Krb z kartonu vlastními rukama: pokyny krok za krokem

U Utah a teplo vždy chtějí, bez ohledu na to, zda se jedná o městský byt nebo venkovský dům. Zvláště touha vytvořit krb v domě se objeví, když je za oknem sníh a vánice. A co by mohlo být lepší než vlastní krb v domě? Pokud si myslíte, že o takové touhy v létě, pak obyvatelé venkovského domu může realisticky vybavit, ale populace výškových budov může jen snít o tom. Máme cestu ven: méně nákladný a stejně impozantní krb z lepenky s vlastními rukama (krok za krokem je připojen návod). Pokud vás takové rozhodnutí zajímá, pak pokračujte ... za velkou lepenkovou krabici. Co je ještě potřeba a jak to udělat, teď to řekneme a ukážeme.

Krásný krb lze vyrobit nezávisle

Potřebné materiály a nástroje

\ t

Klíčovou a nejdůležitější věcí, bez které není možné vytvořit krb vlastníma rukama, ani s nejpodrobnějšími pokyny, je velká lepenková krabice. To může být z televize, lednice, nebo dokonce pocházet z vysavače. Hlavní věc je, že splňuje tyto požadavky:

  • Silný kartónový obal. Má potřebnou tuhost, která umožní dokončit budoucí krb a vytvořit horní polici.
  • Mají velkou velikost, prože byl prostor pro představivost. Pokud nebyl nalezen velmi velký box, pak se budete muset omezit na stručný rohový krb, pro který si můžete vzít menší.
  • Kolonka by měla být zbytečná. Například jste si právě koupili chladničku, pak se nenechávejte spěchat z lepenky z dobrého důvodu, protože když se s přístrojem vyskytnou problémy, nebudete přijati k záruce bez originálního obalu, a pokud to přijmete, bude nepohodlné jej přepravovat.

Dobře navržené boxy pro domácí spotřebiče

Kromě toho najdete následující pomocníky: maskovací pásku, lepicí pistoli, nátěr na barvy, papírový nůž, pravítko, štětec, houbu na nanášení reliéfní omítky, akrylovou barvu , špachtle (ne široká). To jsou základní materiály. Pokud plánujete další dekor, pak pro tyto účely můžete použít v závislosti na projektu ohniště: pěnový plast, sádrokarton, sádrokartonové desky a hrany (dekorativní polystyrenová pěna), mozaiku nebo jiné dekorativní dlaždice dlažba, lak. Pro pohodlí řezání všech těchto brusky nebo skládačky.

Karton je výhodný v tom, že může být vyroben téměř z každé formy

Před zahájením práce

Než začnete vycházet z kartonu vlastníma rukama, krok za krokem, který již existuje, je třeba navrhnout budoucí krb, protože i ty nejkvalifikovanější ruce nepřekročí představivost a potřebují něco.kreslit, než si krb s vlastními rukama z lepenky.

Stavba se sloupy může být zajímavější

.

Vývoj projektu zahrnuje označení velikosti budoucího výrobku v souladu s možnostmi jeho umístění a je třeba vzít v úvahu tyto faktory:

  • Je lepší umístit krb pod zeď, která nemá nábytek, takže se stane klíčovou složkou a hlavním zaměřením v místnosti;

Důležitým bodem je volba příslušného místa pro budoucí krb

.
  • Není-li dostatek místa a je zde volný koutek, pak by byl výborným řešením malý falešný krb s rohovým umístěním.

Postupná výroba rohového ohniště

Po obdržení informací o volném prostoru si můžete vytvořit rozložení krbu. Na list papíru stojí na stupnici, aby se nakreslila výška, šířka, hloubka pece a její tvar. Po tomto detailu můžete začít pracovat v naturáliích s naší krabicí.

Dobrá rada!Pokud nebyla nalezena velká krabice, použijte několik malých, které je spojíte do tvaru obloukového portálu.

Krbový rám

Nyní přichází rozhodující okamžik: musíte na krabici označit značky a vyříznout komponenty budoucího ohniště. Z přesnosti práce v této fázi bude záležet na konečném vzhledu krbu. Proto pracujte opatrně, přesně a pečlivě.

Udělat značky a vyříznout komponentybudoucí krb

Položte krabici na podlahu a vyznačte budoucí ohniště a požadované body ohybu. Aby nedošlo k záměně, označte řeznou linii jednou barvou a ohněte ji jinou. Aby se lepenka v případě potřeby ohnula, je nutné proříznout pouze horní vrstvu, tj. Papír, který zakrývá vlnité střechy. Taková manipulace vám umožní jasně nakreslit obrysy budoucího ohniště.

Příklad práce s materiálem

Dále pokračujte v řezání pece. Bez ohledu na to, jakou formu si vyberete, jsou akce, které ji tvoří, stejné. Nejprve vystřihněte okno, pak ohněte spodní část uvnitř - to bude spodní část ohniště. Dále je třeba uspořádat zadní stěnu a boky. Pro zadní stěnu vyřízněte identický tvar z takové lepenky, ale je třeba ji vyrobit o něco více, přibližně 5 cm příplatku postačuje k tomu, aby bylo možné lepidlo lepit. Stejně tak s bočními stěnami. Pak to všechno sbíráme. Můžete připevnit nebo pomocí lepidla, lepicí pásky nebo sešívačky, ale vždy zevnitř. Pokud se plánuje uspořádání polic a výklenků, pak by měla být fáze vytvoření ohniště odložena. A realizovat jej po výrobě polic, které jsou vyrobeny podle stejného schématu jako ohniště.

Konstrukce pece budoucího provedení

Poté, co jsou všechny výklenky připraveny, musíte být zmateni zpevněním konstrukce. K tomu potřebujete:

  • Pod lepenkou a policemi, lepenkou, pěnovým plastem nebodalší lehký, ale trvanlivý materiál, který by vydržel váhu toho, co má být umístěno ve výklencích.
  • V místech s pravděpodobnou deformací (na obloucích) upevněte navinutou lepenku: zajistí stabilní tvar konstrukce.
Užitečné informace!Pro trvanlivost a spolehlivost konstrukce je nejlepší použít překližku ze sádrokartonu nebo . Tyto materiály však znamenají určité dovednosti a pro GCR bude také zapotřebí konstrukce kovového rámu.

Konstrukce konstrukcí ze sádrokartonových desek je spolehlivější. ale také složitost výroby

Nastavení

Pokud jste si vyrobili kartonový krb vlastníma rukama, pokyny, které jste provedli krok za krokem, které jste měli, ale existují nesrovnalosti a jiné nevýhody, pak je třeba je opravit. Pomoci nám přijít tmel. Ale tady musíte pracovat opatrně. Koneckonců, lepenka absorbuje vlhkost, takže je třeba ji použít v částech a na malých plochách, druhá vrstva pouze po předchozím je zcela suchá. Tam je malý trik, který pomůže, pokud nevýhody jsou minimální. Držte drsného pastýře na hrboly - dobře se lepí na karton a dokončovací tmel na něm pokládá v pořádku.

Použijte tmel pro dokončování krbu

Kryt

Neexistuje jediný krb, který by byl bez víka, a naše není výjimkou. Měla by být vyrobena z jakéhokoliv hustého a lehkého materiálu. Například, z tlusté polyfoam. Preje nutné provést zářezy, aby bylo víko na místě. To znamená, že je zaznamenána poloha krbu. Před upevněním lepidlem je nutné vyzkoušet a zkontrolovat soulad všech výstupků. Pokud je vše v pořádku, můžete opravit. Na klouby je třeba tmel.

Použijte pěnu pro kryt krbu

Povrchová úprava

Poslední etapou bude dokončení. Nejdříve je třeba dát dokončit tmel špachtlí, a pak uvolněte svou fantazii ve volném plavání. Můžete ozdobit ohniště ohniště, které se používají na stropě. Nebo vyrobte ozdobný kámen z expandovaného polystyrenu a natřete ho odpovídajícím způsobem, můžete použít ozdobný vzor a mnoho dalšího. Je lepší položit kryt dlažbou nebo přelepit dřevěnou šindelem. Závěrečná etapa bude pokrýt všechny tyto velkoleposti s lakem, aby se výzdoba a dát kompletní vzhled.

Použijte vzory pro zdobení krbu

Zdobení krbu pod červeným cihlem

Zdobení krbu pod obkladovým kamenem

Závěry

Je snadné vyrobit krb z rukou z lepenkové krabice, stačí použít klíčové faktory našich podrobných pokynů a propojit svou fantazii. Můžete tak vytvořit skutečně útulné krbu v každém bytě nebo venkovském domě, nechat si celou rodinu sedět vedle ní a trávit zábavné večery.