Nástěnná horizontální lišta pro domácnost, nebo Jak vytvořit pohodlný simulátor a ušetřit místo

Všichni víme, jak zdravé je dělat ranní cvičení a udržovat naše tělo ve fyzické podobě. To je indikováno lékaři různých specializací a odborníků na výživu, psychologů a kosmetologů, protože i v ruském přísloví říká: „zdravá mysl je ve zdravém těle“. Každá osoba se rozhoduje pro sebe, jakou intenzitu a použití nějakého sportovního vybavení pro udržení fyzické formy. Jedním z typů sportovního vybavení, které je nejpřístupnější pro domácí použití, je nástěnná vodorovná lišta, o které bude v této publikaci pojednáno HomeMyHome.ru.

Stěna horizontální bar je nejdostupnější sportovní vybavení pro domácí použití

Proč potřebujeme vodorovnou tyč

Horizontální tyč je sportovní vybavení, které se vyznačuje jednoduchostí designu a efektivitou používání. Hlavní typy cvičení prováděných na vodorovné liště jsou: tahání a zvedání s převratem, jakož i další prvky (výkon, „slunce“ atd.), Jehož typ a způsob provedení závisí na konstrukci projektilu a jeho umístění. Při práci na hrazdě se jedná prakticky o všechny svaly osoby, zejména ruce a záda. Kromě toho, třídy na tomto projektilu mají pozitivní vliv na páteř studenta a přispívají ke správnému držení těla a vedou k celkovému posilovacímu efektu.

Svaly osoby podílející se na vytahování vodorovné tyče

Výhody a nevýhody horizontálních tyčí pro domácnost

\ t

Horizontální příčky určené pro domácí spotřebu mají určité výhody a nevýhody, které jsou charakteristické pro tento typ sportovního vybavení, což je dáno jejich konstrukcí a funkčností, která závisí na souboru cvičení, která jsou k dispozici k provedení. Výhody horizontálních prutů pro dům jsou:

 • snadná instalace a malé celkové rozměry, které nevyžadují velkou volnou plochu;
 • je vždy „na straně uživatele“, a proto je vždy příležitost se postarat o své zdraví v jakékoli volném čase;
 • schopnost používat ihned po instalaci na vybraném místěubytování;
 • Rozmanitost typů a provedení umožňuje výběr modelu v souladu s požadovaným režimem školení;
 • možnost výroby, jakož i ruční instalace;
 • dostupné náklady.

Domácí vodorovná tyč může být instalována nejen uvnitř, ale může být také namontována na fasádě budovy, verandě nebo jiné místnosti pod širým nebem

Z nevýhod používání horizontálních tyčí pro domácnost je třeba poznamenat, že:

 • podobné sportovní vybavení by mělo být umístěno pouze na stavebních konstrukcích a jejich prvcích;
 • je-li nutné přemístit uložení na konstrukční prvky (zeď, vchod), zůstávají v upevňovacích bodech otvory;
 • na vodorovných nosnících instalovaných doma není možné provádět všechny typy cvičení, které jsou k dispozici pro provedení analogů samostatně instalovaného typu.

Konstrukční znaky a metody upevnění vodorovných tyčí různých typů

\ t

Vodorovné tyče určené pro instalaci v bytě nebo jiných prostorách (kancelář, venkovský dům atd.) Se liší svým designem, který určuje jejich funkčnost a možnosti použití.

Upevnění modelu instalovaného ve dveřích je „odnímatelnou příčkou“

Související článek:

Sportovní areál pro děti v bytě. Sportovní koutek dává dítětinasměrujte svou energii pozitivním způsobem. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Vodorovný pruh ve dveřích

Tento typ vodorovné tyče je příčka upevněná v rámu dveří nebo v úzké chodbě mezi dvěma rovnoběžnými chodbami. Toto provedení může být provedeno v několika verzích:

 • odnímatelná příčka- když jsou upevňovací prvky (konzoly) pevně upevněny na povrchu stavebních konstrukcí a příčka je oříznuta na míru a zapadá do nich;
 • posuvná tyč- když se upevnění provádí stejným způsobem jako u odnímatelné příčky. Jeho délka je však regulována pohybem trubicových prvků umístěných na sobě;

Posuvná vodorovná tyč namontovaná ve dveřích

 • příčka v tahu- tato konstrukce předpokládá přítomnost prvku se závitovým spojem, pomocí něhož je prodloužení (zmenšení délky) příčky provedeno v místě jeho instalace upevněním vzpěra

Výhody horizontálních tyčí tohoto typu jsou snadná instalace a nízké náklady a nevýhody jsou nízké funkčnosti, protože seznam cvičení k dispozici je poměrně omezený.

Montáž expanzní tyče mezi stěnami

Domácí vodorovná tyč na zdi

Vodorovné pruhytento typ se může lišit jak svým designem, který určuje jejich funkčnost, tak jedinou věcí, která je spojuje, je způsob umístění na povrch stěny. Gymnastické mušle tohoto typu mají tyto typy:

 1. Klasika.Tento pohled předpokládá umístění kdekoli na zdi (nad dveřním blokem nebo jiným místem). Jeho charakteristické rysy jsou jednoduchost designu a možnost tvorby vlastních rukou z různých materiálů. S použitím klasické vodorovné tyče můžete vytáhnout s různými možnostmi uchopení (úzká, střední, přímá, zpětná) a zpracovat bicepsy, stejně jako svaly zubů, ramen a latissimů.

  Klasická vodorovná tyč na zdi

 2. Se širokým úchopem.Modely tohoto typu umožňují utažení širokým úchytem, ​​u něhož konstrukce vodorovné tyče zahrnuje speciální úchyty umístěné podél hran příčky v určitém úhlu k horizontální rovině. S použitím sportovního vybavení tohoto typu je možné kromě již uvažovaného designu provádět cvičení pro zádové svaly, trapéz a přední delty. Umístění na povrchu stavebních konstrukcí se provádí stejně jako u klasických modelů.

  Model domu horizontální tyč s širokým úchopem

 3. Tři v jednom.Charakteristickým rysem tohoto typu je, že nemohou být umístěny ve dveřích,instalovat pouze na povrch stěny. "3 v 1" je nejfunkčnější design domácí vodorovné lišty, který vám umožní vyvíjet různé svalové skupiny prováděním pull-upů různých gripů a push-upů na barech, stejně jako speciální cvičení pro vypracování břišních svalů.

  Model vodorovné tyče „3 v 1“

 4. Úhlové provedení.Horizontální tyč s úhlovou stěnou je podobná klasickému designu tohoto sportovního projektilu a modelů umístěných ve dveřích. Rozdíl spočívá pouze v jeho umístění - jedná se o dvě kolmo umístěné stěny. Tímto způsobem je konstrukce podobná vodorovným tyčím instalovaným ve dveřích a seznam dostupných cviků - s projektily klasického typu namontovanými na zdi.

Umístění rohové lišty na povrch stavebních konstrukcí

Sklopná vodorovná tyč

Sklopná konstrukce vodorovné tyče zaujímá své umístění na jakýchkoli prvcích stavebních konstrukcí nebo jiných sportovních pomůcek. Výhodou montovaných modelů je jejich mobilita, tzn. možnost rychlé instalace a použití s ​​následným čištěním na místo uskladnění. Pro instalaci lze použít rám dveří nebo stěnu, která není vybavena vodorovnou tyčinkou, a pro upevnění se používají upevňovací prvky (šrouby, šrouby atd.).

Informace!Samostatné modely montovaných vodorovných tyčí nejsou vybaveny upevňovacími prvky, jejichfixace se provádí na úkor konstrukčních prvků projektilu, vyrobených ve specifickém geometrickém tvaru.

Zavěšený model namontovaný na stěně

Jak používat vodorovnou tyč - základ pro utažení na vodorovné tyči

Jak již bylo uvedeno výše, vodorovný pruh je univerzální sportovní vybavení, pomocí kterého můžete vyvíjet různé svalové skupiny. V tomto ohledu odborníci a školitelé vyvíjejí různé sady cvičení určených jak pro obecný vývoj, tak pro zpracování specifických svalových skupin. Vytahování je hlavním cvičením prováděným na všech typech podobných sportovních pomůcek. Uložením rukou na břevno je uchopení pull-upů klasifikováno jako:

 • classic (straight)- nejběžnější verze cvičení, když jsou ramena oddělena od ramen a dlaně jsou odvráceny od obličeje osoby provádějící cvičení;
 • inverzní- používá se při vývoji bicepsu a zadních svalů, když jsou prováděny, jsou umístěny ruce, jako ve variantě přímého uchopení, a dlaně jsou otočeny k obličeji;​​

Zpětná vazba na cvičení

Důležité! Čím užší je uchopení, tím větší je zatížení bicepsu.
 • široký- používá se při práci na nejširších svalech, jsou podobné přímému uchopení, ale ramena jsou širší než šířka ramen;
 • rovnoběžně - účinný při vývoji dolní části nejširších svalů. Během cvičení jsou ruce umístěny co nejblíže k sobě;

Reverzní zúžení

 • rovný zúžený- podobný klasice, s jediným rozdílem, že ruce jsou již od sebe vzdálené;
 • zpět zúžený- i ruce jsou již od sebe vzdálené, přičemž dlaně směřují k osobě provádějící cvičení;
 • neutrální- jedna ruka je umístěna vpřed a druhá - v obráceném zúženém límci.

Neutrální držení

Při provádění pull-upů musí být dodržena tato pravidla:

 1. Cvičení se provádějí na úkor svalové síly, bez použití kývání.
 2. Tělo musí být pod úplnou kontrolou, mělo by být hladce zvednuto bez trhnutí.
 3. Brada by měla být tažena v průběhu cvičení, při plném utažení by se měla zvednout nad příčku.
 4. Po utažení by mělo být spouštĕní provedeno také hladce a bez trhnutí.
 5. Technika dýchání by měla odpovídat rytmu cvičení.
 6. Ruce by měly být pevně upevněny na příčníku.

Hloubka rukojeti na příčníku

Jak si vybrat, zda se rozhodnete koupit horizontální tyč

Při výběru modelu vodorovného pruhu jsou hlavní kritéria určující toto kritériumvolby budou ukazatele:

 • design - umístění projektilu a jeho funkčnost, celkové rozměry a hmotnost závisí na tomto ukazateli;
 • Způsob montáže - určuje potřebu určitých upevňovacích prvků a možnost jejich upevnění ve stavebních konstrukcích;
 • materiály používané při výrobě - ​​určují hmotnost konstrukce a použitelnosti (gumové rukojeti, polštáře pokryté látkou atd.);
 • estetika - schopnost „zapadnout“ do vnitřku místnosti, kde se očekává umístění.

Různé modely umožňují zvolit vodorovnou lištu, která odpovídá stylu každé místnosti

Nejlepší modely horizontálních tyčí od předních výrobců

Horizontální pruty jsou poměrně populárním výrobkem, proto je na domácím trhu zastoupen velký počet modelů vyráběných v různých zemích světa. Mezi nimi jsou nejoblíbenější značky jako Rusich a Plastep, Vertical a Green Hill, stejně jako Pro-Sport, Workout a Pioneer.

WORKOUT H3 PRO

Vzhled modelu horizontálního prutu «WORKOUT H3 PRO»

Hlavní technické vlastnosti modelu:

Zobrazit Rozměry (L × Š × V), mm Maximální zatížení, kg Materiál Hmotnost, kg Sloučenina
Zeď 1000 × 500 × 380 150 Ocel a práškové lakování, pogumované rukojeti. 6.9 Skládání
WORKOUT H3 PRO revize modelu:

Číst dál v Otzovik: https://otzovik.com/review_6429814.html

Náklady na model v různých obchodních organizacích se poněkud liší, v současné době jsou na Yandexu uváděny následující informace, a to:

"TN-2" (záznamový sport)

Vzhled baru na TN-2 ("Titan")

Hlavní technické vlastnosti modelu:

Zobrazit Rozměry (L × Š × V), mm Maximální zatížení, kg Materiál Hmotnost, kg Sloučenina
Stěna 1100 × 400 × 330 300 Ocel a práškové lakování, neoprenové rukojeti. 4 Neskládací
Recenze modelu "TN-2":

Přečtěte si více o Irsku: http://irecommend.ru/content/nakachivai-telo-s-trenazherom-th-2

Cena modelu je:

"Pro horizontální tyče-lis 3 v 1"

Vzhled „Pro horizontálních tyčí-lis 3 v 1“

Hlavní technické vlastnosti modelu:

Zobrazit Rozměry (L × Š × V), mm Maximální zatížení, kg Materiál Hmotnost, kg Sloučenina
3 v 1 1100 × 480 × 710 250 Ocel a práškové lakování, pogumované rukojeti. 13,5 Nelze skládat
Přezkoumání modelu „Pro horizontální tyče-lis 3 v 1“:

Přečtěte si více v Otzovik: https://otzovik.com/review_5148280.html

Cena modelu je:

Jak udělat pro Vás horizontální bar pro dům

Pokud vezmeme v úvahu otázku vytvoření vodorovné tyče pro domácnost, nejjednodušším řešením je klasická verze, která vyžaduje instalaci v úzké chodbě nebo otvoru vnitřních dveří a provádí se jako „vodorovná tyč ve dveřích“ provedená „odnímatelnou příčkou“ . Veškeré práce lze rozdělit do několika etap, které jim umožní přesněji popsat: přípravné, výrobní a instalační.

Přípravná etapa

V této fázi práce se vytvoří náčrtek vytvořené konstrukce, pro kterou se vytvoří potřebná měření.

Důležité!Hlavní velikostí při výrobě vodorovné tyče "odnímatelná příčka" je vzdálenost mezi stavebními konstrukcemi, která bude podporovat podpůrná místa (konzoly).

Je vybrán potřebný materiál, z něhož budou vyrobeny příčné a podpěrné plošiny, jakož i upevňovací prvky.

Varianta provedení konstrukce výrobku a upevňovacích bodů ke stavebním konstrukcím

Informace!Pro různé stavební konstrukce, na kterých jsou upevněna opěrná místa, se používají různé upevňovací prvky. Pro dřevo se jedná o samořezné šrouby, pro cihly, expanzní hmoždinky a pro beton, kotevní šrouby.

Ve stejné fázi se připravuje nástroj, jehož seznam závisí na materiálu použitého při výrobě.(kov, dřevo atd.).

Výroba vodorovných tyčí

Předpokládejme, že existuje ocelová trubka o průměru 30-40 mm, jak je znázorněno na výše uvedeném obrázku, a řezivo (hranová deska o tloušťce 50 mm), pak k provedení práce, kterou budete potřebovat:

 • úhlová bruska ("bulharská") - pro řezání trubky na požadovanou velikost;
 • šroubovák nebo elektrická vrtačka;
 • skládačka;
 • ruleta a stavební náměstí.

Práce na zhotovení vodorovné tyče se provádí ručně v následujícím pořadí.

Ilustrace Popis akce
Obraz ložiskových podložek se nanese na povrch desky a „rozměr přistání“ by měl odpovídat průměru použité trubky.
Pomocí pilové píly nebo pily jsou sedadla příčníku pilována a demontována a jsou také vyvrtány montážní polohy upevňovacích prvků na stěně.
Sedadla jsou oříznuta, mají tvar odpovídající průměru příčky.
Referenční podložky musí být vyčištěny a natřeny v barvě odpovídající vnitřnímu umístění umístění.
Malovaná lakovaná trubka používaná jako příčka.

Montážní konstrukce

\ t

Když zaschne barva, můžete namontovat zařízení. InV tomto případě jsou práce prováděny následujícím způsobem.

Ilustrace Popis akce
V připravovaném a vyznačeném místě instalace se provádí instalace podpůrných míst.
Instalace se provádí na obou stranách dveří, přičemž se řídí jednotnost uspořádání vzhledem k úrovni podlahy.
Na instalovaných ložiskových podložkách je položena příčka a aby se zabránilo jejímu otáčení, na koncích jsou umístěna pryžová těsnění.

Video: jak si vybrat horizontální bar pro dům

Někdy je pro obyčejného člověka obtížné učinit správnou volbu, když výrobci nabízejí velký výběr různých modelů výrobku, který hledají. V tomto případě odborníci přicházejí na záchranu, kteří mohou navrhnout, že je lepší používat za určitých podmínek.

V následujícím videu předkládáme odborné rady, které horizontální tyče jsou nejlepší a které stojí za to zvolit pro konkrétní typ použití.