PVC panely: velikosti, typy a ceny

Plastové panely, které se právě objevily na trhu, okamžitě získaly obrovskou popularitu, protože jsou majiteli vynikajících technických a provozních vlastností, kde vyniká především jejich vysoká odolnost proti vlhkosti. To je sto procent, takže materiál okamžitě začal být používán ve vlhkých prostorách: koupelny, toalety a kuchyně. Zaprvé stáhli stropy, pak je řemeslníci přizpůsobili pro obklady stěn, jejichž výhoda se ukázala být stejně jednoduchá jako na stropě. Proto je třeba pochopit, co jsou PVC panely. Rozměry, typy, výhody a nevýhody - v našem dnešním přehledu.

Různé PVC panely

Výhody a nevýhody PVC panelů

\ t

Začněme zásluhami:

 • Mají nejen stoprocentní odolnost proti vlhkosti, ale také odolnost proti světlu a dobré ochranné vlastnostijiné vlivy.
 • Nízký podíl, který usnadňuje práci s nimi.
 • Tlusté panely mají poměrně dobré zvukotěsné vlastnosti.
 • Jednoduché zpracování, řezání výrobku z PVC může být prakticky stejnými nástroji, jako je řezání dřeva nebo kovu.
 • Panely jsou navzájem dobře přilepeny a povrch, který má být dokončen, prakticky lepí.​​
 • PVC nespaluje.
 • Jedná se o ekologicky šetrný materiál, protože nevypouští látky škodlivé pro člověka ve vzduchu ani vlivem teplotních změn, ale se změnami vlhkosti.
 • Obrovská rozmanitost barev. Ve výrobním procesu je dekorace vyráběna pomocí barev, plastových fólií, ale i pomocí moderních technologií sítotisku a solventního tisku.

Prezentovatelný vzhled

Mnoho barev

 • V současné době výrobci nabízejí pro snadnou instalaci a pro konečnou povrchovou úpravu hotového, reprezentativního vzhledu různé další výlisky. Jedná se o profily, které uzavírají místa spojení materiálu s přilehlými povrchy, sokly, rohovými prvky a dalšími.
 • Jedná se o několik odrůd, pokud jde o ukazatele velikosti, což umožňuje výběr konkrétního výrobku pro pokrytí stropu nebo stěny za nižší náklady snížením odpadu. Velikosti plastových panelů - to je hlavníkritéria výběru.
 • Snadná instalace.

Dokonce i nováček zvládne instalaci

 • Nízká cena.
 • Praktičnost. Výrobky z PVC mohou být jakýmkoliv kapalným prostředkem pro domácnost (gely, pasty atd.).
 • Životnost kvalitního materiálu (zaručeného) je 20 let.
 • Jedná se o univerzální materiál z hlediska montáže.

Panely z PVC lze instalovat v libovolné poloze

Pokud jde o nedostatky, existují pouze dvě polohy: ne příliš vysoká mechanická pevnost, zejména náraz, a konečný materiál neodolává nízkým teplotám, při kterých se stává křehkým a křehkým. Proto se PVC panely nedoporučují pro vnější povrchovou úpravu. I když dnes někteří výrobci nabízejí mrazuvzdorné modely.

Odrůdy a jejich použití

\ t

Dnes výrobci nabízejí tři odrůdy:

 • PVC panely;
 • šindel;
 • dlaždice.

V zásadě se navzájem liší velikostí a tuhostí. Proto je každý z nich jiný, i když, jak ukazuje praxe, neexistují žádná přísná omezení. Například obložení, které se obvykle používá pro obkládání stropních povrchů, se na zdi cítí skvěle. Totéž lze říci o jiných druzích.

Velikosti obložení

Na samém počátku výroby PVC panelů byl panel vyráběn ve standardní šířce - 10 cm a dnes je tato velikost hlavní mezi evropskými výrobci. Pokud jde o délku, norma je 3 m. Dnes je ruský trh zaplaven asijskými produkty, kde je rozmanitost rozměrových ukazatelů mnohem širší. Na jedné straně je to důstojnost, na druhé straně nevýhoda.

Obložení stěn

Je možné zvolit panely na šířku tak, aby na stropě bylo méně spojů. A to je méně profil pod obložení stěn a méně spojovacích prostředků. Na druhé straně se může stát, že pro opravu PVC obkladu již nebude nalezen stejný panel s požadovanou šířkou.

Asijští výrobci nabízejí šindel do šířky 37 mm a jeho délka je tři rozměrové hodnoty: 2,6; 2,7 a 3 m. Co se týče tloušťky, všichni výrobci dodržují dvě normy: 5 mm a 8-10 mm. Druhá poloha je považována za stěnu, protože v této rovině jsou panely vystaveny vyššímu zatížení než na stropě, a proto musí být jejich tloušťka větší. Při nákupu obložení je nutné porovnat tloušťku panelu s velikostí získaných výlisků. Musí se shodovat.

Varování!Evropské zboží je rozděleno do dvou kategorií, které se liší šířkou spoje pero a drážka. Panely se širokým zámkem nazvaný průvodce "evropský", s úzkým "polka".

Rozměry dlaždic

Dlaždice se liší od obložení nepřítomností spojovacích švů. To znamená, že je čistě plochý.panel bez drážek napodobujících spoj. Nejčastěji se jedná o čtvercové dlaždice o rozměrech od 0,3 × 0,3 do 0,9 × 0,9 m.

PVC desky

Na trhu jsou PVC desky reprezentovány materiálem bez drážky pro spojovací prvek. Častěji se jedná buď o rustikální spoje, to znamená, s fasetou, nebo bezešvé - to je, když jsou panely naskládány vedle sebe. Šev na křižovatce je přítomen, ale je téměř nepostřehnutelný díky hladkým hranám dlaždic. Pokud vezmeme v úvahu všechny nuance instalační technologie, pak je možné dosáhnout přesnosti instalace, která zajistí hladký design.

Je třeba poznamenat, že PVC dlaždice negativně ovlivňují teplotní změny. Při takovém zatížení se mění jejich velikost a tvar. Proto se doporučuje pečlivě vybírat materiál v závislosti na jeho vlastnostech.

Pokud jde o rustikální modely, liší se od hladkých pouze přítomností zkosení. Ve skutečnosti se jedná o prohloubení na jednom konci desky, do které je vložen protilehlý okraj. Takový materiál lze použít jak pro stropní dekorace, tak i pro obklady stěn. V tomto ohledu jsou bezešvé lamely používány pouze pro zdobení stropu.

Dnes výrobci nabízejí desky s reliéfním povrchem. Vyznačují se nejen neobvyklým vzhledem, ale i zvýšenou pevností. Tyto panely se stále častěji používají pro externí použití. Například, oni pošroubují sokly suterénu a vyrovnat zdi. Často se nazývají vlečky, protožeTyto panely nejsou výrobky z čistého plastu. Ale čelí jim polyvinylchlorid.

Upevnění stropních panelů z PVC

Související článek:

Zájemci o opravu ve vlastním domě mají zájem vědět, jak upevnit PVC panely na stěnu a strop. Užitečná doporučení našeho článku vám sdělí, jak snadné a jednoduché je tento materiál používat, jaké jsou způsoby upevnění panelů a jak provádět tyto práce ve fázích.

Rozměry plechu

Ze samotného názvu je zřejmé, že se jedná pouze o PVC fólie, a proto mají ve srovnání s předchozími odrůdami své významné rozměrové charakteristiky.

 • Šířka - 80 × 203 cm.
 • Délka - 150 × 405 cm.
 • Tloušťka - 1 ÷ 30 mm.

Druhy listů

Velikosti PVC obložení

Výrobci vyrábějí standardní velikost jednoho listu - 500 × 1000 mm. To znamená, že oba panely tvoří 1 m². Některé chyby jsou povoleny normami, ale ne více než 5 ÷ 8 mm na stranu. I když je třeba poznamenat, že existují sbírky, jejichž velikosti se liší od standardních. Tyto panely se vyrábějí podle specifikací. Například:

 • model „cihla“ se vyrábí s rozměrovými parametry 1130 × 468 × 17 mm;
 • „kamenný kámen“ - 1168 × 448 × 23 mm.
Varování!V severní oblasti se nedoporučuje používat obklady z PVCnízké teploty v zimě. On prostě nestojí.

Vinyl siding

Rozměry sendvičových panelů

Je pravděpodobně obtížné zmínit sendvičový panel v kategorii dokončování PVC. Pokud je však tento materiál na obou stranách pokryt listovým pohledem, automaticky spadá do této kategorie. Za prvé, rozlišovací znak sendvičových panelů z jiných odrůd je jejich tloušťka, která má čtyři standardy: 10, 24, 32 a 40 mm.

Za druhé jde o čistě nástěnnou variantu, která není instalována na stropě. Za třetí je to nejdražší paleta všech plastových panelů. Výrobci zároveň nabízejí tři třídy sendvičových panelů, které se navzájem liší technickými charakteristikami, a tedy i cenou. PVC panely tohoto typu si můžete koupit dnes v následujících cenách:

Třída materiálu Tloušťka, mm Cena, rub.
Ekonomika 10 900
24 1520
32 1720
40 1930
Univerzální 10 950
24 1600
32 1770
40 1980
Prémie

10 1000
24 1650
32 1820
40 2050

Pokud jde o délku materiálu, je standardní - 3 m, i když existují i ​​menší panely. Šířka se pohybuje od 0,9 do 1,5 m. Rozměry materiálu i jeho pevnostzaručují vysokou nosnost. To je důvod, proč se často používá pro konstrukci příček. Tak říkám, dva v jednom: jedná se o dekorativní výplň najednou a podpůrnou konstrukci.

Plastové sendvičové panely

Hlavní typy, velikosti, ceny a vlastnosti stropních PVC panelů

Ze všech výše uvedených skutečností lze vyvodit závěr, že stropní panely z PVC jsou materiálem o malé tloušťce. Pro desky a plechy –4 ÷ 5 mm, pro obložení - 8 mm. To je dáno tím, že materiál na stropě nebude vystaven vážným zatížením, což znamená, že není třeba opláštění používat silné a velmi odolné modely, které jsou dražší než analogové stěny. To znamená, že cena zase určuje, do které kategorie Vámi vybraný plastový materiál patří.

O velikostech, o kterých se říká, nyní s ohledem na ceny PVC panelů pro strop:

Foto Model Vlastnosti Cena, rub. /Panel
TECHNO Rozměry: 0,25 × 3 m

S tiskem fotografií, barev, bezešvých.
161
Bílý lak Rozměry: 0,25 × 3 m, tloušťka 8 mm. 168
Béžová Lotus Rozměry: 0,25 × 2,7 m, tloušťka 8 mm. 145
Kronoplast Rozměry: 0,37 × 3 m, tloušťka 8 mm.

Lakované, bílé barvy.
205
Matná bílá Rozměry: 0,25 × 2,7 m, tloušťka 8mm 110Hlavní typy, velikosti, ceny a vlastnosti stěnových panelů z PVC

S rozměry pro PVC panely pro stěny je vše také jasné. Hlavní parametr - tloušťka by neměla být menší než 10 mm. Dále je nutné uvést, že většina druhů listů nepatří do kategorie stěnových panelů. V každém případě je nutné vzít v úvahu při výběru tloušťky výrobku. Stejně jako u ostatních velikostí PVC panelů pro stěny, neexistují žádná přísná omezení a požadavky.

Teď o ceně PVC panelů tohoto typu:

Foto Model Specifikace Cena, rub. /Panel
List Rozměry: 0,98 × 0,48 m 120
List Rozměry: 0,955 × 0,48 m 110
Panel s 3D designem Rozměry: 0,25 × 2,7 m, tloušťka 8 mm. 220
S tepelným potiskem Rozměry: 0,25 × 2,7 m, tloušťka 8 mm. 110

Související článek:

Chcete se dozvědět o tak zajímavém dokončovacím materiálu, jako jsou ozdobné panely pro vnitřní výzdobu stěn ? Přečtěte si náš článek. Dozvíte se o výhodách a typech produktů, o tom, jak provést instalaci vlastníma rukama, o tajemství provozu ve vlhkých a teplých místnostech.

Pravidla výběru

Bvšechna kritéria výběru již byla zmíněna. Ale je tu ještě jedna strana - je to dekorativní výplň místnosti, kde budou použity PVC panely. Volba je opravdu obrovská, takže je velmi důležité přistupovat k řešení problému spojeného s konstrukcí místnosti. Proto několik fotografií z PVC panelů v různých místnostech:


Video: Instalace PVC panelů na zeď pomocí startovacích, dokovacích a rohových profilů pro PVC panely