Pohodlí Vašeho milovaného domova vlastníma rukama: jak vytvořit krásný stín

Jakýkoliv interiér bez řádného osvětlení bude ztrácet a nudit. Poměr světla a stínu by měl místnost proměnit, učinit z ní útulný a krásný. Můžete si zahrát se světlem a stínem, pokud uděláte lampu ve svých vlastních rukou. Bude to jedinečný produkt, který je ideální pro váš interiér. A jak vytvořit světelný zázrak, vyzve redaktory HomeMyHome.

První akt: Vytvoření rámu pro stínítko lampy

Nejlepší a nejjednodušší je použít staré svítidlo. Původní stínítko musí být odstraněno a jeho rámec by měl být považován za základ vlastního stvoření. Pokud vezmete starou podlahovou lampu nebo svítidlo, pak otázka, jak udělat rám zmizí

Pokud si chcete vzít starou lampu, pak je třeba pečlivě přezkoumat rám: všechny oděrky, které by neměly být v souladu s novým plánem, je třeba překreslit. Můžete okamžitě změnit barevný výkon pro nové stínítko.

Z toho můžete vytvořit rám:

 1. Nákup nejdražší žárovky a její využití jako základny.
 2. Odpadkové koše lze snadno přeměnit na stínidlo, bez ohledu na to, zda jsou přírodní, plastové nebo drátěné.
 3. Který tesařství není cizí, snadno se vyrovná s dřevěným rámem.
 4. Drát může být tkán do jakéhokoliv pevného základu.
 5. Lze použít plastové nádoby a velké láhve.

Pevný a lehký rám drátu

Pokud volba padla na drát, pak zvolte ohýbání a trvanlivost. Hliník je vhodný jako materiál a měděný nebo pozinkovaný ocelový drát malého průměru. Při práci s ocelovým drátem je zapotřebí páječka POS-40, „pájecí kyselina“ a samotná páječka. Pokud ne, můžete použít kleště a kleště pro upevnění. To vše však může být nahrazeno hodným superglue.

Drát máme s malým okrajem na spojích. V průměru, pro typické stínidlo, tři prsteny jsou dělány: dva na základně sám a jeden malý jako držák žárovky. Pro dlouhou životnost je malý kroužek navíc obalen tenkým drátem a uzavřen kroucením a superglue.

Děláme dva další prsteny, jeden z nich je větší. Bude to spodní okraj produktu

Nyní můžete připojit nábojnici pro kazetu. Jedná se o dvě smyčky, které zachycují prstenec a jsou spojeny s horním velkým prstencem stínítka.

Spojujeme velké kroužky s žebry pomocí kleští. Žebra mohou být libovolné číslo. AleVelký počet stojanů zajistí vynikající smrštění materiálu, který produkt zdobí.

Tip!Kdo má svařovací stroj, ten šťastný. Je možné vytvořit takový rám rychle a snadno, za předpokladu, že je možné pracovat s tímto zařízením.

Hlavní třída výroby textilních svítidel

Textilní materiál lze brát velmi odlišně: je to jakákoliv tkanina, od tenké, lehké až po hustší.

Pokud vezmete transparentní nebo tenkou tkaninu

Není obtížné aktualizovat strop, jsou-li po ruce průhledné nebo tenké tkaniny. Jedná se o kujný materiál, který se snadno upevňuje na stínítkové lampy i sešívačkou nebo jehlou. Můžete dokonce použít horkou pistoli.

Nejprve musíte na staré tapetě nebo v novinách nakreslit rozvržení. Budeme muset projít jejich rámovými přířezy. To pomůže měřicí páska

Co musíte měřit: výška žeber, obvod dolních a horních kroužků (čtverce, pokud je váš obrobek s rohy) a přidejte pár centimetrů na spoje.

Je-li ve stínu lampa, pak ji jen přes papír a kruh

.

Tenká tkanina pod pytlovinou se stává elegantním materiálem pro zdobení stropu. Stačí postarat se o spodní hranice výrobku a sbírat látku nahoře

.

Stínidlo lze šít hned a krajka může být přidána jako dekor. Poté vše upevněte na vodič

Jako přílohu můžete podél horní hrany šít několik pásek a připoutat je k rámu. Ajinak je to možné: hrany vlevo na spoji se postupně ohýbají dovnitř, lepí se na horké lepidlo.

Nezapomeňte, že je třeba ozdobit vnitřní okraj. Každá páska zavře všechny švy a spoje

Poradenství!Pokud pracujete s lepidlem, je vhodné použít běžné svorky jako svorky.

Můžete jít na trik a použít hotový světelný závěs malé velikosti. Ukázalo se, že stínítko, dávat pohodlí a teplé jemné světlo do domu

Hustá tkanina

Je obtížnější pracovat s hustou tkaninou než s jednoduchou, ale neexistuje zásadní rozdíl ve způsobu montáže. Pokud lze lehké látky jednoduše lepit nebo šit ručně, je nutné pracovat s hustou hmotou.

Pro práci s hustými materiály potřebujete šicí stroj a schopnost s ním pracovat

.

Můžete vytvořit krásný strop ze stejných prvků jejich prošitím dohromady a shromáždit ho do krásného stínidla. Nejlepší je ozdobit výrobky pompézami, stuhami, textilními květy nebo korálky v závislosti na designu.

Hustá tkanina se zkouší velmi zodpovědně: nebude fungovat, aby se skryly nedostatky, jako v případě lehké hmoty

.

Používáme nitě

Spíše starý způsob výroby stínítka, který je vždy relevantní. Pro to použít všechny husté nitě. Dokonale padne "iris". Barva může být jakákoliv, takže je lepší se zaměřit na interiér místnosti. Můžete si vzít několik barev, to dopadá pestréprodukt, který propouští tajemné světlo.

Strop je hustý a stabilní, takže jej lze použít jak ve svislé poloze, tak i ve visící poloze

.

Co je potřeba:

 • potravinářské fólie nebo velké plastové sáčky;
 • jakýkoliv krém;
 • dobré PVA nebo WB-29 lepidlo od TYTAN Professional;
 • lepidlo;
 • balón;
 • závit.

Na nafouknutém míči (můžete si vzít starou, zbytečnou kouli) nakreslete dva kruhy: jeden je menší než náboj a druhý je pro světlo. Ale pokud je kryt dostatečně velký, pak se nedá udělat spodní otvor.

Zabalte kuličku fólií a povrch namažte krémem (tenkou vrstvou). To pak pomůže odstranit kryt, aniž by ho deformovalo a nemělo problémy.

Nalijeme lepidlo do nádoby (je povoleno i ředění PVA vodou v poměru 1: 1). Přeskočíme vlákno skrz lepidlo a kouli míč. Oblast s otvorem pro kazetu je ignorována.

Můžete přeskočit nitě skrz lepidlo a navinout ho náhodně, ve smyčce, v určitém pořadí - vše podle vašeho přání

Po 6-7 hodinách produkt obvykle schne na teplém místě, ale je lepší počkat 24 hodin. Teď prostě vyhoďte míč a nechte to. Film bude okamžitě zaostávat za vlákny, stačí si ho vzít a získat krásný strop.

Hlavní je, že nejsou žádné zbytky lepidla, ale pokud jsou na některých místech, odstraňte je pinzetou nebo ručně.

Tip!Pokud se do lepidla nalijí třpytky, pevně se přilepí na stínidlo lampy lepidlem a přidá se k němu lesk.

Vyrábíme se samistínítka na ruce z papírových materiálů

\ t

Není-li papír použit! Tak proč z toho nevyrobíme zajímavý stínidlo? To nebude trvanlivé, ale pokaždé, když můžete udělat něco nového a překvapit sebe a hosty.

Papír a lepenka

\ t

Papír, ze kterého můžete vytvořit originální obal, může být libovolný v závislosti na přání a očekávaném výsledku. Papírové lampy jsou oživeny barvami, nůžkami, ozdobnými pomůckami a laky. Stínítko lampy můžete vyrobit technikou papír-mâché tím, že si vezmete kousky novin a nalepíte je ve vrstvách v průběhu několika dnů do požadovaného tvaru, aniž byste zapomněli ponechat prostor pro kazetu. Když je kryt zcela suchý, je natřený, je-li třeba písek, a znovu maloval. Takový výrobek může být natřen nejúžasnějším způsobem.

Co jiného lze udělat?

Z nití a motýlů udělejte úžasnou eleganci stínítků. Mnoho motýlů se snadno dostanete, pokud si zakoupíte tvarovaný děrovač

Z papíru nebo novin můžete navíjet trubky různých nebo stejné velikosti. S pomocí lepidla (horkého, super, titanového) se shromažďují ve formě baldachýnu

.

Aby se trubky udržely ve tvaru, jsou nejprve přilepeny k sobě kolem objektu požadovaného tvaru.

Na kreslicí papír můžete nakreslit strop a proříznout různé vzory pomocí ostré řezačky papíru. To je velmi zajímavý základ pro kreativitu.

Kartonové krabice lze snadno přeměnit na tvarovanou lampu. Při upevňování pomůže lepidlo nebo sešívačka na nábytek.

Pokud použijete kreslicí papír jako obvyklý stínítko, budete ho muset ozdobit. Dokonce i sušený herbář bude nádhernou výzdobou v ekostyle. Sušené listy a větvičky se lepí a překryjí průhledným lakem.

Není-li velká touha subtilizovat, je snazší vzít krásné tapety a vytvořit strop. Kromě toho, takový výrobek je snadno ozdobit stuhami na okrajích, cop nebo umělé květiny.

Pokud si skladbu skládáte jako ventilátor, můžete vytvořit tapetu od tapety. Aby byla konstrukce upevněna, jsou v horní části děrovačky vytvořeny otvory a skrz ně se protáhne drátěný rám.

Papírové desky

Nádobí na jedno použití je poměrně levné. Můžete si zakoupit velké množství papírových desek a vytvořit z nich stylový strop.

Takové stínítko je dobré jako stojací lampa, lustr a jako stůl nebo závěsná lampa

Co je potřeba pro práci

Okamžitě připravte vše, co potřebujete, abyste si sedli a klidně udělali užitečnou a příjemnou práci.

Bez toho, že by se při vytváření deskového stropu nedalo dělat, takže je bez lepicí pistole s přívodem lepicích tyčí, rámovou základnou, základnou pro stínidlo lampy a alespoň 50 kusů desek požadovaného průměru. Práce bude potřebovat vládce a tužku.

Pokyny pro výrobu

Práce obecně není obtížná. Všechno se týká skládání desek a lepení na základnu.

Ve středu každé destičky je nutné nakreslit dvě rovnoběžky od sebe vzdálené 0,5–1 cm. Na těchto řádcích skládáme desku na polovinu,vycentrováním lepicí pásky

Na tento pás naneste horké lepidlo a obrobek ihned přilepte na základnu svisle

.

Pokračujeme v manipulaci s každou deskou a sbíráme lampu.

Nápady na výrobu stínítků ze šrotu: co jiného si můžete vzít?

Není divu, že lidé s kreativním myšlením jsou schopni vytvořit krásu doslova z ničeho. Nikdo ale neříká, že za tímto účelem musíte někde studovat. V mnoha z nás snílek a snílek spí. Tak proč ho nevzbudit a požádat ho, aby přišel s něčím originálním?

Mezitím můžete nahlédnout do hotových představ o stínítkách z různých materiálů.

Pokud máte na rámu háčkované ubrousky, dostanete jemnou lampu, která odpovídá stylu země

Perforace aplikovaná na papír promění obyčejný strop na magii

Tužky se lepí na podklad lepidlem - světlý roztok pro dětský pokoj

Stuhy, navzájem propletené, vytvářejí barevný geometrický vzor

Motýli vytištěni na tiskárně nebo zakoupené v obchodě budou velmi pěknou výzdobou stropu

.

Pokud máte spoustu různých korálků, nebo jste si zakoupili velkou sadu a nevíte, co s ní dělat, zkuste je převést na elegantní lampu

Jaké další materiály jsou dobré jako prvky pro domácí stínítko? Kromě textilu a papíru používají skleněné korálky, plasty, sklo, větvičkystromy, oděvy. Například je velmi jednoduché vyrobit strop dětských sukní: sukně musí být jednoduše položena na rám a lampa je připravena!

Podívejte se, asi nějaký materiál žádá, aby se žárovka pokryla speciální pokrývkou a vytvořila pro vás nejromantičtější hru světla a stínu? Čekáme na vaše mistrovské kurzy!

Video: jak vyrobit stínítko vlastníma rukama