Vynikající řešení pro malé byty - kuchyňský kout s lůžkem

Je dobře známo, že náklady na bydlení jsou poměrně vysoké. Z tohoto důvodu mnoho lidí kupuje malé byty a tvrdí, že „pokud jsou malé, ale své vlastní“. Nikdo se však nemůže dostat z dovolené, výročí, kdy příbuzní, známí přijdou na návštěvu. Pak vzniká otázka vstřícnosti nově příchozích. Samozřejmě, můžete umístit každého na podlahu, ale v tomto případě nemůžeme mluvit o pohodlí. Výstupem bude kuchyňský kout s postelí. Moderní modely se snadno transformují a místa ve složeném stavu prakticky nezabírají. Dnes budeme hovořit o materiálech výroby těchto struktur, mechanismech jejich transformace. Samostatně se zabýváme možností, jak udělat roh vlastníma rukama.

Kuchyňské rohy s lůžkem jsou velmi pohodlné, když hosté přijdou do domu

Kladné a záporné strany skládacích kuchyňských koutů s lůžkem

\ t

Nezáleží na tom, zda jste si zakoupili koutek s místem na spaní v kuchyni v obchodě, na objednávku nebo vlastníma rukama, majitel čelí určitým výhodám a nevýhodám designu. Nyní je budeme podrobně analyzovat. Začněme s pozitivy:

  • takový roh je multifunkční. Nejen že se složí na místo na spaní, ale také vám umožní ukládat věci do speciálních skříňek;
  • Při koupi se zakoupí kompletní sada nábytku pro kuchyně, což vylučuje potřebu výběru vhodnéhobarvy;
  • se správným výběrem kuchyně prostor racionálně naplněn, design moderních výrobků je velmi příjemný.

Některé výrobky z levných materiálů mají velmi nízkou cenu, ale neměly by být získány

.

Nyní pro nevýhody. Mezi nimi:

  • Ne v každém obchodě s nábytkem najdete koutek vhodný pro kuchyňský set ve stylu, což je docela pracný úkol;
  • tyto soubory jsou konzervativní a jednotné. Pokud vlastník potřebuje něco jedinečného, ​​musíte si ho objednat.

Pro čtenáře je jistě jasné, že výhody a nevýhody lze rozdělit na 50/50, což znamená, že budeme dále rozumět, zda stojí za to takový nábytek koupit.

Uspořádání kuchyňských pohovek se spáčem

Podobné konstrukce se mohou lišit v různých parametrech, a to:

  • konstrukce materiálu a skříně;
  • potahový materiál;
  • transformační mechanismus (výsuvný systém „Dolphin“ nebo zatahovací francouzština);
  • přítomnost nebo nepřítomnost skladovacích prostorů;
  • velikostí.

Budeme se zabývat postupně se všemi položkami na našem seznamu.

Hlavní je, že nábytek je určen pro interiér

Materiály pro výrobu a design skříněk pro kuchyňské pohovky

Nejběžnějším materiálem pro výrobu těchto konstrukcí je laminovaná dřevotřísková deska (Laminovaná dřevotřísková deska), která může mít přírodní barviva dřeva, jako je buk, ořech, olše, třešeň, jablko. Dražší pohovky jsou vyrobeny z přírodního masivního dřeva. Konstrukce se skládá ze 3 částí: dvou - rovných a jedné úhlových.

Materiály používané pro čalounění sedadel, opěradel, lůžka

Navzdory tomu, že kuchyň může často skvrnit sedadlo, kromě kůže a koženky se používají i textilie. Mnoho lidí upřednostňuje originalitu a sofistikovanost sedadel a opěradel s hejnem nebo žinylkou, není však neobvyklé, že sedačky a opěradla pohovky zůstanou ve své „původní“ podobě (bez dokončení dřevotřískové desky). Pro měkkost se pod finální materiál pokládá pěnová pryž.

Spíše nepraktický materiál. Pro obývací pokoj - možná, ale ne do kuchyně

Rozdíly rohů kuchyně, skládání do kotviště, podle transformačního mechanismu

Dnes se nebudeme zabývat složitými zvláštními transformačními mechanismy. Třídíme 2 nejznámější typy - vykatny systém "Dolphin" a skládací francouzský mechanismus.

Dobré vědět!Nesnažte se získat složitější mechanismy transformačního systému. Navzdory zdánlivé lehkosti, s níž se pohovka otevře, je jejich spolehlivost mnohem nižší vzhledem k velkému počtu součástí. A náklady jsou mnohem vyšší.

Systém Dolphin: co to je a jak to funguje

Je považován za nejjednodušší a nejpohodlnější. Když je složen, zcela nahrazuje obvyklý kuchyňský kout. Chcete-li přeměnit na místo na spaní, musíte zatlačit spodní část z pod pohovku a pak ji lehce vytáhnout nahoru. Systém skládání možností "Dolphin" je nejlevnější.

Zásada fungování mechanismu „Dolphin“

Francouzský skládací systém

\ t

Mechanismus zde není o mnoho složitější. Ve složeném stavu také představuje pohovku, ale v sedačce jsou skryty 3 části. Pokud zatáhnete za horní část, systém se přemění na obyčejné skládací lůžko. Malá nevýhoda zde může být nazývána rozměry v rozložené formě, které jsou větší než v předchozí verzi. Ačkoli pro některé to může dokonce stát se ctností.

Francouzský véčko - systém není mnohem složitější než ten předchozí

Pohovka s přihrádkami na věci nebo bez - co si vybrat

Pokud jste se rozhodli pro koupi kuchyňského posezení s lůžkem, buďte připraveni na to, že budete muset obětovat část prostoru pod sedadly, které by mohly skříňky na věci zabírat. Zároveň však zůstává druhá přímá část, ve které je prostor. Mohou existovat dvě verze - vestavěné zásuvky a zásuvky. Design bude muset zvolit na základě oblasti kuchyně.

Užitečné informace!Vestavěné zásuvky zabírají při použití méně místa, otevírají se. To je však také nevýhodou. Pokudna pohovce je muž, bude muset vstát. Výsuvná varianta je výhodnější v tomto smyslu, ale při použití skříňek to bude trvat hodně místa. A pokud je stůl v kuchyni blízko, otevřete je nebude fungovat.

Krabice na věci mohou být velmi užitečné v malé kuchyni

Rozměry kuchyňských sedaček s lůžkem

Rozměry tohoto kuchyňského nábytku závisí na použitelné podlahové ploše místnosti. Důležitou roli hraje počet obyvatel. Existují různé modely rohů, počítané pro určitý počet lidí. Určitě milý čtenáři si všiml, že jedna rohová lavice je delší než druhá. Výrobce nabízí volby "2 + 1" (nejčastěji), "3 + 1", "2 + 2" nebo "3 + 3". V závislosti na velikosti kuchyně však nemusí standardní rozměry zapadnout do interiéru. Pak to platí pouze pro malé výrobce nábytku a navrhnout roh ve velikosti.

Standardní rozměry pohovky pro malé místnosti

Doporučení redaktorů HomeMyHome.ru ohledně výběru kuchyňské pohovky s lůžkem

Volba takového nábytku není snadná. Z tohoto důvodu by mělo být osloveno se všemi zodpovědnostmi. Existuje několik pravidel, jejichž dodržování vás po akvizici nenechá zklamat.

Hlavním úkolem je správné provádění měření. Je třeba mít na paměti, že pro pohodlný pohyb v kuchyni potřebujete chodníky o délce 80–90 cm, skříňky trouby musí se volně otevírat. Pokud máte v plánu pravidelně rozkládat postel, pak masivní stůl není vhodný pro kuchyni. Skládací stůl, který lze snadno vyjmout a namontovat na stěnu, je zde ideální.

Je vhodné kombinovat tyto skládací stoly s pohovkami v malých kuchyních

Související článek:

Pokud není dostatek místa pro velkou desku stolu, můžete si zakoupit transformátorový jídelní stůl.Tento výrobek zabere málo místa a může provádět různé úkoly. Více informací o mechanismech skládání a možnostech výběru - v našem materiálu.

Komplexní designová pohovka může být také problémem - nebude se zabývat interiéry kuchyně. Je lepší věnovat pozornost modelu snadněji. Při nákupu takového nábytku neváhejte ležet na pohovce přímo v obchodě. Je nutné pochopit, zda je to vhodné.

Velmi důležité!Při nákupu zkontrolujte veškerou dokumentaci od výrobce, prohlášení o shodě. Je lepší trochu přeplatit nákupem kvalitního výrobku než po „kousnutí loktů“.

Kuchyňský kout s lůžkem: přehled modelů, fotografické příklady

Nákupem tohoto nábytku je snadné se ztratit ve velkém množství modelů a výrobců. Z tohoto důvodu se redaktoři HomeMyHome.ru rozhodli udělat malou revizi těch nejoblíbenějších z nich. Budeme věnovat pozornost našim váženým čtenářům foto příklady, které pomohou, aby ten správný.volby.

Pohovka na kuchyňský koutek s Austin Sleeper

Kuchyňské rohy s lůžkem Austin jsou pěkné výrobky, pokryté ekologickou kůží. Je odolný vůči oděru a chemickým činidlům. Područky jsou vnitřně vyztuženy vložkami z laminované dřevotřískové desky, takže (podle výrobce) se časem nedeformují. Níže naleznete fotografie tohoto modelu.​​
Související článek:

Kuchyňský kout pro malou kuchyňku. Vlastnosti, typy, výhody, kritéria výběru, velikost, vlastní ruce, přehled populárních modelů, užitečné tipy a rady - v naší publikaci.

Kuchyňské pohovky „Domino“ a jejich vlastnosti

Kuchyňský kout s místem na spaní Domino vypadá asketičtěji. Nedostatek područek, ostré rohy. Soudě podle hodnocení majitelů, plus to je, že zabírá málo místa. Pro trvalé použití však není vhodné. Všechno kvůli nepříjemnosti provozu v rozloženém stavu. Fotografie rohového obchodu "Domino" uvidíte níže.
Kuchyňské lavice v Tokiu: rozdíly oproti předchozím verzím

Pohovka s transformací „eurobook“ je poměrně snadná. Potahový materiál - ekologická kůže. Asslibuje výrobci, že se nebude třít ani při častém používání. V rozloženém stavu - polopenze. Recenze na internetu říkají, že majitelé kuchyňských koutů s lůžkem z kolekce Tokio jsou s nákupem spokojeni.
Výhody a nevýhody lavičky s etudovým místem na spaní

Popularita kuchyňských koutů se spací linkou "Etude" přinesla širokou škálu velikostí. Ze standardních možností si můžete vybrat ten, který se vejde do konkrétní kuchyně. K dispozici jsou lehké varianty bez skříňek nebo i rohová část. Sedák a zadní polštář mohou být také vybrány ze dvou možností - polyuretanové pěny nebo syntetické dolů. Zde je několik fotografií z těchto kuchyňských obchodů.
„Lego“: další zástupce rodiny

Spací plocha kuchyňského koutu Lego je poměrně rozsáhlá. Perfektně se hodí pro 2 dospělé. Další výhodou tohoto nábytku je velká krabice na věci pod dlouhým obchodem. Soudě podle recenzí, kvalita tohoto kuchyňského koutu je na vysoké úrovni, obchod se jednoduše přemění na místo na spaní. Cena je poněkud vyšší než u některých předchozích vzorků, což však nepoškozuje popularitu prodejen v Lego rohu.
Kuchyňské rohy s lůžkem řady "Útulnost"

Úzký design kuchyňských koutů s přeměnou na spací místo řady „298“ jim umožňuje dokonale zapadnout do půdní konstrukce. Přidává popularitu k ceně, která je velmi demokratická. Zajímavý a transformační mechanismus nazvaný "Dolphin". Housewives ocení přítomnost skříňky na věci. Koupit kuchyňský kout s postelí může být poměrně levný.
"Laguna-2" - co je na tomto kuchyňském koutku zvláštní?

Pokud jste zvyklí na konzervatismus a střízlivé tóny, pak kuchyňský kout s místem na spaní Laguna-2 není pro vás. Světlé barvy a neobvyklý design jsou vhodnější pro kreativní charakter. Nábytek je vyroben s vysokou kvalitou, mezi majiteli-uživateli internetu nejsou žádné stížnosti. Mnozí z nich jsou však zmateni kombinací lehkých a jasných textilií, i když podle posudků je materiál bez skvrn a snadno se čistí. Níže jsou uvedeny příklady fotografií Laguna-2 rohu.
Hodný zástupce linky - „Kvadro-5“

„Kvadro-5“ je elegantní koutek pro kuchyň s místem na spaní a prostornou skříňkou na věci v přiložené části. Mechanismustransformace - "Dolphin". Výrobce nabízí výběr látky, která bude pokryta sedadly a zády. Mohou být z žinylky, hejna, ekokože, žakaru, rohože, koženky. Obecně platí, že řada Kvadro má širokou škálu modelů: od Kvadro do Kvadro-7DU. Doporučujeme se seznámit s fotografií kuchyňských koutů "Kvadro" s místem na spaní
Související článek:

Máte malou kuchyňku a vy nevíte, jak ji vybavit? Náš článek vám pomůže vybrat kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyňku. Řekneme vám, jak si vybrat velikost, materiál, rozsah barev pro celkový interiér a uspořádat volný prostor tak, aby byl pohodlný pro všechny členy rodiny.

Roh v kuchyni vlastníma rukama: je to tak těžké

Kdyby se pán domu trochu seznámil s tesařstvím a tesařstvím, nemohl by takový nábytek v kuchyni sestavit. Kromě toho, že dělá všechny práce sami, můžete nejen ušetřit peníze na nákup tovární verze, ale také udělat roh, který dokonale zapadá do velikosti a designu. Našim váženým čtenářům nabízíme video tutorial o výrobě takového nábytku:

Další možností, která může být vhodná pro ty, kteří chtějí ušetřit, je získání rohové pohovky s místem na spaní bez montáže. V tomto případě to bude levnější a montáž může být provedenanezávisle na výkresech z technické dokumentace.

Přehled cen kuchyňských koutových pohovek s lůžkem

Uvažujme o průměrných cenách za kuchyňské rohy s lůžkem, o nichž se hovořilo v našem dnešním hodnocení. Má smysl zmínit některé technické vlastnosti těchto modelů. Pro pohodlí čtenáře budou informace poskytnuty v tabulkové formě a náklady budou uvedeny od května 2018 a rozměry - pro rozloženou postel.

Model Šířka, cm Délka, cm Výška, cm Průměrné náklady (k květnu 2018), rub.

Austin
1375 2110 624 21000

Domino
1160 1910 564 16000

Etude
1030 1900 420 16500

Úhlednost
900 1850 520 19000

Lego
1950 1730 490 19000

Laguna-2
1260 1710 460 17600

Tokio
1800 1850 490 17000

Quad-5
1000 1800 470 18500

Podíváme-li se na náklady na nábytek, který je občas nezbytný, je zde automaticky touha okamžitě jít do obchodu, ne? Naše hodnocení však ukazuje průměrnou cenu v Rusku. Může se lišitmenší nebo větší, v závislosti na regionu.

Roh v kuchyni s lůžkem je vždy velmi pohodlný. Vše záleží na jeho velikosti

Shrnutí

Není pochyb o tom, že kuchyňský kout s místem na spaní je nezbytnou věcí a někdy dokonce nezbytný. Nezapomeňte však, že moderní malé apartmány jsou vybaveny velmi malým kuchyňským koutem. Takže před nákupem takový nábytek, zvážit klady a zápory, vypočítat potřebné rozměry rohu, vyberte model ... a teprve pak jít do obchodu. Teprve pak si můžete být jisti, že nákup vás nezklame.

Redaktoři HomeMyHome.ru doufají, že informace uvedené v dnešním článku byly užitečné pro našeho váženého čtenáře. Pokud máte nějaké otázky k tomuto tématu, rádi vám odpovíme v diskusích níže. Možná, že některý z čtenářů má zkušenosti s nákupem nebo výrobou takového nábytku? Byli bychom Vám vděčni, kdybyste ji sdíleli s méně zkušenými čtenáři.

Video o rohu „Kvadro-7DU“: