Funkčnost a originalita v designu místnosti pro dospívajícího chlapce

Starší chlapec potřebuje místnost, ve které by se projevily nejen jeho zájmy, ale i vnitřní „já“. V takových podmínkách bude chlapec rád, že bude v místnosti, kde se bude cítit na svém místě. Redaktoři on-line magazínu HomeMyhome.ru dnes nabízejí nejvhodnější designovou místnost pro dospívajícího chlapce.

Jasné barvy jsou minulostí, dávají cestu vážným pevným tónům a texturám

Interiér pokoje teenagera: ovlivněn stylem

Četné myšlenky pro teenagerovu místnost, které jsou vidět na internetu, často neumožňují učinit vlastní racionální úsudek o vnitřku místnosti. Příliš mnoho fotografií tento problém nevyřeší, protože bez informací o stylu a jejich funkčnosti pro dospívání nejsou informace úplné. V závislosti na sklonu chlapce vybírají pečující rodiče návrh pokoje.

Ten chlap je sportovec? Skvělé, lépe zařídit pokoj v avantgardním stylu, podkroví nebo high-tech. Pokud se chlapec zajímá o kultury různých zemí, hledá neznámé způsoby rozvoje duše - mimochodem etnická orientace. Milovníci technologie a IT technologie vhodné avantgardní, hi-tech, konstruktivismus, minimalismus. Dreamers dobýt svět a vidět různé země nejvíce pohodlný v africkém nebo námořním stylu. Kreativní příroda ochotně vybere kýč, avantgardu, loft.

Na radu psychologů je lepší dát výběr stylu samotnému teenagerovi.

Jednoduchá, originální a mužná: avantgarda a konstruktivismus

Avantgarda převrátí základy klasiky, vyřazení dekorací a stanovení vlastních pravidel: nejprve funkčního, potom dekoru. V takové místnosti budete spíše vidět původní geometrii v designu než malé detaily.

Barevné kombinace mohou býtNeočekávaný je vždy základní jasný tón, nebo kombinace několika barev.

Výcvikové vybavení? Samozřejmě ano! To není jen část výzdoby, je to plnohodnotný malý domácí sportovní komplex

.

Nábytek odráží podstatu vzpoury dospívajících: beztvarý, jasný, originální, visící - cokoliv, hlavní věc, musí ukázat dospívající náladu.

Faddyho křeslo ocení nejen majitel ložnice, ale i jeho přátelé

Pokud dítě své oblečení, učebnice a jiné věci nerozptýlí, znamená to, že perfekcionista roste v rodinném, náročném pořadí. Řád je vše. Každý detail by měl být v místě, které mu bylo přiděleno, a k dosažení takové dokonalosti pomáhá navrhnout ložnici ve stylu konstruktivismu.

Prostor - ano, dostatek nábytku - ne. Pečlivě navržené systémy skladování a kompaktní konstrukce jsou základem prostorové ergonomie

Asymetrie a excentricita jsou vítány, akcenty jsou umístěny buď dekorativními prvky nebo kombinací barev v samotném nábytku.

Tato místnost je doplněna některými ozdobnými prvky, ale základ musí být ergonomický

Interiér místnosti pro dospívajícího chlapce ve stylu Hi-Tech a podkroví

Připomínajíc 60. léta: lety do vesmíru, rozvoj technologie - doba se odrážela v technickém, originálním a funkčním stylu zvaném hi-tech. Laconic umístění přijde do popředínábytek a jeho funkčnost. V dekoru nejsou žádné kudrlinky, ale design hraje s různými texturami a povrchy.

Speciální geometrie, vhodné regály

To, co bude budoucí člověk obzvláště rád, je skutečnost, že v takovém interiéru není mnoho času zbytečným čištěním

Loft k nám přišel z Ameriky, kde viděl světlo na počátku 20. století. V té době bylo bydlení přeměněno na opuštěné továrny a výrobní prostory. Zbytky továren v podobě cihlových zdí, potrubí, betonu, dřevěných trámů a podlah jsou dnes indikátorem podkroví.

Prostor se zrodí nejen díky záznamu, ale také díky minimálnímu vyplnění prostoru věcmi. Loft zahrnuje sklo, kov, plastové předměty, nábytek, kontrastní nebo v souladu s barvou stěn.

Není nic jednoduššího než organizovat půdu v ​​podkroví

Zdá se, že místnost jasných barev a cihlová zeď, která je utopí, citují dospívající náladu, která se často mění

Minimalismus a kýč

Ne každý má rád závažnost minimalismu: romantika se bude zdát nudná a světská, ale teenager s praktickými chutěmi se mu bude líbit.

Se všemi dalšími podrobnostmi: ložnice je místem, kde lze spát v nejpřímějším smyslu

V takové místnosti se nebudete rozptylovat od činností nebo ze svých vlastních myšlenek a teenageři rádi poslouchají sami

Kýč je zajímavá kombinace neslučitelného vzpoury v designu, uvolnění a ironie. Kýč se vyznačuje jasnými barvami, neonem, kontrasty v kombinaci se změnami historických stylů, které se z nějakého důvodu nacházejí v jedné místnosti.

Smysl opatření je nezbytný, jinak může být krása ze sady fragmentů stylu snadno zkažena

.

Kreativita je obzvláště vhodná, protože vnitřek a design musí experimentovat a vzorkovat

Moře nebo Afrika?

Pro chlapce s duší potěší románek v domě mořský koutek. Hlavní podmínky - atributy lodi by měly být přítomny v jakékoli formě. Role lodi obvykle provádí buď postel nebo šatní skříň, nebo vše dohromady.

Nejlepší barvy, které obnovují loď a moře v ložnici, jsou bílé, modré, zlaté, hnědé a tmavě červené. Plasty zde nejsou, ale lana, okénka, kovové úlomky dokonale zdobí místnost v mořském tématu.

Teleskop a lana doplňují podobnost s lodí

Zjednodušená verze místnosti pro starší chlapce

Plné podobnosti s kabinou na lodi se dosahuje nejen dřevěnou výzdobou většiny místností, ale také vlastnostmi jako kotva a záchranný kroužek

.

Etnické styly mají mnoho odrůd. Africký styl, také volal “safari” vstoupí do duše teenagera, který sní o vidění sopky Kilimandžáro \ tvlastníma očima. Jako dekorace se používají obrázky a obrazy afrických zvířat, dravých a zvířecích výtisků.

Hnědá, černá, písek: všechny odstíny africké země dávají základu stylu.

Atributy nastavují tón: rituální masky, lucerny, suchou trávu, design nábytku

Vhodný nábytek v dospívající místnosti pro funkční prostory

Návrh dětského pokoje pro dospívajícího chlapce závisí na tom, jak je skutečně zařízen. V ložnici by měly být vhodné podmínky pro podnikání pro duši, studium a odpočinek. Úkolem rodičů je vzít zónu do každé lekce. Nejdříve určete hlavní typ odpočinku chlapce a zaměřte se na zvolený směr. Pokud to prostor dovolí, pak pod hobby přidělí více prostoru. S malou místností, takové číslo, s největší pravděpodobností, nebude fungovat: jsou použity všechny triky ergonomie.

Pracoviště: studium a vlastní rozvoj

\ t

Pracovní plocha se skládá ze stolu, přilehlých zásuvek, polic nebo polic s knihami a židlí. Pohodlí tohoto nábytku by mělo být absolutní: ne každý teenager bude sedět u stolu, který se mu nelíbí.

Minimální zatížení neodvádí pozornost od úlohy

Umístění polic s knihami v blízkosti pracovního prostoru bude logickým a časově prověřeným řešením. Bez ohledu na to, jak dobrý je počítač a internet, ale teenager čtení knih bude vždy dopředu

Při výběru předsedyvždy se zaměřte na růst dítěte. Jakékoliv, i ty nejkrásnější, ale nepříjemné židle bude chlapec ignorován. A zároveň celý pracovní prostor

Pro dva kluky je místo u okna. Právě zpět do zbytku místnosti, což vylučuje možnost rozptýlení televize nebo sportovního vybavení

Související článek:

​​Tento článek popisuje, jak to udělat sami, nebo získat dobrý bez chyb podkrovní postel s pracovním prostorem pro teenagera. Podrobné pokyny a užitečné komentáře vám pomohou rychle učinit správné rozhodnutí.

Sportovní koutek

Je-li rozhodujícím faktorem při uspořádání místnosti směr teenagera a láska k tomuto sportu je hlavní, pak není možné bez vnitřního vybavení. Naštěstí nyní existuje mnoho návrhů a možností od různých výrobců: není těžké vložit sportovní komplex do jakéhokoliv stylu.

Samotný námořní styl nabízí vybavení sportovního koutku v místnosti. Jedná se o kompletní část návrhu a funkční fragment

Kompaktní projektil se vejde do každého rohu

Sportovní centrum je často umístěno proti zdi naproti lůžku

Související článek:

Sportovní areál pro děti v bytě. Sportovní koutek umožňuje dítěti, aby nasměrovalo svou energii pozitivním způsobem. Jak správně zvolitkde je možné instalovat a zda je možné je vyrobit sami - v tomto materiálu.

Skladování věcí

Chlapci ne vždy řádně dbají o pořádek. Čím jednodušší bude prostor organizován a čím pohodlnější bude úložný prostor, tím méně konfliktů bude o čištění.

Dokonce i standardní skříň se může stát nestandardní výzdobou místnosti

Nejvyšší umístění skříní a polic bude vyhovovat vysokému chlapci

Nižší umístění zásuvek uvolňuje horní část místnosti

Pokud chlapec ví, jak vyčistit místnost a ocenit ji, pak i s množstvím polic a polic bude ložnice vždy vypadat dokonale

Nábytek pro spaní v pokoji dospívajícího chlapce

\ t

Postel pro teenagera by neměla být příliš měkká nebo objemná. Tohle je místo, kde se můžete spát, ne půl dne. Postel nebo rozkládací pohovka musí plně odpovídat zvolenému stylu.

Denní pohovka, postel v noci

Velký chlapec se nevejde na velmi úzkou postel

Sparťanská postýlka s netradičním prádlem: jeden člověk moc nepotřebuje. V malé místnosti nemá smysl instalovat velkou postel

Nábytek v dětském pokoji pro dva teenagery

Prostor pro dva dospívající chlapce je rozdělen na polovinu: dispozice by měla být založena na vzájemných ústupcích. Místo na spaníoni jsou často kombinováni jako pracovní plocha, ale jestliže místnost dovolí, pak každý může mít jejich vlastní funkční oblast.

Klasické sdílení s bratrem nebo sestrou - poschoďová postel

Lůžka nemusí být v blízkosti

Samostatná místa na spaní lze uspořádat různě

Ne vždy chlapci volí tmavý nábytek

Související článek:

Loftová postel pro dospělé a děti. V přehledu se podíváme na to, co je loftová postel, jak ji lze použít v interiéru, typy a vlastnosti domácích variant, modelů a výrobců, průměrné ceny, užitečné tipy.

Dokončovací a barevné řešení pro dětský pokoj dospívajícího chlapce

Dospělí si častěji vyberou vážné barvy pro dospělé s jasnými barevnými akcenty. Ve výběru hraje věk role a požadovaný styl místnosti.

Pod a nad podlahou a stropem

Neexistují zde žádná omezení, s výjimkou těch, které ukládají zvolený styl. Laminát, linoleum, porcelánový kameninový materiál v jakýchkoliv barevných roztocích. Stretch stropy nabízejí moderní, svěží a zajímavé možnosti zdobení ložnic.

Klasické linoleum a bílý strop jsou vhodné pro mnoho stylů

Podlaha je lehčí než stěny, vypadá skvěle

Nečekaně: parkety + cihla

Víceúrovňový strop vizuálně rozděluje místnost na zóny

Tapeta a další dokončovací materiály pro stěny v místnosti pro dospívajícího chlapce

Volba tapety pro mladistvou místnost, stejně jako jiné texturované nebo hladké dokončovací materiály, vyplňuje místnost definujícím pozadím. Můžete nastavit tón pro ložnici s tapetou, omítnuté nebo malované zdi a cihlové obklady.

Většina dospívajících si vybírá nástěnnou malbu

Foto tapeta vypadá skvěle vedle cihlového provedení v jakékoliv barvě

Břidlicová stěna také slouží jako dekorace a má praktické využití

Okenní dekorace a osvětlení

\ t

Textilní plátno s originálním grafickým potiskem je samostatným prvkem dekoru. Lampa připomínající podhled pomůže mladému kytaristovi cítit se na jevišti

Záclony v pokoji dospívajícího chlapce mohou opakovat barvy nalezené v ložnici, což vytváří zvláštní dotek v designu. Podsvícení se setká s třeskem a majitelem ložnice a jeho hosty

Styl je udržován po celou dobu: lampa a závěsy se vzájemně doplňují

Vlastnosti designu místnosti pro teenagera v závislosti na věku

Věk je určujícím faktorem ve všem: lidský vývoj se odehrává v etapách a psychologové mají dlouhé písemné svazky s doporučeními pro teens různých let života člověka.Dospívání není pro člověka a jeho rodiče nejjednodušší. Je však možné pomoci nalézt mír v duši takovým způsobem, aby odpovídal vhodnému designu jeho osobních komor.

Návrh dospívající místnosti pro chlapce ve věku 13–14 let

Tento věk je komplikován skutečností, že přechod z chlapce na mladého muže ještě nenastal a je na začátku cesty. Chlapec není připraven se zúčastnit se svými oblíbenými hrami, ale nemůžete mu říkat ani malé dítě. To je čas, aby se mladému muži pomohlo určit jeho další vývoj a rozšířit obzory.

Návrh místnosti pro dospívajícího chlapce, 14 let: ne dítě a ne dospělého

Ve ​​foto pokoji pro dospívajícího chlapce: žádné kudrlinky

Pokoj pro chlapce ve věku 15-16 let s fotografickými příklady

V tomto věku se chlapci konečně, ale neodvolatelně, vzdávají zábavy z dětství a zdají se být dospělými a moudrými životními zkušenostmi. V této době se ložnice promění v místo, kde se shromažďují skupiny přátel, nebo kde zamyšleně přechází struny kytaristy mladého muže s spolužákem. Nejčastěji se chlapec může dívat na monitor počítače nebo notebooku při hraní her nebo chatování na sociálních sítích. Fotografie z návrhu ložnice pro dospívající chlapec 15-16 let ukazují, že o něco více, a ne daleko od osvědčení o splatnosti.

Mezi chlapci existuje mnoho romantických charakterů, kteří mají rádi tiché zbarvení místnosti, bez hojnosti šedé

.

Kontrasty designu jsou v souladu s kontrasty dospívající chlapecké duše

Místnost teenagera ve věku 17-18 let

Přechod z dětství do dospívání je dokončen a před našíma očima je již pokoj prakticky dospělého mladého muže. V první řadě to není tolik design, který přichází jako funkčnost místnosti - s největší pravděpodobností bude mít člověk méně času v místnosti a více odpovědnosti. V ložnici jsou jen věci a koníčky, které v minulém dětství nezmizely a zůstanou s mladým mužem po mnoho let.

Interiér dospívající místnosti: pět minut člověku

Poslech duše dospívajícího chlapce není těžké. Je těžké to opravdu slyšet. Je v naší moci poskytnout mladému mládí místo, kde bude v rodičovském domově dobře.

Video: neobvyklý interiér zbytečných věcí pro místnost teenagerů