Pěstujeme zdravé dítě: sportovní areál pro děti v bytě

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Prestižní školy, nejlepší učitelé, hudební lekce a kresba - to vše bezpochyby úžasné. Někdy však ve snaze o duševní vývoj chybí otázky tělesné výchovy dítěte. Je důležité nenechat si ujít moment a dát dítěti příležitost realizovat svou energii pozitivním způsobem. To je důvod, proč je sportovní areál tak nutný pro děti v bytě. Jak si to správně vybrat, kde jej nainstalovat a zda je možné jej vyrobit sami - v tomto materiálu.

Sportovní centrum pro třídy se vejde i do malého bytu

Proč potřebujeme sportovní vybavení v dětském pokoji

Sport je obzvláště důležitý, pokud je dítě hyperaktivní. Pouze v tomto případě umožní fyzická aktivita vyhnat nadměrné napětí a zaměřit se na další aktivity.

Dokonce i jednoduchá švédská stěna bude po dlouhou dobu hrát pohyblivé a hlučné dítě

Motorická činnostpomáhá posilovat svaly a kostru. Žebřík s kulatými příčkami pomáhá vyrovnat se s plochými nohami. Nejjednodušší sportovní vybavení v dětském pokoji bude také užitečné pro rodiče. Společné sporty naučí vaše dítě zdravému životnímu stylu. Dítě vždy bere svůj pokyn od rodičů a kdo ví, možná je to místo, kde se v něm projeví sportovní talent.

Příklad na fotografii: zeď pro děti v bytě

Švédská zeď může s dítětem „růst“

Počínaje prvním rokem života si dítě může užívat malé skluzavky, šikmé schodiště a houpačky. Od tří let je možné v místnosti instalovat stěnu a vodorovnou tyč v místnosti, za pět nebo šest let mohou děti využívat všechny prvky stavby.

Modely dětské sportovní stěny do místnosti

\ t

V bytě je několik druhů sportovních koutů pro děti, které se liší materiálem výroby, úplností a metodami upevnění.

Obyvatelé školky budou mít původní podobu komplexu

.

Tabulka 1. Materiály

Materiál Výhody
Strom Přírodní, teplý materiál, který vypadá dobře v každém interiéru školky. Je méně traumatický než kov. Pokud je v rodině jedno dítě, je to nejlepší volba. Pokud jsou však dvě nebo více dětí, musíte se stromu vzdát, ale neudrží zátěž větší než 75 kilogramů.
Kov Sortiment kovových konstrukcí je velmi široký. Pro zajištění bezpečnosti je na schodech a vodorovných nosnících instalován protiskluzový povlak. Taková souprava vydrží nejen zábavnou dětskou společnost, ale i sportovní rodiče a prarodiče. Přípustné zatížení kovových konstrukcí - sto padesát kilogramů. Sportovní vybavení z kovu má pohodlné nastavení a dlouhodobě zachovává svou vizuální přitažlivost.

Konstrukce mohou být upevněny ke stěně nebo upevněny mezi podlahou a stropem. Nelze říci, že jedna z těchto dvou metod je spolehlivější než druhá.

V každém případě je důležité používat kvalitní kotvy

Jak vybavit sportovní zařízení pro děti v bytě

Sportovní komplexy mohou mít standardní soubor projektilů nebo víceprvkovou konstrukci, která kromě sportovních projektilů zahrnuje i dětský nábytek.

Sbírání rohů, musíte se nejprve zaměřit na věk dítěte:

 • 1 - 2 roky - gymnastická rohož a švédská stěna ve vzdálenosti nejvýše dvacet centimetrů mezi schody;
 • 2 - 3 roky - můžete přidat houpačku, provazový žebřík, prsteny;
 • 3 - 15 let - můžete přidat kruh pro basketbal, boxovací pytel, hrazdu do dětských koutků pro dům;
 • Od 15 let - výkonové simulátory.
Věnujte pozornost!Při instalaci sportovního komplexu, který potřebujeteujistěte se, že se v blízkosti nenachází žádný nábytek s ostrými hranami a rohy.

Gymnastické rohože se často dodávají ve sportovním koutku, takže se nemusíte poněkud kupovat samostatně

Mělo by být zajištěno, aby velikost skořápek odpovídala růstu dítěte, pouze tímto způsobem můžete zaručit správnost cvičení.

Související článek:

Měkká podlaha pro dětský pokoj. Jaké jsou klady, vlastnosti a typy podlah? Jak si to vybrat, položit a pečovat? Přečtěte si o tomto a mnoho dalších věcí v recenzi.

Kolik stojí cena hotového návrhu

Čím více nábojů v soupravě pro sportovní úhel, tím vyšší cena. V apartmánu si můžete koupit dětský sportovní areál v minimální konfiguraci a postupně jej doplňovat tak, aby se objevily nové požadavky na dítě.

Jediné, co nelze zachránit, je kvalita výrobků, protože na tom závisí bezpečnost a zdraví mladého sportovce

.

Vybrali jsme nejvýše hodnocené komplexy podle verze Yandex.Market, abychom určili korelaci konfigurace a nákladů na sportovní rohy dětí.

Tabulka 2. Přehled sportovních stěn

\ t \ t \ t \ t \ t
Obrázek Model Zařízení Zatížení kg Materiál Průměrná cena, rub
Sportovní a herní komplexDětský sportovní T-tvargymnastické prsteny, basketbalový koš, lano, žebřík, lichoběžník, hrazda 70 plasty, kovové5070
Sportovní a herní komplex Vertical T-Young Young 2M lano, provazový žebřík, hrazda, gymnastické kruhy, horizontální tyč 90 kov 5000
Sportovní a herní komplex Perfetto Sport Semper PS-105 vodorovná tyč, bungee, gymnastické prsteny, lano 130 dřevo, kovové 13080
Sportovní a herní komplex Pioneer S1NM vodorovná tyč, bungee, gymnastické prsteny, lano, 100 kov 5200
Sportovní park Birwood Optima Houpačka, prsten, žebřík na lano 70 dřevo 10190
Sportovní a herní komplex Pioneer rukhod, gymnastické prsteny, hrazda, lano 100 kov 12990
Sportovní a herní komplex Vertical Kid Maxi Houpačka, bungee, prsteny, rukohod, lanový žebřík 50 dřevo, kov, plast9500
Sportovní a herní komplex ROMANA CK-3.3 křeslo, gymnastické kruhy, lano, houpačka, hrazda, basketbalový kroužek 70 dřevo, kovové, plastové17900
Sportovní a herní komplex Kampfer žebřík maxi lano, hrazda, provazový žebřík, gymnastické kruhy, horizontální tyč 70 kov, plast 14668
Sportovní a herní komplex Pilsan basketbalový koš, houpačky, gymnastické prsteny50 plast 21500

Do-it-yourself mistrovství dětské sportovní hřiště

Pro sport stačí umístit nejjednodušší skořápky do dětského pokoje, které mohou být vyrobeny nezávisle.

Velikost prvků komplexu

Minimální set:

 • horizontální tyč;
 • svislé schody;
 • horizontální žebřík;
 • nakloněná deska;
 • lano;
 • kroužky;
 • Basketbalový koš.

Systém montáže švédské zdi

K obsazení komplexu stačí jeden metr čtvereční. Sportovní koutek pro děti v bytě je umístěn v rohu místnosti, daleko od ostrých koutů stolu nebo skříně. Pokud to oblast dovolí, můžete stylizovat sportovní komplex pod palubou pirátské lodi nebo džungle.Čím zajímavější je design, tím více budou děti ochotny věnovat pozornost.

Pokud v dětském pokoji není prostor pro komplex, můžete ho vzít na chodbu nebo lodžii

Materiály a nástroje pro práci:

 • dvamříže z pěti tří metrů;
 • hladké, dobře zpracované řízky pro lopaty - pět kusů;
 • ocelové úhly, šrouby, kotevní šrouby;
 • stavební lepidlo.
 • tlustá prádelní šňůra;
 • pásy, provazy, rohože;
 • Nástroje pro zpracování dřeva: pila, elektrické letadlo;
 • vrtačka, šroubovák;
 • brusný papír.

Způsob upevnění dřevěné vodorovné tyče

Výrobní algoritmus:

 • Tyč je vyříznuta do výšky místnosti, ošetřena rovinou a smirkem. Na jedné straně vyvrtejte otvory pro vkládání řezných kroků.
 • Řezy jsou řezány na požadovanou délku a vloženy do řezu. Pro spolehlivou montáž se konce řezů zpracovávají lepidlem.
 • K hotovému žebříku jsou připevněny kovové rohy. Po celé konstrukci je připevněn ke stěně nebo stropu.
 • Pro snímatelnou vodorovnou tyč připravující trojúhelníkový rám s příčkou. K zavěšení vodorovné tyče v různých výškách se k němu připojí závěsy.
 • Prsteny jsou svázány provazem ke svorkám.
 • Lanový žebřík je vyroben z lana nebo jutového lana o průměru jeden centimetr. V řízcích, příčných nosnících, vyvrtejte otvory, do kterých je lano vloženo. Pro upevnění vázaných uzlů.
 • Jako rohož můžete použít list husté pěny, umístěné v krytu ze syntetického materiálu.

Sportovní koutek může být umístěn na vhodném místě

Tipy pro rodiče

Je lepší umístit roh s vyhlídkou na jeho postupné přidávání s novými projektily. Není příliš vhodné upevnit upevňovací prvky pro schody nebo prstence pokaždé. Je důležité pevně upevnit konstrukci. Aby se nepoškozovaly podlahy, můžete použít speciální "obuv" a gumové zboží nebo upevnit kovový pásek a upevnit na něj vše ostatní.

Pokud není v místnosti dostatek místa, je možné kombinovat sportovní vybavení s nábytkem

Zdravé dítě - šťastní rodiče

Chcete-li uspořádat sportovní koutek pro děti v bytě nepotřebuje mnoho místa - jen jeden nebo dva čtvereční metry prostoru. Mušle, přizpůsobené věku a výšce dítěte, pomohou dítěti harmonicky se rozvíjet a rozvíjet správné držení těla.

Fyzická aktivita je nezbytná pro děti v každém věku, jejich energie by měla být posílána do sportu

Hodina aktivních činností pomůže rozmarnému hyperaktivnímu dítěti usnout rychleji. Ano, a rodiče sami by neublížili tomu, aby se vaše dítě stalo společností ve sportu a bylo dobrým příkladem.

Související článek

V tomto přehledu se dozvíte více o tom, co je podkrovní lůžko pro dospělé a děti, jak ho lze použít v interiéru, jaké modely existují jak to udělatdesign do-it-yourself

Video: jak si vybrat dětský sportovní areál