Sink chopper pro dřez: Je to opravdu nutné?

H Vestavěná stodola pro domácí spotřebiče je drtič potravinového odpadu pro dřez mechanického nebo elektrického typu. To vám umožní nejen zbavit se odpadků, ale také doprovodné nepohodlí živobytí - drobky, šváby, pachy odpadu.

Vestavný mlýnek na potraviny

Video: princip chopperu

Co to je, odrůdy

V procesu vaření, hodně čištění, odpadu. Tyto organické látky nemohou být kvůli velké frakci transportovány kanalizačním systémem.

Velké podíly odpadu mohou vést k blokádám

.

Tento problém je zcela vyřešen pomocí drtiče potravinářského odpadu pro výlevku umístěnou pod dřezem před kanalizací.

Bruska pod dřezem

Tato vložená technika má následující konstrukci:

 • těleso je válcové, má upevnění k dřezu;
 • drticí komora - vyrobena z nerezové oceli,stěny mají hrubý povlak;
 • drticí kotouč - snímatelné vačky z těžkého materiálu;
 • motor - namontovaný ve spodní části karoserie, na hřídeli je namontováno drticí otáčení na ložisku;
 • posunovač - pomáhá tlačit odpad uvnitř drticí komory, zajišťuje bezpečnost prstů.

Konstrukce výdejního stojanu

Pro zvýšení komfortu obsluhy je přímo pod montážní přírubou stínítko proti hluku. Kamera je také chráněna vnějším zvukově izolačním materiálem. Displeje se zapínají otočením krytu nebo samostatným tlačítkem.

Tlačítko pro aktivaci výdejního stojanu

Užitečné informace!Je naprosto bezpečné, aby se toto zařízení dostalo do kovových předmětů. To se jednoduše vypne, dokud nejsou vidlice, nože, lžíce zcela odstraněny.

Tam jsou domácí brusky s rozměry od 12 cm v průměru, 40 cm na výšku. Průmyslová zařízení mohou mít své vlastní dřezy.

Princip fungování, zařízení, kritéria výběru

V drtiči potravinářských odpadů pro skořápku dochází k drcení, poté mletí organické hmoty do pastovitého stavu (frakce 5–3 mm).

Druh odpadu z mletých potravin

K přemístění výsledné hmoty kanalizační soustavou je nutné zapnout vodu z kohoutku a udržet malý proud, dokud nebude mletí odpadu dokončeno.

Disponuje dobřese svým úkolem zapnutým

Důležité!Recyklace textilií, lan, kovů, polymerů, obalových materiálů je zakázána. Jsou buď navinuty na hřídeli nebo ucpány kanalizací.

Mechanický (hydraulický) drtič

\ t

Mechanické dávkovače začínají pracovat od tlaku vody pokaždé, když je baterie zapnuta. Namísto tření odpadů na stěnách komory se zde řezají kosti, čistí se několika noži. Přístroj je nestálý, avšak při nízkém tlaku nižším než 2,5 atmosféry se nezapne. Ale hydraulické zařízení funguje téměř tiše.

Hydraulická bruska

Řezač potravinářského odpadu stojí více než jeho elektrické protějšky. Důvodem je složitější zařízení, drahé komponenty. Nedoporučuje se používat tato zařízení v rodinách s malými dětmi z důvodu zvýšeného rizika poranění. Nože jsou blokovány pouze tehdy, když do komory proniknou kovové předměty nebo sklo. Pokud tlak v přívodu vody není stabilní, zabudované zařízení bude k ničemu.

Zařízení pro hydraulický potravinářský odpad pro domácnost

Důležité!Bez pístu riskuje uživatel broušení vlastních prstů, pro které je výkon zařízení dostatečný.

Elektrický dispečer

Utilátor pro potravinářský odpad je levnější (pouze modely pro domácnost), ale pro připojení budete potřebovat vodotěsnézásuvky. Většina výrobců vyrábí pouze těkavé domácí spotřebiče, takže rozsah je mnohem širší.

Druhy elektrických rozprašovačů

Při výběru se zaměřují hlavně na výkon pohonu. Objem drtící komory není tak důležitý - špičkové zatížení tradičně spadá na výročí, svatby, sezónu okurek. V zásadě stačí pro malou rodinu motor o výkonu 0,5 kW. Zvýšení zatížení navíc nemůže způsobit vyfouknuté vinutí - tepelná ochrana bude fungovat, pohon se vypne.

Vázání elektrického dávkovače

Udržovatelnost elektrických, hydraulických modelů je přibližně stejná. Provozní rozpočet těchto možností je však mnohem nižší - převíjení motoru je dražší než výměna nožů, ne spotřebovává elektřinu. Voda jako pohon je nejlevnější dopravce energie.

Důležité!Při instalaci jakéhokoli utěrky je nutné obětovat sifon. Proto pasti zmizí standardně, nepříjemné pachy pronikají do domu. Jakýkoli inzerovaný výrobcem nátěru stěn komory je dalším způsobem, jak zvýšit své zisky. Zařízení nemají vlastní hydraulická těsnění, což je významná chyba ve firmách.

Opravárenský drtič

Konečně, v případě venkovských bytů není vrtulník v zásadě relevantní. Rodina buď obsahuje domovhospodářská zvířata /drůbež, nebo používá organické hmoty v kompostech.

Vlastní instalace krok za krokem

Před výběrem drtiče potravinového odpadu pro dřez s hydraulickým nebo elektrickým pohonem je nutné realisticky posoudit objem organického zpracování. Pro instalaci, nebudete muset zavolat mistra instalatér, stačí udělat řadu operací:

 • odpojte sifon, trubku nebo zvlnění, které je součástí kanalizace;
 • namontujte na dřez, který je součástí soupravy pro zpětné získávání odpadního tepla, speciální upevnění, těsnost spoje je zajištěna pryžovým těsněním;
 • upevněte dávkovač se závitovým spojem na konzole;
 • připojte vlnovec nebo hladkou trubku k výstupní větve potrubí;
 • je veden v odtokovém systému;
 • zastrčte těkavý přístroj do elektrické zásuvky.

Instalace potravinářského nástroje krok za krokem

Elektrické spotřebiče se zapínají podobně jako hydraulické výtlaky:

 • nejprve se otevře kohoutek, voda směřuje do vypouštěcího otvoru dřezu;
 • pak musíte stisknout tlačítko nebo otočit kryt.

Uzavření se provádí v opačném pořadí, ventil je uzavřen jako poslední.

Tipy, doporučení

Oprava drtiče potravinového odpadu u dřezu spočívá ve výměně těsnění nebo elektrického pohonu. Inrecyklátoři mohou vyžadovat ostření /výměnu nožů. Méně obyčejný je porucha rotujícího nástroje, porucha ložiska, končit rušením disku.

Opravárenský drtič

Vyvinuté ucpávky na hřídeli mohou způsobit zkrat, proto se doporučuje připojit těkavé vestavěné zařízení přes diferenciální ochranné zařízení.

Obyvatelé měst proto požadují mletí potravin. Podle těchto doporučení si můžete nejen vybrat zabudované vybavení, ale také provádět opravy na vlastní pěst.

Video: vlastní instalace stojanu