostoru. Mělo by to být pohodlné.

Rohové provedení s dvojitým umyvadlem

Standardní velikost dřezu pro kuchyň

Velikost kuchyňského dřezu závisí na konfiguraci konstrukcí. Zde je několik příkladů:

 • , čtverec . Standardní formulář je vhodný pro malou kuchyňku. Nejčastěji má rozměry 50x50 nebo 60x60;

Tradiční design je vhodný pro všechny interiéry

 • pravoúhlý . Tato volba je vhodná pro úzké desky. Nejkompaktnější velikost dřezu je 40x60 cm, ale existují i ​​další - 50x60, 50x80, 50x100 a 50x125;

Obdélníkový model s přídavnou plošinou

 • jsou kulaté .Jsou prostornější než obdélníkové a čtvercové varianty. Standardní průměry se pohybují od 45-51 cm.

Kulatá verze se vejde do každého nastavení

Velikosti rohové umyvadla mohou být také odlišné. Chcete-li vybrat vhodnou možnost, musíte změřit šířku rámu skříně, jakož i délku a šířku části stolku, kde bude mísa namontována. Pro dvojité nebo trojité umyvadla je zapotřebí více volného místa. Šířka rámu skříně musí být nejméně 80 cm.

Jak si vybrat auto umývání lze vidět na videu:

Jak používat kombinaci dřezu s nábytkem

Nejoblíbenější kuchyňský dřez s podstavcem. Výrobek by měl harmonicky zapadnout do interiéru. Existují různé způsoby, jak instalovat dřezy do nábytku. Skříně jsou rozkládací nebo monolitické.

Umyvadlo pro kuchyň je považováno za estetičtější a pohodlnější. Mezi nábytkem a mísou nejsou žádné mezery a voda nespadá do těžko přístupných míst.

Ergonomie a funkčnost jsou různé rohové skříně pod dřezem v kuchyni. Nábytek je vybrán s ohledem na rozměry místnosti. Úzká umyvadla s obrubníky jsou vhodná pro malé prostory. Jsou umístěny v rohu a rozdělují místnost do dvou oddělených zón.

Jednoduchá konstrukce se stojánkem

Stojanové modely se snadno instalují a demontují. Prodloužené podstavce mohouaplikovány jako desky. Pokud se nechcete obtěžovat s instalací, můžete si koupit vestavěný dřez v pracovní desce.

Materiály pro výrobu dřezů

Než si koupíte, měli byste zjistit, jaké jsou dřezy do kuchyně. Zvláštní důraz by měl být kladen na materiál výrobku. Musí být odolný vůči agresivním prostředím, účinkům pracích prostředků, vysokým teplotám a mechanickému poškození.

Umyvadla mohou být vyrobena z následujících materiálů:

 • nerezová ocelodkazuje na rozpočet a trvalé možnosti;
 • kompozitní materiályjsou reprezentovány akrylem, aglomerátem, kerasilem a dalšími;
 • výrobky z umělého kamenejsou drahé materiály. Mají trvanlivost a skvělý vzhled;
 • keramické modelyjsou vyrobeny z porcelánu a kameniny.

Umyvadlo v kuchyni z umělého kamene: výhody a nevýhody

Pokud se rozhodnete vybrat umělý kamenný dřez, měli byste vědět, že se jedná o smíšený materiál. Kompozice obsahuje kamenné třísky, speciální polymer pro lepení a malé množství barviva. S jejich pomocí se do materiálu přenášejí přírodní odstíny. Akrylový kámen je vyroben z akrylových pryskyřic, které jsou smíchány s polymetylmetakrylátem a hydroxidem hlinitým. Kamenné dřezy v kuchyni jsou pokryty speciální ochrannou kompozicí. To vám umožní zavřítpóry z ucpání nečistotami.

Model umělého kamene bude dekorací pro jakýkoliv interiér

Umyvadlo z kamene má následující výhody:

 • odolnost vůči agresivním médiím;
 • odolnost proti vlhkosti;
 • povrch nevyvolává hluk, když voda vstupuje;
 • nevytváří bílé skvrny od vody;
 • odolnost vůči vysokým teplotám;
 • barva je zachována po dobu trvání operace;
 • sortiment barevných modelů;
 • bezpečnost životního prostředí.

Nevýhodou těchto modelů jsou vysoké náklady.

Keramické a sanitární umyvadla: Klady a zápory

Keramické umyvadlo do kuchyně nesnáší hrubé zacházení. Nejčastěji se pro mytí nepoužívá pouze keramika v čisté formě. Podobné modely jsou vyrobeny z porcelánu. Složení tohoto materiálu zahrnuje žulové třísky. V tomto případě jsou výrobky odolné vůči teplotním otřesům a mechanickému poškození. Kromě žulových třísek aplikovat všechny druhy speciálních přísad.

Keramický model harmonicky zapadá do životního prostředí

Zvažte výhody keramických konstrukcí:

 • odolnost proti mechanickému poškození;
 • se nebojí vysokých teplot;
 • pozoruhodně absorbuje hluk.

Z minusů, které stojí za zmínku:

 • těžké a masivní struktury;
 • obtížnost instalace;
 • vysoké náklady.

Keramické dřezy jsou různých typů. Pro výrobu použitého porcelánu nebo kameniny. Druhá možnost je poréznější materiál. Proto jsou fajánsové výrobky speciálně potažené speciální glazurou. Pokud je nátěr poškozen, výrobek se stane nepoužitelným. Porcelán je vyroben ze stejného materiálu jako fajáns, ale s použitím jiné technologie. Tento materiál je považován za odolnější vůči různým vlivům.

Populární dřezy z nerezové oceli: výhody a nevýhody

Mezi nejběžnější a nejoblíbenější možnosti rozpočtu patří umyvadla z nerezové oceli do kuchyně. Tento design má následující výhody:

 • zapadá do každého moderního interiéru;
 • odolnost proti korozi a nárazům, což umožňuje prodloužit životnost;
 • plasticita produktu;
 • různé konfigurace a barvy;
 • Znečištění na povrchu neprobíhá, protože na něm nejsou žádné póry;
 • snadnost péče.

Model z nerezové oceli je vhodný pro ty, kteří si cení praktičnosti

Mezi nevýhody patří zvýšený hluk, který při vstřikování vody vytváří mísu. Umyvadla z nerezové oceli jsou vyrobena z nerezové oceli s přídavkem chrómu a niklu. Tyto komponenty spolehlivě chrání výrobek předšok, teplotní změny a koroze.

Výlevky z ušlechtilé nerezové oceli pro kuchyň jsou vyrobeny z jednoho listu, takže v nich nejsou žádné švy. Svařované konstrukce jsou dražší, ale také výrazně silnější a výhodnější než kované varianty.

Informace!Kvalitu oceli v obchodě můžete zkontrolovat pomocí magnetu U kvalitního výrobku se sklouzne. Pokud magnet přilne k povrchu, dřez nebude trvat dlouho.

Kde koupit dřez do kuchyně: ceny a výrobci

Pokud si chcete koupit dřez v kuchyni za nízkou cenu, pak byste měli začít studováním jednotlivých modelů a jejich cen. Tato informace je užitečná, pokud chcete najít správný model kuchyňského dřezu v internetovém obchodě.

Možnosti foto kuchyňského dřezu v kuchyňském designu

Na fotografii se můžete podívat na různé modely dřezů v interiéru.

S pomocí dvojitého kuchyňského dřezu můžete usnadnit běžné mytí. Druhé oddělení lze navíc použít k odmrazování potravin
Originální model vypadá jako umyvadlo v kuchyni u okna. Takové uspořádání umožní sledovat děti chodící na dvoře během práce
Praktické řešení pro instalaci smaltovaného kuchyňského dřezu

Černé umyvadlo do kuchyně vypadá skvěle na bílém pozadí
Neobvyklá pračka se sušičkoupozoruhodně se mísí s okolním designem
Protiprostřená mísa je funkčním řešením

Tabulka 1. Kuchyňské dřezy

Foto Modely Popis Cena, rub.
Bianco Zia 40 S Sigranit Pura Dur Model zániku. Výrobní materiál umělá žula. K dispozici je křídlo. 9400
Schock Eton 45 D Varianta zániku. Tvar je obdélníkový. K dispozici je tlačítko pro vypouštění vody. 12800
Aquaton Paola Kulatý model typu zadlabu. K dispozici je křídlo. 15600
Melana MLN 5060 Zásilkový model pravoúhlého typu. Výrobní materiál nerezová ocel. 1300
Světlo dřezu 8050 Model zásilky. V přítomnosti křídla. Vyrobeno z nerezové oceli. 1890
Jacob Delafon Vox EYG 102 Typ miska na mísu. Vyrobeno z fajánsu. Má oválný tvar. 9500
Reginox Empire R 15 Right Integrovaný model pravoúhlé konfigurace. Na obou stranách jsou křídla. Výrobní materiál nerezová ocel. 39000

Jak postupovat krok za krokem instalace dřezu v kuchyni

Nyní se naučíte, jak instalovat dřez v kuchyni na pultu. K tomu se postarejte o získání některých nástrojů amateriály, které vám umožní rychle dokončit práci.

Tabulka 2. Instalace dřezu v kuchyni: návod krok za krokem

Fotky Popis
Nejprve je třeba připravit kleště, šroubovák, šroubovák, skládačku, pásku, svorky, těsnicí hmotu a samotný dřez.
Šablona je umístěna na desku stolu. Můžete ji opravit páskou. Je důležité si uvědomit, že dřez by neměl přijít do styku s takovými detaily, jako jsou boční stěny a vzpěry. Optimálně, pokud bude dřez umístěn ve vzdálenosti 10 cm od okraje stolu. Pak se nakreslí kontura.
Poté se do ní nakreslí druhý obrys a bude jím otvor, který je jím proříznut.
Podle získaného značení se otvory dělí elektrickým vrtákem.
Pro hotové díry musíte vidět elektrickou pilou. Současně je nemožné překročit hranici aplikované čáry.
Získaný řez musí být očištěn od pilin a prachu a řez musí být očištěn brusným papírem.
Pak zkontroloval přesnost nápoje. Při instalaci umyvadla by měly jeho strany těsně přiléhat k pracovní desce.
Hrany pracovní desky musí být dobře ošetřeny tmelem. To zajistí ochranu před vlhkostí.
Na okrajíchřez je uložen oboustrannou lepicí páskou.
Pak by měl být dřez instalován pomocí upevňovacích prvků. Jsou stanoveny níže.
Provede se závěrečný odběr. Současně jsou jeho hrany pevně přitlačeny ke stolku. Na závěr je třeba v kuchyni nainstalovat umyvadlo.

Proces upevnění dřezu na podstavci v kuchyni je podobný.

Související článek:

Kuchyňské baterie s kohoutkem na pitnou vodu. Jak jsou tyto míchačky uspořádány? Kolik a jak si vybrat? Odpovědi ve speciální publikaci našeho portálu.

Jaké problémy s kuchyňským dřezem jsou běžné

Nyní zvažte různé problémy, které mohou vzniknout při provozu dřezů.

Číslo problému 1. Jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni: užitečné tipy

Zaprvé zjistíme, proč voní umyvadlo v kuchyni. Jedním z důvodů vzniku nepříjemného zápachu je kontaminace sifonu. Po dlouhém vaření je nutné umyt hory nádobí a v tuto chvíli se do dřezu dostane velké množství zbytků jídla. Začíná hníst a zároveň je nepříjemný zápach. V tomto případě je třeba sifon odstranit, vyčistit a vyprat.

Nepříjemný zápach není tak snadné odstranit jednoduchými vůněmi

Příčinou může být také netěsnost. Možnávyskytují se na křižovatce sifonu s trubkou. Signálem takového problému budou výsledné kapky. Tyto úniky způsobují nepříjemné pachy, stejně jako tvorbu hub a plísní. K podobnému obtěžování dochází při opotřebení těsnění. Pokud dojde k poruše mezi trubkami, musí být spoje vynechány silikonovým tmelem.

Využití Wanthus může vyřešit problém s malým zablokováním

Musíte vědět, jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni. K tomu se používají různé metody:

 • se používá speciální vodovodní kabel pro vyjmutí odpadků. S ním můžete vyčistit pachy stagnace z odpadu;
 • chemická činidla umožňují rozpouštět mnoho kontaminantů. Kyselé formulace odstraňují vlasy a mýdlo a alkalický tuk;
 • se zbavit stagnace odpadu, můžete nalít několik lžíce soli do dřezu nebo naplňte misku s horkým roztokem sody.

Související článek:

Neúplná oprava může vést k ucpání sifonu a zaplavení místností. Jak odstranit zápach z dřezu v kuchyni je snadné a jednoduché - vysvětlíme v tomto článku.

Problém №2. Jak čistit v případě ucpání kuchyňského dřezu

Musíte také znát první kroky, pokud je umyvadlo v kuchyni ucpané. Co dělat v tomto případě závisí na příčině zablokování. Zde jsou hlavní důvodydopravní zácpy:

 • špatný stav potrubí, který je časem vystaven korozi a jinému poškození;
 • ložiska solí a těžkých kovů, které jsou ve vodě;
 • hromadění tuků, vlasů a různých potravinových odpadů;
 • specifické mycí konstrukce mohou ovlivnit ucpání v sifonu.

Speciální kabel pomůže vyrovnat se s ucpáním. Navíc můžete používat chemikálie

K odstranění zablokování v dřezu se používají různá mechanická zařízení. Píst umožňuje vyčistit trubky od stojatých odtoků. Pro obtížné blokování se používá speciální kabel.

Vysavač s funkcí foukání vzduchu lze použít i pro menší nečistoty. Lze použít také speciální chemikálie.Tireth, Mr. Muscle a Mole jsou obzvláště populární.Chcete-li odstranit ucpání, nalijte tekutinu do otvoru ve dřezu a nechte několik minut. Stojí za to připomenout, že tyto léky jsou vysoce toxické, takže při práci s nimi musíte mít na rukou rukavice a respirátor na obličeji. V případě kontaktu s pokožkou nebo očima je důkladně vypláchněte vodou.

Číslo problému 3. Co dělat, když umyvadla v dřezu

Nyní se podívejme, proč bublání v dřezu. To může nastat, pokud horní vývod neabsorbuje správné množství vzduchurealizace volného průchodu drenážních toků.Kvůli nedostatečnému větrání se voda zavádí proudem vody a způsobuje zvuk bublajícího zvuku.Chcete-li kompenzovat nedostatek vzduchu ve stoupačce, musíte připojit určité vodovodní armatury. Pokud dojde k ucpání, mohou se objevit také bublající zvuky. V tomto případě se voda nemůže volně pohybovat.

Závěr

Pomocí našeho přehledu si můžete vybrat kvalitní a funkční umyvadlo s moderním designem. Při výběru nezapomeňte zvážit všechny potřebné parametry: materiál, provedení, výrobce, cenu a konfiguraci. To vám umožní učinit správné rozhodnutí o vašich finančních možnostech. Pokud chcete něco přidat nebo sdílet své zkušenosti, napište do komentářů.

Video kuchyňských dřezů