Praktické rady, jak si vybrat septik pro soukromý dům: cena a varianty

Při budování vlastního domova musíte přemýšlet o každém detailu. Důležitými aspekty jsou systémy dodávek plynu a vody, jakož i kanalizační systémy, které jsou nejčastěji instalovány autonomně. Návrháři a majitelé budov se snaží využívat moderní vybavení. Vyvstává otázka, jak si vybrat septik pro soukromý dům, jehož cena se liší v závislosti na úpravách, takže zcela nahradí systém centralizovaného odstraňování kapalin a pevného odpadu. Pokusme se na to přihlédnout.

Schematická instalace

Princip fungování zařízení a odrůd

Septiky jsou moderní čistírny odpadních vod, ke kterým je připojen autonomní kanalizační systém. Majitelé nemovitostí často vytvářejí své vlastní z různých stavebních materiálů, plastových kontejnerů nebo kovových trubek, tj. Jakýchkoli kontejnerů, které shromažďují odpad.

Domácí verze

Je možné koupit septik pro soukromý dům, který nejen shromažďuje, ale také čistí znečištěnou vodu z nečistot. Existují úpravy, po kterých můžete použít kapalinu pro domácí potřeby, například zalévání zahrady nebo pračky.

Princip fungování

Výběr septiku pro soukromý dům bude zařízení pro všechny modely stejné, založené na třech procesech:

 • ukládání velkých inkluzí;
 • vznik malých a lehkých nečistot;
 • biologická degradace.

Uspořádání zařízení

Jakákoli modifikace se skládá z komor, kde v první nádrži prochází dva stupně čištění. Poté, přes potrubí, voda jde do dalšího kontejneru, kde nejsou žádné nečistoty. Typ rozkladu závisí na typu jednotky.

Odrůdy

Kamenivo se třídí podle různých parametrů. Existují možnosti s jednou, dvěma nebo třemi komorami, které jsou vyrobeny z oceli, betonových výrobků, plastů nebo sklolaminátu. Existuje rozdělení podle konstrukčních prvků:

 • Kumulativní.Balení obsahuje jednu nebo dvě studny propojené. Odpad v akumulovaném uzavřeném tanku je rozdělen na pevné a kapalné prvky, zatímco organická hmota se rozkládá a kapalina s nečistotami se usazuje. Aby se zabránilo nadměrnému hromadění, měly by být pravidelně odčerpávány. Na základě takovéhoto pohonu se používá pro stavbu kanalizačního systému země, kde se nevyžadujetrvalé stažení.
 • Septiky s nádrží pro další čištění . Nádrž se dělí na nádoby bez dna (infiltráty), které působí jako provzdušňovací místa. V těchto nádržích je aktivovaný kal, což zvyšuje rychlost procesu rozpadu.

Varianta usazovací nádrže

 • Hluboké čištění.Dochází k postupnému rozkladu odpadů různými metodami. Prvním z nich je tuhá frakce, pak dochází k organickému bioprocesnímu zpracování. Čistící jednotky jsou vybaveny kompresory. Jedná se o nejdražší jednotky, nicméně je nutné pouze odstraňovat odpadní vody jednou za 5–7 let, protože většina kapaliny (95%) je přeměněna na neutrální stav.

Čisticí stanice

Dobrá rada!Je lepší používat stanice pro hluboké čištění v blízkosti vodních útvarů.

Pro účinnější čištění je lepší koupit anaerobní septik, kde jsou speciální bakterie, které požívají organický odpad. Pomáhá dezinfikovat odtoky a rozpouštět je.

Související článek:

septik vlastními rukama bez odčerpání 10 let. Konstrukční prvky, které zabrání likvidaci odpadu v samostatné publikaci našeho portálu.

Jak si vybrat septik pro soukromý dům: základní doporučení

Instalace septiku v soukromém domě, o které se rozhodnete s kanalizací. Při výběru vybavení pro svůj domov odpovězte na otázkyrozhodnout o návrhu:

 • Kupujte nebo si udělejte sami. Pro druhou variantu jsou vhodné různé materiály, lze použít i automobilové pneumatiky, ale tuto změnu lze použít pouze pro dočasné použití. Zakoupené možnosti s vysokým procentem čištění mohou vypouštět vodu do nejbližšího vodního útvaru bez kontaminace. Mohou být instalovány najednou pro několik domů.
Poznámka ! Pro trvalé použití v domě s rodinou stojí za to zůstat v továrním provedení septiků.

Instalace nákupního zařízení

 • Materiál.Přímo ovlivňuje dobu provozu zařízení. Existuje několik hlavních odrůd:
 • Výrobky z vyztuženého betonu.Kroužky nekorodují a mají indikátor vysoké pevnosti, ale jejich montáž bez speciálního vybavení selže.

Montáž osadníka z betonových výrobků prstenců

 • Kov.Rozumné náklady a trvanlivost, ale citlivost na vliv chemických činidel a půdy. Pro zvýšení životnosti bude vyžadovat dodatečnou vrstvu hydroizolace. Pro masivní nádrže také vyžadují speciální vybavení.
 • Polymer.Nejoblíbenější možnosti díky nízké hmotnosti a dostupným cenám. K dispozici je také minus - nestabilita, to znamená, že během instalace bude vyžadovánoNeustále držte strukturu v jedné poloze. V tomto případě je plast ovlivněn nízkými teplotami, může být pokousán hlodavci nebo poškozovat rostliny.
 • Sklolaminát.Materiál je chemicky neutrální, lehký a odolný, nepodléhá teplotním extrémům. Z tohoto materiálu se vyrábí většina septiků.

Možnost ze skelných vláken

 • Hloubka podzemních vod a druh půdy.Pro jednokomorovou modifikaci je důležité, aby podzemní voda byla 1 m pod nádrží.Pokud překročíte číslo, například do 1,5 m, bude obtížné instalovat drenážní pole pro septiky se třemi komorami. Existuje několik doporučení pro různé typy půdy:
 • Písek.Je lepší umístit zařízení s biologickou úpravou.

Anakerobní septik pro písčitou půdu

 • Hlína.Bakterie a pískový filtr.
 • Vysoká pravděpodobnost zaplavení - aplikovatpolymerní variantu s biologickým čištěním , která má zařízení, které zabraňuje plování.
 • Rozměry nádrží.Mělo by být vypočítáno na základě míry odpadu za den na jednoho člena rodiny s přihlédnutím k dostupnosti vodovodu. Například rodina 4 osob poskytne následující výpočty: 200 (denní odpad) * 4 osoby * 3 dny = 2400 l.

Dvoukomorové zařízení

Věnujte pozornost!Při výpočtu požadované částky zvažte přítomnost hostů. Pokud jsou v domě časté, pak výsledek zvýší o dvě třetiny, to znamená, že bude trvat 3 900 litrů.

Na základě získaných kostek vyberte vhodný model.

Tabulka 1. Výběr úpravy septiku

\ t
Objem v m³ Úprava septiku
Do 1 S jednou kamerou
1-10 Dvě kamery
Více než 10 Tři (přijatelná možnost s drenážním polem)

Když přemýšlíte o tom, jak vyrobit septik v soukromém domě, nejprve odpovězte na všechny výše uvedené otázky a určete správnou úpravu zařízení.

Kalkulačka pro výpočet objemu septiku

Jak vybrat septik pro soukromý dům: cena a specifikace zakoupených modelů

Přemýšlíte o tom, jak si vybrat septik pro soukromý dům, jehož cena je odlišná, můžete věnovat pozornost hodnocení spotřebitelů. Jeden z nejlepších je považován za společnost "Tank".

Společnost "Tank" vyrábí septiky z vysoce pevného plastu, kde tloušťka stěny je od 10 do 17 mm s dodatečnými výztužnými žebry. Zařízení jsou navržena pro zvýšený zemní tlak a mají životnost více než 50 let.Jednoduchá verze funguje na principu předúpravy a následného biologického rozkladu. Čištěná kapalina je distribuována infiltrací po zemi.

Tabulka 2. Technické charakteristiky septiků

Model Obrázek Rozměry (L-BH), mm Objem, l Produktivita, l /den Cena, rub
Nádrž - 1 1200 * 1000 * 1700 1200 600 46000
Nádrž 2 1800 * 1200 * 1700 2000 800 65000
Nádrž - 3 2200 * 1200 * 2000 3000 1200 84000

Podle hodnocení výrobce lze najít tyto komentáře:

Michail, Tver:„Koupil jsem si septik Tank-2 pro trvalé autonomní splašky. Na mé rodině 3 lidí je víc než dost. Už si nevzpomínám na kanalizaci a ještě ji nemusím pumpovat. Instalované zařízení před rokem. “
Dmitry, Samara:„Nařídil jsem instalaci Tank-1. Návštěvu zde často navštěvujeme, zejména v létě, a čištění sušáren je již nudné. Společnost rychle provedla instalaci. Minulé léto, říkali, na rok nebyly žádné problémy. “

Související článek:

Septik: negativní hodnocení a důvody jejich vzhledu. V tomto článku se podíváme na tajemství výběru správného septiku, jak to funguje, porovnáme ho s jeho protějšky a zjistíme, odkud pocházejí negativní recenze.

Kolik je septik pro soukromý dům

Přemýšlíte o tom, jak si vybrat septik pro soukromý dům, kromě ceny, stojí za zvážení náklady na instalaci, aby bylo možné plně vypočítat nákladyinstalace autonomních odpadních vod.

Celkové náklady budou záviset na počtu instalovaných infiltrátů a na zařízení odtokové šachty. Například, v Moskvě, společnost "Ecobior" nabízí oblíbené jednotky společnosti Tank. Za další služby účtované:

 • instalace Tank-1 - 20 tisíc rublů;
 • montáž s jedním infiltrátem - 34 tisíc rublů;
 • se dvěma - 44 tisíci rublů;
 • se třemi - 54 tisíci rublů;
 • s instalací studny pro odvodnění - 40 tisíc rublů.

Současně, čím větší je objem a výkon septiků, tím vyšší je cena za služby.Proto celkové náklady na uspořádání autonomní splašky začínají od 60 tisíc rublů. s minimální konfigurací.

Nezávislé uspořádání septiku bude mnohem levnější, ale neměli bychom zapomenout na neustálou potřebu najmout stroj na čerpání kanalizace. A také o pronájmu vybavení během instalace. Pro pochopení všech nuancí uspořádání autonomní kanalizace viz video na toto téma.

Některá doporučení

Instalace samoobslužné septiky je vhodná pro pravidelný pobyt v soukromém domě nebo v zemi. Pokud neustále žijete s rodinou v domě, abyste nemysleli na potřebu likvidace odpadu, je lepší zakoupit a objednat instalaci zakoupeného zařízení. Navzdory vysokým nákladům se vyplatí a nevyžaduje zvláštní pozornost během provozu.

Pokud se stále rozhodujete samiChcete-li vytvořit jímku, viz video o vytvoření těchto zařízení.

Video: jak postavit septik nezávisle